Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Молба за съвет.  (Прочетена 27321 пъти)

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Молба за съвет.
« -: 08-02-2010, 11:01:24 »

Приятели ще ви замоля да ми помогнете.За да ви стане по ясно ще започна от начало.Съжелявам ако съм многословен но наистина имам проблем.Миналата година 2009.след дивото испълнено с емоци лято което иживях реших да си направя едно прочистване по Л.Ковечева и 10дена септември месец бях само на грозде.По време на прочистването нямах никакви оплаквания.Изивях си лечебната криза и всичко както е по книга.....хахахахах...По време на захраването което също се опитах да е по книгата осетих леки бодежи отдясно и за това на 2пъти го прекратих и си погладувах.Накрая благополучно се захраних но имах отвратително влечение само към мазни,млечни и ...мда...вафли.Нямах почти никакви оплаквания освен свръх отделяне.Случвало ми се е да ходя по нужда по 6пъти на ден.Лично аз го отдавах на това че колкото и да съм лаком все пак се опитвах да ям и полезни храни и си пиех сутрин лененото семе и прашеца разреден с греифут.Стоически издържах коледните пости и не вкусих нищо животинско.Лошото е че постояно овеличавах хранителната си доза и съответно килограмите.С две думи почти постояно си преяждах.Заправих да спомена че в началото на септември бях около 93кг а по коледните празници вече си бях 100кг.Съответно колкото и страно да ви звучи нямах почти никакви проблеми с корема си или аз поне сега несе сещам за такива.Разбирасе като изклучим сиптомите на преяждане.С две думи типичен пример на предродилен синдром...хехеххехе...за незнаещите аз съм роден на 31декември и като всеки себеоважаващ се козирог испадам в сатурова дупка.5-6 дена преди рожденият си ден съм направо непоносим.Нищо няма смисъл и такива неща.Важното е че на 1яноари вече съм нов човек.Взех се в ръце започнах отвново гладните си дни.Отново започнах да си постя в петък.Стрямях се менюто ми да е все повече постно.Наблягам основно на плодове,зеленчуци и въглехидрати.Тогава и започнаха да ми се появяват паренията отдясно на лъжичката или направо под самата лъжичка.След ядене получавах страшно подуване на корема придружено с много газове.Започнах да следя състоянията си защото наистина започнаха доста да ме притесняват.След едно ядене на соя и за мои срам малко след това пълнозърнест хляб с мед и сусамов тахан иживях една страхотна криза.Болката се разхождаше почти исцяло по горната част на корема с едно страхотно подуване и накрая се концентрира в черният ми дроб.Ужасно беше.Тогава пак се замислих върху мунюто си и отново се опитах да го пооправя.След прочетеното в нета стигнах до обеждението че страдам от метеоризам.Лошото е че симптомите траеха само 5дена и след това отшомяха.Както и да е накрая стигнах до своето джипи и ме вкараха в болница за иследвания.Там гълтах маркуча или на лекарски направиха ми гастрокопия и ми бе сложена диагнозата ГАСТРИТ .РЕФЛУКЦИЯ. И КАМАНИ В ЖЛЪЧКАТА. Мда три в едно...както и да е.Даже ми намекнаха че може би имам и някаква язвообразуваща бактерия но иследванията ми ще излязат след 10дена и тогава със сигурност ще знам дали имам въпросните ХЕЛИКОБАКТЕРИ ПИЛОР.Та това е диагнозата ми.
Зовът за съвети и помощ е свързан с разговора ми с лекаря след това.Аз си признах че съм вегетерянец че не консомирам ни риба ни месо и че се стремя менюто ми да е основно сурово.Съответно получих почти пълна забрана да ям сорово. Да избягвам цитросовите.Това вече ме матира.Аз с премрежен поглет се прибрах в къщи и си зададох въпроса и сега какво да ям???В саитовете чета че трябва да избягвам зелевите и бобовите и доста други полезни неща.Братчета и сестречета наистина съм доста объркан.Много ви моля помогнете ми да си съставя едно оптимално меню и на пролет с пресни сили ще започна прочистванията на дебелото черво и черният дроб.Също така ще ви замоля освен Луиз Хеи да ми препоръчате и друго четиво за настроиване на съзнанието.Коленопреклоно предварително ви благодаря за цените съвети които съм сигорен че ще ми дадете. :Content_22: :heart_2:
п.п.Послеписа го пиша за незнаещите.Извинете ме за правописа.Аз така си пиша.Мисля че е по оригенално.Лошото е че вече всички пишат като мен.......хахаххахаххааахха :Confus_3: :Confus_3:наистина извинете ме още веднъж за правописа. :pensif_29:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #1 -: 08-02-2010, 13:02:54 »

Аксим, а ти как се чувстваш?
И така като останеш сам със себе си, какво мислиш, че е най-добре за теб?
После ще допиша. Малчо се събуди. Тркама му на главата.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Молба за съвет.
« Отговор #2 -: 08-02-2010, 13:36:39 »

Здравей,Аксим,то е трябвало да си изградиш меню много по рано. :surpris_23:
Да преяждаш системно и да ядеш бързо без да дъвчеш,е по лошо  от това да ядеш месо и риба.
Умереност във всичко,това е решението.
Няма никакъв смисъл от плодови режими или каквито и да е,ако не се промени основно модела на хранене и живот.
Също така и да си забранваш разни храни,а да ти се хапват много,е насилие над организма. Всяка стъпка трябва да е осъзната и премислена.
Аз например ,не се чувствам готов за 100% сурова храна,обичам ориз,леща,боб,картофи и си ги хапвам без притеснения,имам и сурови дни в седмицата,но  ям варена храна като цяло.
Съветите: :laugh: :pensif_29: :laugh:
Или слушаш лекарите или сам си си доктор,средни положения няма.
Яж една порция и не си слагай допълнително.
Не яж между храненията-поне три,четири часа стомаха трябва да има за да изработи соковете и да смели храната.
Никакви течности повреме и след хранене,поне два часа.
Не яж късно,не яж когато не си много гладен и дъвчи много добре,особенно въглехидрати.
Не смесвай безразборно храните,поне докато се оправиш.
Започвай със салата,не яж десерт.
Успокой се,не яж когато си нервен.
Движи се и спортувай.
Яж и си приготвяй храната с любов.
Бъди постоянен.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Молба за съвет.
« Отговор #3 -: 08-02-2010, 14:48:44 »

Аксим, гледай после цирк ако излязат изследванията за хеликобактер пилори положителни каква бомба антибиотици ще ти изпишат  :peperudi:

Иначе все едно моята история гледам - лятото 2007-ма направих нещо подобно. Тъкмо бях изключил млечните от няколко месеца и се чувствах адски добре и започнаха адски болки в стомаха и черват. Казаха, че съм с гастрит (и да, положителни изследвания за хеликобактер пилори). Препоръчаха ми да лапам маркуча, ама аз не исках. И на мен ми казаха да избягвам сурови неща. То нямаше и нужда -- имах си големи болки от сурови зеленчуци (зеле примерно). Е поне от тази болежка си изградих навика да следя какво и колко ям и после като ме заболи корем или като "се разстроя" веднага се сещах от какво е. Като резултат спрях да ям доста боклуци. Така спрях и кафето -- няма такава мор за храносмилателната система като него.

Как си промених менюто? Намалих суровите неща и включих пак някои млечни -- най-вече кисело мляко. Ядях повече варени неща и горе долу бях добре. Докато изведнъж не дойде и излекуването. Почти цялата 2007-ма година пишех книга, като паралелно си ходех и на работа. Сигурно се сещаш какъв е стреса през деня да гониш срокове за едни проекти, а през нощта - за други (написани и редактирани глави за книгата). Все пак изкарах няколко месеца и в началото на декември предадох и последната глава и... всички болки изчезнаха. От тогава не съм имал проблеми. Все още внимавам какво ям и мисля да продължавам да го правя до дупка. Иначе от 2 години съм отново на веганско хранене, а и менюто ми определено е доста по-сурово. Стомахът и червата ми го понасят прекрасно.

Моята препоръка е да се вгледаш в себе си и да си помислиш дали нещо не те мори и стресира духовно. Лесно е да се каже, но трудно да се направи -- тези неща, човек обикновено ги осъзнава чак като се оправи без да иска (като мен). Все пак имай го предвид и гледай да си караш живота по-спокойно. :sorcerer - emotloader:

Гледам Бенато е дал много добри съвети за внимаване в картинката като ядеш -- пробвай ги. Според мен ще има ефект. Аз лично гастрита си го харесвам, защото ме научи на разделно хранене и на внимание какво с какво смесвам. Та, гледай и ти на тази болежка от добрата й страна. tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Молба за съвет.
« Отговор #4 -: 08-02-2010, 16:01:22 »

E  не е чак толкова страшно като чели бе , приятелю, 
 1) гастрит или колит имат сигурно 70% от двукраките , и аз да отида и на мен ще ми го открият , рефлуксът също е масово явление, Петко също е бил горд собственик навремето, той ще те оправи там.
2) Камъни в жлъчката - никой не знае от кога си седят там, може да е още от време оно, когато си бил друг човек :)  Има дузина фито-методи за разбиването им , а чрез прочистването на дроба ще ги изкараш и остатъците. Ако не са над 2 см, както знаеш, може направо  с прочистването да ги  анулираш.
 Интересното ще бъде после - дали ще продължават да се образуват.
(Там вече аз не знам какво следва)   
3) Хеликобактера сам по себе си   не е страшен ,иначе 80% от хората в третия свят( в които той се открива) биха били много болни. Но ако е патогенен- трябва да се маха . Дано това да ти го установят докторченцата. Ако решиш да го трепеш, ще ти пошушна за тежка артилерия, която ще го изтребе до крак, без да  се налага да гълташ антибиотици.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Молба за съвет.
« Отговор #5 -: 08-02-2010, 17:22:21 »

Аксим, добре правиш, че споделяш. Аз навремето нямаше на кой да споделя....нямаше интернет, форуми и т.н....имаше я само медицината ;D
14 години бях с подобни на твоите симптоми и с езофагиален рефлукс(reflux esophagitis). 3 гастроскопии съм преживял, и 3-те без упойка. То 90-те години нямаше такива екстри, но сега последния път ми предложиха съвсем безплатно(касата я поемаше), но не се навих да ме упояват.
Последната гастроскопия ми я направиха една седмица преди да започна преход от всеядство към суровоядство - в началото на септември 2008 г. Лекарят ми каза същото, което и ти споделяш. Тестът ми за Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) излезе положителен. Пих 2 вида антибиотици+Пробитор...Пробитора си го пиех 14 месеца поред. Изпих си антибиотиците, както си трябва и ми остана само Пробитора. В същото време почнах много плавно да минавам на сурово, като веднага отведнъж спрях месото. Започнах да си създавам добри навици - да се храня по-рано вечер, да започвам вечерята със салатка. Вкарах доста от сутришните ритуалчета. Започнах да спазвам тези правила - http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/pravila.html И, разбира се, нещата, които Рашко ми казваше. 3 месеца по-късно отказах рибата. Още месец по-късно и млечните. Замених ги с тофу, за да ми е по-лесно.
Никак не ми беше лесно да се храня с ядки. Пълен ад в началото :surpris_25: Имах и колит на нервна почва. 5-6 бадема и се подувах. Болеше. При най-леко покосване с ръка на мястото около пъпа, и ме болеше. На една нощна смяна така ме заболя, че не издържах и пих един "Дуспаталин". Веднага ме отпусна. Но с ядките не спрях. За 10-на дни посвикнах на ядки. Но жито например, не можех да ям близо година. Чак след клизмите и шанката, житото не ме дразнеше.
Моят съвет е да следиш кое ти дразни и да го избягваш. И като си добре, веднага пак да подадеш на стомаха същото и да видиш пак каква е реакцията. Не спирай да го тестваш.
Ако поне минеш на вегански режим и не преяждаш, 100% ще изчезнат киселините и противното парене под гръдната кост. Даже при мен от тва парене ме болеше и гърбът.
Моят съвет е да си пиеш хапчетата, особено ако имаш бактерията в теб. Изпий си антибиотиците и след тях вече започни изчистванията - първо на дебелото черво, а след това шанката и чернодробното. Жабури се с шарлан редовно. Никога не преяждай.
Щом аз успях да стана суровоядец, а ми казваха да не ям нищо сурово, значи организмът е наистина много умна машина tooth На 6 месеца можех да ям по един суров плод tooth
За камъните нямам опит. Знам само, че решението е чернодробно изчистване, но точно по начина даден от Мер в сайта. Уточнявам, понеже има и други вариации. Въобще за чистенията се придържай на 100% към написаното в тези статии и няма да сбъркаш. И клизмите, и шанката, и други процедури ми се получиха от първия път и много леко, ефективно....докато много хора слагат по "една щипка" от себе си към някоя процедура и после се чудят защо това, защо онова. Няма кой да ти го поднесе по по-благотворен начин, отколкото е на сайта, бъди сигурен ;)
« Последна редакция: 08-02-2010, 17:33:06 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #6 -: 09-02-2010, 06:55:57 »

Или слушаш лекарите или сам си си доктор,средни положения няма.
Аз също исках по-рано да кажа това.
Няма кой знае какво да добавя освен, че може и да прескочи АБ. Не мисля, че е нужно да го пие. Тази бактерия не живее ли по принцип в нас? Та ние сме бъкани от бактерии. :)
Все пак, ако искаш, Аксим, да си подпомогнеш с някое лечение, има алтернативи. АБ не е единственото спасение.

Аз също съм имала изострен гастрит, киселини, болки в гърба, прегъната жлъчка, заради която съм имала много газове...
Всичко почна да се нарежда като направих някои промени в живота си и след това започнах да обръщам внимание на начина ни на хранене.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Молба за съвет.
« Отговор #7 -: 09-02-2010, 08:30:52 »

axim, хубави съвети и подкрепа са ти дали съфорумците. Иска ми се да подчертая нещо. Мисля, че Петко някъде по темите беше писал за промяна на начина на живот и начина на мислене. Това е основното, върху което се надгражда. Да не оказваш насилие над себе си, както спомена Бенато, също е от първостепенно значение.

Ако се чувстваш твърде притеснен, бих те посъветвала да посетиш класически хомеопат(бих могла да съдействам), за да помогне на организма да започне лечение, а ти по-спокойно да стъпиш на пътечката на промяната. Просто да си уверен, че с всеки изминал ден състоянието ти се подобрява и да се съсредоточиш върху изграждането на добри навици.

Луиз Хей е отлично попадение! На мен ми допадат още "Силата на положителното мислене" на Норман В. Пийл (има доста отпратки към Библията, а не всеки е с подобна нагласа), "Вашите слаби места" на Уейн Дайър. В момента преглеждам "Енергийна медицина" на Дона Идън, би могла да ти бъде полезна (разполагам с нея в електронен вариант, ако проявяваш интерес). Имаше още 1-2 хубави книжки, ще пиша, ако се сетя за заглавията.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Молба за съвет.
« Отговор #8 -: 09-02-2010, 09:17:00 »

  :kisss:Не мож баба ви, да не си даде мнението по такъв мноооого важен въпрос!!!
   Нашето тяло е нашият инструмент, чрез който ще преодоляваме времето и пространството!!!Хайде сега кажете с калпав инструмент, каква работа може да се свърши???Ако ние не се научим да се отнасяме с нужното внимание и любов към себе си, как ще го правим към другите?Ако това тяло-инструмент не го лъснем, не го направим диамантено- устойчив на корозии, божествено -чист и бляскав за радост на Майката Природа???
    Вижте, скъпи мои, не може без любов да се свърши каквото и да било!!!Ние едва, едва сме си отворили съзнанието за ролята на Любовта в нашия ,човешкия ни живот!!!Ако не се научим да ОБИЧАМЕ всичко до което се докосваме и да го правим с Любов, нещата няма да ни се получават!!!
Ето като тази ЛЮБОВ!!!!
4. Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее,
5. не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли,
6. на неправда се не радва, а се радва на истина;
7. всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява.
8. Любовта никога не отпада, а другите дарби, ако са пророчества, ще престанат, ако са езици, ще замлъкнат, ако са знание, ще изчезнат.
9. Защото донейде знаем и донейде пророчествуваме;
10. но, кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.
        
                                                   Първо послание на ап.Павел до Коринтяните :heart_2:

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Молба за съвет.
« Отговор #9 -: 09-02-2010, 09:28:53 »

Мила бабче, за къде сме без твоята мъдрост?! :heart_2:   :love_026:
Един от любимите ми цитати!  :kisss:

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за съвет.
« Отговор #10 -: 10-02-2010, 10:09:35 »

Скъпи съфоромци.Приятели и приятелки страшно съм ви благодарен за бързата реакция.Впечетлен съм. :flowers2:Благодаря ви за добрите съвети и споделянето на личният ви опит.Доста отпускащо ми подеиства ,новината че несъм единствен и уникален в това си заболяване....мда....човешки слабости.Все още съм във шах и паника какво точно ще ям но постепено нещата си идват на мястото.Като начало реших да започна приемане на 1с.л сребърна вода по 3на ден и по 20капки клеева тинктура 30м преди хранене.Тук таме прочетох че трябва да се пие и сок от картофи и това ще пробвам.Мисля за сега някои от зеленчуците да си ги набавям под формата на сокове и да наблегна преди всичко на морковите и червеното цвекло.За съжеление ще трябва да ям за сега повече варени неща под формата на супички но мисля до пролета нещата да се променат.... :Confus_3:Важното е наи сетне да промена стилът си на живот и мисленето си.Две години борба с подаграта ми.2 години през които доста неща промених и доста неща реших но все се връщам към уйютните си стари мързеливи навици.Сега като си давам равносметка всъщност открих и престрастеноста си към интернета.Аз прекарвам средно по 4-5часа в нета .Преди всичко в ровичкане и търсене на имформация но напоследък забелязвам че немога да се концетрирам във нищо .За това ще взема и драконови мерки та се отскубна от тази си зависимост.Щом успях цигарите да спря и от 4г съм чист значи и нета няма да ми се опре.....мда...За сега съм доста противоречиво настроен за лекарствата които ми бяха исписани при излизането ми от болрницата.Едното е за намаляването на солната кисилина  а другото е за въстоновяване на чревната флора.Все още се чудя дали да ги пия или не?Не ми се ще да ставам опитно мишле на някоя фирма.Това което прочетох в нета ми дава основанието да заключа че от тези симптоми наистина страда поголовна част от населението на планетата и наи важното е че много от докторите смятат че то несе лекува... :surpris_23:направо се шашнах когато го прочетох.... :Confus_3: :Confus_3:Също така ще трябва да промена и физическият си режим.Защото сега през зимата тои е доста сходен с този на мечките....хахахаххахахахах.......жалкото е че ходя на работа и немога да лежя по цял ден...... tooth
п.п.Още веднъж исказвам наи искрената си признателност за съветите.Приемам всякакви ел книги на емел адреса си.БЛАГОДАРЯ.Ако имате други хрумвания свиркаите .Лек ден на всички и нали си знаете за четвъртък.Мен направо ме е срам вече да говоря по темата за ГМО.Изядох една дюла пред парламента и всички ме снимаха .....тия хора неса ли виждали как се яде дюла ???.Сурова????? :essen:Наи топли прегрътки и още веднъж благодаря.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Молба за съвет.
« Отговор #11 -: 15-02-2010, 13:44:52 »

Axim, изпратих няколко книги, предимно от спиралата са. Дано не са блокирали Yahoo! адреса ми и да си ги получил.  :)

Случайно се натъкнах на 2 аудио книги, които може да са ти интересни и полезни.



34 Мб, 90 мин., сваля се от тук.

и аудио утвърждения специално за мъже



около 270 Мб, 20 + 60 мин., сваля се от тук.
« Последна редакция: 15-02-2010, 15:53:02 от vladi »
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за съвет.
« Отговор #12 -: 18-02-2010, 09:44:12 »

Благодаря за книгите.Някои от тях имах но е хубаво да ти напомнят......Вече съм що годе по добре.Водата започва да се избистря.Благодаря още веднъж за всичко.Кристияне братчет имено щот си гледах купона и си правих каквото искам се докарах до това дередже.Хихихихихи...прочети Кастанеда и там ще намериш наи точният отговор по темата свобода.Дон Хуан казва че истинската свобода е една страхотна отговорност.Мда.....Съжелявам че когато бях раним го споделих.Обещавам друг път така да не правя. :Confus_3: :Confus_3:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Молба за съвет.
« Отговор #13 -: 18-02-2010, 14:26:38 »

Сори,проблема си е твой.Само мога да ти кажа,че никой няма право да се оплаква от нищо...всички страда ме от главата си,съжалявам ако си ме разбрал погрешно.Относно до Кастанеда и тем подобни донове-просто забрави ...това са четива за манекенки,поредният модерен преписвач-романист.Няма лесно удоволствие,дори когато се наслаждаваш от вкусът на ябълката...не гледаш ли напред,постоянно ще се отчайваш от това което е минало.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за съвет.
« Отговор #14 -: 18-02-2010, 17:09:34 »

Хахахахахахаххахахаххаха......браво......проблема наистина си е мои.Не съм те разбрал погрешно.Съжелявам че влизам в полемика тук с теб,но ти си все пак продукт на обществото.Егоистичната ти натура е доминантна в всяка твоя дума.Щом така ти харесва. Ок .Дерзаи и продължаваи да напомпваш Аз-а си.Дано го лъснеш до блясък.Егоизма си..............мда.Между другото мислех че този тип фороми и общуване са създадени имено човек да поиска помощ и да получи.А ти Кристияне макар че едва ли си християнин ми доказваш точно обратното.Изглежда тук трябва да се лъже и само рекламираме......Колкото до Кастанеда.........всеки с правото си на мнение.Аз съм му почитател макар че него одобрявам.За мен това е човека които преведе на един що годе нормален език едно древно учение.Пожелавам ти щастие и много успехи Кристияне.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #15 -: 18-02-2010, 19:09:38 »

Аксим, естествено, че с каквото и когато можем ще си помагаме.
Не обръщай внимание на дразнители.  ;)
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Молба за съвет.
« Отговор #16 -: 26-02-2010, 06:39:59 »

Добро утро.Реших отново да пиша и да споделя как се развиват нещата при мен.Кои знае на някои може и да му е полезно.Както се досещате исписа ми като за начало 2типа лекарства.Едното понижава соленоста а другото вкарва допълнителни бактери в организма ми или така наречените пробиотици.Вчера отидох да си взема биопсията и естествено ми казаха че имам въпросните гадинки или по научномо Херикобактер пилори  .На позналите честито. :flowers2:Сега съм започнал да исчитам всичката литература по въпроса и съм в голяма чуденка дали да започна лечението с антиботици....... ???Спрямо лекарствата съм доста подозрителен.....Така че ако имате някакви идеи за лечение свиркаите...ще ми е по приятно да предприема алтернативно лечение отколкото това тровене с антиботици.
Много благодаря за книгите.Страхотна работа ще ми свършат.ОЩЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Молба за съвет.
« Отговор #17 -: 26-02-2010, 09:28:33 »

Ами тя Влади беше ти дала съвет да намериш класически хомеопат. Аз ще ти кажа същото. А си позволявам да дам такъв съвет, защото вече 4-та година разчитам на нея при проблем.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Молба за съвет.
« Отговор #18 -: 26-02-2010, 11:34:39 »

Аксим,ти да си чул за излекуван от гастрит или язва от традиционната медицина? ??? Щото аз не съм.Тоя хелико,меликобактер,се появява когато има среда,когато му махнеш средата,ще си замине по живо и здраво. Слушай Петко,той поне го е минал това и то преди година.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Молба за съвет.
« Отговор #19 -: 01-03-2010, 10:47:19 »

Бенато, верно е, минах го това, но първо изпих 2 вида антибиотици, за да ги убия и след това направих така, че да не могат да идват повече. Гледам повечето сте против антибиотиците. Аз съм за, когато става дума за вече нанесена щета и реална опасност от рязко влошаване на здравето. Антибиотикът е отрова, но все пак можем да я изчистим, макар и бавно.
Проблемът с тези бактерийки е, че във всеки един момент могат да станат непослушни и да направят язви, което ще те вкара в още по-голям проблем.
Пускаш бомбата(антибиотикът) и ликвидираш всичко. След това започваш да градиш качествено други основи(започваш преходът към нов начин на живот) ;)
Може би е малко радикално, но това е моето мнение :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.