Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото  (Прочетена 3991 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Savatage
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« -: 20-10-2019, 01:39:45 »

Привет на всички,

От много време следя сайта и съм безкрайно щастлива, че ви има ! Намирам безценни съвети и информация , и затова реших да направя тема-запитване, относно нещо, на което може би доста жени не намират като мен отговор. Не намерих и подобна тема, и затова се реших

От 3 години вече съм в периода наречен "златната есен" на една жена, или менопаузата. От 2 месеца съм на хормонално заместителна терапия ,която от една страна уталожи т.нар. горещи вълни и честата смяна на настроение, но от друга увеличи непрекъснатите Интернетски находки, при които 50 процента от жените, които я прилагат са много доволни, но други 50 са заболели от рак на гърдата.  изчервен изчервен Аз съм ужасно объркана вече, и не знам какво да правя. В последно време започнах да си мисля за прекъсване на тези синтетични хормони и замяната им с природозаместители. Същевременно много искам да си направя един поне 2 седмичен плодово чаен режим . При запитването ми към моята досторка дали мога да съчетая и двете, тя ми каза че няма проблем да правя fasting и същевремнно да приемам терапията, защото приемането на хормона няма общо със химията съществуваща при другите хапчета. И така, започнах и ми е вече 6 ден. Чувствам се отлично, но нещо започнах да усещам напрягане в областа на гушата. Имах същите такива симптоми, когато си правих изследвания за Щитовидна жлеза в България и показаха увеличени антитела на Хашимото. След това обаче, при изследвания обратно в Англия, според докторите е хормонален дисбаланс и ми казаха че е от менопаузата. Просто луда работа  амии... знам ли амии... знам ли  тъжен... чак ще ревна Иде ми да крещя.

Всякакви съвети ще са ми от полза и ще съм много благодарна ако някой може да ми даде полезна информация ако евентулано е минал през подобен "ад"  помощ

Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3975

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #1 -: 27-10-2019, 10:43:20 »

Привет, Savatage парти
Кой да ти отговори тук, хората отдавна са във фейса Smiley Групите  се пукат по шевовете , обсъждането е денонощно  и напрегнато Smiley
Не знам дали си струва труда да давам мнение , след като ти вече имаш такова Smiley
( след като цели 2 години прилагаш хормонална терапия , значи си била достатъчно убедена в нея, нали ? Smiley )
Аз се съмнявам да си проучвала ТИ ЛИЧНО до какви колосални вреди може да доведе тази "терапия"..Със сигурност си се доверила на лекарката , без дори да провериш дали И ТЯ е проучвала  ухилен
Ако знаеше истината , никога нямаше да посегнеш към синтетични хормони.
Раковият процес далеч не е единственото зло, което те дебне зад ъгъла.. намигам
Хормоналната "терапия" е всъщност груба намеса в софтуера на организма с непридвидими последици. Особено пък при хора като теб, с допълнително разбутана хормонална система ( Хашимото)
Има достатъчно научни публикации, като особено достоверни са критичните такива , по понятни причини - зад тях не стоят големи финансови интереси, заради които да се манипулират резултатите.
Ти трябва да си прецениш дали си готова да платиш цената за комфорта си.  нерешителен

Казваш, че се консултираш с твоята лекарка ДОРИ и за плодовата диета?
А как прецени , че тя има компетентността да ти отговори?  ухилен ухилен  Дали са им преподавали за плодовите диети в Университета? Smiley  Не ? Е тогава откъде ще знае? Smiley
За плодови диети и други форми на гладуване е разумно да  се допиташ до хора , които имат хабер от това. ( най-добре - руският форум за гладуването http://www.golodanie.su/ )  
Конкретно при Хашимото ( щом веднъж са нацелени отклонения, значи нещо не е  съвсем в ред  с хормоните и антителата)  не е много препоръчително да експериментираш с разни диети и глад, особено пък - ако не е постепенно!
Вовата ако се включи , да каже и той какво мисли по въпроса.
В една от  ФБ групите, администраторката е с Хашимото и също "скочила в джаза " направо с 20 дни на плодове ( и тя уж под наблюдение на лекар Smiley )  и после рязко се влошила, не може да се възстанови сума време.. после правила още някакви гладувания на вода и сухо ( под чие компетентно ръководство - не се знае.. Smiley ) и в крайна сметка намразила гладуването  Grin
Трябват знания и опит. Нашият приятел Титан ( той отдавна не пише тук, зает е във ФБ ) наскоро завърши 3 месечен курс САМО НА СОКОВЕ! И нищо му нямаше. Но той знае какво прави и как да го прави..  намигам
Ще ти изпратя книгата на Марк Жолондз, дано да ти бъде полезна. ( чете се трудно , предупреждавам Smiley )

« Последна редакция: 27-10-2019, 11:04:06 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 27-10-2019, 10:59:59 »

А за това че ,  " и доста жени не намират отговор"  ,  си права  браво, аплодирам Въпросът обаче е - а дали търсят отговора там , където трябва? Или направо се доверяват на лекари, които освен да изписват синтетични и токсични лекарства, друго не знаят  ухилен
Не можеш да "вкараш организма в пътя"  с разни химични субстанции , след като за разстроените му функции си има сериозни предпоставки и текат процеси , които неминуемо ще се  проявят под формата на "болест" (а всъщност са си част от самоизцелителните мероприятия на организма при СЪОТВЕТНИТЕ УСЛОВИЯ. Ако му се предложат други, по-добри условия, той може и да няма нужда от възпалителни , хронични и автоимунни състояния, за да си върши работата  пеперуди )
Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1091

Познай себе си.

« Отговор #3 -: 08-01-2020, 21:11:47 »

Хм, може и да не е актуален вече моят отговор, но, ето:
1. Всички състояния при живите организми, описвани като болест, се дължат на трайно и значително замърсяване: в тях се намират излишъци, боклуци и откровени отрови.
2. Всички тези забавят, затрудняват и накрая нарушават обичайното действие на нашите органи, системи.
3. Докато даден орган/система/група органи не са много тежко увредени, тяхното здраве и обичайна работа може да бъдат възстановени.
4. Възстановяването се извършва чрез старателно, достатъчно по степен и правилно проведено прочистване.
5. По-нататъшният живот зависи от обичта към себе си и готовността за промяна на множество неща.
6. Всички тези неща са напълно постижими от всеки човек, безброй хора са се върнали към здравето си.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1464

« Отговор #4 -: 29-02-2020, 10:33:42 »

ангелска целувка :kisss:Привет банда...еййййййййййй, откога не съм ви била на гости....за тези, които не ме познават...аз съм баба Марийка, малко проклетийка...Ей, Бино, ти не си ли вече чичо...така де , сума ти време мина...аз заковах 70...   а сега по темата на детето...нааааааааааааааай -добрия, ама най-добрия авторитет по темата е д-р Емилова...следя развитието и от има няма 20 г. ангелска целувка
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 01-03-2020, 12:30:47 »

Добре дошла, бабо Марийке  слънце
Е как да стигнеш до  тук, като си в повече от 300 фейсбук групи ? ухилен ухилен За коя по-напред ? ухилен
Естествено, за някои съм чичо, за други съм "бате", а някои пък се обръщат към мен с "младежо"   парти
  За "авторитетите" моето мнение е следното:
За да можеш да въздигнеш някого от тях  като "най-добрият", то следва да си запозната и да следиш развитието ( от 20г. )  и на  всички останали, нали така?  Grin  Ако може, дай списък , от който да видим, кого от колко години следиш    laugh
( иначе ще излезе: "За мен Москвичът е най-добрата кола!"  - И защо? - "Ами , защото не съм карал друга"  ухилен)  
« Последна редакция: 01-03-2020, 12:35:41 от бате Бино » Активен

mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1464

« Отговор #6 -: 03-03-2020, 19:22:18 »

:kisss:Сине, Бино...аз съм библиотекар по професия и искам , не искам трябва да следя интересуващата ме информация, от медии, от книги, от листовки ...така са ме учили - чети, сравни и прецени - и реши. А, освен това отидох и на място да се уверя...е, за мен тя е Авторитет!!! И знания и опит и можене...де да го правеха и нейните колеги така...сега и моят съпруг можеше да е жив!.....а, за групите е, не си прав...най-често съм си у градинката. Даже днес сях магданоз, чубрица, босилек.
« Последна редакция: 03-03-2020, 19:25:49 от mariiina » Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1122

« Отговор #7 -: 06-03-2020, 01:05:45 »

объркал те е с мен, как не го е срам  Grin
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 06-03-2020, 17:45:00 »

Да да, Извинявам се , како Марийке. ( на мен няма как да си ми баба  Cheesy)
Ама така е когато не влизаш по десетина години  ухилен
Активен

iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1122

« Отговор #9 -: 07-03-2020, 19:15:39 »

ухилен
тя не влиза, ама аз влизам, бе човек  flowers2
Активен
Savatage
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #10 -: 03-07-2020, 11:08:28 »

Привет, Savatage парти
Кой да ти отговори тук, хората отдавна са във фейса Smiley Групите  се пукат по шевовете , обсъждането е денонощно  и напрегнато Smiley
Не знам дали си струва труда да давам мнение , след като ти вече имаш такова Smiley
( след като цели 2 години прилагаш хормонална терапия , значи си била достатъчно убедена в нея, нали ? Smiley )
Аз се съмнявам да си проучвала ТИ ЛИЧНО до какви колосални вреди може да доведе тази "терапия"..Със сигурност си се доверила на лекарката , без дори да провериш дали И ТЯ е проучвала  ухилен
Ако знаеше истината , никога нямаше да посегнеш към синтетични хормони.
Раковият процес далеч не е единственото зло, което те дебне зад ъгъла.. намигам
Хормоналната "терапия" е всъщност груба намеса в софтуера на организма с непридвидими последици. Особено пък при хора като теб, с допълнително разбутана хормонална система ( Хашимото)
Има достатъчно научни публикации, като особено достоверни са критичните такива , по понятни причини - зад тях не стоят големи финансови интереси, заради които да се манипулират резултатите.
Ти трябва да си прецениш дали си готова да платиш цената за комфорта си.  нерешителен

Казваш, че се консултираш с твоята лекарка ДОРИ и за плодовата диета?
А как прецени , че тя има компетентността да ти отговори?  ухилен ухилен  Дали са им преподавали за плодовите диети в Университета? Smiley  Не ? Е тогава откъде ще знае? Smiley
За плодови диети и други форми на гладуване е разумно да  се допиташ до хора , които имат хабер от това. ( най-добре - руският форум за гладуването http://www.golodanie.su/ )  
Конкретно при Хашимото ( щом веднъж са нацелени отклонения, значи нещо не е  съвсем в ред  с хормоните и антителата)  не е много препоръчително да експериментираш с разни диети и глад, особено пък - ако не е постепенно!
Вовата ако се включи , да каже и той какво мисли по въпроса.
В една от  ФБ групите, администраторката е с Хашимото и също "скочила в джаза " направо с 20 дни на плодове ( и тя уж под наблюдение на лекар Smiley )  и после рязко се влошила, не може да се възстанови сума време.. после правила още някакви гладувания на вода и сухо ( под чие компетентно ръководство - не се знае.. Smiley ) и в крайна сметка намразила гладуването  Grin
Трябват знания и опит. Нашият приятел Титан ( той отдавна не пише тук, зает е във ФБ ) наскоро завърши 3 месечен курс САМО НА СОКОВЕ! И нищо му нямаше. Но той знае какво прави и как да го прави..  намигам
Ще ти изпратя книгата на Марк Жолондз, дано да ти бъде полезна. ( чете се трудно , предупреждавам Smiley )

Привет отново,

Много благодаря за включването  Smiley Smiley

Не съм влизала тук от месеци, поради много причини. Но една от най-важните беше, че някои от иначе уважавания от мен форум тук, ми писа на личния имейл - много саркастичен имейл - , попита за книгата дали съм я получила, и започна да ме нарича със всевъзможни обидни имена, понеже отвърнах със същия саркастичен тон на писмото му. Бях малко в шок и готова да пиша до админа, но просто не ми се занимава с такива идиоти - мисля, че същият този може и да чете вече какво пиша  Grin Да е жив и здрав

Нещо обаче не си прочел добре какво съм писала в поста си - никъде не споменавам че вземам ХЗТ от 2 години. Пиша ,че взимам от 2 месеца. И впрочем - вече не. Не че вече бях си променила мнението ,но поради покачване на доста килограми и ужасни болки в гърдите. Ще вмъкна само, че съм изчела много , ама много писания относно ХЗТ при жени в менопауза - не при тези които има проблем с щитовидката , там терапията е съвсем различна - и все още има много да се изследва и пише. Терапията се предлага предимо защото ние в този период губим прогестерон и естроген, който пък от своя страна играе огромна роля за женския организъм и предпазва от остеопороза , а и не само. Познавам много жени които чрез тази терапия се преродиха, майката на моя приятел примерно взима от 25 години и е като пушка - ходи на йога, живее си живота без проблем. Но много жени полувачат рак на гърдата , и това е главната обратна точка която ме накара сериозно да се замисля, и прекъсна .

Та тук вече имам и добра новина която ми звучи малко нелогично но.. След 3 месеца никаква ХЗТ направих нови пълни изследвания , и предимно щитовидна жлеза. Всички бяха в пълна норма. Никакви проблеми с жлезата !  :Smiley Тук в Англия 5 доктора ми казваха, че нямам Хашимото, а понякога съвсем леко повишение на антителата, докато в България бяха открили лек начален стадий - където имало вероятност да е от менопаузта. амии... знам ли . Другия месец се прибирам за седмица , - дано минат всички "карантии"  ухилен - и ще направя пак едни изследвания и там.

Та след всичко това, поне да се похваля, че със съвсем малка промяна на хранителния режим, и доста упражнения, от 78 кг сега съм 71 и се чувствам все повече себе си. Правя IF почти всеки ден, силови упражнения през ден , медитации и съм като нов човек.  love_007 Може би след като си направя преглед в БГ и ако всичко е наред и нямам проблеми със щитовидната , може да се замисля за един лечебен плодов курс.  Cool

Впрочем да, ще се радвам да ми изпратиш книгата. И освен това форума тук има ли подобта група във Фейса? Благодаря ти също за линка на руски, но не го говоря перфектно, вече доста неща съм забравила и не разбирам, и не помня доста неща. амии... знам ли

Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 03-07-2020, 15:18:19 »

Здрасти  пак , Savatage
Какви са тези, които  пишат на личните мейли и обиждат, не ми е докладвано.
Но ако и ти не дадеш конкретни имена, те ще продължат и в бъдеще вероятно.
Навсякъде има вредители , дори и по растенията  Grin Да не говорим за форуми и ФБ групи..
За хормоно"терапията" в  медицинските среди отдавна се спори, дори в едно от изданията на най-научното списание " Ню Енгланд ъф медицин..", ( от 1985 някъде) са поместени две съвсем противоположни научни публикации - защо трябва да се приемат хормони, и защо - в никакъв случай не бива!  ухилен   И двете са в един и същи брой! ( мога да цитирам)
Това е от "научната" Медицина. Докато холистичните лекари, натуропатите, никога няма да препоръчат хормони, защото са наясно , че причините за остеопорозата нямат нищо общо с тези хормони Smiley
Което е видно и с просто око - жените в първобитните общества ( в джунгли, в савани)  не взимат никакви хормони и нямат никаква остеопороза  ангелска целувка
Лекар, който изписва такава "терапия" все едно твърди , че природата прави грешки, че организмът  нещо се обърква..Smiley , и ето , той идва за да "помогне", тоест заедно с  покровителите му от БигФарма да заработят още някой лев Smiley
Природата не греши никога. Грешат само тези, които я подозират в несъвършенство Smiley   За спада в нивото на женските хормони си има причини, точно както спада и тестостеронът при нас. ( някои си го инжектирват , други си купуват  Виагра.. като не мислят за последиците)

Браво за успехите!!  flower flower flower
Поредно доказателство за мощта на холистичният подход! ( Не че някое ендокринологче ще се трогне  и замисли  де .. но то си е за него, нека си приема хапченцата и инжекцийките    Smiley )
Във фейса има група, Мария ( Мер)  пише там, доколкото знам, но май не се разискват в дълбочина медицински казуси.
Напиши някакъв мейл, да ти пратя книгата.

Активен

Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1091

Познай себе си.

« Отговор #12 -: 01-08-2020, 21:43:41 »

Здравейте, Savatage,

Изобщо, всеки, роден от майка и доживял здрав до 1 година, има целия ресурс да живее (в идеални условия!) между 220 и 800 години - по различни източници.
Ясно е, че с това мислене и действия няма как да се случи, но поне настройките ни са доста или много здрави. Толкова здрави, че дори след продължителни и тежки отклонения, дължащи се на много типове, видове и нива на замърсяване, причинили значителни, дори тежки изменения в работата на тъкани, органи и системи, е много възможно пълното или почти пълно възстановяване на нещата.
Необходимо е човек да се обземе от много силна обич към себе си, да прегърне живота, да се устреми със зъби и нокти ( в тежките случаи) към здравето, да се обучи, или да си намери ръководител, за да прочисти ПРАВИЛНО тялото, да настрои мисленето, да превърне дишането в съзнателно, да почне да пие вода и течности, да дъвче, да се храни и да се упражнява - с радост, дори с възторг. Тогава няма значение какво е страданието. Стига да не е късно.
Приказките, че състояния, набеждавани за "синдром на Хашимото" "с глад не се лекуват" са просто ...приказки, опит да изпъкне човек в собствените си очи и в тези на другите.
Щом се чувствате добре, не спирайте това, което правите.
Не спирайте и да четете - ученето не е срамно, а - напротив.
Опитвайте се, на основа на множество прочетени и противоречиви неща, на своя опит и на някакъв здрав разум, да прецените по какъв път да вървите.
Препоръчваните или приети стойности на разни "показатели за здраве" в редица случаи НЕ са истина, не се вторачвайте. Виждал съм, а и други пишещи тук са, хора, живеещи прекрасно със значителни отклонения от т.нар. нормални стойности...
Ако имате въпроси, питайте.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото
Отиди на: