Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Хриси  (Прочетена 11817 пъти)

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #20 -: 27-02-2010, 10:07:50 »

Вал,много благодаря за подкрепата  :heart_2: :flowers2: Тези неща за увеличаване на плодовете,защо се появяват болки и т.н. ги знам- внимателно препрочетох книгата на Л.Ковачева преди да започна.Вчера четох и във форума. Сутрин ме боли стомаха ,защото вечер взимам чай с разхлабващо действие иначе не посещавам тоалетната :) Бих си правила и клизми ,но си нямам представа как сама ще се справя и малко ми е странно :) Правили са ми клизма два пъти,когато бях в болница и не е много приятно,но пък не е и кой знае колко лошо.
Л.Ковачева казва,че не са нужни клизми и приемането на чай с разхлабващо действие,защото приемането на плодове спомага дефекацията да се запази,а при запек постепенно да се възстанови- само че при мен не става.Спомням си и миналия път ,когато гладувах имах такъв проблем ,но не съм взимала очистително. Може би това важи за по-дълго гладуване или при второто,третото.  :surpris_23: А, аз имам и лениви черва - дефекацията при мен става на два дни обикновено (да ме пита човек защо го приемах за нещо нормално  :Confus_3: ) Едва след като започнах да правя промени в храненето си постепенно стана всеки ден,но само по веднъж. А дните,когато малко или много се връщах към предишното ми хранене веднага даваха отражение и ходех до тоалетна пак на два дена.
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #21 -: 27-02-2010, 16:54:25 »

Днес (6ти ден от гладуването,4ти без цигари) мина сравнително добре  :Content_22: Сутринта правих лека гимнастика за 10 мин., 2часа по-късно хапнах една ябълка и в 15ч. още една(към 18ч. ще хапна пак 1 ябълка(стават към 500гр за деня),водата е към 1,8л.-днес не ми се пие чай. Довечера обаче ще пийна един от сена,за да нямам проблеми с ходенето до тоалетна утре. :) Не чувствам глад,но много често си мисля за храна и това ме измъчва :) Чувствам болка в краката ,но не както вчера.Езикът все още е обложен(само върха се розовее) :) Днес разбрах,че гладуването ми,захранването и периода в който няма да консумирам млечни ,съвпада с Великия пост  ;D  До утре :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #22 -: 01-03-2010, 15:26:39 »

28.02. - 7ми ден от гладуването,5 ден без цигари :) 600гр. плодове (2 ябълки и 2 портокала)приети на три пъти,2,5л. вода, 1 чай без мед сутринта. Вчера беше страшния ден  ;D -дойде ми МЦ. Към 9:30ч. започнаха леки болки (затоплих се малко с електрическа възглавница) и започнах да правя един от асаните,които ми прати Дани-помогна ми малко.Към 10:30ч. вече станаха едвам поносими болките,взех да се чудя какво да правя(не мога и хапче да пия) и си измислих моя си поза  tooth та отмина малко .Към 12ч. съвсем отшумяха болките и заспах за малко. След това се появиха към 15часа и така до вечерта,но бяха по-леки и поносими. Определено имаше разлика от болките ,които изпитвах преди и тези сега. :)
« Последна редакция: 02-03-2010, 19:14:06 от Хриси »
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #23 -: 01-03-2010, 16:06:31 »

Супер Хриси  :Content_22: ...дано повече не погледнеш цигарите след гладуването  :love_026:
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #24 -: 01-03-2010, 17:44:42 »

Дано,Дани :) Времето ще покаже.Днес реших да започна захранване,защото тези постоянни мисли за храна мн ме измъчват.Ще взема да се изкуша и да си докарам проблеми.След захранването ще се старая един месец да не приемам млечни произведения и да се храня с поне 50% сурова храна.Днес хапнах 1 портокал в 9:30ч., пих чай в 10:15ч. , в 12ч. портокал,15ч. домат,17:00ч. две ябълки,18:30ч. две малки краставички,20ч. чай с мед :)
« Последна редакция: 02-03-2010, 14:18:12 от Хриси »
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #25 -: 02-03-2010, 15:02:31 »

Забравих да напиша резултатите от гладуването: свалени 3-4кг,кожата на лицето се избистри доста,намалели болки при МЦ,зъбите се избелиха,подобрено настроение :),повече енергия.Преди заспивах много трудно вечер и ставах към 10 ч. сутринта,а сега спя по-спокойно и ставам в 7-8ч. без аларма.
Днес е втори ден от захранването: 8ч.чай с мед, 9ч. ябълка, 10:30ч.  4 сушени сливи(предварително накиснати във вода), 13ч. 1 домат+ пюре от половин картофче,16ч. чай с мед + портокал, 18ч. останалото пюре от картоф+ малко зеле,20ч. чай с мед. :)
Погледнах захранването,което прави DarbyMac и ми допадна много повече от захранването на Лидия Ковачева. Ковачева препоръчва супа от зеленчуци без мазнина или от картофи,но на мен тези супи са ми толкова противни,че едвам хапвам по-малко. Миналото ми захранване само един ден успях да ям от тях.Мисля този път въобще да не ги ползвам в захранването,а да ги заместя с пресни зеленчуци,а 4-5 ден да включа овесени ядки,препечен пълнозърнест хляб,печена тиква. Какво мислите по въпроса ? :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #26 -: 02-03-2010, 15:19:08 »

Много ми стана интересно за зъбите , как се избелиха , ми ли ги ?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #27 -: 02-03-2010, 16:55:26 »

 Искам и аз моите да се избелят, поне малко   :'( в последните дни забелязвам, че  са посивели  :( те и без това природно не са от най-белите... незнам на какво се дължи, дали не е от слънчогледовите кълнове  ::) ???

Хриси, захранването ти е добре. Само да издържиш, че мен апетита ми става огромен.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #28 -: 02-03-2010, 17:39:25 »

Естествено,че ако спреш кафето или цигарите,зъбите ще побелеят :laugh: А и от глада. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #29 -: 02-03-2010, 17:47:01 »

Значи ще продължавам захранването по този начин :)Откакто го започнах  някак си се успокоих,че вече ще се храня и с друго освен с плодове, и апетита си го контролирам много добре.Днес например не ми се яде дори картофеното пюре, само сурови зеленчуци,а вчера нямах търпение да си хапна от него.  За зъбите -преди също ги миех по два пъти на ден ,но не постигах тази белота.Сега заради облагането на езика и лошия дъх по три пъти,спрях  цигарите,не пия кафе вече към 40 дни и може би това също е оказало влияние. :) Има още какво да се желае,но за мен и това си е доста :) Ето ,докато си пишех отговора Бенато потвърди това ,което си мислех :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #30 -: 02-03-2010, 18:21:15 »

Хриси, ако започнеш да жабуриш всяка сутрин с шарлан, зъбите ти ще стават още по-светли. Моите вече са почти като сняг бели ;D Последните 500 дни не съм пропускал да се жабурям ;D Дори и извън града да съм, шишенцето шарлан ме следва винаги tooth
Но белотата от жабуренето се проявява доста по-рано. Опитай ;)
Ето две много интересни статии за жабуренето:
http://www.zemianazaem.com/archives/176
http://www.zemianazaem.com/archives/194 :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #31 -: 02-03-2010, 19:32:13 »

Това много ми хареса,Петко  ;D ;D ; :Content_14:
Последните 500 дни не съм пропускал да се жабурям ;D Дори и извън града да съм, шишенцето шарлан ме следва винаги tooth

Още утре ще пробвам,но със зехтин(студено пресован) - в момента нямам шарлан и не съм сигурна,че в Първомай има :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #32 -: 02-03-2010, 20:08:22 »

И аз пак започвам, бях спряла за малко  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #33 -: 02-03-2010, 20:26:34 »

Това много ми хареса,Петко  ;D ;D ; :Content_14:
Последните 500 дни не съм пропускал да се жабурям ;D Дори и извън града да съм, шишенцето шарлан ме следва винаги tooth

Още утре ще пробвам,но със зехтин(студено пресован) - в момента нямам шарлан и не съм сигурна,че в Първомай има :)
Като дойдеш до Пловдив ще си накупиш ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #34 -: 02-03-2010, 21:31:15 »

Петкоооо , нещо ме стягаш , не може от жабуркането да се избелят зъбите ????? Утре ще намеря една каса шарлан и ако не стане мисли му , ще ти го донеса тоя шарлан да се намажеш хубаво  tooth.
Освен това още като бях малък ми развалиха зъбите някакви гнусни стоматолози и сега половината не са мои , ако ми се избелят естествените другите ще стоят някак си неестествено. Искам да си поникна нови зъби , но още не вниквам в технологията :)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #35 -: 02-03-2010, 22:59:26 »

Петкоооо , нещо ме стягаш , не може от жабуркането да се избелят зъбите ????? Утре ще намеря една каса шарлан и ако не стане мисли му , ще ти го донеса тоя шарлан да се намажеш хубаво  tooth.
Освен това още като бях малък ми развалиха зъбите някакви гнусни стоматолози и сега половината не са мои , ако ми се избелят естествените другите ще стоят някак си неестествено. Искам да си поникна нови зъби , но още не вниквам в технологията :)

естествените не се избелват добре само ако са с девитализация. а при някои хора пожълтяват точно след като се девитализира. Но сега има начин и това да се оправи от стоматолога, инжектират (няколко пъти) в зъбчето едно избелващо, аз април ще ходя при моя да види дали може за един зъб дето след умъртвяването с времето ми става по тъмен, искам да се информирам повече и какво слагат вътре, да видим.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #36 -: 03-03-2010, 09:22:23 »

Петкоооо , нещо ме стягаш , не може от жабуркането да се избелят зъбите ?????
Ако беше прочел статиите, които постнах, щеше да видиш, че не само аз мисля така. Но като пробвах, се оказа истина. Всички зъби в устата ми са си мои. Не знам какво е девитализация....ааа, видях. Умъртвени зъби, демек tooth Ама няма нужда от чуждици. Имаме си думички и на български ;)
Бих казал, че избелването на зъбите чрез жабурене, е най-малкото, което ще спечелите. Другото няма да го кажа. Който практикува, само той ще достигне до истината :love_028:
« Последна редакция: 03-03-2010, 09:24:53 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #37 -: 03-03-2010, 09:36:03 »

Прочетох ги вече , благодарско, след малко ще пробвам със зехтин поради липсата на шарлан. В края на месеца ще ви уведомя дали има промяна :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #38 -: 03-03-2010, 09:42:59 »

Ок. Само да те предупредя, че със зехтин не било достатъчно ефективно. Някои казват, че не се сгъстявало накрая....Аз нямам опит със зехтин и нищо не мога да кажа.
С шарлан като се прави, накрая става бяло точно като прясно мляко :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Хриси
« Отговор #39 -: 03-03-2010, 10:07:30 »

Накрая стана рядко и светло жълто , нищо общо с първоначалната форма на зехтина. Утре ще потърся шарлан.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.