Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото  (Прочетена 5365 пъти)

Savatage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Привет на всички,

От много време следя сайта и съм безкрайно щастлива, че ви има ! Намирам безценни съвети и информация , и затова реших да направя тема-запитване, относно нещо, на което може би доста жени не намират като мен отговор. Не намерих и подобна тема, и затова се реших

От 3 години вече съм в периода наречен "златната есен" на една жена, или менопаузата. От 2 месеца съм на хормонално заместителна терапия ,която от една страна уталожи т.нар. горещи вълни и честата смяна на настроение, но от друга увеличи непрекъснатите Интернетски находки, при които 50 процента от жените, които я прилагат са много доволни, но други 50 са заболели от рак на гърдата.  :-[ :-[ Аз съм ужасно объркана вече, и не знам какво да правя. В последно време започнах да си мисля за прекъсване на тези синтетични хормони и замяната им с природозаместители. Същевременно много искам да си направя един поне 2 седмичен плодово чаен режим . При запитването ми към моята досторка дали мога да съчетая и двете, тя ми каза че няма проблем да правя fasting и същевремнно да приемам терапията, защото приемането на хормона няма общо със химията съществуваща при другите хапчета. И така, започнах и ми е вече 6 ден. Чувствам се отлично, но нещо започнах да усещам напрягане в областа на гушата. Имах същите такива симптоми, когато си правих изследвания за Щитовидна жлеза в България и показаха увеличени антитела на Хашимото. След това обаче, при изследвания обратно в Англия, според докторите е хормонален дисбаланс и ми казаха че е от менопаузата. Просто луда работа  :surpris_23: :surpris_23:  :surpris_25: Иде ми да крещя.

Всякакви съвети ще са ми от полза и ще съм много благодарна ако някой може да ми даде полезна информация ако евентулано е минал през подобен "ад"  :Confus_34:

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Привет, Savatage :sorcerer - emotloader:
Кой да ти отговори тук, хората отдавна са във фейса :) Групите  се пукат по шевовете , обсъждането е денонощно  и напрегнато :)
Не знам дали си струва труда да давам мнение , след като ти вече имаш такова :)
( след като цели 2 години прилагаш хормонална терапия , значи си била достатъчно убедена в нея, нали ? :) )
Аз се съмнявам да си проучвала ТИ ЛИЧНО до какви колосални вреди може да доведе тази "терапия"..Със сигурност си се доверила на лекарката , без дори да провериш дали И ТЯ е проучвала  tooth
Ако знаеше истината , никога нямаше да посегнеш към синтетични хормони.
Раковият процес далеч не е единственото зло, което те дебне зад ъгъла.. ;)
Хормоналната "терапия" е всъщност груба намеса в софтуера на организма с непридвидими последици. Особено пък при хора като теб, с допълнително разбутана хормонална система ( Хашимото)
Има достатъчно научни публикации, като особено достоверни са критичните такива , по понятни причини - зад тях не стоят големи финансови интереси, заради които да се манипулират резултатите.
Ти трябва да си прецениш дали си готова да платиш цената за комфорта си.  :-\
 
Казваш, че се консултираш с твоята лекарка ДОРИ и за плодовата диета?
А как прецени , че тя има компетентността да ти отговори?  tooth tooth  Дали са им преподавали за плодовите диети в Университета? :)  Не ? Е тогава откъде ще знае? :)
За плодови диети и други форми на гладуване е разумно да  се допиташ до хора , които имат хабер от това. ( най-добре - руският форум за гладуването http://www.golodanie.su/ )  
Конкретно при Хашимото ( щом веднъж са нацелени отклонения, значи нещо не е  съвсем в ред  с хормоните и антителата)  не е много препоръчително да експериментираш с разни диети и глад, особено пък - ако не е постепенно!
Вовата ако се включи , да каже и той какво мисли по въпроса.
В една от  ФБ групите, администраторката е с Хашимото и също "скочила в джаза " направо с 20 дни на плодове ( и тя уж под наблюдение на лекар :) )  и после рязко се влошила, не може да се възстанови сума време.. после правила още някакви гладувания на вода и сухо ( под чие компетентно ръководство - не се знае.. :) ) и в крайна сметка намразила гладуването  ;D
Трябват знания и опит. Нашият приятел Титан ( той отдавна не пише тук, зает е във ФБ ) наскоро завърши 3 месечен курс САМО НА СОКОВЕ! И нищо му нямаше. Но той знае какво прави и как да го прави..  ;)
Ще ти изпратя книгата на Марк Жолондз, дано да ти бъде полезна. ( чете се трудно , предупреждавам :) )

 
 
« Последна редакция: 27-10-2019, 11:04:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А за това че ,  " и доста жени не намират отговор"  ,  си права  :Content_14: Въпросът обаче е - а дали търсят отговора там , където трябва? Или направо се доверяват на лекари, които освен да изписват синтетични и токсични лекарства, друго не знаят  tooth
Не можеш да "вкараш организма в пътя"  с разни химични субстанции , след като за разстроените му функции си има сериозни предпоставки и текат процеси , които неминуемо ще се  проявят под формата на "болест" (а всъщност са си част от самоизцелителните мероприятия на организма при СЪОТВЕТНИТЕ УСЛОВИЯ. Ако му се предложат други, по-добри условия, той може и да няма нужда от възпалителни , хронични и автоимунни състояния, за да си върши работата  :peperudi: )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хм, може и да не е актуален вече моят отговор, но, ето:
1. Всички състояния при живите организми, описвани като болест, се дължат на трайно и значително замърсяване: в тях се намират излишъци, боклуци и откровени отрови.
2. Всички тези забавят, затрудняват и накрая нарушават обичайното действие на нашите органи, системи.
3. Докато даден орган/система/група органи не са много тежко увредени, тяхното здраве и обичайна работа може да бъдат възстановени.
4. Възстановяването се извършва чрез старателно, достатъчно по степен и правилно проведено прочистване.
5. По-нататъшният живот зависи от обичта към себе си и готовността за промяна на множество неща.
6. Всички тези неща са напълно постижими от всеки човек, безброй хора са се върнали към здравето си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss: :kisss:Привет банда...еййййййййййй, откога не съм ви била на гости....за тези, които не ме познават...аз съм баба Марийка, малко проклетийка...Ей, Бино, ти не си ли вече чичо...така де , сума ти време мина...аз заковах 70...   а сега по темата на детето...нааааааааааааааай -добрия, ама най-добрия авторитет по темата е д-р Емилова...следя развитието и от има няма 20 г. :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре дошла, бабо Марийке  :Content_22:
Е как да стигнеш до  тук, като си в повече от 300 фейсбук групи ? tooth tooth За коя по-напред ? tooth
Естествено, за някои съм чичо, за други съм "бате", а някои пък се обръщат към мен с "младежо"   :sorcerer - emotloader:
  За "авторитетите" моето мнение е следното:
За да можеш да въздигнеш някого от тях  като "най-добрият", то следва да си запозната и да следиш развитието ( от 20г. )  и на  всички останали, нали така?  ;D  Ако може, дай списък , от който да видим, кого от колко години следиш    :laugh:
( иначе ще излезе: "За мен Москвичът е най-добрата кола!"  - И защо? - "Ами , защото не съм карал друга"  tooth)  
« Последна редакция: 01-03-2020, 12:35:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Сине, Бино...аз съм библиотекар по професия и искам , не искам трябва да следя интересуващата ме информация, от медии, от книги, от листовки ...така са ме учили - чети, сравни и прецени - и реши. А, освен това отидох и на място да се уверя...е, за мен тя е Авторитет!!! И знания и опит и можене...де да го правеха и нейните колеги така...сега и моят съпруг можеше да е жив!.....а, за групите е, не си прав...най-често съм си у градинката. Даже днес сях магданоз, чубрица, босилек.
« Последна редакция: 03-03-2020, 19:25:49 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

объркал те е с мен, как не го е срам  ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да да, Извинявам се , како Марийке. ( на мен няма как да си ми баба  :D)
Ама така е когато не влизаш по десетина години  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

 tooth
тя не влиза, ама аз влизам, бе човек  :flowers2:
Активен

Savatage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Привет, Savatage :sorcerer - emotloader:
Кой да ти отговори тук, хората отдавна са във фейса :) Групите  се пукат по шевовете , обсъждането е денонощно  и напрегнато :)
Не знам дали си струва труда да давам мнение , след като ти вече имаш такова :)
( след като цели 2 години прилагаш хормонална терапия , значи си била достатъчно убедена в нея, нали ? :) )
Аз се съмнявам да си проучвала ТИ ЛИЧНО до какви колосални вреди може да доведе тази "терапия"..Със сигурност си се доверила на лекарката , без дори да провериш дали И ТЯ е проучвала  tooth
Ако знаеше истината , никога нямаше да посегнеш към синтетични хормони.
Раковият процес далеч не е единственото зло, което те дебне зад ъгъла.. ;)
Хормоналната "терапия" е всъщност груба намеса в софтуера на организма с непридвидими последици. Особено пък при хора като теб, с допълнително разбутана хормонална система ( Хашимото)
Има достатъчно научни публикации, като особено достоверни са критичните такива , по понятни причини - зад тях не стоят големи финансови интереси, заради които да се манипулират резултатите.
Ти трябва да си прецениш дали си готова да платиш цената за комфорта си.  :-\
 
Казваш, че се консултираш с твоята лекарка ДОРИ и за плодовата диета?
А как прецени , че тя има компетентността да ти отговори?  tooth tooth  Дали са им преподавали за плодовите диети в Университета? :)  Не ? Е тогава откъде ще знае? :)
За плодови диети и други форми на гладуване е разумно да  се допиташ до хора , които имат хабер от това. ( най-добре - руският форум за гладуването http://www.golodanie.su/ )  
Конкретно при Хашимото ( щом веднъж са нацелени отклонения, значи нещо не е  съвсем в ред  с хормоните и антителата)  не е много препоръчително да експериментираш с разни диети и глад, особено пък - ако не е постепенно!
Вовата ако се включи , да каже и той какво мисли по въпроса.
В една от  ФБ групите, администраторката е с Хашимото и също "скочила в джаза " направо с 20 дни на плодове ( и тя уж под наблюдение на лекар :) )  и после рязко се влошила, не може да се възстанови сума време.. после правила още някакви гладувания на вода и сухо ( под чие компетентно ръководство - не се знае.. :) ) и в крайна сметка намразила гладуването  ;D
Трябват знания и опит. Нашият приятел Титан ( той отдавна не пише тук, зает е във ФБ ) наскоро завърши 3 месечен курс САМО НА СОКОВЕ! И нищо му нямаше. Но той знае какво прави и как да го прави..  ;)
Ще ти изпратя книгата на Марк Жолондз, дано да ти бъде полезна. ( чете се трудно , предупреждавам :) )


Привет отново,

Много благодаря за включването  :) :)

Не съм влизала тук от месеци, поради много причини. Но една от най-важните беше, че някои от иначе уважавания от мен форум тук, ми писа на личния имейл - много саркастичен имейл - , попита за книгата дали съм я получила, и започна да ме нарича със всевъзможни обидни имена, понеже отвърнах със същия саркастичен тон на писмото му. Бях малко в шок и готова да пиша до админа, но просто не ми се занимава с такива идиоти - мисля, че същият този може и да чете вече какво пиша  ;D Да е жив и здрав

Нещо обаче не си прочел добре какво съм писала в поста си - никъде не споменавам че вземам ХЗТ от 2 години. Пиша ,че взимам от 2 месеца. И впрочем - вече не. Не че вече бях си променила мнението ,но поради покачване на доста килограми и ужасни болки в гърдите. Ще вмъкна само, че съм изчела много , ама много писания относно ХЗТ при жени в менопауза - не при тези които има проблем с щитовидката , там терапията е съвсем различна - и все още има много да се изследва и пише. Терапията се предлага предимо защото ние в този период губим прогестерон и естроген, който пък от своя страна играе огромна роля за женския организъм и предпазва от остеопороза , а и не само. Познавам много жени които чрез тази терапия се преродиха, майката на моя приятел примерно взима от 25 години и е като пушка - ходи на йога, живее си живота без проблем. Но много жени полувачат рак на гърдата , и това е главната обратна точка която ме накара сериозно да се замисля, и прекъсна .

Та тук вече имам и добра новина която ми звучи малко нелогично но.. След 3 месеца никаква ХЗТ направих нови пълни изследвания , и предимно щитовидна жлеза. Всички бяха в пълна норма. Никакви проблеми с жлезата !  ::) Тук в Англия 5 доктора ми казваха, че нямам Хашимото, а понякога съвсем леко повишение на антителата, докато в България бяха открили лек начален стадий - където имало вероятност да е от менопаузта. :surpris_23: . Другия месец се прибирам за седмица , - дано минат всички "карантии"  tooth - и ще направя пак едни изследвания и там.

Та след всичко това, поне да се похваля, че със съвсем малка промяна на хранителния режим, и доста упражнения, от 78 кг сега съм 71 и се чувствам все повече себе си. Правя IF почти всеки ден, силови упражнения през ден , медитации и съм като нов човек.  :love_007: Може би след като си направя преглед в БГ и ако всичко е наред и нямам проблеми със щитовидната , може да се замисля за един лечебен плодов курс.  8)

Впрочем да, ще се радвам да ми изпратиш книгата. И освен това форума тук има ли подобта група във Фейса? Благодаря ти също за линка на руски, но не го говоря перфектно, вече доста неща съм забравила и не разбирам, и не помня доста неща. :surpris_23:


 
 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Здрасти  пак , Savatage
Какви са тези, които  пишат на личните мейли и обиждат, не ми е докладвано.
Но ако и ти не дадеш конкретни имена, те ще продължат и в бъдеще вероятно.
Навсякъде има вредители , дори и по растенията  ;D Да не говорим за форуми и ФБ групи..
За хормоно"терапията" в  медицинските среди отдавна се спори, дори в едно от изданията на най-научното списание " Ню Енгланд ъф медицин..", ( от 1985 някъде) са поместени две съвсем противоположни научни публикации - защо трябва да се приемат хормони, и защо - в никакъв случай не бива!  tooth   И двете са в един и същи брой! ( мога да цитирам)
Това е от "научната" Медицина. Докато холистичните лекари, натуропатите, никога няма да препоръчат хормони, защото са наясно , че причините за остеопорозата нямат нищо общо с тези хормони :)
Което е видно и с просто око - жените в първобитните общества ( в джунгли, в савани)  не взимат никакви хормони и нямат никаква остеопороза  :kisss:
Лекар, който изписва такава "терапия" все едно твърди , че природата прави грешки, че организмът  нещо се обърква..:) , и ето , той идва за да "помогне", тоест заедно с  покровителите му от БигФарма да заработят още някой лев :)
Природата не греши никога. Грешат само тези, които я подозират в несъвършенство :)   За спада в нивото на женските хормони си има причини, точно както спада и тестостеронът при нас. ( някои си го инжектирват , други си купуват  Виагра.. като не мислят за последиците)

Браво за успехите!!  :flower: :flower: :flower:
Поредно доказателство за мощта на холистичният подход! ( Не че някое ендокринологче ще се трогне  и замисли  де .. но то си е за него, нека си приема хапченцата и инжекцийките    :) )
Във фейса има група, Мария ( Мер)  пише там, доколкото знам, но май не се разискват в дълбочина медицински казуси.
Напиши някакъв мейл, да ти пратя книгата.

 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Здравейте, Savatage,

Изобщо, всеки, роден от майка и доживял здрав до 1 година, има целия ресурс да живее (в идеални условия!) между 220 и 800 години - по различни източници.
Ясно е, че с това мислене и действия няма как да се случи, но поне настройките ни са доста или много здрави. Толкова здрави, че дори след продължителни и тежки отклонения, дължащи се на много типове, видове и нива на замърсяване, причинили значителни, дори тежки изменения в работата на тъкани, органи и системи, е много възможно пълното или почти пълно възстановяване на нещата.
Необходимо е човек да се обземе от много силна обич към себе си, да прегърне живота, да се устреми със зъби и нокти ( в тежките случаи) към здравето, да се обучи, или да си намери ръководител, за да прочисти ПРАВИЛНО тялото, да настрои мисленето, да превърне дишането в съзнателно, да почне да пие вода и течности, да дъвче, да се храни и да се упражнява - с радост, дори с възторг. Тогава няма значение какво е страданието. Стига да не е късно.
Приказките, че състояния, набеждавани за "синдром на Хашимото" "с глад не се лекуват" са просто ...приказки, опит да изпъкне човек в собствените си очи и в тези на другите.
Щом се чувствате добре, не спирайте това, което правите.
Не спирайте и да четете - ученето не е срамно, а - напротив.
Опитвайте се, на основа на множество прочетени и противоречиви неща, на своя опит и на някакъв здрав разум, да прецените по какъв път да вървите.
Препоръчваните или приети стойности на разни "показатели за здраве" в редица случаи НЕ са истина, не се вторачвайте. Виждал съм, а и други пишещи тук са, хора, живеещи прекрасно със значителни отклонения от т.нар. нормални стойности...
Ако имате въпроси, питайте.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Savatage

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здрасти  пак , Savatage
Какви са тези, които  пишат на личните мейли и обиждат, не ми е докладвано.
Но ако и ти не дадеш конкретни имена, те ще продължат и в бъдеще вероятно.
Навсякъде има вредители , дори и по растенията  ;D Да не говорим за форуми и ФБ групи..
За хормоно"терапията" в  медицинските среди отдавна се спори, дори в едно от изданията на най-научното списание " Ню Енгланд ъф медицин..", ( от 1985 някъде) са поместени две съвсем противоположни научни публикации - защо трябва да се приемат хормони, и защо - в никакъв случай не бива!  tooth   И двете са в един и същи брой! ( мога да цитирам)
Това е от "научната" Медицина. Докато холистичните лекари, натуропатите, никога няма да препоръчат хормони, защото са наясно , че причините за остеопорозата нямат нищо общо с тези хормони :)
Което е видно и с просто око - жените в първобитните общества ( в джунгли, в савани)  не взимат никакви хормони и нямат никаква остеопороза  :kisss:
Лекар, който изписва такава "терапия" все едно твърди , че природата прави грешки, че организмът  нещо се обърква..:) , и ето , той идва за да "помогне", тоест заедно с  покровителите му от БигФарма да заработят още някой лев :)
Природата не греши никога. Грешат само тези, които я подозират в несъвършенство :)   За спада в нивото на женските хормони си има причини, точно както спада и тестостеронът при нас. ( някои си го инжектирват , други си купуват  Виагра.. като не мислят за последиците)

Браво за успехите!!  :flower: :flower: :flower:
Поредно доказателство за мощта на холистичният подход! ( Не че някое ендокринологче ще се трогне  и замисли  де .. но то си е за него, нека си приема хапченцата и инжекцийките    :) )
Във фейса има група, Мария ( Мер)  пише там, доколкото знам, но май не се разискват в дълбочина медицински казуси.
Напиши някакъв мейл, да ти пратя книгата.



Привет отново! Опитах се да пиша на лично, уж писах и пратих, но нищо не ми се отразява в графата “изпратени съобщения” което е странно.

Би ли ми писал директно на mjeckova@gmail.com 

Благодаря

Марияна
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.