Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Антропософия  (Прочетена 9447 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Антропософия
« -: 06-01-2010, 20:00:03 »

Така като гледам този сайт и форум за да оправдае и реализира целта си ,трябва да се присъедини към Антропософското общество,там хората са много напред с материала,а идеята на ЗЕМЯ НА ЗАЕМ,хората са я отворили още в началото на века.От тук нататък този сайт може да стане само бледо подражание,затова предлагам за обединение в името на по-доброто бъдеще!!!
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Антропософия
« Отговор #1 -: 06-01-2010, 20:41:31 »

Доста интересно и предизвикателно.Лично аз нямам нищо противв обидинението.Също така можем да се обеденим и с доста други саитове.Например за иога,будизам а защо не и някои за боини искуства.Но твърдението за бледото подоби ми идва в повече.Кристияне прочети отново по задълбочено бибилията и и виж какво пише за възгордяването.А доколкото знам и в това вярвам всеки сам по себеси е уникален и неповторим.Това въжи и за саитовете. :angel:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #2 -: 06-01-2010, 22:12:17 »

Това за възгордяването не можах да го схвана
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Антропософия
« Отговор #3 -: 06-01-2010, 22:18:58 »

Това за възгордяването не можах да го схвана
:D Щом тва не си го схванал, значи си в доста напреднал стадий.... за съжаление :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Антропософия
« Отговор #4 -: 06-01-2010, 23:23:00 »

    През 1902 год. в Германия е основана немска секция на Теософското Общество. За нейн председател е избран д-р Рудолф Щайнер - философ по образование, изследовател на творчеството на Гьоте, преподавател и лектор в различни кръгове. През 1894 год. той е издал "Философия на свободата", и това съчинение се счита на основа на Антропософията. В него Рудолф Щайнер формулира принципите на духовния индивидуализъм, както и пътя за постигането на духовна свобода.

За разлика от останалите теософски автори, Рудолф Щайнер притежава способността да вижда свръхсетивната реалност в ясно и будно съзнание, което вече придава на неговите изследвания един научен характер.

Според Рудолф Щайнер точно както всеки човек наблюдава и изследва околния свят чрез своите сетива, така и всеки човек може да развие способността за наблюдаване на свръхсетивната реалност, и то в ясно и будно съзнание, запазващо своята логическа последователност на мислите.

По този начин той категорично отхвърля мистиката като неподходяща за съвременната епоха, и започва изграждането на една Духовна Наука, т.е. на учение, прилагащо научния подход в изследването на т.нар. духовен свят. Неговата цел е цялото познание на човечеството - до този момент разпокъсано в отделните науки, религии, философски и езотерични течения - да бъде синтезирано и обединено в една всеобхватна наука за човека - Антропософия.  
      
            Кристиан, сподели кое в трудовете на Щайнер ти допадна?
     
« Последна редакция: 07-01-2010, 12:25:55 от snejanka3738 »
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Антропософия
« Отговор #5 -: 07-01-2010, 01:47:17 »

Е чакайте,малко, за какво възгордяване говорите тук, като Кристиан въобще не е казал, че е член на Антропософското общество! Ако в друг форум на определена тема е писано повече и по-изчерпателно, какво се обиждаме? Кристиан може и да не се е съобразил в израза си, но това ли е единствената възможна реакция? Честно казано, уж се говори за това колко по-добър и толерантен става човек като мине на вегетарианство и суровоядство, а аз доста често забелязвам отсъствие на толерантност, както и белези на възгордяване. А това да приемаш другия като близък, да виждаш Бог в него...???
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Антропософия
« Отговор #6 -: 07-01-2010, 06:47:43 »

Въх...дори и несъм имал намерение да се обиждам .Стана ми смешно за слагането на цени което е направено с твърдението за бледото потобие.Аз съм бизон и трудно се обиждам.Подмятането ми за възгордяването има чисто хумористичен отенък.хехеххехеххе... :love_028:доколкото съм запознат Ишуа на които всички му бъркат името на Исус и бил член на сектата на Есеите.Те са суровоядци и вегани.Логическите изводи  ги оставам за вас.
snejanka3738 доста неща ме интересуват и те са свързани с земеделието.Виждам че си вътре в нещата.Може би си и член на Антропософското общество?Ще съм ти лично задължен ако ме насочиш къде в София се практикува такова земеделие?Имам предвит билогично динамичното.Също така доколкото съм чувал някъде из българия имате опитна ферма тя също доста ме интересува.Много съм ти благодарен за споделенета имформация. :love_006 - emotloader:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #7 -: 07-01-2010, 10:54:03 »

Каква стана тя...или не сте нищо прочели,или просто пишете на инат.Аз незнам веганите,антропософите,йогите и всякакви други хора ,да се различават по нещо(може би вие имате едно око и три уши)...разделят ни само нашите убеждения и самовнушения,всеки търси нещо положително да се случи,някой чрез храната,други чрез повече четене,трети наблягат на алкохола...но все пак ние си оставаме същите нормални хора...който искат да живеят СПОКОЙНО.Стига сме се деляли и самообърквали,на всички целта ние една-положително изминаване на земният ни път,всеки има с какво да обогати другия,но трябва да има търпимост и чуваемост.Просто дрябва да се СЛУШАМЕ. :heart_2:
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Антропософия
« Отговор #8 -: 07-01-2010, 10:54:21 »

 Тук в Русе не знам дали имат клон Антропософското Общество. Основно София и Стара Загора,Варна. Не съм член.
  Преди няколко години една асоциация организираше семинар за детска педагогика по методите на Щайнер. Та те имаха някакъв проект в едно село (не помня името му), където опитваха да прилагат биодинамично земеделие (по Щайнер). Засега нямам информация за опитната ферма.
  
  Приятелят ми има вила до телевизионната кула, местността Левента. (Аз иначе живея в блок). Има и конче и каруца. И плуг. Почти цвлия месец ноември ходихме заедно да орем. Изораваме даже и в междуредията на лозя. Е. аз само водя Зорка (така се казва кобилката) , а той си направлява ралото. Много бях щастлива и удовлетворена от тази дейност. На пролет сигурно пак ще се обадят желаещи   :Content_22:
  И аз отсега се замислям какви разсади ще си правя, как? Искам да натрупам свой опит. Как се радвах, като гледах снимките на градинките от форума..
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Антропософия
« Отговор #9 -: 07-01-2010, 11:28:14 »

Това е невероятно! Много се радвам, че има и други млади и модерни хора, които искат да обработват земя. Мен лично работата със земята много ме облагородява, но родителите ми имат за мен по-големи планове (което за тях изключва земята, но дано разберат един ден).
Успех Снежанка, на теб и на приятеля ти! В моята градина има само палми и ягоди засега. Ягодите сами дойдоха :Р и плъзнаха наоколо  8)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Антропософия
« Отговор #10 -: 07-01-2010, 14:26:21 »

е,то за какво обединение може да става дума,освен на различните сайтове да има секция "приятели" и линк към другия сайт/форум?
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #11 -: 07-01-2010, 14:30:54 »

Предлагам тук да поместите лекцийте на проф.Рудолф Щайнер-младежта има какво да научи относно своето осъзнаване като човешки индивид.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Антропософия
« Отговор #12 -: 07-01-2010, 14:35:22 »

Това е добра идея, аз не съм чела нищо негово :-[
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Антропософия
« Отговор #13 -: 07-01-2010, 14:39:41 »

Предлагам тук да поместите лекцийте на проф.Рудолф Щайнер-младежта има какво да научи относно своето осъзнаване като човешки индивид.

в интернет сарказмът на непознат човек не винаги се усеща,такова ли е положението да викам онлайн полиция tooth
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Антропософия
« Отговор #14 -: 07-01-2010, 14:58:29 »

Баба Жужа май нещо се засегна.Съвсем сериозно ви говоря за лекцийте,има какво да се научи,за всеки има по нещо което ще му е интересно,а може би и всичко!!! :)
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Антропософия
« Отговор #15 -: 07-01-2010, 19:35:53 »

 Съвсем сериозно ви говоря за лекцийте,има какво да се научи,за всеки има по нещо което ще му е интересно,а може би и всичко!!! (Цитат Кристиан)

  Напълно съгласна съм с теб, Кристиан.
  В книгата си Тайната наука Щайнер описва Земята от момента на възникването и, до края на развитието и. Това, което е било, и това, което предстои да се случи в развитието на планетата и човечеството. Друга негова книга е "Как се постига познание за висшите светове". В нея обяснава и дава напътсрвия за развитие на свръхсетивните способности 'дремещи' у всеки човек.

  ....Някъде, в друга тема beelee беше споменала, как и е направило впечатление, че в Библията има много противоречия. Щайнер хвърля силна светлина върху тези моменти. Поднасяйки един факт, той обяснава и се аргументира "желязно" и с математическа точност.
   Звучи шокиращо за човек в пъвия момент, но децата Иисус са били две...  До момента, когато малкия Уисус (на около 12-годишна възраст) влиза в един храм и разговаря досущ като възрастен мъдро със свещениците...   И наистина, като отворим Новият Завет, в първото евангелие четем родословието на Иисус. И във второто или третото ли беше (Щайнер дава точно цитат-глава,стих) пак четем, пак родословното дърво, но е друго. Е, Щайнер внася пределна яснота по тези въпроси. Тук няма да мога да разкажа (по-добре е да се прочете).Само ще спомена, че е свързано с личности-Водачи на човечеството през различните епохи, като Буда, Заратустра и т.н.
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #16 -: 07-01-2010, 20:22:12 »

Всъщност децата са 3 и Исус се казва Мануел!Имайте в предвид,че Библията е просто алегория.Истината е доста по-различна от това което пише там.
Ето нещо интересно.На англииски е,но ще го разберете...щом аз мога tooth
http://www.youtube.com/watch?v=Kz9x_9UganU&feature=related

П.П.Горещо препоръчвам да изгледате всички 12 части.
« Последна редакция: 07-01-2010, 20:48:03 от Svetlio »
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Антропософия
« Отговор #17 -: 07-01-2010, 22:15:29 »

  Svetlio,
  Какво от Щайнер си чел?  
  Къде по-точно в новия завет четеш за третото (дете) ?
« Последна редакция: 07-01-2010, 22:21:51 от snejanka3738 »
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Антропософия
« Отговор #18 -: 07-01-2010, 22:17:50 »

Има си тема, даден е линк към сайта. Това е достатъчно. Който иска нека чете....по принцип не е добре да се копи-пействат обемни неща, били те и за хранене дори. Давайте конкретен линк и ще коментираме ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Антропософия
« Отговор #19 -: 07-01-2010, 22:29:12 »

Не съм чел нито новият завет,нито Щайнер.За второто ще се поправя  tooth
Уповавам се изцяло на Swerdlow.Съжалявам само,че книгите му още не са преведени на български за да ги коментираме. :surpris_23:
« Последна редакция: 08-01-2010, 16:20:56 от Svetlio »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 23 запитвания.