Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Антропософия  (Прочетена 9449 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #20 -: 08-01-2010, 15:43:47 »

Чете защото времето си лети :pensif_29:
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Антропософия
« Отговор #21 -: 08-01-2010, 19:22:08 »

Да ви кажа аз лично предпочитам П.Дънов.ПО ми е достъпен говори същите неща и си е наш човек ако ме разбирате.С горното изказване се опитвам да не обидя никого.....
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #22 -: 08-01-2010, 21:24:36 »

Съгласен съм Аксим,но бих допълнил че и двамата може би са се повлияли от полъха на своето време(струва ми се че горе-долу са живяли в едни и същи години)...но е добре човек да се запознае и с двамата,струва ми се че в някой детайли се допълват много интересно и е полезно за всеки който би желал да си намести житейската логика!!!
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Антропософия
« Отговор #23 -: 08-01-2010, 21:52:48 »

Да ви кажа аз лично предпочитам П.Дънов.ПО ми е достъпен говори същите неща и си е наш човек ако ме разбирате.С горното изказване се опитвам да не обидя никого.....

  Да, точно така си е. Много си го обичам и аз. Даже и на сина ми (12г.) чета от него. Закономерно вече почват да го "тресат" тийнейджърски емоции,любов.. И аз му цитирам Дънов: "Ако някой ти каже - Обичам те, кажи му : Ти изпълняваш Божията воля". Или "Когато обичш, не очаквай нищо в замяна." И след това той се чувства толкова спокоен и омиротворен... Добре му действа :)
  А, също му стана любимо и "Истината ще ви направи свободни". (като твоя подпис, Аксим :) )
  Само да знаеш Илиян като чете с мен постовете ти в темата за Дядо Коледа как се смя и се забавлява.  Много му хареса стилът на писане. Чак искаше да пише отговор и той  :Content_4 - emotloader:  

   ...Да.. Точно там е въпроса, че малцина дръзват да попрочетат от трудовете на Щайнер. А то си е много разтърсващо и необикновено приключение.   
« Последна редакция: 08-01-2010, 21:59:52 от snejanka3738 »
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #24 -: 09-01-2010, 10:11:44 »

Относно проф.Щайнер,при него всичко е въз основа на богат набор от информация,която е обработена чрез ДОКАЗАНОТО МУ СВРЪХСЕТИВНО възприятие на света и неговата история,но има и неща за който нямаме информация,например как и защо е попаднал в кръгът на посветените.Но явно божията воля е да има винаги баланс в информацията,от тук на татътк ние решаваме на кое да вярваме или не.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #25 -: 09-01-2010, 11:56:50 »

Преди да прочета цялата книга внимателно я прехвърлих набързо и виждам че теорията му за човека - втвърдяването и т.н. много се доближават до писанията на Блаватская.Видях да се говори много за Атлантида,но не и за Лемурия.Защо?
Това което пишат тези двамата е на светлинни години от Галактическата история на Stewart Swerdlow и от това, което той казва за нашият произход.
Попадал съм на сведения,че Блаватская е на тъмната страна,както и Джон Кехоу между-другото!Не отхвърлям това което е написал Щайнер,но си имам едно на ум.Дезинформацията е сандвич с малко истина за която да се хванеш и много лъжа която се пробутва с нея!Хващайки се за истината,човек приема и лъжата.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #26 -: 09-01-2010, 13:06:31 »

Според Дънов,за какво се бори той.Трябва четене миличък.Май че много четеш,ама нищо не разбираш.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Антропософия
« Отговор #27 -: 09-01-2010, 14:18:29 »

Мисля,че прозвуча грубо,не като извисен духовно и четящ много човек.
Светльо го знаем,колко чете и разбира,а и на доста хора е помогнал със съвети и информация.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #28 -: 09-01-2010, 14:45:51 »

benato,благодаря.Много мило.Лаская се да си мисля,че съм помогнал на някого.Дано. :Content_22:
Сега остава да помогна и на себе си  tooth 
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #29 -: 09-01-2010, 16:25:08 »

Не съм искал да прозвучи грубо,явно Светлйо много чете,но всичко с времето си,информацията лека-полека ще му олегне и той сам ще си състави мнение,просто му е много рано,за някой неща трябва време,с годините се променя и възприятието. :Content_22:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #30 -: 09-01-2010, 17:19:42 »

Прав си за възприятието,но тук става въпрос за две различни доктрини и на коя да се довериш.
Блаватская е издавала списание "Луцифер".Освен това(мисля че в една от нейните книги прочетох),казва никога да не практикуваме Хатха Йога!!Защо ли??
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Антропософия
« Отговор #31 -: 09-01-2010, 17:34:30 »

Според Дънов,за какво се бори той.Трябва четене миличък.Май че много четеш,ама нищо не разбираш.
Практика трябва, не четене! С четене се учи математика, английски, но духовното с четене не можеш нито да разбереш, нито да научиш. А усещането досега не е описано в нито една книга!!! :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #32 -: 09-01-2010, 17:34:41 »

За това ти казвам че трябва улягане,всяко пълно отричане не води до нищо,ти сам ще си пресяваш материала,няма идеална доктрина...все пак сме хора,а не богове.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #33 -: 09-01-2010, 17:39:22 »

Петко като станеш на 50-60 години,може би чак тогава ще усетиш за какво става въпрос.Практиката води до опит,а опит се придобива с годините.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #34 -: 09-01-2010, 17:40:42 »

Нищо не съм отричал!Казах само,че ще чета с едно на ум! :police:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #35 -: 09-01-2010, 17:53:23 »

Петко като станеш на 50-60 години,може би чак тогава ще усетиш за какво става въпрос.Практиката води до опит,а опит се придобива с годините.
Или иначе казано с годините практика се придобива опит.Така е, НО...зависи от практиката,защото така както го казваш излиза че всички дъртаци са мъдреци.
« Последна редакция: 09-01-2010, 17:55:30 от Svetlio »
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #36 -: 09-01-2010, 18:18:08 »

Това се отнася за такива като Петко,който търсят ...другите просто чакат да им дойде времето,за да се качат на стълбата. :Content_22:
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Антропософия
« Отговор #37 -: 09-01-2010, 23:21:41 »

Кристиян пак е отварял теми на поразия за щяло и нещяло, само на мен ли ми се струва или това преди Кристиян да се регистрира и да започне да провокира с 1, 2 реда беше суров форум??

П.П. Кристиян, лично за мен е страшно дразнещ този предизвикателен маниер, вирването на носа, че си компетентен по всички въпроси (мое мнение) без причина. От написаното от Снежанка по темата си съставих мнение, но както винаги ти, по никоя тема не си в полза.
Ай със здраве, нали си много стар, чел, знаещ и опитен знаеш какво искам да кажа, нали??

П.П.2 Не виждам защо да влизам в клишето, че като си веган трябва да си толкова толерантен, че да си запазваш мнението в името на толеранса.
« Последна редакция: 10-01-2010, 00:18:02 от Лейла »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Антропософия
« Отговор #38 -: 10-01-2010, 12:56:43 »

Не на всеки му идва акъла с годините. Някои даже се вдетиняват
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Антропософия
« Отговор #39 -: 12-01-2010, 07:12:22 »

Здравеите отново.Наи сетне някои да отвори дума по тази моя болнава тема.Това че съм лектозен вегетерянец напът да стане веган значи ли че трябва да толерирам всеки да ми се качва на главата и да оставям хората да ме обиждат без последствия?Предварително оточнявам че нямам никого в предвит от участниците в този фором.Извинявам се предварително ако някои се засегне.Несъм го търсил.В общи лини тук сме се събрали една страхотна компания.Та да се върна на болнавия въпрос.От всякъде чувам да ми се казва ти си вегетерянец бъди толерантен.Чакаи малко.Аз пътувам със служебни коли почти всичките ми колеги пушат вътре без да се съобразяват със моита скромна особа.Дори неме питат дали може да запалят просто си палят.Аз като бивш пушач наи много си го отнасям от тяхният дим.Я ми кажете защо да съм толерантен ааааа??Да им направят фасовете по 20лв дано.  :pensif_29:
Друго което много ме дразни е че се очаква от нас вегетерянците да сме пасивни.Гризи си моркова и си траи.АААААААААААААААААААААа направо пяна ми излиза от ушите.Съгласен съм че търпението и мъдроста идват с годините но невиждам как че пасивно и траикаджиско поведение ще стане.Всеки трябва да поеме отговорноста че на живота и да си носи шамарите с чест.Колкото до предизвикателните изказвания аз съм за тях.Където има искри има и огън.Много обичам да ме предизвикват....
Важното е да бягаме от клишетата.Мир и любов на всички мои съфоромци и на иважното което щях да забравя.Цялата тема отива към пасивната съпротива комаи?Някои може ли да ми каже че разбира изцяло Ганди?????Лично аз немога да го проомея,упитвам се прекланям му се но него разбирам.Сигорно все още несъм дозрял.... :love_028:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 23 запитвания.