Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемСуровоядствоЗдравословно храненеТема: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)  (Прочетена 25103 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3967

дипломиран рекреативен специалист

« -: 03-03-2010, 01:08:34 »

За виното изписахме доста – и добро и лошо. Наред е бирата. Ама и тя ли е лоша , ще запита някой .  Уфф, отговорът е твърде неприятен  дори и за мен , защото ако се налага да се вдига някъде наздравица, аз все още предпочитам  да бъде с бира.  Успокоявам се ,че поне  се  ”налага”  все по-рядко  Smiley

Но да подредим малко пъзела от откъслечни познания, които сме имали за тази напитка до този момент.   А, щях да забравя.. отговорът е : най-лошата !  Smiley

Този пост е най-вече на базата на видеолекцията на кандидата на хим. науки  И.П.Клименко ,която можете да видите тук:
 http://agaroza.com/post_1220198308.html

Както знаем, хмелът е основна съставка на бирата ,който придава нейния специфичен леко горчив привкус.Бира без хмел е като шоколад без какао.
Това което не сме знаели ( за разлика от всички билкари ) , е  че хмелът е естрогенна трева.  Такива са също  соята, люцерната и др. , но хмелът е  на първо място по съдържание на фитоестрогени (Фитоестрогените са вещества от растителен произход, представляващи аналог на женските полови хормони.)

Пиещите бира  (щат не щат) поемат определено количество  женски хормони . Какво ще бъде това количество ,зависи от това  в какво състояние е микрофлората в дебелото им черво, защото в бирата 10 % от хормоните са в активна форма, а 90% са в неактивна и от микрофлората зависи каква част ще се превърне в активна.   (Точно кой колко хормон ще получи  не може да се каже предварително без специални изследвания.)
 Около 30 % от пиещите по 1л. бира на ден ще получат по 0.2 мг естрадиол. Нормално женският организъм произвежда 0.3 – 0.7 мг естрадиол на ден за да може жената да си бъде жена. Мъжът също произвежда подобно количество , но той произвежда също и тестостерон, който е   9 пъти  повече от естрадиола.  ( за да може мъжът да е мъж)  
   На практика бирата едновременно увеличава естрадиола но и понижава изработката на тестостерон с около 30 %.
Какъв е резултатът?
  При мъжете това е феминизация (придобиване на женски полови белези) – разширен ханш, гърдите растат , намалява либидото (заради промяна в баланса тестостерон-женски полови хормони ) и т.н.  По нашенски казано , или използвайки високоинтелектуалният хумор на нашего брата Христо Гърбов  - „  Абе .. не мога да приземя самолета ! Пуснах колесниците, а самолета не мога да спусна .. .”  Smiley    
   При жените нещата не са по-приятни..  Този фитоестроген се явява излишен за тях и разбалансирва и без това динамично променящите се през месеца нива на  женски полови хормони. Шашка се ендокринната система.  Резултатът е хиперактивност на детеродните органи –формира се излишен епител във влагалището и матката, изработва се повече секрет.. тоест – женският организъм започва да се готви за бременност ,а  има опасност дори да развие онкология, предвид тези по-високи дози хормон , за които той не е разчетен.
Ако и двамата съпрузи пият, се получава картинка – мъжът намалява желанието и способностите ,  у жената се увеличава желанието, но намалява способността за зачатие. (Крави пасящи само в ниви с хмел или люцерна стават безплодни.)  При жени ,събиращи хмел , се наблюдават силни разстройства на менструалния цикъл , затова той се събира от мъже.  В пивоварите мъжете са с цели букети от болести.

При повечко пиещите  се появява биволско, „баварско” сърце. – 50% по-голямо , по-мазно, заради прекомерното натоварване  - големи количества течност се поемат за кратко време. Отделно алкохолът се отразява зле и на сърдечните капиляри, което води до частичната им атрофия. ( което води до .. познахте – инфарктче)  Cry

2. В хмела (съотв. в бирата) присъстват наркотични вещества. От ботаническа гледна точка най-близкият родственик до хмела е конопът. ( ако някой е забравил, от него се прави марихуанка и хашишче)  Ако се присади хмел върху коноп, той се хваща и вирее (става доста по-опиатен)   Така че бирата се явява най-широко разпространения разрешен наркотик . В нея присъстват  канабидиол ( действащ компонент на хашиша и марихуаната) и гумулин –алкалоподобно вещество с наркотично въздействие.  Затова към бирата се привиква по-бързо  от другият алкохол, а зависимостта се лекува по-трудно!

В Русия в момента бирата не е алкохолна напитка! ( Предполагам, че това важи и за Европа )  Интерсно защо?  Първоначално правителството приело закон за алкохолните напитки и дефинирало кои са алкохолни и кои не са. Решили – с над 3% алкохол са алкохолни.(  Там попада естествено и бирата , която е от  4.5% до 15 % ,а наскоро четох че пуснали и 30%-на.  Пил съм 9%-на  бира в Белгия ,казва се  duvel (дявол)   , от две малки бирички се напиваш като леопард  олееее, амиии....)   Но дошли хора с пари и за един ден направили поправка – добавили запетайка  - ...  „ с изключение на бирата „     Затова бира може да се продава и в детската градина ( нали не е алкохолна) , а освен това може да се рекламира , за разлика от твърдия алкохол!!

3. Най-често алкохолът в бирата не се филтрира химически ( клиентите казвали,че се развалял вкусът)  ,  (малко по ферментацията –постът ми от 29.09.09       http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=547.msg8976#msg8976
И тъй като не се филтрира ,всички съпътстващи съединения в алкохолообразуването – кетони, ацетон, формалдехиди,метанол, се съхраняват в бирата и тя се продава с тях. Затова биреното опиянение  е по-привикващо и по-токсично!

4. Много хора вярват ,че живата бира (оная непастьоризираната, мътната, дето я продават само на определени места, )  е по-добра от бутилираната.  Нека вярват ,лошо няма ,само че не е така. Там нещата са още по-лоши. При нея вместо мъртви, човек приема живи дрожди !  Както знаем,дрождите са си гъбички – много устойчиви създания. ( Много, защото са многоклетъчни, за разлика от бацили и вируси,които са едноклетъчни)   На дрождите обаче не им е мястото в дебелото черво. Когато те попаднат там, те там и остават. А какво правят там те, аджеба?   Там те правят същото ,което си правят по принцип – преработват въглехидрати в спирт!  Спиртова фабрика в червото!  ( Мисля ,че това е прекалено екстравагантно  :Smiley)   Е ,все пак организмът успява рано или късно да ги отлъчи от там, но те дори и мъртви,  продължават да бъдат голям товар за организма докато той ги изхвърли. ( Гъбичката е особена група злосторник- тя не е нито животно, нито растение. Има съвсем друг белтък.)

Да добавим още някои рискове при бирата, че стана дълго :
-   възникване на онкологични заболявания ( увеличение с 30%, а в комбинация с пушене -70% )
-   очни болести (катаракта , макулопатия, увеличено налягане)
-   при голямо потребление – варикозно разширение на сърцето
-   биреният алкохолизъм се получава незабелязано.Човек не изпитва дискомфорт когато пие бира (нали тя не е алкохолно питие)
-   миокардит, цироза, хепатит,намаление на интелекта
-   за увеличаване на пенливостта се добавя подобрител,съдържащ кобалт (води до сърдечна недостатъчност)
-   вредни продукти от разпада на хмела –моноамини.

Хората мислят –„бирата не е вредна ,иначе нямаше да я рекламират.. „ Разбира се,   една чашка никому няма да навреди , но дали ще остане само една..?   амии... знам ли
Като цяло ,бирата е  „входна врата”  към алкохолизма,    „отсрочено пиянство”. А бирената субкултура – началото на наркоманията, на деградацията на обществото.

Добре ,някои с право ще попитат :  „ Ами няма ли все пак  някаква полезност в бирата – витамини , антиоксиданти ? „
Отговорът е :  „ Да ,има! Наистина ! Ако сте решили да си ги набавите точно от нея – заповядайте! „  ам-ам

Ако  има глад за още инфо по темата :
http://reklamno.com/?tag=%D0%BF%D0%B8%D0%B2%D0%BE

http://bogoizbrania.blog.bg/technology/2008/07/06/himiia-na-birata.209364
http://www.papashi.ru/a85/
http://theme.orthodoxy.ru/pivo/polza.html#t8
http://zdorovja.com.ua/content/view/453/179/
С търсачката на руски по „вред пива”  -  още много по въпроса.
« Последна редакция: 03-03-2010, 01:46:28 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #1 -: 03-03-2010, 08:13:12 »

Четох в една книга,че бирата съдържа всичките най-вредни промишлени добавки, а те са 5 на брой , ще я потърся за повече информация.
 Бате Бино , благодаря ти ,че от раз ме отказа и от единствената бира, която пиех в месеца  ухилен. Може вече да ме поздравите, станах пълен въздържател  благодаря
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #2 -: 03-03-2010, 09:39:23 »

Бате Бино благодаря за интересния материал! :flowers2:Добре ,че никога не съм си падала по това блудкаво питие! Направо ми е било чудно когато видя жена да пие бира, а още повече от бутилка в някой филм. Супер грозно и антиженствено!
Активен

Val
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 519

"Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

« Отговор #3 -: 03-03-2010, 09:43:03 »

Бате Бино, както винаги си много изчерпателен. Разказваш много увлекателно а на моменти става страшно  Shocked - типично в твой стил! Не пия бира , но ми беше интересно. Честно ти казвам повечечто неща ги чувам за пръв път.
Активен
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #4 -: 03-03-2010, 11:00:43 »

Бате Бино, доколкото разбрах, една от основните опасности при бирата е евентуалният излишък от хормона естрадиол, нали? Въпрос: а какво става в случай на хроничен недостиг на естрадиол (при жените)? Дали бирата не би могла да помогне малко? Ъъъ? (Май въпросът ми е излишен, щото от горното става ясно, че трябва да се изпие литър бира на ден за 0,2мг от въпросния хормон... което може да се набави и от други източници  нерешителен).
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1371

« Отговор #5 -: 03-03-2010, 11:27:53 »

И аз никога не съм бил фен на този горчиляк, въпреки, че не съм я смятал за алкохолно питие.
Имаше един период в който взимах бирена мая като хранителна добавка - и това ли крие същите рискове?
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #6 -: 03-03-2010, 18:32:00 »

Навремето така и не успях да се науча да пия бира. Беше ми много сладко и готино от нея, но на 10-тата минута ситуацията коренно се променяше и ме стягаше стомаха. Час по късно получавах спазми на дебелото черво и следваше много неприятно разтройство. 3-4 кризи и не можех да стоя прав от умора нерешителен Всякакви изследвания ми правиха лекарите и все ме изкарваха напълно здрав с лек колит и гастрит, но това било нормално за целия човешки вид Grin
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 03-03-2010, 23:13:29 »

Радвам се много , щом сте доволни и вие .  Ама да знаете , целта не е била да отказвам някого напълно Smiley
 Единствената месечна биричка на titan   не би могла  изобщо  да се счита враг ,заплашващ която и да е жизнена функцийка  в организма му.  На всички ни е ясно ,че в невзрачни количества и бира и кафе или пък мазна курабийка и разни подобни , не са толкова страшни.  Страшни са с това ,че много рядко остават в тези количества Smiley
Пиячите ,знаем, като седнат , така пият,че не могат да станат после . А навремето и те са казвали: " Бе ,мани, от една бира нищо ми нема ." 
   Един от приятелите ми , (какво да го правя , такъв му се радвам)  където и да седнем на лаф, докато се усетя и той глътнал 7 бири.  Ако го оставя, ще мушне още толкова. 
Навремето (около двадесетте )и аз съм имал екстремистки прояви , на един рожден ден изпих 16 бири (от големите. Една каса съдържа 12 .)  .Още помня как на следващия ден почти през цялото време бях в тоалетната. Това е било първото ми прочистване на дебелото черво Smiley 
Ама нямаше информация тогава, кой да ти каже  подробности.. то и сега ако питаш докторите , ще ти кажат че бирата е полезна ,защото прочиства бъбреците..

Освен това бирата в комбинация с хранене  води до лоши усещания дори и при здрави стомаси.  ( кой знае какво става вътре Smiley  )  Понеже моят не е такъв, навремето като съм сръбвал , бях установил ,че по време на ядене не мога да пия никакъв алкохол а пък и направих проста сметка : Викам си , ако мога да вържа кънките със 150 гр. концентрат на гладно , за какво да си поръчвам 350 -400 докато ям, че да постигна същият ефект Smiley   при това да ме боли коремчето.

Вики, ти знаеш също така добре като мен и като другите тук, че най-добре да се накара организмът САМ да си регулира нивата на хоромоните ( ако изобщо има някакво разбалансирване при теб )  . Това е тънка работа обаче, ендокринната система ,трябва внимателно да пипат само запознати. 
А колкото до   компенсиране на недостига  посредством външен източник , ( което си е временно решение, не бори причината ) сигурно има множество билки или съставки ,  които или директно ( като го добавят реално) или индиректно ( като стимулират организмът да си го произведе)   ще свършат работа, така че няма да ти се налага да се пълниш с  вредна бира ,заради едните хормони.
  За женските хормони не знам, но за тестостерона се сещам поне за 4 начина за неговото повишаване .  Първият е директно чрез стероиди. Вторият е прохормонът DHEA (продава се в капсулки) ,от който се образува после по-голямата част от тестостерона. Третият е всеизвестният требестан (бабини зъби)  ,който пък стимулира организмът да произвежда повече от него. И четвъртият  е чрез правилно дозирани физически натоварвания. ( Например фитнес през ден. Пробвал съм лично - върши работа ,макар и по-слаба от другите три  )
Така че не може да няма и за естрадиола.
« Последна редакция: 03-03-2010, 23:32:00 от бате Бино » Активен

Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #8 -: 05-03-2010, 09:00:33 »

За женските хормони не знам, но за тестостерона се сещам поне за 4 начина за неговото повишаване .  Първият е директно чрез стероиди. Вторият е прохормонът DHEA (продава се в капсулки) ,от който се образува после по-голямата част от тестостерона. Третият е всеизвестният требестан (бабини зъби)  ,който пък стимулира организмът да произвежда повече от него. И четвъртият  е чрез правилно дозирани физически натоварвания. ( Например фитнес през ден. Пробвал съм лично - върши работа ,макар и по-слаба от другите три  )
Така че не може да няма и за естрадиола.

За бабините зъби знам ("трабузан", както още им викаха)... Даже, невероятно, но факт - са ми го препоръчвали за повишаване нивото на естрогена  Grin. Тая билка била уникална с това, че при мъжете повишава мъжките полови хормони, а при жените - женските! Понякога природата наистина прави неща, които дори нашите химии и технологии не биха могли да сътворят  Ин&Ян. Иначе, споко, и аз съм далеч от мисълта да се наливам с литър бира дневно, дори и евентуално да има някакъв ефект  Cheesy.
Навремето много се увличах по бирата, по едно време изпивах по една двулитрова бутилка за 1 час, без да съм яла нищо (което не ми прави чест  изчервен), но успях да го преодолея преди да е станало сериозно. Алкохолът, а и всички други пристрастяващи подобия, не са източник на радост и удоволствие, а както ти казваш, временно решение, като външен източник - създават илюзията за добро настроение, но после става по-лошо и не може да се размине без дългосрочни последствия. Сега мога да изпия една бира или чаша вино за една вечер в заведение, веднъж на 3 месеца, и после да не пия нищо в следващото тримесечие, без да ми липсва по някакъв начин. Абе, пристрастяванията от който и да е тип не водят до нищо полезно, но как се случват и как да се справим с тях, всеки сам знае за себе си...
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
Светла
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #9 -: 05-03-2010, 19:40:08 »

браво, аплодирам много ценна информация бате Бино, отдавна се опитвам да убедя мъжа ми, че бирата не е по-безвредна от другия алкохол, но в спора все не успявам да аргуметирам доводите си. Сега вече ще бъда и научно обоснована  мъдър, само остава да му преведа статията на английски и ще му  ама че съм.  desi82  така ме усмихна коментара ти - когато за пръв път бях в Канада бях много възмутена как може дори в заведенията да ми сервират бирата направо от бутилка, а като си поискаш чаша те гледат едно недоумяващо  Cheesy. Вече много рядко консумирам бира (особено след като опитах истиската немска и белгийска, "оная непастьоризираната, мътната, дето я продават само на определени места" с живите дрождички дето наистина е дяволски вкусна  търкалям се от смях ), но от време на време пийвам глътка-две от бирата на мъжа ми, за да не си трови толкова много организма  намигам Май след прочита на горното всички ще ми се радват от сърце, защото винаги ще бъда дежурния трезвен шофьор
Активен

„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."
Хриси
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #10 -: 12-03-2010, 21:52:20 »

Бате Бино много ценна информация споделяш с нас и добре представена,браво  слънце Отдавна се опитвам да откажа мъжа от бирата,но все не ми се получава.Постоянно спорим дали бирата е алкохол или не  Grin Дано успея да го вразумя поне малко,че с това пиене всеки ден направо ме плаши .Като прибавим и 1-2 кутии  цигари,работата става сериозна.
Активен

Бъди промяната,която искаш да видиш в света!
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 12-03-2010, 22:43:11 »

Бате Бино много ценна информация споделяш с нас и добре представена,браво  слънце Отдавна се опитвам да откажа мъжа от бирата,но все не ми се получава.Постоянно спорим дали бирата е алкохол или не  Grin Дано успея да го вразумя поне малко,че с това пиене всеки ден направо ме плаши .Като прибавим и 1-2 кутии  цигари,работата става сериозна.
А на мъжа ти му пусни да гледа филма за захарта -горчивата истина
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 13-03-2010, 16:13:04 »

Аз не го знам този за захарта , Титан, ако е удобно , дай координати.
Активен

Хриси
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #13 -: 13-03-2010, 17:13:26 »

От сурат тефтера (фейсбук ама че съм) ми попадна линк към тази лекция на д-р Robert H. Lustig за вредата от фруктозата и това защо и как през последните 30 години се е намърдала навсякъде в храните около нас. Филмчето го има на колибката тук, а субтитрите са тук.

Можете директно да го гледате и на youtube.

Аз се впечатлих доста. За мен това е първото обяснение защо една калория може да е различна от друга, когато става дума за затлъстяване.

Аз се сетих затова Smiley
Активен

Бъди промяната,която искаш да видиш в света!
ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 199

« Отговор #14 -: 13-03-2010, 17:23:20 »

От личен опит съм усетил,че наистина с бирата нещо не е наред работата,нече съм бил бирен фен,но просто както казва Бино,от нея няма бърз и качествен ефект,но съм виждал как авери немогат да изтрзнеят по два дена(естествено след 25 бири,не след 2)...това доказва че в нея няма просто спирт,а доста други нещица....По принцип бирата явно много бързо ускорява ферментацията в чревният тракт и вместо първо да ти фръкне главата....ти пада дъното,по този повод имах доста екстремно изживяване преди три години на един капан-лятото ..жега,голяма жажда е налегнала мойта личност и като никога следват две ледени загорки за половин час,след което тръгвам с жена ми и .....ужас ,красивата бургаска морска градина исках на секундата да стане безлюдна пустиня,която да е пълна с памперси,немога да ви опиша как издържах до най-близкото заведение-това ми беше първата успешна медитация и то в движение.А жена ми от половин година вече не консумира,чела е подобен материал и дори ми спомена,че вече няма силни болки когато и идва цикълът.НАЗДРАВЕ ухилен
Активен
muki_w
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

« Отговор #15 -: 15-03-2010, 13:01:32 »

добре де,на мъжете им растели гърди,ми аз колко бира изпих на млади и никакъв резултат!  амии... знам ли
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 15-03-2010, 15:14:19 »

Явно не ги масажираш достатъчно , то е като с мускулите , освен аминокиселини трябва и тренировка , значи пиеш  бира, боза и ги мачкаш всяка вечер от 19 до 19.30  ухилен
« Последна редакция: 15-03-2010, 15:25:39 от titan » Активен
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1371

« Отговор #17 -: 15-03-2010, 15:15:57 »

добре де,на мъжете им растели гърди,ми аз колко бира изпих на млади и никакъв резултат!  амии... знам ли
Трябвало е да опиташ с боза (когато още се правеше хубава такава и я изчакваха да ферментира)
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
muki_w
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

« Отговор #18 -: 15-03-2010, 16:27:34 »

Titancho,по някога си голям...  браво, аплодирам 
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 15-03-2010, 16:38:34 »

Titancho,по някога си голям...  браво, аплодирам 
Муки  понякога ми идва да те  мммм
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемСуровоядствоЗдравословно храненеТема: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
Отиди на: