Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?  (Прочетена 9379 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #20 -: 06-01-2010, 13:25:58 »

Ако мислиш,че това са залагалки...съветвам те да спреш с йогата ,да се образоваш,осъзнаеш и чак тогава....да се върнеш на йогата...и все пак ако не те мързи почети малко,има сигурно хора който знаят повече от твоя учител по йога :Confus_34:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #21 -: 06-01-2010, 13:34:37 »

Нещата не се измерват само с обема знания....но един ден ще ме разбереш ;) :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #22 -: 06-01-2010, 13:44:35 »

Всъщност знанието е информация,която си пропуснал през тялото си,чрез действие,практика!Без практика си остава само инфо.Ако си останем само на ниво информация без практика,тогава се получава задръстване.Не може да дойде нова информация, докато старата не освободи място.На физическо ниво, това може да се прояви и като напълняване.Същото е и с резултатите.Когато се постигне нещо,споделя се,за да се освободи място за още.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #23 -: 06-01-2010, 13:46:10 »

Абе ти ги прочети тези лекций..... почети малко нищо няма да ти стане,не е лошо човек да се информира,там не се говорят глупости...ще видиш че ще ти стане интересно
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #24 -: 06-01-2010, 13:51:36 »

Аз пък,не виждам къде намеси учителя по йога,без да го познаваш. :surpris_23: Ти срещал ли си просветен йогин? Засягам се,защото този човек е и мой учител,подходящата дума за него е мъдър! Жалко,че нямаш възможноста да се докоснеш до такъв човек.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #25 -: 06-01-2010, 13:53:44 »

напълно съм съгласен с бенато,рашко е много голям

но определено лекциите на човека по гащи на аватара промениха живота ми
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #26 -: 06-01-2010, 13:58:53 »

Стига сте се засягали и обиждали ,ами прочетете това за което ви говоря :flowers2:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #27 -: 06-01-2010, 15:07:38 »

Прочетох го. Почти нищо ново. Има и нещо дето е изпуснато, но в същата символика със светлината. Че от полунощ на 25-ти започва енергията ЯН да нараства, като на 24-ти тя е в своя минимум, а ИН съответно е в максимума си ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #28 -: 06-01-2010, 15:15:13 »

И аз ще се присъдина към възхищението от Р.Щаинер.Лично аз съм запознат единствено с лекцията му по биодинамично земеделие и съм силно впечетлен.Колкото до християнството и аз имам доста предрасъдаци.Ишуа никои не е ръкоположил приживе...........от къде се пръкна тази църковна структора тогава аааааааааааааа....и догмата.....Това е саита на АНтропософското общество.Едно доста интересно място макар че както каза Петко нищо ново.... :love_028:http://www.aobg.org/lectures.php?ln=1&id=14
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #29 -: 06-01-2010, 15:47:13 »

Прочетох го. Почти нищо ново. Има и нещо дето е изпуснато, но в същата символика със светлината. Че от полунощ на 25-ти започва енергията ЯН да нараства, като на 24-ти тя е в своя минимум, а ИН съответно е в максимума си ;)
Не си спомням точно в Цайтгайст ли беше разказано, че всъщност на 25ти декември денят спира да намалява за 3 денонощия и след това започва отново да нараства. В този смисъл се разглежда раждането на Исус, Ра и др. слънчеви божества, които са били аналогично празнувани на 25.12. Това обяснява написаното в извадката на Бате Бино - че още в дълбока древност тези дни са били почитани от народите.
За дядо Коледа (Santa Claus) четох друга теория, ето я и нея
« Последна редакция: 06-01-2010, 16:08:47 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #30 -: 06-01-2010, 15:50:48 »

Предлагам да прочетете и другите му лекций...все пак има какво да се научи, най-малкото че всичко се представя ясно и е обяснено много добре и подробно!!!
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #31 -: 06-01-2010, 15:54:32 »

Другите лекций са под тази за Дядо Коледа
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #32 -: 06-01-2010, 16:15:33 »

Ще ги прочета, явно си струва :)

Исках да кажа за религията, значи аз прочетох библията още в 3ти клас. Семейството ми е доста религиозно, спазват се всичките обичаи, постим и т.н. Но тогава, необремененият ми детски мозък не можеше да проумее как така една от божийте заповеди е "Не си прави изображения на нищо, що е на небето, на земята и под водата, не им се кланяй и не им служи", а в същото време в църквата се кланяме на икони. Също и не разбирах, след като Бог е в нас и навсякъде около нас (светлината, пътят, истината и животът), защо е нужно да се ходи в църква? Защо се дават пари на иконите? Защо всички хора, които са имали някакъв контакт или просветление са били сред природата или в отшелничество, а ние правим литургии, събираме се, организираме се...такива работи.
После почнахме да учим история и разбрах, че в миналото църквата е била по-висша инстанция от царете. През цялото време усещах, че има нещо гнило. Изградих за себе си една вяра в Бог, който никога не съм се съмнявала че съществува, но с големи съмнения в религията.
Попадала съм на теории, че юдеите са изменили новия завет, като са махнали от там текстовете за преражданията, например. Изобщо, църквата е поредния метод за контрол, а също и причина за водене на войни и избиване на хора, което е в противовес с идеологията на православното християнство.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #33 -: 06-01-2010, 16:31:57 »

Дааа, и затова не случайно е казано :  " В последно време все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога"  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #34 -: 07-01-2010, 11:19:37 »

Бате Бино, присетих се от предния ти пост да кажа какви подаръци направих за Нова Година. Случайно попаднах на софийския битак и там намерих дълъг наниз от Тигрово око за...2 лева :D Също от времената, когато изграждахме първата LAN мрежа в квартала ми беше останало едно парче кабел. Направих няколко дръвчета, от този тип, само дето моите бяха по като бонсай. Хората ги харесаха и оцениха, че са мое дело :) Та така, не е нужно да се харчи и харчи - с малко креативизъм и сръчност нещата могат да станат доста прилични.
Никой не коментира статията, която пуснах по-горе. Аксим, мислех че ще те заинтригува :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Има ли Дядо Коледа или Дядо Мраз?
« Отговор #35 -: 08-01-2010, 13:29:32 »

Прекрасно , beelee , да, един добър пример в това отношение !
 Разбира се , трябва да се отчете , че има хора , които не биха отделили време , а и не на всеки му идва "отвътре" да "сътворява" сам подаръците си  .  На мен би ми се искало обаче поне да намерят начин да подразберат какви са вкусовете на този , който ще получи подаръка,    за да изпита  и той някаква радост от това.  Защото ако подариш  на духовен учител   ловна пушка и комплект тротилови шашки , едва ли ще бъде разпознато от него като подарък .. :)

За мнението ти за религията - бих казал - доста напредничаво за годините ти :)
По отношението на даването на пари на църквата бих приложил мнението на един наш любим земляк - бай Ганю :  " Имал си пари -дал си .. "   :)
Но не трябва да се забравя за една особена група от нашето съсловие, оная ,която се издига и обогатява ,прегърнала греха и антиморала. Тези хора имат гузна съвест и някои от тях ,  си внушават,че правейки от време на време подаръци на църквата , Бог ще си затвори очите за някои от постъпките им. ( вика му се индулгенция на запад )   Като си мисля - такива хора е по-добре да дават , от колкото да не дават.  :)  все нещо ще достигне до нуждаещите се..

 Когато се говори за християнството  винаги трябва да се отграничава католицизма и православието. ( за евангелизма и другите псевдоавторитетни-лутеранство,калвинизъм,анабаптизъм и прочие разклонения  да не говорим) Ако православната крие в раклата си някой и друг мръсен потник , другите имат цял склад .  :)  
(напр. католиците "узакониха" браковете между гейове / не съжителстването, а брака!/,  побратимиха се с масоните,  имат собствени банки,цели корпорации, акции в оръжейния, тютюневия бизнес,както и в производството на противозачатъчни ...За инквизицията и индулгенциите също знаем, за папата-наместник на Бога също сме чували..  :)  Съмнително е Исус да е имал точно такива мечти .. :)  )
   Информация има в изобилие, но да не се отваряме пак на тая тема. Тя не е приоритетна в този форум.
« Последна редакция: 08-01-2010, 14:04:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.