Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване на организма  (Прочетена 19832 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Прочистване на организма
« Отговор #20 -: 14-02-2011, 07:48:38 »

Утре е подходящо за прочистване на черен дроб, Колеги!
Желая успех на всички, които ще го направят!
 :peperudi:
Активен

dragonfly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Прочистване на организма
« Отговор #21 -: 14-02-2011, 23:26:49 »

Здравейте, Мер и всички участници и читатели на този прекрасен уебсайт.

Преди няколко дни съвсем случайно попаднах на сайта и с удоволствие чета /все още съм само на този етап/ интересната и полезна практическа информация и споделените мнения.
Имам желание да направя процедурата за пречистване на черния дроб и след като се запознах със статията, се чудя по какъв начин си приготвяте необходимия за предварителна подготовка на организма 2 л ябълков сок на ден. Сокоизтисквачка ли се използва за приготвянето на сока? Колко кг ябълки са необходими за да излезе 2л сок? Може ли да се използва пресован /не от концентрат/ ябълков сок закупен от магазина и дали ефекта ще е същият? А защо не просто да ядем по-голямо количество ябълки?

Извинявам се ако мястото на въпроса ми не е точно тук, но понеже темата за пречистване на черния дроб вече е затворена за коментари,  се надявам тук да получа някакъв отговор.

Благодаря предварително
Активен
Success is getting what you want; happiness is wanting what you get.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Прочистване на организма
« Отговор #22 -: 14-02-2011, 23:39:11 »

Здрасти, на мен ми е първи ден на сокове. Правих си сокове 2 пъти днес,  по около 800 -900 мл сок
...утре ще си приготвя повече  :)

От 4 големи зелени ябълки и 5 моркова днес ми излезна около 500 мл сок,  допълнително го разреждам с вода...а след обяд правих смути от ябълки и магданоз 1 литър - 3 ябълки и една връзка магданоз
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Прочистване на организма
« Отговор #23 -: 15-02-2011, 10:54:34 »

Здравейте, Мер и всички участници и читатели на този прекрасен уебсайт.

Преди няколко дни съвсем случайно попаднах на сайта и с удоволствие чета /все още съм само на този етап/ интересната и полезна практическа информация и споделените мнения.
Имам желание да направя процедурата за пречистване на черния дроб и след като се запознах със статията, се чудя по какъв начин си приготвяте необходимия за предварителна подготовка на организма 2 л ябълков сок на ден. Сокоизтисквачка ли се използва за приготвянето на сока? Колко кг ябълки са необходими за да излезе 2л сок? Може ли да се използва пресован /не от концентрат/ ябълков сок закупен от магазина и дали ефекта ще е същият? А защо не просто да ядем по-голямо количество ябълки?

Извинявам се ако мястото на въпроса ми не е точно тук, но понеже темата за пречистване на черния дроб вече е затворена за коментари,  се надявам тук да получа някакъв отговор.

Благодаря предварително

Аз лично не бих си купил този от магазина /не от концентрат/. Ще ме извиняват ама нещо е фалшив, нито си променя цвета като го оставиш да седи, нито вкуса. Аз когато нямам възможност да си цедя сок ги ям диретно. Със сигурност ще е много по-добър ефекта от купешкия. То всъщност аз всеки ден ям по почти кило ябълки и съм много доволен. Добри са за сърцето, черния дроб, кръвната захар, отделителната система и кой знае още колко неща. Според мен това е една от малкото останали храни, които са едновременно полезни, вкусни и ефтини. Успех с начинанието.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Прочистване на организма
« Отговор #24 -: 15-02-2011, 15:54:56 »

И аз ще пречиствам черния дроб. За трети път ми е, обаче не обичам ябълки. Предпочитам да наблегна на морковите и цвеклото, страшни салатки правят в стола (Метличка).
Мисля, че няма голяма разлика дали ще ги ядеш или ще ги поемаш на сок, ако си начинаещ. Принципно по-леко се изкарва ако са на сок, но това е фина разлика и може да се усети повече от вече попречистен организъм.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Слънчо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Който щади думите си е умен.
Re:Прочистване на организма
« Отговор #25 -: 13-11-2017, 12:55:24 »

Здравейте!Някой може ли да ми каже тридневни лечебни гладувания (с плодове) през колко време могат да се правят
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Прочистване на организма
« Отговор #26 -: 14-11-2017, 21:47:12 »

Здравей. Тъй като очевидно съм останал като един от малкото тесни специалисти, ще се опитам да дам някакво мнение без да съм запознат с точния отговор на въпроса ти. Понеже такова "гладуване" е по-леко от другите гладувания, то по-лесно може да се прави. Повечето май от раз правят 10 дни. Аз бях правил 10 дни като за първи път, като за втори 21 дни. Обаче малко много ми дойде стреса след това и като минеше захранването стигах до 2 големи дюнера сутрин за успокоение. Така че хем е възможно, хем ако прекалиш може стреса да дойде в повече. Особено ако като цяло нямаш добри изградени здравословни навици.

Все пак, предвид, че 10 дни може да се прави от раз ....излиза, че може да направиш 3 дни, последвани от още 3 дни и после от още 3 дни.

Ако мислиш да го караш като начин на живот. Май след 3 дни "гладуване" следва 3 дни захранване, бих сложил 10-15 дни за успокоение и баланс. Така че примерно след 2-3 седмици пак може да направиш 3 дни ...2-3 седмици - 3 дни ...2-3 седмици - 3 дни ....2-3 седмици - 3 дни ....и така докато ти писне или забравиш какво си тръгнал да правиш tooth

И в случая по-добри вариант ...това е 24 часа гладуване само на вода, веднъж седмично. Доста е голяма разликата между пълен глад и "гладуване" на плодове. Избираш си 1 ден в седмицата в който ще гладуваш и го правиш. В началото ще е кофти, но после ще свикнеш и след няколко месеца като се поизчистиш ще си супер. Ако те е страх толкова, може 1 ден с 2 плода седмично да правиш. Т.е. да гладуваш с плодове 1 ден седмично вместо 3 дни седмично ...така според мен няма да се налага да мислиш толкова кога да "гладуваш" по 3 дни на плодове и ще ти пасне по-добре като навик. Хайде, дано се получи нещо!
Активен

Слънчо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • Който щади думите си е умен.
Re:Прочистване на организма
« Отговор #27 -: 15-11-2017, 12:33:01 »

Много ти благодаря.Може би ще си спра на един ден седмично.
Активен

elenatrifonova

  • Гост
Re:Прочистване на организма
« Отговор #28 -: 01-05-2018, 11:54:33 »

Някой може ли да ми обясни как точно се прави пречистването - един ден само плодове, на другото сокове ли?
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Прочистване на организма
« Отговор #29 -: 03-08-2018, 19:54:18 »

След три дни съм на аюрведа масажи (три поредни дни) и е желателно да се поизчистя... понеже ще има процес на детоксикация и ефекта ще е по-пълен ако съм подготвен. Малко е късно но все пак.
Някакви идеи, освен да пия по 3-4л на ден вода (64кг съм)?
  Месото го спрях тези дни (не че ям често), но кашкавал все още хапвам.  :essen:
 Не обичам гладът...
Имам блендер, сокоизтисквачка ("Нектар")  ;D
Имам и карта мултиспорт - сауна?  ::) Клоня към КАФА.

Или поне какви храни да избягвам  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Прочистване на организма
« Отговор #30 -: 04-08-2018, 15:41:34 »

А специалистът  по аюрведа какви препоръки  за прочиствания даде ? :)  Нали все пак при него ще отидат паричките ?  Или за допълнителни съвети  иска допълнително заплащане?  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Прочистване на организма
« Отговор #31 -: 14-08-2018, 16:29:07 »

 :pensif_29: tooth :Content_4 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.