Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за клизмата  (Прочетена 1049 пъти)

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Въпрос за клизмата
« -: 08-08-2020, 19:48:27 »

Здравейте хора, имам въпрос относно клизмите. Правя ги с чиста вода от чешмата, но после коремчето ми се подува, боли ме от всякаква храна, къркори, сякаш въздух се движи из червата ми. Какво мига да променя, за да ми понася по-добре иначе безкрайно полезната клизма. Четох тук за вода със сол. Какво съотношение?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпрос за клизмата
« Отговор #1 -: 09-08-2020, 14:12:04 »

Newly, предполагам си наясно, че клизмената процедура не е толкова лесна , както да си очистиш носа с кърпичка, нали ? :)
Има си достатъчно изисквания и тънкости.Не е само солта. Ти запозна ли се задълбочено  с тях предварително ?  ;) Каква литература прехвърли, по коя система правиш клизмата?
Не знам кой би могъл да гадае и да те направлява, след като не даваш никакви подробности как изпълняваш процедурата.
Надълго и нашироко сме дискутирали по темата, има я описана процедурата и тук, и в сайта "Земя назаем", ти запозна ли се?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

itot03710371

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Въпрос за клизмата
« Отговор #2 -: 02-09-2020, 12:55:14 »

Здравейте! Преди 4 години ме оперираха от фисура и оттогава не мога да ходя до тоалетна. Просто не изпитвам желание, не ми се ходи, изпражненията стоят на края и не излизат. Или излиза съвсем малко и край. Колкото и да се напъвам нищо. Не е запек. В редките случаи, когато успея да се изходя сама малко, излизат меки. Не се влияе нито от храна, вода, разхлабителни /от тях получавам само напъни/. И така стигнах до клизмата. От една година я правя почти всеки ден, но моята цел е да излезе нещо. За прочистване и дума не може да стане. Не смея да се надувам много да не получа пак фисура, че болките бяха ужасни. И хемороиди имам, и е ужас. Притеснява ме, че остава от водата вътре. Колкото и да се надувам не излиза. Не знам какво може да се получи, но нямам друго решение. Сигурно няма други като мен.
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Въпрос за клизмата
« Отговор #3 -: 03-09-2020, 20:10:19 »

хммммммм... абе май съм чел, че не трябва да се прави много често ...щото стават лениви червата и забравят да си вършат добре функциите и не ти се ходи до WC ....не знам какво точно питаш, но може да са ти се прецакали бактериите в червата покрай операцията и ако искаш пробвай да пиеш разни пробиотици за по 1 месец докато налучкаш нещо да ти действа ...но това е само предложение не знам дали ще има някакъв ефект :surpris_23: и ако пробиотиците помогнат гледай да правиш по-малко клизми.... всъщност даже май клизмите отмиват и добрите бактерии освен останалата мръсотия, така че има логика да пробваш с пробиотици ама ако има ефект може би наистина лека полека да спреш клизмите и ако имаш други здравословни проблеми дето цериш с клизмите - измисли друг начин, да подобриш храненето или друго и така... успех!

сега се сетих, че и масажите може би ще помогнат, нещо от сорта:
https://www.youtube.com/watch?v=JALxwIIPS0g
« Последна редакция: 03-09-2020, 20:19:04 от ogrizko »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 21 запитвания.