Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за съвет.  (Прочетена 27311 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #20 -: 01-03-2010, 22:32:41 »

Гледам повечето сте против антибиотиците.
Против съм, защото му предлагам алтернатива- класическа хомеопатия. Знам, че работи и може да се избегне АБ. Не го карам да се остави на произвола на съдбата.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Молба за съвет.
« Отговор #21 -: 02-03-2010, 00:22:53 »


Ахим даването на съвети е свързано с поемане на отговорност. . Ако не си доволен от лекуващия лекар го смени с по опитен. На много неща полезността и безопасността не е доказана.
Ето едно интересно менние за хомеопатията

http://kaka-cuuka.com/96

Преди 6 години бях загазил много сериозно и  при ръст 1.78  тежах 52 килограма. Не можех да ям нищо освен обелени круши. Четене му е майката и стриктен анализ на постъпващата информация.

Ето малко продукти доказано безвредни:
Пчелен мед незагряван над 40 градуса.
Прополис капки убиват хеликобактер
Много растения съдържат токсични субстанции, които при загряване се разпадат и вече не са токсични.
И в стадото с тревопасни 100 процента вегански добитък има болни животни. И добре че е така за да се хранят хищниците с тях. Сам ще се убедиш, че баланса  е златната среда.
Подуването е резултат от стомашна дисбактериоза  и често чревна кандида.
Може да пробваш месо от патка ( само как звучи ) Патката не е бозайник, французите изкупуват черния и дроб за гъши пастет по 30 евро за килограм и останалото под формата на бутчета, шийки, крила се пуска по магазините. Контрола над продукцията е завишен, патките ги хранят с био еко зърно без анаболи и стимуланти за да са здрави франсетата. Доказан елексир за храносмилателната система е хлорелата. Японците признават само нея и дори лекуват успешно рак на стомаха и червата.
Възможно е ако започнеш да се движиш доста, от физическата активност да се излекуваш напълно.
Стоенето пред компютъра дълги часове мутира и зомбира хората . Аз карам колело задължително по 30 минутки на ден
 
« Последна редакция: 02-03-2010, 01:09:46 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #22 -: 02-03-2010, 02:37:54 »

http://kaka-cuuka.com/96
:D

Най-обичам да се изказват хора, които нямам грам познание по дадената материя.

И за каква отговорност говорим? Че форумът бъка от съвети. X, Y, Z са достатъчно големи хора с мозък в главата, които вярвам умеят да мислят и да взимат правилните решения за самите тях.

Интересно, съветът да се пие АБ не крие никаква опасност, а този да се обърне, ако желае към алтернативното, в случая хомеопатия, крие нечувани рискове.

Винаги съм казвала, че изказвам мнение само за изпитани от мен неща. Излекували сме неща и при мен и при дъщеря ми с Х-я, които по принцип са за АБ.

Хомеопатията в никакъв случай не е шарлатанство и няма плацебо ефект. Има безброй алтернативни методи за лечение. Всеки избира това, което чувства, че е за него.

Ортодоксален, ти наясно ли си как действа класическата хомеопатия? Изпробвал ли си я, че ме замеряш с безмислени статии?
« Последна редакция: 02-03-2010, 02:45:30 от Вери »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Молба за съвет.
« Отговор #23 -: 02-03-2010, 03:41:04 »


Странно на какво дължа тази негативна чест. Днес си раздразнителна, намалила си какаото :)
Участниците по форумите обменят информация и я анализират както им харесва.
Ако линка е накърнил хомеопатичните ти чувства, нито аз съм собственик на "кака сийка". нито съм писал коментар там. Поднесъл съм на Ахим в синтезиран вид над 50 мнения от различни хора по въпроса.
Концентрирай се за да усетиш пълната липса на мое мнение за хомеопатията в предишния ми пост.
Не така стоят нещата в твоя пост и говорейки за отговорност можеш ли да му изпишеш хомеопатичните продукти от които се нуждае. ?



Цитат
Винаги съм казвала, че изказвам мнение само за изпитани от мен неща
Точно затова те уважаваме в този форум. Да си забелязала аз да си позволя да пиша за нещо без да съм проверил, опитал вкусил, пипнал, изчел google и градската библиотека!
Някъде по средата на коментарите от линка изниква един феномен. Десетки жени на които действа и нито един мъж.
« Последна редакция: 02-03-2010, 03:44:53 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #24 -: 02-03-2010, 04:14:49 »

Странно на какво дължа тази негативна чест. Днес си раздразнителна, намалила си какаото :)
Вярно е. :)

Вярно е, че се подразних. От това, че едва ли не трябва да нося отговорност понеже препоръчвам хомеопатия.
Коментарите не четох, само статията. И не беше много на място. Сега ще се върна да ги изчета.
Хомеопатични не мога да му изпиша, защото не съм хомеопат първо. Второ, защото така по нета не става работата. :)

"Да си забелязала аз да си позволя да пиша за нещо без да съм проверил"- пускайки тази статия, не изказваш ли мнение, което пък е контра на моето? Затова и попитах ти дали си изпитал това лечение на твоя гръб. Защото знам, че всичко проверяваш. :)

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #25 -: 02-03-2010, 04:25:07 »

Опитах се. Стигнах до първите 10. Съжалявам, но нямам време, което в случая е губене на такова. :) Събрали са се общо взето привърженици на традиционната медицина и противници на и те не знаят на какво. Пък авторът на статията е имал честта да попадне на псевдо хомеопат. Масова практика е джипитки и педиатри да изкарват кратки курсове и хайде вече разбират от хомеопатия. Затова е и този скептицизъм към този алтернативен метод на лечение. Не е за всеки хомеопатията, мдам. Затова е хубаво да се чете, мисли и прецени кое за кого е. Дали рейки, ТКМ, бахови есенции, хомеопатия и т.н.- право на избор.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #26 -: 02-03-2010, 06:51:53 »

За последно, извинявам се за мненинията ми едно след друго, но забравих нещо, а то е много важно.

Точно затова те уважаваме в този форум.
Благодаря! :flower:  :flower:  :flower:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Молба за съвет.
« Отговор #27 -: 02-03-2010, 22:48:04 »

 :love_006 - emotloader:

Коментарите са интересни от средата нататък. Една мацка  му запуши устата на автора и го остави безмълвен. Общо взето в основата на коментарите е доказуемостта. Смятаме че фармацевтичната медицина  е напълно доказана и безвредна и се заблуждаваме. Може би истината е някъде там.
Водата е причина за живота на планетата ни. Смятам че успява да прихване енергийното ниво на живите неща които са били в нея. Имам познат, който от 3 години експериментира честотно резонансна терапия и той твърди, че  може да улови лечебната сила на растенията от потапяне във вода и  задаване на електроимпулси с електроди в течността.  По този начин нямаме загряване както при чайовете, нямаме и оцветяване от хлорофил или разтваряне на  фито нутриенти. Имаме само изворна вода на стайна температура и  електроди с подадени импулси. Интересно нали !!!


Много неща на тази планета не ги знаем и трябва постоянно да се учим
Тези дни съм ангажиран да открия своята си истина за палмовото масло. Изкараха го раково, токсично, инсултно.  Отваряме произволен материал например сайта на доктор Меркола, или на Дейвид Улф и четем  за невероятно полезните свойства на кокосовото масло.  После започваме да стопляме че палмовото масло   е кокосово масло ( нали никой не си мисли че зехтин се прави от дървесината на маслиновото дърво) Червената лампа в главата ми светва и логиката ми подсказва само едно разумно решение. Покупка на кокосов орех и изяждане на съдържанието на гладно. Покупка на палмов олеин  и пържене на бухти вътре.
« Последна редакция: 03-03-2010, 00:03:34 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #28 -: 03-03-2010, 17:59:18 »

А ако намериш млад кокос, още по-добре. Голяма вкусотия е. :)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Молба за съвет.
« Отговор #29 -: 06-03-2010, 01:55:07 »

А ако намериш млад кокос, още по-добре. Голяма вкусотия е. :)

О дааа  в Кауфланд и Пикадили  в момента са на промоция 1 лев за брой. Изтеглих на кантара 430 грама /Бр
Не мога да се спра, няма да си простя как съм пропускал с години такава благодат. 

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Молба за съвет.
« Отговор #30 -: 06-03-2010, 22:46:58 »

Да и аз съм на кокос от седмица. И аз ги набарах в Пикадили. Но това отварянето на кокоса направо голяма мъка ми е. По-точно на мъжа ми, де  :bleh Гледах в youtube как лесно да изтече кокосовото масло, ама отварянето на самия кокос е ужас!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #31 -: 06-03-2010, 23:38:15 »

Все пак хванахте ли му цаката?  :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Молба за съвет.
« Отговор #32 -: 07-03-2010, 00:34:36 »

Не, не сме. Мъчим се с чук, нож, тесла всичко възможно.... :Confus_3: :D :D
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Молба за съвет.
« Отговор #33 -: 07-03-2010, 14:00:37 »

Не, не сме. Мъчим се с чук, нож, тесла всичко възможно.... :Confus_3: :D :D

Аз му хванах цаката. Има едни дървени шишове за скара. На всеки орех има три дупки, едната от тях е  мека. Пробивам с шиша и източвам сока през дупката. После за да не си разбия теракота в кухнята излизам пред входа и на стъпалата бой с чука докато се разпука твърдата обвивка . Ореха остава цял вътре.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #34 -: 07-03-2010, 19:04:11 »

Не е това начинът.  ;) Има и по-лесен.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Молба за съвет.
« Отговор #35 -: 07-03-2010, 19:09:15 »

Не е това начинът.  ;) Има и по-лесен.
С бормашинката за 20 секунди и всичко е ОК :D Това ли е, Вери? ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Молба за съвет.
« Отговор #36 -: 07-03-2010, 20:17:29 »

или с бензиновата резачка  tooth
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #37 -: 07-03-2010, 21:02:02 »

Нали за млад кокос става дума, че вече се обърках?

Ако е за него, ето така се отваря:
http://www.recipemagician.com/syveti/otvariane-na-surov-mlad-kokos/
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за съвет.
« Отговор #38 -: 08-03-2010, 07:06:37 »

Еха хората.....как стигнахме до кокосовите орехи?????Аз корем лекувам а вие за борма машини ми говорите.....неви е срам...между другото аз отворям кокоса с теслата.Един удър при очичките и готово.Само трябва да се внимава с сока вътре.Само да ви споделя че в момента си променям хранителният режим,за него ще пиша по подробно.Все още съм в чуденка за антиботиците.Комаи мисля като Петко.Хвърляш бомбата и после се оправяш от последиците........МЪЖЕ :bleh
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Молба за съвет.
« Отговор #39 -: 08-03-2010, 08:33:44 »

Хора, Вери говори за млад кокос, за който можем само да си мечтаем в България. Тук се задоволяваме само със стария кафяв кокос.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.