Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса,относно чернодробното пречистване.  (Прочетена 32643 пъти)

XzavioR

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте на всички,много се радвам,че открих сайта ви и още повече се зарадвах,виждайки,че тук ясно е показано пречистване на черния дроб,от което така отчайващо имам нужда.

За да мога да искам адекватна помощ от вас мисля,че трябва да ви запозная подробно с моя случай.


Преди година и половина прекарах токсичен хепатит - вследствие от приемане на два несъвместими антибиотика,предписани ми от личната ми "лекарка" за третиране на бронхопневмония при домашни условия (не желаех да постъпвам в болница,но 3 дни след започването на лечението вече бях там).При постъпването ми в болницата започнаха да ме третират с антибиотици срещу двустранната ми бронхопневмония и Трансметил - за укрепване на черният ми дроб (не е нужно да ви казвам,че положението ми хич не беше розово).Бях изписан от болницата девет дни по-късно като от тогава до момента съм на съответната диета за укрепване на черния дроб.Не пия алкохол и не пуша цигари.
Черният ми дроб беше оголемен и след изписването ми от болницата започнах да изпитвам характерното "пристискане" и "дърпане" в чернодробната област,което с времето отшумя.


Ясно е ми стана,че имам крещяща нужда от пречистване и укрепване на черния дроб когато преди две седмици започнах да правя физически упражнения и отново усетих характерните симптоми,че нещо не е както трябва (притискането и придърпването).По време на диетата си съм имал няколко забежки,но нищо продължително.


Въпросите ми са:
Какви точно пречиствания мислите,че трябва да направя?
Според вас има ли опасност при едно чернодробно пречистване,а било то и пречистване на цялото тяло нещо да се обърка (така да се каже)?


Много моля да се изказват хора с опит и ви благодаря предварително.



Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравей , аз н есъм имал никога проблеми от това естество , но си мисля ,че трябва да пречистиш първо целият организъм. Вероятно тук има хора с по-голям опит с болестите и те могат да кажат.Моят опит е със здравето  :))
Активен

XzavioR

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Определено няма да мирясам само с почистване на черния дроб ;) Наясно съм,че ми предстои доста,но и съм готов и желая да си измина пътя.Просто ми трябват "леееки" ;D насоки,относно кое,кога,как и тн.Естествено и дали има нещо противопоказно за моето състояние.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Аз ако бях на твое място бих започнал веднага гладуване , само на вода  , колкото можеш да издържиш и последващото го захранване и след това да преосмисля начина на живот и храненето. Т.е. аз това съм го направил , но моят проблем бе наднорменото тегло. Пречистих се доколкото можах и спрях първо месото , на следващата година и млечните ,само краве масло консумирах по малко още няколко години. но  и него го спрях. Сега годишно правя по 2 гладувания ,колкото издържа, само на вода. И движението е много важно , спортувай нещо , аз понеже се наспортувах 20 години и сега ходя само на йога. Доволен съм.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

XzavioR, започни с пречистване на дебелото черво - http://www.zemianazaem.com/archives/149
Веднага след него направи шанка-пракшалана и чернодробното. Чернодробното само не съм правил, но знам, че се правят 4-5 поредни изчиствания на дроба през месец - месец и половина.
За клизмите ползвай урина ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

XzavioR

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

titan ,в момента не мога да спортувам заради чернодробните ми проблеми... а умирам за това!От следващата седмица започвам по 1 ден на седмица гладуване,за да може тялото ми да привикне.Същата седмица ще имам и среща с токсиколог,за да се разбере дали едно такова пречистване на черния ми дроб в сегашното му състояние няма да му навреди.
Иначе от доста време се храня предимно здравословно - бягам от всичките E-та,кремвирши и салами сигурно от повече от половин година не съм вкусвал,домашни натурални сокове от моркови почти всеки ден,мед в по-големи количества и храни с по-ниско съдържание на мазнини,пържено съм забравил какво е от както съм на диета...

Ако някой се интересува от промяната в състоянието ми след седмичните гладувания и след пречистванията ми с радост ще поствам в темата.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Вероятно всички се интересуваме. Споделяй...аз след много четене , консултации с вещи лица и патили смятам,че йога няма да те натоварва както агресивните спортове , а променя и метаболизма. Имам ужасен опит с лекари и зъболекари и вече въобще не ме интересува тяхното мнение. Както казах не съм имал такъв тип проблеми , нямам и медицинско образование и не мога да се изкажа компетентно.Мога да говоря само от личен опит , но интуитивно ти казах какво аз бих направил в твоя случай. Токсикологът ще те провери и след оздравителните процедури пак , така че ще можеш да разбереш имаш ли резултат.
Според нас , тук във форума , месото не е здравословно , според някои от нас млечните не са здравословни, както и термично обработената храна. Изхождай от това. От София ли си ?
Активен

XzavioR

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Термично обработена храна си хапвам,месо също,но не толкова често.В момента например съм нагънал една прясно сварена елда,леко подсладена. ;D

А иначе съм от Пловдив.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ми те корифеите са в Пловдив , може да ти окажат съдействие и на живо да ти обяснят някои неща.
Активен

XzavioR

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

корифеи ??

Моля,обясни.Все още прохождам в тази материя...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Специалистите , знаещите, напредналите :))
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Петко, Бенато, Мер..... :
 :D
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ела на йога в Тримонциум,ще поговориш с Рашко,а и там има много хора ,който са на тази вълна.
Месото го забравяш,поне докато се оправиш на 100%,яйцата също,млечни много рядко,ако ти е трудно и тях. Започни сокове от цвекло,морков и кисела зелена ябълка, поне по два сока на ден с малко мазнина в тях(зехтин,шарлан) Лимон с мед също е много добре за дроба. Не яж след седем вечерта. По възможност трябва да си спокоен и да не се тревожиш. Направи си дневник,може да е личен,не тук ин си записвай какво ядеш,какво правиш и как се чувстваш. Може и към лекарите на Дар да се обърнеш,ако тук не знаят дали да правиш чернодробното пречистване,аз мисля че трябва да правиш щадящо прочистване,в сайта го има.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

XzavioR

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

benato ,мед ям всеки ден,морковен сок също всеки ден,цвеклото също го включих,но от по-скоро,яйца от година и половина не съм вкусвал,даже и белтък.С удоволствие бих дошъл в Тримона,само ми кажете кога идната седмица ще бъде удобно.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Явно си пуснал на търсачка чернодробно прочистване и си попаднал тук, но аз бих ти препоръчала също да поразгледаш и да попрочетеш в сайта и тук във форума за месото, млякото и толкова много други неща свързани с прочистването като цяло.
Пиши какво правиш и как ти повлиава. :)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

sisa_a

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте! Искам да попитам пречистването може ли да се провежда от хора с ГЕРБ -гастрит с повишена киселинност? Цитрусовите плодове и доста зеленчуци особено в суров вид дразнят. Имам множество малки камъни в жлъчката и ми предлагат оперция-т.е отсраняване.Но предпочитам да опитам с друго и ако мога да си запазя  жлъчката .Имам свръх производство на киселини и буквално ми се изливат в гърлото/колкото и трудно да се случвало това-на мен ми се случва доста често/,вече не мога да спя без Талцид в устата. А понякога не само киселини ми се изливт в устата а и някаква страхотна горчилка,направо се задавям нощем от тях и кашлям по един час и не мога да си оправя вкуса в устата-вече не издържам.Правих опити да започна гладуване, но без успех.Още същият ден ,киселините така са ми се надигнали ,че мога де се удавя в тях и ми се налага да хапна . А и ме е страх да не провокирам някоя криза-ужасно боли и е много тежко/имала съм 3-4 за няма и година/Моля ,дайте ми съвет! Не знам какво да правя..........!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Как се докара до това състояние , за 1 път чувам човек да изпада в подобно нещо? За камъните твърдо НЕ се оперирай, има начин да ги изкараш и без никакви операции. В сайта има информация. Дано по-вещите дадат съвет.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Съет може да се даде,но първо трябва да се знае,както Титан отбеляза,причината довела до тук. Не се ли отстрани тя,все едно да наливаме вода в кофа без дъно. :surpris_23:
Сигурен съм,че не си спазвала правилото да има 3-4 часа между храненията,смесвала си безразборно храните,а може и да греша,кажи нещо повече?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Верно, дай по-подробно. И аз имах много сходни проблеми - гастрит, рефлукс(заради който връщах доста киселини и понякога храна), колит, хемороиди. Не можех да ям дори в минимални количества зеленчуци, ядки и дори повечето плодове. Една едничка хапка домат или чушка на гладно, и след това проклинах часове наред себе си и въпросните зеленчуци. Беше много зле дереджето. Карах на термичнообработена храна и разни химии, за да съм добре. И хапове, предписани с любов от нашего брата доктора :D
И ми обясняваха, че е доживот това. Излъгаха ме нагло >:( Внимавай да не прилъжат и теб с тази операция :pensif_29: :)
« Последна редакция: 07-03-2010, 19:06:35 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Нещо гнило има и тук май  ( освен в Дания .. :)  )
 Едно  е да имаш свръхпроизводство на киселини, а съвсем друго е да чувстваш  киселини в гърлото си.   Тези киселини за да попаднат там нали трябва да минат през клапата, наречена пилор. Ако той не работи добре и пропуска на обратно, независимо дали имаш свръхпроизводство или недостиг на производство , киселините пак ще се озовават в гърлото.  Тоест - да не би проблема да е само в пилора?
То ако беше така, тигърът ,дето отделя  20 пъти по-силна киселина, , постоянно щеше да му се стича по брадичката тази киселина  , да му капе по краката и да му разтваря ноктите.  
« Последна редакция: 07-03-2010, 22:12:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 23 запитвания.