Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КОКСАРТРОЗА  (Прочетена 22432 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #20 -: 04-02-2010, 11:58:20 »

Хора, почвам да ви завиждам (благородно) за наличността на Рашко  :laugh:
И баща ми има коксартроза, но не иска да сменя ставата (и слава Богу!). Засега поне е закрепил някакво стабилно състояние - тоест, не се влошава... Лятото ходи всеки ден на Витоша, разхожда се много и всеки път се чувства все по-добре, но през зимата - по-малко движение и, пак същото  :(. Месото намали значително, но от време на време си купува разни кебапчета и наденици (дългите години привикване си казват думата  >:(), а за закуска най-често яде хляб (поне пълнозърнест) и сирене - пак най-вече от навик. Иначе поне спазва лунния режим и при пълнолуние е на плодове, или сокове. Пие някакви хранителни добавки (уж натурални), но май не мога още да го навия на суровоядство или веганизъм  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #21 -: 04-02-2010, 13:08:50 »

здравейте :) благодаря за съветите :) ще се постарая възможно най-скоро да посетя Ра6ко :)
sunny, живея в село Градина(мн е близо до Първомай) . За гладуването -беше преди няколко години тогава нямах още болки иначе като цяло ми подейства много добре.Не чувствах отпадналост или друго,а имах много енергия.
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #22 -: 12-02-2010, 11:38:32 »

Привет Хриси, сега прочетох че си с вродена дисплазия на тазобедрената кост и аз съм така, наследственен  подарък от мама. До сега само веднъж ме е боляла ставата, но тази зима от 2 седмици ме боли доста. Трудно ми е понякога да ходя, но не спирам да вървя....пешеходец съм. Преди и аз взимах Но дол и др добавки, но сега не пия нищо. Опитвам с Йога, след нея съм добре, но навън от студа се схваща и боли. Но това е положението, по-добро няма да стане, важното е да не става по-зле и процесът на дегенерация да се стопира, а иначе операцията е доста сложна, първо се корегира тазовата кост и чак после се сменя ставата. Не мисля, че в България могат да го направят това добре и затова не го правя!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 23 запитвания.