Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гъбички по ноктите  (Прочетена 10568 пъти)

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Гъбички по ноктите
« -: 15-01-2010, 13:49:50 »

Здравейте !

Имам един въпрос - със суровоядство ( или някое по-хард пречистване ) лекуват ли се гъбички по ноктите ? Питам ,защото мой близък страда от това и му изписаха Микомакс - някакво лекарство , представям си какво би станало с черния му дроб . А проблема е на около година - две .
Много ще се радвам някой да сподели опит / наблюдения .
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #1 -: 15-01-2010, 15:08:43 »

Здравей! Аз преди около 10г. мисля, че имах нещо такова, но така и не ходих на лекар и не съм се лекувала с нищо. Всъщност по 2 нокътя на двете ръце до средата на нокътната плочка се струпваха бели прашинки. Съжалявам, че не мога да го опиша добре, но подозирах, че са гъбички и ги имах много време, може би година. Но така или иначе не отидох на лекар да ми каже какво е и в крайна сметка си минаха от само себе си. В днешно време ноктите ми са супер здрави и твърди. А винаги съм имала нокти, меки като хартия. Аз си мисля че със суровоядство ще може да се излекуват, но трябва да се ограничат и сладките плодове, меда и ферментиралите храни, защото те разрастват кандидата. Може да се взимат пробиотици и да се мажат ноктите с кокосово масло. Това сега ми хрумна като идея, защото по принцип то е противогъбично масло.
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #2 -: 15-01-2010, 16:16:05 »

  Атрактив,
  лекуват се,да. Но в случая може да пробва и с ХУМА (вътрешно,външно). И Цитросепт може да повлияе. За хумата мисля, че ще има добър ефект.   цък
(как се "скрива" линк под текст? с урл ама как точно?  :Confus_3:)
  п.п.  Вери,   :kisss:
« Последна редакция: 16-01-2010, 09:36:35 от snejanka3738 »
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #3 -: 16-01-2010, 07:39:48 »

[урл=линка]ЦЪК[/урл]

ЦЪК
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #4 -: 16-01-2010, 10:05:02 »

Благодаря за полезния линк, Вери  ;). Хумата наистина е супер средство. Аз дълго време я пиех по 1 ч.л. всяка сутрин и мисля, че имаше ефект.
За гъбичките - дълго време имах по един заразен нокът на двата крака (вероятно от влага, или затворени обувки  >:(). Упорито животно е туй, не минава лесно, но аз не съм и не смятам да вземам каквито и да било лекарства. В крайна сметка сами си минаха, макар и за доста време - нищо не съм правила, някак от само себе си стана, а може би от очистванията и природното хранене.
Малахов в няколко книги споменава, че минавали с уринотерапия - заразените участъци се накисват, или увиват в тампон с прясна урина. Една читателка разказва, че така излекувала клатещ се нокът буквално за ден-два. Вероятно си струва да се опита  :).

П.П. А цитросептът мисля, че може спокойно да се замени със семки от цитруси (най-вече грейпфрути) - като просто се яде плодът със семките и се сдъвкват добре  :).
« Последна редакция: 16-01-2010, 10:07:13 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #5 -: 16-01-2010, 17:35:42 »

На Снежанка е линка.  ;) Не че е важно, просто не обичам да си преписвам чужди заслуги. :)
Помогнах и как да го скрие под ЦЪК. :)
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #6 -: 17-01-2010, 15:44:46 »


При гъбички по краката или на други места/ или други обриви /намажате с 3%-ен разтвор на кислородна вода няколко дни и те ще изчезнат.
Активен
С желание всичко се постига!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #7 -: 27-01-2010, 22:45:52 »

Keit  драга, има разлика между "гъбички по краката "   и   "гъбички по ноктите на краката "   :)    само кажи колко пари искаш за да излекуваш за няколко дни ПО ТОЗИ НАЧИН  пожълтял надигнат гъбясал нокът на крак.   Ако успееш , ти гарантирам, че във всички градове и села ще има твоя паметна плоча. А аз ще стана твой продуцент :)  
 Сигурен съм че никой не е  излекувал ТОЧНО такъв проблем   чрез хранене.
 Пробвайте на инат , може да сте първите. Ако не успеете ,  знам  един достъпен метод ,който е помогнал поне на един човек.  Твърде "научен" е , затова мога спокойно да ви го съобщя : той си топял пръста (с нокътя)  известно време в киселина от акумулатора. Ясно е ,че нокътя пада, въпросът е новият да покара без гъбички, защото в някои случаи и новите поникват гъбясали . Ужас.
 
 Сега още по-сериозно. Да внимават мъжете ! Тук ви съобщавам за нещо , което вероятно никой не знае ( дори и аз доскоро :)  )
   Оникомикозата ( гъбичките по ноктите ) е опасно заболяване ,което далеч не остава само на ниво "нокти".  Тези гъбички ,оставени нелекувани, пълзят нагоре и окупират простатната жлеза и водят до импотентност !   Който чете руски , да прегледа статията на моят приятел - уникалният д-р Свирский от Киев - " Балада за нокътната гъбичка "  
   http://www.varikoz.kiev.ua/Rm02_69.html
« Последна редакция: 27-01-2010, 23:04:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #8 -: 28-01-2010, 12:23:36 »

Бате Бино  :Content_14:- даде ни насока какво да гледаме като търсим половинка / тези който нямат де/  tooth , ако е с гъбички да не си правим илюзии  
Пък и как си го описал цветущо  :-X -
пожълтял надигнат гъбясал нокът на крак.
« Последна редакция: 28-01-2010, 12:25:55 от kriss »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #9 -: 28-01-2010, 13:57:43 »

То е по-важно междуушната кухина да не пълна с бръмбари. tooth :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #10 -: 28-01-2010, 14:22:16 »

Много си прав бенато - много по зле е положението в твоят вариант  tooth

Незнам защо си мисля че бора помага за гъбички - ще проверя и ще пиша не само да спамя темата  :Confus_3:

Ето един линк  по темата: http://www.lekar.bg/news-18/info-1217/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0.%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B0.%D0%B7%D0%B0.%D0%B3%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5..../
 има и с боров катран бабешка рецепта
« Последна редакция: 28-01-2010, 14:28:10 от kriss »
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #11 -: 01-02-2010, 15:34:10 »

Ммда, успяхте да ме разсмеете.
Бате Бино, аз мисля да пробвам на инат или не :surpris_23: /само да си купя кислородна вода, че свърши/. Аз имах подобрение, след като започнах да лакирам ноктите, само че мойте нокти не са в толкова цветущо състояние пожълтял надигнат гъбясал нокът на крак
В случая, доколкото разбрах, не става въпрос за толкова напреднал стадий на болестта, пък и ако е мъж не го виждам с лакирани нокти :surpris_22: и затова не го споменах.
Активен
С желание всичко се постига!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #12 -: 02-02-2010, 18:19:29 »

Тук има повод за размисъл (във втория абзац)
 Пробвай и споделяй, да , Кейт.  Дето викаш , в начален стадий сигурно има надежда , но в по-късен  вниманието се насочва към вече новия нокът, който трябва да се покаже на мястото на стария,който трябва да изчезне  и  който изглежда точно така, както съм го описал- обърнете внимание на по-възрастните хора, ноктите на краката им в какво състояние са.  

 Аз и  затова се учудих, защото това страдание напада в по-късна възраст. КОЕТО е още едно доказателство , че всички разни твари -гъбички, бацили  и прочие , побеждават само когато съпротивителните сили са слаби.    А при възрастните това е факт. Никога не съм виждал такъв поразен нокът на 20 или 30 годишен човек!   Защото е абсурдно да се помисли ,че само старите хора  нацелват  гъбички  по пътя си :)  
Но както  стават уязвими за тях, така стават уязвими и за много по-страшни болести, които съвсем логично,  "нападат" групом - рядко ще видим болен дедо или баба , които да са болни само от една болест. (леля ми пие 14 вида лекарства)
    Затова ,както се казва - да пазим  Негово Величество имунитета!  
Затова аз мисля, че грижата за здравето е инвестиция за всяка възраст, но най-вече за от зряла възраст нагоре!  До 40-те почти сигурно, че ще бъдеш здрав, дори и да не спазваш нищо , стига естествено да нямаш "разклатен" ген по рождение ..   НО по-после вече идва нанагорнище обикновено :)  
 Много е малък процентът на щастливците, за което говори Марк Хаймън в "Ултрапревенция"  , които по рождение били силно устойчиви към всякакви "отрови" или неблагоприятни въздействия и доживяват до дълбока старост  без никакви   старания за какъвто и да е здравословен живот.  ( Ние може да не сме от тях :)  )
« Последна редакция: 02-02-2010, 18:22:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Гъбички по ноктите
« Отговор #13 -: 03-02-2010, 09:16:50 »

Много си прав бенато - много по зле е положението в твоят вариант  tooth

Незнам защо си мисля че бора помага за гъбички - ще проверя и ще пиша не само да спамя темата  :Confus_3:

Ето един линк  по темата: http://www.lekar.bg/news-18/info-1217/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0.%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B0.%D0%B7%D0%B0.%D0%B3%D1%8A%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5..../
 има и с боров катран бабешка рецепта
По тая логика добрият стар "Вишневски" трябва да помага ???
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.