Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прошка  (Прочетена 3552 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Прошка
« -: 15-02-2010, 08:18:22 »

 :kisss: :heart_2:
Простете и простено да ви е!
Обичам ви, обичайте и бъдете обичани! :flowers2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Прошка
« Отговор #1 -: 15-02-2010, 09:38:09 »

Простете и постено да ви е.  :kisss:

Благодаря на всички за положителната енергия, която откривам във форума. :heart_2:

Бабче, а на теб специално благодаря за мъдростта, която споделяш. Бих искала след години и аз да съм така одухотворена, отворена към новото, с млад дух. Невероятна си!  :heart_2:

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Прошка
« Отговор #2 -: 15-02-2010, 13:23:37 »

 :kisss:Ще, ще...щом го искаш...
Който пита - знае!
Който търси - намира!
Който иска- постига! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Прошка
« Отговор #3 -: 18-02-2010, 20:47:36 »

И аз ще ви поискам прошка....по добре късно отколкото никога....да ме прощавате за неразбираимите ми писаници,хаплив език и пламена глава...простете...
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Прошка
« Отговор #4 -: 18-02-2010, 20:51:55 »

е ако държиш да ти бъде простено за чара....давай с повече такива чарове, пък ние ще прощаваме с охота :)
Аз пък искам прошка от когото съм засегнала, за това, че съм се изписала по-знаеща или по-нещо си..:(
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Прошка
« Отговор #5 -: 19-02-2010, 09:01:50 »

На патерица - простете ми!  :love_006 - emotloader: :fluretaa:
Като един от най-младите членове тук, дължа подобаващото уважение към по-възрастните  :pensif_29: :laugh:.
Благодаря ви за всичко!

Отделно - предлагам тази тема да остане, защото е много интересна :). Целебната сила на прошката и умението да простиш е известна не от вчера и онзи ден  :kisss:. Неслучайно Норбеков дава специално упражнение с прошка поне един път по време на всеки курс, а самостоятелно препоръчва "прошка три пъти на ден, преди хранене! Докато не простите - няма да ядете!"  :laugh:.
Не е зле човек да се сеща по-често за тези неща; да се правят поне от време на време :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Прошка
« Отговор #6 -: 26-02-2012, 17:08:27 »

 :kisss:Простете и простено да ви е!Обичам ви! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

purelove

  • Гост
Re:Прошка
« Отговор #7 -: 26-02-2012, 17:40:34 »

Като новобранец (който не е запознат с вашите съфорумски или лични взаимоотношения) .. ще си позволя да се включа по темата.  :surpris_23: Като по-скоро искам искам да искажа своята радост от факта, че на база моите лични впечатления, тук са се събрали извадка хора от обществото, с много "жива имунна система", които споделят и защитават своята гледната точка и истина и я поднасят по свой начин на останалите - при това (според мен ) без ангажимент за прошка  :Confus_3: , срам, вина и прочие, а единствено със аргументи.  Хапливия език донякъде понякога е средство за отстояване на мнение и позиция, не само за кръстосване на словестни шпаги ... Така мисля аз ;]

Ради, прости ми за шепите, симпатяго !  :love_006 - emotloader:
Активен

Ich

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Прошка
« Отговор #8 -: 26-02-2012, 18:44:58 »

От окултна гледна точка, полезно е човек да прощава за нанесените му злини и обиди първо, за да няма нужда в сегашното или следващо въплъщение да получава компенсация за тях от причинителя им.
Така освен всичко друго се спестява и много енергия, която ще бъде изразходвана от съществата, управляващи "кармата", за да срещат и поставят в подходящи за това условия участниците в конфликта.
Тази спестена енергия тогава ще бъде използвана за по-полезни цели.

Обаче освен личния елемент тук има и един обективен.
Обикновено при даден конфликт се проваля някакво полезно дело, което участниците в него биха могли да извършат заедно.
За да бъде прошката истинска в окултен смисъл, би трябвало засегнатата страна да поеме съзнателен ангажимент да положи всички усилия да се доведе до успешен завършек проваленото поради конфликта дело.
Тогава ще бъдат заличени изцяло всички кармични възли и негативни зависимости, произтичащи от дадения конфликт.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Прошка
« Отговор #9 -: 26-02-2012, 21:11:43 »

Сега  прочетох написаните нагоре коментари.Ами отде да знам, че е имало такава велика тема! :Content_14: :Content_14: tooth toothКажи-речи се просълзих ,посипах си главата с пепел мисленно и си ударих главта в стената точно 17/седемнайсет/ пъти.. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Confus_3: tooth tooth.
И като следствие какво се получи:потърсих из мене си някъде съвестта си, че да  каже какви грехове съм сторил, за  да има за какво да прося прошка.. И що да видя, няма съвест, няма никой.Само една смачкана бележка ми оставила горката:"отивам на химическо чистене, ще се върна догодина.до скоро .целувки.твоя  съвест".... tooth tooth...
И ми хрумна сега идеята да взема да напиша един фейлетон със  заглавие:
"Измамата,наречена "позитивно мислене"....Ми така де, който има съвест -ще има и грехове, за които ще иска прошка,  така идва...
А пък тези, дето не чувстват необходимост /като моя милост :Confus_3: :surpris_25: tooth :Content_4 - emotloader: :surpris_25: :Content_4 - emotloader:/да се извиняват, изглежда да са носителите на така нареченото "негативно мислене"- онова, презряното,де.. tooth tooth :Confus_3:
От гледна точка  множеството хора,към които принадлежа, така нареченото"позивно мислене","позитивна енергия" и прочее позитивности винаги са били обект на подигравка и чер хумор..хехехехехе tooth tooth tooth.
Така, както и "позитивните хора" са определили като обект на порицание "онези неблагодарни негативни души".Какво виждам?...Добрите положителните люде,онези дето си прощават един друг и са все "хубави хора" tooth tooth.Те са повечето време мрачни и сериозни,защото са блюстители на обществения морал....А пък,онези другите, като няма какво да правят,не ги е еня за никой и нищо.Те не усещат  задължителните  обществено-полезни чувства /като това за прошката :Confus_3: tooth/,но намират време да са весели и усмихнати и да се посмеят от сърце на каквото и да е. Те прекарват голяма  част от времето си във веселие, понеже знаят че не им остава нищо по важно във времето ,което са на планетата.Също така смятат че "позитивното мислене" е една добре скроена психологическа хватка ,пригодена за обществено ползване.,един прост принцип за манипулация:накарай някого  да се чувства виновен-и той е вече готов да"узнае" какво е "правилното мислене,чувстване и действие".след това само остава вие да посочите правилното... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth :Appetit_4:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Прошка
« Отговор #10 -: 27-02-2012, 09:43:56 »

Мио, ти нищо не казваш за прошката, за липсата на съдене на другите...темата е за това, а не за т.н позитивно мислене.
За мен прошката е едно от най-важните неща, защото аз имам проблем с критиката. Опитвам да приемам всеки такъв какъвто е и да прощавам.....но доста често мислено критикувам  :Confus_3: Много се радвам, че ти се чувстваш безгрешен, но само който не съди няма нужда от прошка.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Прошка
« Отговор #11 -: 27-02-2012, 10:13:17 »

  Много се радвам, че ти се чувстваш безгрешен, но само който не съди няма нужда от прошка.

По-скоро липсва въпроса за грешно и правилно.От това , съответно липсва и каквото и да е чувство,свързано с понятието грешност.А щом няма усещане за нещо,т.е за собствена греховност,  като следствие е  липсва и необходимост за опростяване на греха от някого.Това ми беше думата, де... :peperudi:Тъй ,че нито се чувствам безгрешен, нито пък-грешен-акцента не е там просто, нали разбираш?... :Appetit_4: :Cherries :sorcerer - emotloader:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Прошка
« Отговор #12 -: 27-02-2012, 10:34:41 »

 :kisss:Mммм дааааааа...ние чело-веците, как се раждаме- в завършен или в недовършен вид?И има ли смисъл живота ни, деня ни, годините ни?Какви трябва да са, ям,спя,работя за да ям, или ям за да работя?
И до къде трябва да се докарам...да се слея <ЙОГА> или да се не сливам с процеса, а да стоя например на тротоара и да наблюдавам парада-живот?И мога ли да го направя по най-правилния за мене начин, най-без грешка??? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Прошка
« Отговор #13 -: 27-02-2012, 10:46:04 »

Цитат
Mммм дааааааа...ние чело-веците, как се раждаме- в завършен или в недовършен вид?

"Човек се ражда съвършен и с времето се разваля." - Андрей Слабаков  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Прошка
« Отговор #14 -: 27-02-2012, 12:47:16 »

Малко извън темата, но и не съвсем. Два цитата.

Норбеков - "Можем да грешим, но не сме длъжни да го правим"!
Уди Алън - "Традициите, са продължителни заблуди"!

Ако пречупим "темата" през тези две призми, ще има за какво да поръзсъждаваме. Да, прошката е много освобождаващ акт, но тя не става в определен ден защото така трябва, а дълбоко в душата, когато чувстваме необходимост и сме готови за това.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Прошка
« Отговор #15 -: 27-02-2012, 13:01:55 »

Svetlio-the best  end "top of the tops" :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Прошка
« Отговор #16 -: 01-03-2012, 08:10:51 »

Хубава тема :) Чак сега я виждам и интересни мнения, както винаги! Аз също вярвам в силата на прошката, уча се като Дани, защото аз имам същия "проблем" доста осъждам хората мислено. Но съм съгласна и със Svetlio и аз не мисля, че за това трябва определен ден, а човек да се освободи и да е готов за това. Всеки ден се опитвам да поискам прошка, незнам дали успявам да съм достатъчно спокойна и да я получа и за да я дам, т.е готова. Днес пак е хубав ден , а и трябва по-силно да се опитам да простя, защото много се развълнувах / разстроих/ вчера от действията на един човек. Затова Честита Баба Марта, да сте живи и здрави, бели и червени, простете ми съфорумци и простено да ви е!
purelove, ама то за шепите няма както да се прощава, то е толкова забавно :fluretaa:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.