Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пълна енциклопедия на нетрадиционното хранене  (Прочетена 9174 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Бенато, благодаря за отговора.  :love_026: Напомни ми за една шега в учебника по руски език.

Момиченце пита майка си:
- Мамо, къде си родена?
- В Ленинград.
- А татко?
- Баща ти е роден в Алма Ата.
- А аз?
- В Москва.
- Мамо! Колко е хубаво, че тримата сме се срещнали!

Много е хубаво, че и вие сте се срещнали.  :)

За баткото ще те питам още в детската тема. (б.а. питах те :))

Кейт, дори за пречистване на тялото да почакаш лятото, ума си можеш да започнеш да подготвяш веднага. Прехвърлиш ли се мислено над летвата, тялото ще го последва.  :love_026:

Обичаш ли млечните? Гледах края на едно филмче по NG , посветено на въздействието на сирене и кашкавал върху емоциите на хората. Изследователите твърдяха, че редовната им употреба води до натрупване на някакви вещества в организма и хората лесно губят търпение, по-гневни са и в съвсем краен вариант ставали агресивни и расисти.

Ако повечето ти навици са нездравословни, т.е. пътят, който ти предстои, е дълъг, тръгни с бавна крачка. Вслушвай се в тялото си и намери своята формула.  :kisss:
« Последна редакция: 09-02-2010, 15:12:12 от vladi »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

Май ще продължаваме разговора тук.  :)

Бела, благодаря ти. Ще потърся книгата.

 
За количеството и качеството на кърмата не знам много. Ако слушам лекарите, вече има-няма 11 мес. 'наливам’ горкото дете с чиста водица, вместо да му дам да се засити с Nan2, 3 или друго.

  [/quote]

Аз до 2 3 седмици след раждането бях на плодове, сокове и кисело мляко, после от време на време салати, просто не ми се ядеше друго, а и не ми стигаше ред да седна да ям.  бях сама (без майка ми, свекърви и подобни), давах на истинкт, та си я карах доста време така. никаква умора нямаше, а прилив на сили и страхотна еуфория, все едно и аз като новородена; и Никакво пазене до 40 дни, ходих от веднага на разходки, от 3ия ден; и за кърменето - като бях на контролния докторката ни похвали, че растем перфектно и само наблегна да не забравям да пия течностти и вода
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Кейт, дори за пречистване на тялото да почакаш лятото, ума си можеш да започнеш да подготвяш веднага. Прехвърлиш ли се мислено над летвата, тялото ще го последва.  :love_026:
Всеки ден чета форума, започнала съм и "Съзнателно хранене" на Казънс и усещам, че предпочитанията ми и навиците ми малко по малко се променят.
До преди два-три месеца ежедневно консумирах млечни, но сега съм ги намалила до веднъж -два пъти в седмицата и то като добавка в някое изкушение.
Сега ще трябва да се науча да слушам по-внимателно тялото си :love_007:
Активен
С желание всичко се постига!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Кафе пиеш ли? За млечните съм съгласен,говорено е доста,пристрастяване,задръстване,нервност и депресия,това са част от бонусите им :laugh:
Трябва да намериш начин да релаксираш,да си сама със себе си.Раздавай се,обичай и радвай околните.Каквото мислиш и излъчваш,това получаваш обратно. :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105

Кафе пиеш ли? За млечните съм съгласен,говорено е доста,пристрастяване,задръстване,нервност и депресия,това са част от бонусите им :laugh:
Напоследък пия по една чаша безкофеиново кафе или инка.
Трябва да намериш начин да релаксираш,да си сама със себе си.Раздавай се,обичай и радвай околните.Каквото мислиш и излъчваш,това получаваш обратно. :love_028:
На ден ми се събират 1-2 ч насаме, докато бебчо спи, и тогава чета форума или някоя книга. Последната книга, която прочетох беше "По-щастлив от Бог" Уолш. В нея се говореше точно за това, което споменаваш: "Мислете само за онова, което сте избрали да преживеете, казвайте само онова, което сте избрали да превърнете в действителност, и използвайте ума си съзнателно да карате тялото си да прави само онова, което избирате да проявите като своя висша реялност. Ето така творите на съзнателно ниво."
Винаги съм искала да бъда спокойна, уравновесена, да осъзнавам действителността, да намеря липсващото звено... Прочетох много езотерични книги, след някой от тях се чувствах щастлива без причина, но за кратко. Сега исках да опитам как ще се чувствам емоционално и физически след отстраняване на токсините и паразитите от тялото ми :surpris_23:Вярвам, че не случайно намерих форума :kisss:
Активен
С желание всичко се постига!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Много ми хареса този цитат
"Мислете само за онова, което сте избрали да преживеете, казвайте само онова, което сте избрали да превърнете в действителност, и използвайте ума си съзнателно да карате тялото си да прави само онова, което избирате да проявите като своя висша реялност. Ето така творите на съзнателно ниво."  :heart_2:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/


Прочетох цялата книга от край до край.
Цената на корицата отзад  е 50 лв. Не бих се разделил лесно с тези парици но с удоволствие бих се разделил с книгата.  :Content_4 - emotloader:
Така:  при първа среща книгата буди впечатления за някакъв задълбочен труд. Твърди корици и доста страници, едър формат като за енциклопедия.
Добрата страна в книжлето  е нетенденциозното представяне на информацията. Застъпени са йога, разделно, суровоядство, веганство, аюрведа, фруктерианство, гладуване, спортуване и тн.
Лошата страна е недостатъчната задълбоченост на материалите. На страница 152  аргументирано и достойно е обяснено защо крайните суровоядци много яко ще се прецакат ако все още не са го направили.
На страница 68 пък са описани най големите ми страхове и няколко мъдри метода за предпазване от паразити.  Като цяло разочарован съм само от цената, шрифта е едър има много празни места по листите, хартията  е скандално нискокачествена.   
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

На страница 152  аргументирано и достойно е обяснено защо крайните суровоядци много яко ще се прецакат ако все още не са го направили.
:Content_4 - emotloader:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

На страница 152  аргументирано и достойно е обяснено защо крайните суровоядци много яко ще се прецакат ако все още не са го направили.
:Content_4 - emotloader:

А  момента където лошия Прометей дал огъня на хората и те започнали да пекат пържоли, пипер и други неща и се изпонатръшкали от болести. Тогава хванали Прометей и го оковали заради злината.....
В началото е скучна има 50 странци материал за първи клас ( що е то витамин и минерал). Към края има изумени рецепти с бамбук и аспержи в сос от папая.
« Последна редакция: 12-02-2010, 14:31:47 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.203 секунди с 22 запитвания.