Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ухапване от кърлеж  (Прочетена 4357 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Ухапване от кърлеж
« -: 11-05-2009, 12:14:11 »

Скъпи приятели,

Имам нужда от вашия съвет и опит. Май ме е ухапал кърлеж, но не съм на 100% сигурна... Бяхме седнали онзи ден на една полянка с приятели, и тъй като вчера пак ходихме по едни поля и гъсталаци, вечерта сядам да си огледам краката и какво да видя: На дясната подбедрица имам две като синини, но са по-скоро бледо лилави (да речем това от всичко може да е) и близо до тях нещо като пъпчица с бял връх. Доколкото съм чувала, като те ухапе кърлеж, се получава черен връх... Взех да я стискам, за да се уверя/успокоя, че е просто пъпчица, но тази сутрин като че ли мястото е леко подуто, но не знам и аз дали не си въобразявам....

Може ли, които от вас имат опит, да споделят какво точно става, какви са симптомите като те ухапе кърлеж и какво може да направи човек, за да се излекува сам.
Че само като си представя да ходя по болници и да ми вливат системи с какво ли не, ми прилошава....
Благодаря ви предварително!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

torbalanka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Ухапване от кърлеж
« Отговор #1 -: 11-05-2009, 17:55:00 »

gore doly taka izglejdat yhapvaniqta
http://images.google.de/images?q=zeckenbiss&oe=utf-8&rls=org.mozilla:de:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=c0YISomuAtGusAbHo-jLCA&sa=X&oi=image_result_group&resnum=4&ct=title
prenasqt boreloza i fsmi koeto povliqva nqkak si na mozuka no tazi bolest mai do sega ne sa q suob6tili  za bg samo borelozata.ako e vuzmojno se nosi kurleja za iszledvane za da se vidi dali nosi zarazata v sebe si.opasni4ko si e tova s kurlejite no ne iskam da te pla6a i az taka vendnuj bqh v gradinata i se pribrah s ogromno 4erveno ne6to na kra4eto i surbe6e dosta no v posledstvie se okaza 4e e malko paq4e nary6ila sum my  spokoistvieto pri subiraneto na koprivata :) moq suvet e sledi se v blizkite mesezi dali vdiga6 temperatyra tova e osnovniq priznak na borelozata i drygiq put mai e po dobre v gradinata da se hodi s dulgi dre6ki .... ne se znae ot kude debne vraga :)
dano sum pomognala :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Ухапване от кърлеж
« Отговор #2 -: 12-05-2009, 18:01:34 »

Radula,какво стана с ухапването?От кърлеж ли бе6е? :(
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ухапване от кърлеж
« Отговор #3 -: 12-05-2009, 22:07:36 »

Първо да благодаря на Торбаланка за информацията и подкрепата!!

Още не знам какво е... Но става все по-малко и по-малко, което ме успокоява. Може да ме е ухапало паяче просто. Чак към края на седмицата ще мога да отида на лекар, за да ми каже със сигурност дали е кърлеж. Сега е малко червено петънце, като малка пъпчица, боли леко като го натисна, но не се уголемява поне... Въпреки това, не съм на 100% спокойна. Ще ви споделя като го види лекар :)

Благодаря ви за подкрепата!  :-*
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.