Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОМОГНЕТЕ - Витилиго и бактерия Е-коли в урината на детенце!  (Прочетена 7073 пъти)

mayataneva

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Имам Витилиго и то от доста години,майка ми също има и може би при мен е наследствено,
ще се радвам някой ако може да ми помогне по някакъв начин,
пробвала съм какво ли не.....ходила съм и при разни лечители,с традиционна и нетрадиционна медицина съм пробвала...... ,сега мисля да направя прочистване на червата и после на черния дроб,
Благодаря на всички ,които се включат ,с тънкости и подробности ,ако има такива!
Какво трябва да бъде храненето ми,какъв хляб ядете и сигурни ли сте ,че този хляб наистина е здравословен?И да питам за ядките,много обичам да си похапвам,фъстъци всякакви-обикн.,гарнирани,бирени,също и леблебия,соя,понякога орехи,почти всеки ден присъстват в менюто ми,трябва ли да се откажа от тях или...?
И още един въпрос,имам дъщеря на 1г. и 2м.,още на 6 месеца ,случайно й откриха бактерии в урината
Е-коли 10 на 5 степен,казвам случайно,защото нямаше никакви симптоми,вече 8 месеца се борим с тях,но уви...няма резултат,давах й билки,клеева т-ра,сребърна вода,малко време давах и кислородна вода,въднъж АБ-Аугментин,веднъж -Суметролим/Бисептол/,цитросепт пие вече 4-5 месеца без прекъсване....,та ако някой ако знае нещо ефикасно по въпроса,моля да го сподели,само да отбележа,че още сме с памперси,но смених еднократните памперси с пелени за многокр. употреба и до шестия месец бяхме само на кърма,а и сега също суче.
БЛАГОДАРЯ !
« Последна редакция: 17-02-2010, 13:31:14 от mayataneva »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Здравей и добре дошла,Това заболяване го дават автоимунно,тоест-организма се самоунищожава.Означава,че има нещо збъркано в цялата система. Мини постепенно на сурова храна,направи пречистванията,прочети добре как и кога.Трябва да вкараш"къщата"в ред,ще ти трябва търпение и воля.
За бирения фъстък си е направо виц tooth Всичките изброени,печени и солени ли са?
Детето лекувано ли е с антибиотици? С какво го храниш? Най-важното е да му се оправи киселинното равновесие и чревната флора, всичко ще изчезне ,когато организма е способен сам да се бори.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Активен

mayataneva

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Най-напред ви БЛАГОДАРЯ за бързите отговори,ако може дайте линкове ,за да чета как  най-добре да "оправя къщата"  :Confus_34: ,а за ядките-печени са.
По отношение на малката,записана е на дет. кухня и си яде супички и манджички,десерти не обича,не й давам сладки неща,без кис. мляко и др.,вода доста си пийва,много ми се иска да й давам прясно изцедени сокчета,но не ги иска изобщо,както вече писах,продължавам да си я кърмя,
антибиотик само веднъж съм давала,уж да убием бактериите,това е.
Активен

mayataneva

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

 и тия черните хлябове/многозърнести,пълнозърнести,ръжени...../ могат ли да се хапват,т.е. наистина ли са здравословни,за разлика от белия хляб или само са "минали" покрай черните здрав. хлябове?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Здравей Мая, добре ще е да видиш рецептите тук на сайта -за хляб и крекери и да пробваш някои от тях...тези от магазина не стават. Може и сама да си печеш хлебчетата. Аз си купувам брашно пълнозърнесто от една мелница наблизо, добавям  трици, семена и стават вкусни хлебчета  :)
Печените ядки е добре да замениш със сурови  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Мая,сядай и чети,мнооого има да се учиш,ако искаш да промениш нещата и да сте здрави с децата.
Храната в детската кухня е боклук,да не говорим за хигиената.
Печените и солени ядки ги забрави,хляб пълнозърнест,но както си представям,той ще ти е най малкия проблем в менюто.
Но първо си задай въпроса-Искам ли тази промяна,искам ли да сме здрави? Ако го искаш,всичко е в твоите ръце.
Трябва да се промени изцяло мисленето и да се подходи цялостно към здравето,не само ако има проблем.
Успех,питай за насоки. :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mayataneva

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Разбира се ,ИСКАМ ПРОМЯНА, ИСКАМ ДА СМЕ ЗДРАВИ!
Чакам  насоки!
Благодаря!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Мая ,не е за вярване, но дори и виетнамците имат поговорки. Една от тях е : "  Отидеш
ли на доктор, болести ще се намерят ."   Това по повод на бактерийката.
 Ако направите още изследвания, задължително ще ви намерят случайно и други бактерийки, вирусчета и т.н, ще ви предпишат антибиотици, вие ще ги пиете, после ще ви се появат от тях гъбички, дисбактериоза, имунитетът ще се разклати ,ще цъфнат други кахърчета, за което ще ви изпишат други лекарства и скоро сте готови да ви приемат в клуба на "образцовите пациенти". :)
Освен това дали е сигурно ,че има детето наистина бактерия? Или някой някъде като чели я е видял ,ама не е сигурен ?  
 На времето в лабораторията на Военна Болница ,тук във Варна , ми бяха измерили кръвна захар 1.23. Сестрата излиза ,гледа ме и казва : "Много странно , при такава стойност би трябвало да си умрял.. "  А аз нямам никакви подобни симптоми. Явно нещо не е бил наред лаборантът.. ( Така че и при вас може да е същото)  
   Но аз не се разсърдих на болницата , даже скоро след това пак ходих на преглед при хирург- нещо ме наболяваше по тестисите. Той ги попипа (и двата дори !) и каза ,че имам херния от двете страни и  ще ме чака за операция в  следващата седмица. Аз обаче го заподозрях, че нещо май ми ги е харесал и си търси повод да ги попипа още веднъж и затова веднага отивам при проф.Темелков ( голямо име във Варна)  за арбитраж. Той също ги опипа майсторски , но вероятно не са му харесали толкова и каза ,че нямам никаква херния и да не го занимавам с глупости, ами да бягам при момите.  От тогава са минали към 14 години, херния явно нямам.
  Много по-убедителен и зловещ   касапин се оказа обаче едно младо докторче в Разград навремето (1986-а)  .Тогава не можах да се опазя.  Каза ми ,че имам синузит и било много лошо заболяване. (аз съм ученик в 10ти клас още , вярвам в доброто у хората) Другите доктори го лекували с месеци, но той можел да ме опправи за 15 мин. Викам си - бре че късмет извадих, съгласен съм,викам.  Той извади една огромна игла , хвана я здраво като лопата и ми я забучи дълбоко в носа , чу се изхрущяване и ме заболя силно. ( вика му се пункция - пробива се черепът (без упойка) и иглата попада в синуса откъдето трябва да изсмуче ,тоест- да промие чрез една гигантска спринцовка ,ако има секрети. И се предполага ,че те после няма да се образуват пак! Гениално. )   След няколко дни получих силен кръвоизлив и трябваше да ме приемат в болницата за да го спрат. Стоях 7 дни за тая работа, с тампони в носа , които усещах чак във врата си. Там срещнах хора с по 17 пункции и пак със синузит !!! ( Евала на академичната медицина!! Как да не я възлюбиш до живот ! ..  )
  Викам си, добре , не му се сърдя на оня галфон, прощавам му,важното е ,че се оправих. Да ,ама пак не бях познал. Няколко години !! след това имах болки отляво в синуса  и още няколко след това усещах туптене ,когато се навеждах да си връзвам обувките. А запушването на моменти на лявата ноздра (от само себе си) продължава дори и сега!!  И сега дори каналът е свит и през нея издишвам по-бавно ,от колкото през дясната. Вече 25 години от тогава- нищо и никаква пункция!

Зная ,че макар и интересно за някои  , това си е спамче по темата, но искам с това да предпазя по-младите и  по-доверчивите  (повечето ,знам ,ча са печени :) )  - не се доверявайте сляпо на докторите , за да ви остане и нещо здраво по вас !
 / Боли ги точно "оная работа" ,ако ви прецакат нещо, нали си имат силно лоби, то ще ги защити .. /  

А за началника на отделението по лицево-челюстна хирургия ако ви разкажа (по чин полковник) , няма да повярвате .Ама друг път и кажете на кое място да го стоваря.
« Последна редакция: 17-02-2010, 20:59:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Бате Бино , аз като бях малък и на мен откриха синузит и се опитаха да ми направят пункция , не зная защо , но не успяха нищо да пробият и ми назначиха следващ опит.Междувременно приятелка на майка ми и споделила, че синузита се лекувал лесно като се капе чист акациев мед , леко загрят на водна баня , с капкомер в ноздрите. И ме подложикха на това мъчение, а после се изненадаха ,че на снимката няма и помен от гной в синусите, ако наистина е било гной. Но нищо чудно , като зная с какво ме тъпчеха родителите ми.
« Последна редакция: 22-02-2010, 11:35:40 от titan »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Причините за болестите могат да бъдат много. Най-вероятно е ген, но ако не дадем причина на тялото си с нездравословен начин на живот или напрежение и стрес, този ген може никога да не се прояви.

До колкото знам витилиго е най-вече причинено от силно интоксикиран организъм, когато се отървем от токсините, тогава и болестта изчезва. Най-вече се препоръчва пречистване на дебелото черво, на черния дроб (има статии в сайта как се правят тези пречиствания) и няколко гладувания да се направят през определен период.

Доста съм съгласна и с тази статия, ако може прочети я - http://www.dar-center.com/article/?article=258.

Щом е наследствено заболяването ще отнеме повече усилия и време, за да се справим с него, но силно вярвам, че може да изчезне напълно ако възвърнем пълноценното здраве на тялото си.
Не е задължително да ядеш някакъв хляб, ако не може да го откажеш, си купувай пълнозърнест или сама си прави хляб с квас. Аз си правя от време на време сухарчета и крекери от покълнали семена и ядки. Такъв изсушен "хляб" е полезен, защото се приготвя на не повече от 50 градуса и запазва полезните си съставки.
Ако можеш промени храненето си на поне 80 % суровоядство, това означава предимно да се храниш със сурова храна и от време на време да консумираш сготвени или някоя и друга глезотийка.


Понякога и собствените ни мисли влияят върху здравето ни. Когато променим мислите си в съчетание с най-малко 80 % суровоядство и пречистващи методи, най-качествено и бързо премахваме болестта.

Ето какво определя като причина Луиз Хей - само ти ще знаеш дали се отнася и за теб:

Витилиго
   
причинено от следните мисли и вярвания - Липса на чувство за принадлеж­ност. Чувствате се извън играта. Не сте един от групата.
   
нов начин на мислене и отношение - Аз съм самият център на живота и съм изцяло свързан с любовта.


Всякакви видове фъстъци, печени леблебии и соя по-добре спри да консумираш. Само орехите са ок, стига да са сурови.

Заразяването с  Е-коли е най-вече от консумация на животински продукти. Най-вероятно не става въпрос за "E. coli 0157:h7" - разбрах за този щам от филма food inc.
Иначе виж този коментар - http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=393037.msg11065445#msg11065445
Опитите да се излекувате с каквито и да е средства няма да са успешни, ако не се промени и храненето на дъщеричката ти към по-здравословно (повече сурови плодове и зеленчуци, никакви животински продукти, и съвсем малко готвена храна). По-добре да не се храни от млечната кухня. Менюто там не е никак здравословно. Кърмиш я, което е страхотно.
« Последна редакция: 21-02-2010, 23:47:41 от Mep »
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.