Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса,относно чернодробното пречистване.  (Прочетена 32644 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Извинявам се за офтопика:
Петко, как се оправи с хемороидите? Само не ме карай да правя шанка - последния път като пробвах се напълних със солена вода и наникъде - цял ден бях в кофти настроение.

Това с киселините в гърлото и аз съм го получавал, но при мен беше само вечер/нощем след консумация на трудносмилаема храна дето се задържа в стомаха повече от 8 часа (примерно риба или голямо количество боб)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

И аз имах предвид пилора,а той пропуска,когато се поеме още храна,преди да е завършила напълно обработката на предишната. Стомаха на човек,нормално е колкото двете шепи.
Злояд,първия път повърнах всичко с шанката,но много съм бързал,втория всичко мина ок :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Хемороидите минават много лесно с гладуване , само на вода , мин 14 дни , освен това трябва да се избягват концентрирани храни след гладуването и особено месо.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Извинявам се за офтопика:
Петко, как се оправи с хемороидите? Само не ме карай да правя шанка - последния път като пробвах се напълних със солена вода и наникъде - цял ден бях в кофти настроение.
Злояд, стегни се и направи шанката ;) За да не протече, както си трябва, значи нещо при теб не е както трябва, като изпълнение или подготовка :)
Друг начин е ашвини мудра. Или пък намазване с урина.
Аз направих шанката и ашвини мудра си я правя от много време вече. Изпариха се хемороидите ;D :love_028:

Нещо гнило има и тук май  ( освен в Дания .. :)  )
 Едно  е да имаш свръхпроизводство на киселини, а съвсем друго е да чувстваш  киселини в гърлото си.   Тези киселини за да попаднат там нали трябва да минат през клапата, наречена пилор. Ако той не работи добре и пропуска на обратно, независимо дали имаш свръхпроизводство или недостиг на производство , киселините пак ще се озовават в гърлото.  Тоест - да не би проблема да е само в пилора?
То ако беше така, тигърът ,дето отделя  20 пъти по-силна киселина, , постоянно щеше да му се стича по брадичката тази киселина  , да му капе по краката и да му разтваря ноктите. 
Бате Бино, така както го описва момичето е точно, както бях аз в най-тежките моменти с рефлукса ми. Връщат се киселини, когато стомахът е празен, а се връща храна след ядене. Тоест за мен лично начинът е да се смени тотално храненето, количествата, времето по което се поема храна, да е възможно най-разделно. Да се пият хапчета за кратко, щото с тези симптоми, няма да й стане по-добре от суровата храна....поне в началото. Задължителна шанка, която като с вълшебна пръчица ще й помогне за 3 часа, като й премахне острия процес.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

С глад се прибират,но веднъж излезнали ,пак излизат при силни напъни. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Няма такова нещо , кръвоносните съдове се самовъзстановяват напълно ... освен това ти защо ще се напъваш така страхотно ?? В смисъл някакви сериозни тежести ли вдигаш ? При нормално хранене и редовно гладуване :)) 1 път седмично  и 2 пъти годишно , само на вода тия проблеми изчезват завинаги.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Говоря за същото усилие с което са излезнали първия път. На мен ми излезнаха от фитнеса-мъртва тяга.Ако се наложи да вдигам нещо много тежко от клекнало положение,пак ще ми излезнат 100%. Жената е лека,не е от нея ;) ;D Любовница нямам tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

хахахах стига с тия адски напъни де :)) аз едно време здраво тренирах , но истината е ,че никога не съм се напрягал с големи тежести и пак имах чудесни резултати. Освен това стигнах до извода, че за мен абсолютно не е необходимо да ставам прасе ,нито анаболен звяр. Исках само да се чувствам добре и да изглеждам добре.След кратка анкета със съученичките ми стигнах до извода,че нито една нормална жена не харесва анаболните изроди и така промених програмата си, че включвах само определени упражнения в определена програма без големи натоварвания.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Бенато, ти поне си успял да я повърнеш тая солена вода, а при мен си мина по етапния ред (през бъбреците).
Петко, всеки път като ходя по голяма нужда правя серии от ашвини мудра, за да придвижвам изпражненията на малки порции през правото черво (иначе голямо надуване се случва ако ме позапече)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Злояд, ти си знаеш. Аз не искам да ти се бъркам. Но само ще пиша кое е странното, което виждам.
Едното е, че как така ще се запечеш? Йогин със запек....възможно ли е? В смисъл поне семената и зелениите би трябвало да не позволяват да се запечеш. На нас инструктора ни е казал да я правим в лотос(за ашвини мудра говоря). И доколкото знам след изпразване на дебелото черво. Стимулира кундалини. Също в Саламба Сарвангасана пак пристягай и отпускай мускулите на ануса.
Злояд, разбирам, че е станало кофти първия път с шанка пракшалана, но това нали не значи, че няма пак да пробваш ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Как да не хвана запек като вече става месец откакто съм в болнични - след седмица тръгвам на работа. Сега карам на картофи, ориз, лютеници. Ако знам че зеленото ще оправи работата ще оскубя зеления лук от саксията (имам там няколко глави зелен лук). На копривата още не и е дошъл сезона. И все още не мога да си сгъна краката за лотос - налага се да медитирам в бадха конасана  tooth
А за шанката - може пак да пробвам като свърша с лютениците - от месеци не съм слагал сол в храната ама лютениците ме пресолиха достатъчно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

А къде са ядките, семената, кълновете, плодовете.... :surpris_23: То с ориз, картофи и лютеници всеки ще се запече. Защо ги консумираш изобщо? Мислиш, че зимата е кофти сезон за суровоядство или изобщо за здравословно хранене ли?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ядките и семената ги избягвам - и аз като Титан пострадах от зъболекар и сега не мога добре да дъвча.
Ябълките почти не съдържат витамини по това време на годината. Останали са ми гулии - те са най-трайни та днес си хапнах от тях. А лютениците ги наливам с много олио преди да ги ям.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Ядките и семената ги избягвам - и аз като Титан пострадах от зъболекар и сега не мога добре да дъвча.
Ябълките почти не съдържат витамини по това време на годината. Останали са ми гулии - те са най-трайни та днес си хапнах от тях. А лютениците ги наливам с много олио преди да ги ям.
Извинявай, но нищо йогинско не виждам от този твой пост :D
Значи си пострадал от зъболекар и сега какво?? За цял живот не можеш да дъвчиш вече. На теб човек май трябва да ти се скара яко!!! Като си пострадал, ще идеш и ще си ги оправиш! Да не сме 14 век....Все едно баба ми слушам - не можела вече да дъвче....нямаш 40 год. още, що се излагаш :surpris_23: Трябва ти една жена, та да се стегнеш малко tooth
Отиди и си оправи зъбите! След това най-добрата превенция за тях ще бъдат точно твърдите семена и ядките ;)

Ябълките почти не съдържат витамини по това време на годината. Останали са ми гулии - те са най-трайни та днес си хапнах от тях. А лютениците ги наливам с много олио преди да ги ям.
Олиото е гадна отрова! Защо се наливаш с него, и то по много :surpris_22:
Това за ябълките няма да го коментирам.....
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ами да , как така неможеш да дъвчиш, аз че съм с развалени не означава , че фасадата не е като на холивудски гей :)) целият съм в цирконий :)) и си дъвча супер. Никой не може да познае,че съм половината в ремонт. Направо недоумях и аз от твоя пост. Яж сезонни зеленчуци, сега в момента можеш зеле и моркови , с малко сусам на блендерчето, както и суров бадем пак на блендерчето, зехтин , авокадо и подправки. Много хубаво става да добавиш и печена чушка,ама нали спазвам режим :) Аз от седмица кълна тук и имам вече няколко реколти, кълновете са меки и полезни , слагай ги и тях в салатата. Това ти е достатъчно. Но първо трябва да оправиш зъбите, ако нямаш добър зъболекар може да ти препоръчам тук при мен.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Преди година и половина ми умъртвиха един зъб и чак сега мога да захапя с него, защото зъболекарката ми забоде венеца като запълваше каналите. тоя дето е зад него е с дупка и като дъвча меки работи ме боли - сигурно и него ще ми умъртвят. а от другата страна един като го пломбираха и същия ден го чух, че изпука здраво - не знам на какъв ремонт подлежи.
Какво му е лошото на олиото - не е ли като пиенето на зехтин (ама зехтина не ми е много по джоба и ще трябва доста да пробирам докато си харесам някой).

Титане, напатил съм се и затова останах с такова впечатление като каза, че зъболекари са ти развалили зъбите
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Злояд, стегни се! Смени зъболекаря и си оправи зъбите. Защо изобщо ги чакаш, щом имат кариес :surpris_23: Верно, трябват си пари, но зъбите са много важни и не може просто да ги оставиш и да се вайкаш :pensif_29:
Олиото и зехтина нямат почти нищо общо. Олиото не е студенопресовано, а е рафинирано. Многократно преработено. Прекарвано е през химикали и няма нищо природно останало.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Мене от куче не ме е било толкова страх колкото от зъболекар (а съм бил хапан). Дано не съм засегнал някой съфорумник-зъболекар ако има такива. Да сменя зъболекаря ама нямам право на много грешки. Един мой колега ходи при зъболекар дето действа по Сталински (нет человека-нет проблема) и го лекува с клещите.
 А като ученик колко страхове съм брал като тръгнеше училищната зъболекарка с едни списъци не е истина. Само един съученик беше направил геройство - вървял последен в колоната и докато влизали в зъболекарския кабинет кривнал настрани и ... той си знае какво бягство е било - дойде след часовете да си вземе чантата.
В зехтина също слагат някакво олио. А на мен ми се е случвало да си взема екстра върджин дето не мирише на маслини - направо няма никаква миризма, а аз преди да консумирам нещо първо го проверявам на външен вид, след това подушвам и тогава почвам (и ако нещо не е наред с вкуса пак се отказвам)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Колкото до зъбите - това е ключов проблем. Или го оправяш, или си патиш цял живот.
Зехтинът, както и повечето продукти, имат доказани марки, които са истински - Costa d'Oro, Latzimas, Borges и т.н. Под 12-13 лв/лит. вече са много съмнителни :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Злояд, като бях малък и една нещастница ми развали няколко зъба , дълги години ходих по зъболекари и те не успяваха да се справят добре поради много причини, неосведоменост, немарливост, непознаване на материята и др. Преди 10 тина години попаднах на добър зъболекар , който ме закрепи и от тогава сменям корони , разбира се , но с по-добри , които въобще не личат,че са изкуствени и подменям пломби. Всяка една пломба има трайност. Междувременно братовчедка ми стана зъболекар и доби много сериозен опит, но при нея за сега ходя само за почистване, за да не и губя времето , защото заради мен се престарава :)
От собствен опит мога да ти кажа, че по важно от здравето няма и ако не си оправиш зъбите по един или друг начин можеш да добиеш сериозни проблеми. Аз лично искам да махна метала от устата си , но чистата керамика е алуминиев сулфат , също не безвредно съединение. И съм в едно търсене. В книгата на Хулда Кларк - Лекуване на всички видове рак е описано какви проблеми идват от зъбите и това в момента ми е приоритет номер  1 , но нямам никаква информация как да се оправя. Искам да си поникна нови зъби , но не мога да осмисля технологията за да я приложа. Това май с клещите е най-добрият вариант ако после можеш да си поникнеш зъб.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 24 запитвания.