Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)  (Прочетена 26516 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #40 -: 19-04-2010, 19:35:26 »

Цитат
Единственият наистина голям плюс на бирата е ,(трябва да се признае) че наистина сплотява.
Не бих казала, че размяната на слюнка върху гърлото на PVC бутилка сплотява. Разменят се само бактерии. Бирата, кафето и чая всъщност често са предтекст за срещи. В странно общество живеем, сякаш никой не смее да покани другия на среща, защото иска да го види, а не защото му се пие някоя от гореизброените напитки.
Вчера изпих три бири (сигурно от месец не бях пила), при положение че цял ден бях на някакви ябълки и моркови. Е, не се напих, но по едно време усещах как заспивам на масата. Голямо забавление, голямо настроение няма що tooth
Цитат
"Нищо не ни свързва така ,както нашите пороци" -БАЛЗАК
Прав е Балзак. И добродетелите, и пороците са нещата, които ни свързват в тоя живот. Като се замислиш и любовта се крепи именно на тези прилики между двама души.
Цитат
Педизвикателството пред нас е - да се опитаме да оборим гения ,като дакажем, че  думата "пороци" може да се замени с "добродетели"
Много е тънка и относителна е границата между "добродетел" и "порок". Предизвикателството е, да намерим какво означават тези две понятия във вътрешния ни свят, не в околния.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #41 -: 20-04-2010, 15:20:53 »

...
Странно, когато пиех бира, ми се запушваше носа. Може да е било от студеното или някаква реакция от тия дрожди.  :surpris_23:
Никога повече бира!  :peperudi: 


А пък мен ме боли гърлото и на следващата сутрин не мога да стана или ставам, но нямам глава  :-\

Балзак добре го е казал :Р между другото съм кръстена на жена му  8)

Продължавам да търся автолизата и да бъда гледана странно...никой ли не си го е купувал някога?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #42 -: 20-04-2010, 16:05:03 »

Искаш да кажеш, Томирис, че предлагаш сентенцията на Балзак да изглежда така:
"Нищо не ни свързва  така, както относителната граница между порок и добродетел "?
 :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #43 -: 20-04-2010, 21:38:44 »

Бате, замислял ли си се да издадеш книга  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #44 -: 20-04-2010, 23:01:41 »

Че защо  не  , мутрите издадоха , аз ли няма да мога? Ти уреди купувачите , веднага сядам. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #45 -: 20-04-2010, 23:06:57 »

белее
Ако ти се дават 20 лв+ 6 за доставка дал съм българската фирма по горе. Един килограм първо качество автолизирана бирена мая  с пълната гама витамини Б.
Аз в момента гладувам и ще правя изпитания на около 10 пластмасови шишенца. Бавят се доставките заради вулкана. После ще разказвам ако оживея  :bleh
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #46 -: 21-04-2010, 13:26:11 »

Не е много за цял кг, но тая доставка... предпочитам да се разходя до Пещера  ;D и малко по-нагоре  :weight_lift:
Сега сериозно, 1 кг ми се струва супер много. Преди, пак заради акнето, се опитвах да пия от другата бирена мая и само пред хладилника стоях...предпочитам да пробвам за няколко дни, след което ако не озверея  да си взема по-голямо количество. Но ако не намеря ще се наложи да си го взема, пак ми се сцепиха ъгълчетата на устните...
Тия пластмасови шишенца как точно ги изпитваш, следиш си очистването от слуз или нещо не съм ти зацепила хумора?  O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #47 -: 21-04-2010, 20:43:39 »

Не е много за цял кг, но тая доставка... предпочитам да се разходя до Пещера  ;D и малко по-нагоре  :weight_lift:
Сега сериозно, 1 кг ми се струва супер много. Преди, пак заради акнето, се опитвах да пия от другата бирена мая и само пред хладилника стоях...предпочитам да пробвам за няколко дни, след което ако не озверея  да си взема по-голямо количество. Но ако не намеря ще се наложи да си го взема, пак ми се сцепиха ъгълчетата на устните...
Тия пластмасови шишенца как точно ги изпитваш, следиш си очистването от слуз или нещо не съм ти зацепила хумора?  O0

Шишенцата са изолирани витамини всеки отделен.  Пишат разни чудеса и се вързах на рекламата. От Б1  до Б15  всичко в отделна пластмаса.  Диетата ми е строга и  трябва да взема решение, кое е по голямото зло, химията от пластмасата или фитатите  в  зърнените .  Не ям яйцеклетки, секрет от млечните жлези на добитък, нито добитък от дълги години, не ям и зърнени. В дългосрочен план е възможна авитаминоза Б и работя превантивно . Изключение е варен ориз а в него няма никой. Ъгълчетата на устните ще ти минат ако изхвърлиш житните кълнове моментално
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #48 -: 22-04-2010, 12:14:46 »

Не е много за цял кг, но тая доставка... предпочитам да се разходя до Пещера  ;D и малко по-нагоре  :weight_lift:
Сега сериозно, 1 кг ми се струва супер много. Преди, пак заради акнето, се опитвах да пия от другата бирена мая и само пред хладилника стоях...предпочитам да пробвам за няколко дни, след което ако не озверея  да си взема по-голямо количество. Но ако не намеря ще се наложи да си го взема, пак ми се сцепиха ъгълчетата на устните...
Тия пластмасови шишенца как точно ги изпитваш, следиш си очистването от слуз или нещо не съм ти зацепила хумора?  O0
Шишенцата са изолирани витамини всеки отделен.  Пишат разни чудеса и се вързах на рекламата. От Б1  до Б15  всичко в отделна пластмаса.  Диетата ми е строга и  трябва да взема решение, кое е по голямото зло, химията от пластмасата или фитатите  в  зърнените .  Не ям яйцеклетки, секрет от млечните жлези на добитък, нито добитък от дълги години, не ям и зърнени. В дългосрочен план е възможна авитаминоза Б и работя превантивно . Изключение е варен ориз а в него няма никой. Ъгълчетата на устните ще ти минат ако изхвърлиш житните кълнове моментално
За фитатите и аз знам, че не са оферта, в "сектата на сланината" (така на шега наричат себе си СпайдърСпорт, хората които се хранят точно обратното на тези тук, а именно с 60-100% животински мазнини) това е основния довод против суровите храни.
Ъгълчетата, обаче, ми минават само като правя житния режим. До 3тия ден са заздравели напълно. Кълнове не съм си правила откакто бях в предната квартира, щото изведнъж се оказах сама, в самостоятелна квартирка-мечта, без нито една чиния, лъжица и чаша  :Content_4 - emotloader:
Можеш ли да ми дадеш повече инфо на лично за твоя строг режим? Благодаря предварително :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #49 -: 22-04-2010, 13:49:25 »

И на мен ми е интересна диетата на Ортодоксален. Ако може тук да си я каже. И защо е толкова строга? Каква е целта? Не вярвам да е само експеримент. И тази автолизирана бирена мая само заради В витамините ли искаш да я вземаш? Няма ли опасност пък от дрождите?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #50 -: 22-04-2010, 22:23:04 »

Нищо специално не представлява диетата.
Трудно е да напиша с кратки изречения много теория но ето ръководните принципи.
Храната  действа на хормоните, а нивата на хормоните определят тялото и психиката у различните хора.
Книги от които съм извлякъл огромна полза са:
Йога от Венцислав Евтимов, лично  взета от него още при издаването.
В нея  отричането на рибата и лансирането на млякото не ми харесва.
Оборвам го на секундата относно довода му за бактериалното заразяване на рибката. Човека е абсолютно прав, рибата за часове се вмирисва но така праща японците да пасат. Ако купим от рибар мърдаща черноморска риба (сафрид, лефер, карагьоз, чернокоп ) и я направим на суши с водорасли Нори, или дулсе и ориз?  Къде му се привиждат бактерии, в млякото са повече, а в кълновете още повече.
-----------
Доктор Хироми Шиния-Ензимният фактор
Разглежда как ендокринната система се износва в човека при консумация на някой храни. Наблюдава директно с камера в червата, възпаленията на чревните власинки.
Застъпник на суровата риба и водораслите.


-------
Джон Гейбриъл- Методът Гейбриъл
Има доста интересни моменти в книгата му
Доста копира от Меркола
---
Зоната- Бари Сиърс
Нобеловата награда  е напълно заслужена. Евала на американото!!!
------
Питър Адамо - Кръвните групи
Никога не съм си изследвал коя кръвна група съм. Съвпадам напълно според книгата на ( нулева несекретор )
Ако не е същата след изследване, тази книга ще бъде полята с безнин и запалена.

сега защо диетата ми била строга:
Нямам никакъв проблем да ям храни които са ми вкусни без да ме интересува мнението на друг но :
Яйца не ям защото повръщам от тях. Около 10 минути ми трябват да престоят в мен и се почва драйфане. Опитах доста варианти, колкото по сурови са толкова по бързо повръщам. С падпадъчи е същото, както и с пуешки патешки кокоши. Някой ден като набарам щраусови или крокодилски ще видим...
Само да вметна повръщам от жълтъка, белтъци мога да изям много и даже са ми вкусни ако са пържени.
От години не съм ял никакви яйца или части от тях.

Зърнени там разни жита житни режими и други Дъновски теории при мен не работят. Ако ям жита особено покълнали след 2 дена съм при лекар със 100 процентови симптоми на Бери бери.
От бял хляб нямам никакви проблеми, понеже му е разкаран зародиша и обвивката.  Някакъв парадокс уж в триците има витамини Б а точно авитаминоза хващам прекалено бързо. Ръжта е на изпитание в момента.

Млечните там знаете за слузта.  Не мога да правя салта, ограничава ми се издръжливостта и гъвкавостта. Сирене мразя от все сърце. Мога да го ям ако свърши всичката храна на планетата и остана единствен в Родопите, с моите генно модифицирани Крави и Кози пасящи камъни. Не близвам и елетрон от нещо свързано с мляко. Чета по етикетите  дали има калциев казеинат в шоколадите дори и политат в кофата. С млякото някак установих че ме кефи идеята да стоя далеч от него на емоционално ниво.  Същото наблюдавам у други фенове където се опитват да ядат сурови нещата които не могат да се ядат сурови (ориз например или фъстъци).
« Последна редакция: 22-04-2010, 23:15:35 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #51 -: 23-04-2010, 07:36:55 »

Сега вече ми стана ясно защо ти е толкова строга диетата. Ти си бил с много чувствителен стомах. От изброените книги съм чела само Ензимния фактор. Ако пък се придържаш към диетата на кръвните групи то тогава трябва да си хапваш и месо по тази логика. Виждам, че другите неща ги спазваш а най-препоръчваното месо нещо се губи в диетата. Няма логика. И как още не си си изследвал кръвната група? Ни ти ли е любопитно? На мен ми стана супер любопитно сега. И аз съм нулева и незнам колко да й вярвам на тази диета. Относно В витамините защо не пробваш покълнала елда. Тя е без глутен и дори не е зърнена култура. Аз дори се чудя да не включа ли житни кълнове за да напълнея малко. А какви са симптомите на бери бери? Кълнове защо не хапваш? За какви бактерии говориш ако си ги гледаш сам? Бананите и ядките също имат много В витамини.
« Последна редакция: 23-04-2010, 07:55:33 от desi82 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #52 -: 23-04-2010, 09:03:42 »

Крумчо , Венцислав Евтимов  все пак е йога . Което е малко по-различно от само "здравословно хранене" :)
  Той няма как да препоръча месо.(рибата си е месо , не е вид картоф)  ,защото според йога   " месото вгражда фината енергия на смъртта в астралното тяло на човека "  Но вероятно е дал нарочно заблуждаващ довод - че имало бактерии. ( вероятно е имал предвид - паразити?)
Обаче , че паразити има - без съмнение.  А доктор Хироми Шиния ще застъпва ядене на сурова риба докато не види това :
 http://www.parazity.net/8221602083
 Изпрати му го , възможно е  да спре да я препоръчва :)

Ама интересно ,как още имате интерес към тая теория за кръвната група. Някакъв шашмарок  "открил" някаква си зависимост между кръвните групи и храненето.  Която ако е вярна , събаря цялата хилядолетна наука и практика  Аюрведа !    защото противоречи  на нея.   Е какво , индийците и хилядите  доктори по света ,които лекуват с Аюрведа   ще си признаят че хилядите години е била следвана грешна теория??     Ясно е ,че едната от системите  не става..   :)
« Последна редакция: 23-04-2010, 09:05:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #53 -: 23-04-2010, 09:22:12 »

Зависи, препоръките на Аюрведа и на храненето според кръвната група се припокриват при мен, като изключим фундаменталната разлика, че второто не отрича месото.
Белтъкът е много лека и според мен - много ценна храна. Аз си ям яйца :) Е, не като преди по 5 на ядене, но не съм ги изключила напълно :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #54 -: 23-04-2010, 09:25:31 »

Четох , че много йоги НЕ консумират мляко или много рядко като ритуал. По-разумните религиозни индийци консумират много малко мляко, като ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се оставя мляко за теленцето.  Белее , всеки си е изградил някаква теория за живота, за храненето , за движението и всъщност във времето се вижда дали тази теория е истина или е просто една изключително скъпо струваща грешка.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #55 -: 23-04-2010, 16:57:59 »

Аноректик, от малък ли ти е тая непоносимост към различни храни или сега откриваш признаците? За млякото - ясно, то много хора не го приемат, яйцата също. Аз наблягам на белтъците ако ям яйца, защото и на мен ми е ставало тежко от жълтък. Но това със симптомите на Бери-бери ми се вижда малко невъзможно. Може да имаш алергия към глутен, но тя май има други признаци.

Аюрведи, кръвни групи, лични съвети - по-добре си слушайте собственото тяло...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #56 -: 23-04-2010, 17:12:08 »

Никаква алергия към глутен нямам. Мога да изям два цели бели хляба и да ми стане хубаво. Отделно правя често бухти от бяло брашно тип 500 ( марка Мелко) Когато ги ям ползата е в приятнана емоция и засищане но вредата е натрупване на мазнина на корема. Реакцията е очевадна и моментална. На клетъчно ниво е много добре описана от Бари Сиърс, житото действа на ендокринната система, прекратява се добив на енергия от въглехидрати и всичките вкарани въглехидрати около житото се трупат  под формата на мазнина на корема. Това не би ми пречело никак ако можех да тренирам всеки ден но за нещастие обичам да претренирам и се възстановявам за 2 денонощия. Яйцата не ми липсват, имат една кофти миризма на сяра, тежка храна са. В манастира Шаолин е разрешено по едно яйце на месец

Всяко тяло си има точно определени сигнали, трябва да ги слушаме. Живота си губи красотата ако е по книга.

Бино линковете ти са супер. Японеца е  изключение, да не караме кола защото може дрогиран младеж да ни блъсне  tooth  Японците ядат рибата още докато мърда,  в България се накисва в сол и после в оцет.
« Последна редакция: 23-04-2010, 17:58:16 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #57 -: 24-04-2010, 07:56:44 »

Цитат
Японците ядат рибата още докато мърда,  в България се накисва в сол и после в оцет.
Да, ако се яде месо, то трябва да бъде сурово. Ескимосите оцеляват точно заради консумацията на сурово месо. Иначе се губят повечето витамини при обработка, например жизненоважния C. Въпросът е, че тези нации консумират сурово месо от столетия. При нас по-скоро би имало обратен ефект, защото има разни много кофти паразити срещу които не сме си изградили имунитет. За сметка на това имаме по-добра поносимост към мляко и зърнени храни.
Белият хляб има единствено въглехидрати, които ако веднага се изгорят не би трябвало да се трупат. И все пак много народ се е разболял в следствие консумацията му. Същото като с лющения ориз в Азия.
Цитат
В манастира Шаолин е разрешено по едно яйце на месец
Имаше една азиатска приказка, че едно яйце може да нахрани 6 (май) души. Но като гледам обикновената китайска кухня, май това не се спазва, защото всичко е с яйца. Чели ли сте "Цар Плъх" на Джеймс Клавел? Във военнопленническия лагер са ги хранели изключително с варен лющен ориз и малко сушена риба. Пленниците са правели какво ли не да се доберат до някое яйце, защото това ги е спасявало от Бери-бери и ослепяване. Тъй, че в някои случаи тази храна може да спасява живот. Проблемът е, че нашата цивилизация отдавна е престанала да гледа на храната като източник на енергия и живот, а само като вкусови качества.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #58 -: 24-04-2010, 20:43:04 »

Абе хора това е тема за смукачи,не за йоги..........крайно време е да се осъзнае,че ЙОГА е умствена дейност......а не диетичен модел,който да ви спаси от лоши помисли.........хората сБираааааа....!!!! :bleh
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #59 -: 24-04-2010, 20:59:36 »

Абе хора това е тема за смукачи,не за йоги..........крайно време е да се осъзнае,че ЙОГА е умствена дейност......а не диетичен модел,който да ви спаси от лоши помисли.........хората сБираааааа....!!!! :bleh

Те и йогите са смукачи, с тънка бамбукова пръчка завряна в задника си избират пенлива локва от свещенно животно, по възможност ползвани от друг многократно и изсмукват всичките тении,  и бирен каймак. 
Ангажирани са с кибичене под манговото дърво на 24 часови смени и като няма леф за бутилирана ползват био наливна.
« Последна редакция: 24-04-2010, 23:48:48 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.056 секунди с 22 запитвания.