Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Нещо подсилващо при анемия  (Прочетена 302 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivanela97
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« -: 09-05-2020, 10:31:50 »

Здравейте,
Търся нещо, което да подсилва при анемия (таласемия минор). Като цяло се чувствам добре, но са ми казвали че поне веднъж в годината трябва да ходя на витамин Б инжекции. Не го правя разбира се, но тъй като ме хващат по-често настинки се замислих за нещо подобно на витамин Б, но не инжекции. Гледах кранителни добавки тук с Витамин Б комплекс, но не съм купувала такива. До колокото разбирам са на билкова основа, но като цяло избягвам химиите, за това питам за съвет тук.
Мерси!
Активен
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 193

Намасте

« Отговор #1 -: 09-05-2020, 10:46:52 »

Здравейте,
Търся нещо, което да подсилва при анемия (таласемия минор). Като цяло се чувствам добре, но са ми казвали че поне веднъж в годината трябва да ходя на витамин Б инжекции. Не го правя разбира се, но тъй като ме хващат по-често настинки се замислих за нещо подобно на витамин Б, но не инжекции. Гледах кранителни добавки тук с Витамин Б комплекс, но не съм купувала такива. До колокото разбирам са на билкова основа, но като цяло избягвам химиите, за това питам за съвет тук.
Мерси!
Яжте основно бобови,зелена елда,просо,ечемик,лимец,панджар,свежи салати,плодове,студено пресовани масла,спрете животинските продукти и вижте след месец резултата
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
ivanela97
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 09-05-2020, 22:49:27 »

Цитат
Яжте основно бобови,зелена елда,просо,ечемик,лимец,панджар,свежи салати,плодове,студено пресовани масла,спрете животинските продукти и вижте след месец резултата

Благодаря Ви много. Съвета е наистина полезен, ще пробвам непременно. Ще ми е трудно да спра месото, но ще опитам. Повечето от тези неща не съм ги срещала никъде по магазините, но ще се разровя.
Активен
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1371

« Отговор #3 -: 09-05-2020, 23:00:41 »

Преди 10-тине години и аз бях изхвърлил напълно животинските продукти от менюто си, но сега стигам до извода, че това е било крайност. Сега си правя кефир от мляко - квася го с тибетска гъба при което лактозата се превръща в алкохол и B12, а белтъчните се разграждат до лесно усвоими аминокиселини.
Кефира не е суровоядска храна - кипвам млякото, защото не знам от какво метиляво животно е, но по принцип ако е от домашно животно което се гледа при добри условия може и да не се кипва.
Очаквам и Бате Бино да се включи  по темата с пъдпъдъчите яйца, защото има по-голям опит с тях.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
ivanela97
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 11-05-2020, 10:48:23 »

Преди 10-тине години и аз бях изхвърлил напълно животинските продукти от менюто си, но сега стигам до извода, че това е било крайност. Сега си правя кефир от мляко - квася го с тибетска гъба при което лактозата се превръща в алкохол и B12, а белтъчните се разграждат до лесно усвоими аминокиселини.
Кефира не е суровоядска храна - кипвам млякото, защото не знам от какво метиляво животно е, но по принцип ако е от домашно животно което се гледа при добри условия може и да не се кипва.
Очаквам и Бате Бино да се включи  по темата с пъдпъдъчите яйца, защото има по-голям опит с тях.

Благодаря ти, това е много полезна рецепта. От докторите знам, че именно В12 е нужен на организма. Иначе животинските продукти няма да ги спра на 100% със сигурност, но може би е добре да ги намаля.
Интересното е, че от лекари имам мнения, че е много важно храната ми да е силна и да включва много месо богато на протеини.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3964

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #5 -: 17-05-2020, 15:43:18 »

ivanela97 , от кои точно лекари знаеш, че е добре да се яде много месо- "силна храна" ? Smiley
От тези , които са със средна продължителност на живота 55г или от лекари натуропати,  наистина разбиращи от Медицина и хранене ?
Д-р. Ellsworth Wareham  напр. никога няма да препоръча такава глупост  Grin Той е веган. Продължава да работи, сега е на 103 !
https://www.youtube.com/watch?v=Qdmb0_XXnGE

Това няма да препоръча нито д-р Гайдурков, нито д-р Ат. Михайлов, нито д-р Шаталова, проф Неувимакин , д-р М.Оганян , нито д-р Шелтън , акад. Николаев, да не говорим за д-рТ.Кембъл, който направи най-голямото , най-достоверното и най-"научното" изследване ", известно като "Китайското проучване".
Ако искаш да знаеш, най-добре не питай хора, само защото са лекари, а поне наработи собствена компетентност, за да можеш да ги разпознаваш - кой от тях следи научните публикации ( наистина независимите) , и разбира от хранене -  и кой само повтаря мантри отпреди 100 години ...  ( платени от хранителната промишленост "изследвания", толкова пъти вече ги изловяваха.. ухилен )

Тези, които похвалиха  "силната храна - месото", ти попита ли ги колко лекции по хранене са имали по време на следването си ? Smiley
Попитай ги , ще имаш силни емоции от отговора Smiley

Думата "лекар" вече не значи почти нищо, за съжаление, точно и както думата "Медицина". Ако значеше, форумите и фейсбук групите нямаше да пращят от болни отчаяни и съсипани ( вкл. финансово) от ходене по лекари нещастни хорица, търсещи спасение при нас   "дилетантите" Smiley  
« Последна редакция: 17-05-2020, 15:49:05 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1088

Познай себе си.

« Отговор #6 -: 20-05-2020, 20:38:18 »

Хааа, дори и от мен няма да получите препоръка за засилване на организма с месо... Grin
Усвояването на разните съставки на храните обаче е съвсем друго дело.
Замърсените организми (тяло, душа, дух) не могат да усвояват значителна част от необходимите за добро здраве ...неща, независимо от вида храна.
Значителни трудности създават и безбройни колонии на трилиони микро и не толкова микро- паразити, изпълващи телата ни.
За радост, е възможно много качествено прочистване на почти всеки човек. След това (при отлично или поне много добро здравословно мислене, дишане, пиене, дъвчене, хранене и спортуване) е възможно и почти сигурно изчезване на анемия и много, много други нежелани състояния.
Тогава усвояването на всички необходими вещества от храните нараства и т.н.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: