Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За начинаещи и колебаещи се  (Прочетена 7881 пъти)

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Добро утро,
с 2 думи всичко е много просто,лесно изпълнимо и най-важното с огромен ползотворен ефект.Няма нужда да откриваме топлата вода.Йогите ,а и не само те,са стигнали до правилния извод според мен-да се консумира всичко сурово,а това което не може(боб и т.п.)-да се готви на пара.Никакви суб или готови продукти,сол,захар,повечето подправки с изкл. на дафинов лист,гьозум,магданоз,мащерка и т.п.Без кафе и силен чай.Естествено веган.Хранене 1 или 2 или макс 3 пъти на ден с промеждутък 3-4ч. в малки количества.Вода 10-15 мин. преди и/или 1ч след хранене ,в никакъв случай по време на хранене,около 1-1.5л дневно ,топла на малки глътки.Яжте бавно:"Храната се пие,водата се дъвче".И разбира се зеленина сурова.След хранене по възможност поседете поне 10-20мин.Не се хранете в движение-храненето трябва да ви е като ритуал.
Пробвайте 1 мес. и ако няма ефект обещавам да си сменя името :)
Сигурно нещо съм пропуснал,но това е основното.Ако някой има въпроси относно написаното ,да се чувствува свободен да се свърже с мен за подробности.
Не се изживявам като гуру-жал ми е като гледам хората как се самонаказват и измъчват.
Хайде ,скъпи приятели,пазете си здравето-само това притежавате!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #1 -: 28-07-2019, 11:20:04 »

Така е Живко. Правилно и точно.

Но да не забравяме, че хранененето е около 10-15% от здравословния начин на живот.
Също така при налегнали ни вече здравословни проблеми е добре да се промени здравословното хранене, като се акцентира върху храни и билки които помагат. Както разбира се и другите неща свързани със здравословния начин на живот, като движение, природа, мислене и т.н.

Скоро се зачетох в публикациите на един доста популярен натуропад лечител - Айдън Мустафов.
Според мен е доста голям капацитет. Има сериозна група във Фейзбука - "Мултидисциплинарен подход срещу онкологични и автоимунни заболявания" с над 30 000 членове.
Има ли някой впечатления от този човек?
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #2 -: 28-07-2019, 16:36:33 »

TodHuk, не знам защо се подценяваш, според мен ти имаш вече достатъчно  рутина за да прецениш сам  нечия компетентност в тази област :) 
Кои точно публикации на Айдън толкова силно те впечатлиха, можеш ли да ги копираш тук?
Аз не знам той да препоръчва нещо  друго , освен билки. Тоест - най-точно би било да бъде наречен билкар  (а  не  натуропат)
Да се ориентирваме  за когото и да било само по количеството фенове, може да бъде измамно. ;) Навремето Кашпировски имаше не хиляди , а милиони фенове  tooth По-интересно е "качеството" на пациентите , прочети повечко , ще се ориентираш , щом толкова държиш  :Content_22:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #3 -: 03-08-2019, 08:21:04 »

Да, билкар е. Но доста добър и медицински обоснован. Цитирам едно от неговите изказвания:

Различието в действието на Ликопен

Ликопенът, съдържащ се в динята, лука, копривата и доматите притежава превантивно и лечебно действие срещу рак на простатата, матката, тестисите и гърдата.Намиращия се в доматите - ликопен е същия като този в стария лук, но механизма на действие се различава заради останалите функционални и медиаторични вещества, които карат Ликопен да се отправя към различни органи.Например, когато се изпие една чаша доматен сок - Ликопен се отправя към очите, сърцето и тестисите.Когато изпиете една чаша отвара от стар лук - Ликопен се отправя към матката, яйчниците и черния дроб.Извлеченият в свободна форма Ликопен под форма на капсули не допринася с нищо за нашето здраве.Транспортирането и усвояването на Ликопен се осъществява с подкрепата на стотиците активни съставки в гореизброените растения, иначе сам по себе си Ликопен не е способен на това!Положението е като при война - командира е Ликопен но войниците ги няма!Как ще воюва?От учебника по биология за 8 клас знаем, че когато по някакъв начин проникне в нас дадена вредна бактерия - организма ни изпраща на мисия фагоцитите - да ги обхванат,погълнат и подложат на вътреклетъчно смилане...за да ги подложат на вътреклетъчно смилане организма ни произвежда хидрогенен пероксид...Но ако по време на мисията на фагоцитите се употреби капсулиран антиоксидант("с цел да подсилим имунната ни с-ма")какво се случва, знаете ли?Активността на хидрогенен пероксид се неутрализира т.е. спираме войната с нашествениците!Лечението което провеждаме не се ли съобразява със законите на природата и принципа на биологичната цялост е обречено на неуспех!


За мен са интересни нещата му. Ако вие ги знаете е друго ..
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #4 -: 06-08-2019, 10:12:04 »

 :Content_14: :Content_14:

Това с ликопена е добре, но защо не споменава нищо за въздействието му на простатата?
(Е, никой не може да знае всичко, няма лошо.) Просто съм съгласен с Бино да не си правим кумири.
Например колко струва дадена поредица от приемане на билкови ...неща, ако приемащият не спазва съвсем точно реда, количествата, особеностите. А това е много лесно да се случи, когато сме на работа, във всекидневния живот.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #5 -: 14-09-2019, 15:18:45 »

До колкото знам ликопенът е с висок афинитет към простатната жлеза и има доказателства за редукция на риска от рак на простатата.

Вова, сперд теб какво е въздействието на ликтопена върху простатата?
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #6 -: 18-09-2019, 21:51:51 »

Да, билкар е. Но доста добър и медицински обоснован. Цитирам едно от неговите изказвания:

Различието в действието на Ликопен

Ликопенът, съдържащ се в динята, лука, копривата и доматите притежава превантивно и лечебно действие срещу рак на простатата, матката, тестисите и гърдата.Намиращия се в доматите - ликопен е същия като този в стария лук, но механизма на действие се различава заради останалите функционални и медиаторични вещества, които карат Ликопен да се отправя към различни органи.Например, когато се изпие една чаша доматен сок - Ликопен се отправя към очите, сърцето и тестисите.Когато изпиете една чаша отвара от стар лук - Ликопен се отправя към матката, яйчниците и черния дроб.Извлеченият в свободна форма Ликопен под форма на капсули не допринася с нищо за нашето здраве.Транспортирането и усвояването на Ликопен се осъществява с подкрепата на стотиците активни съставки в гореизброените растения, иначе сам по себе си Ликопен не е способен на това!Положението е като при война - командира е Ликопен но войниците ги няма!Как ще воюва?От учебника по биология за 8 клас знаем, че когато по някакъв начин проникне в нас дадена вредна бактерия - организма ни изпраща на мисия фагоцитите - да ги обхванат,погълнат и подложат на вътреклетъчно смилане...за да ги подложат на вътреклетъчно смилане организма ни произвежда хидрогенен пероксид...Но ако по време на мисията на фагоцитите се употреби капсулиран антиоксидант("с цел да подсилим имунната ни с-ма")какво се случва, знаете ли?Активността на хидрогенен пероксид се неутрализира т.е. спираме войната с нашествениците!Лечението което провеждаме не се ли съобразява със законите на природата и принципа на биологичната цялост е обречено на неуспех!


За мен са интересни нещата му. Ако вие ги знаете е друго ..                 
      За мен ликопен в продажба на таблетки си  чиста търговия, като лекарствата.
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #7 -: 18-09-2019, 21:58:54 »

   Ето още нещо качено от билкар.
:Content_14: :Content_14:

Това с ликопена е добре, но защо не споменава нищо за въздействието му на простатата?
(Е, никой не може да знае всичко, няма лошо.) Просто съм съгласен с Бино да не си правим кумири.
Например колко струва дадена поредица от приемане на билкови ...неща, ако приемащият не спазва съвсем точно реда, количествата, особеностите. А това е много лесно да се случи, когато сме на работа, във всекидневния живот.  :)
    Здравейте, приятели!

Преди една седмица СЗО (Световната здравна организация) съобщи, че за първи път в историята - онкологичните заболявания са оглавили класацията по причини за смъртност, последвани от сърдечно-съдовите и белодробните заболявания.В тази моя публикация ще научите най-честите причини за появата на рака и средствата, които може да използвате за защита и лечение.

Започваме от причините...

1.Целия метаболизъм ни се контролира от мозъка.Продължителното излагане на стрес и изпитването на чувства като безпокойство, страх и скръб - твърде много ангажират мозъка и в резултат на това - той не успява да управлява както иска метаболизма.

2.Глифозат е неселективен системен хербицид, използван за борба с плевелите, особено с многогодишните. Сред хербицидите заема първо място в света по производство.Днес знаем, че Глифозат е токсично вещество, което е причина за много онкологични заболявания.Този токсин, който е преминал в растенията, не може да се премахне с варене и когато животните се хранят със заразените растения - глифозат преминава в яйцата, млякото и месото им.През 2017 год. Европейския съюз удължи с 5 години използването на глифозат, като сред страните гласували "ЗА" беше и България.

3.Eдна от основните причини за рак на гърдата при жените(особено при генетично предразположените) е хормоналното неравновесие, което често настъпва след подлагане на инвитро процедури.Това се потвърждава от десетките жени, които пишат по групите във фейсбук.Например:

"Момичета имам нужда от помощ, на 09.05. получих тази епикриза и не мога да разбера какво означават тези заключения за моят рак. Правих ин витро миналата есен и дали има връзка рака ми с това!"

"За мен има връзка с ин витрото. Аз съм с диагнозата и две ин витро преди това. В болницата срещнах поне 5 жени с РМЖ и ин витро"

"И аз съм с три опита инвитро и рак на гърда не ме предупредиха да се наблюдавам че сме рискови в надежда са ми опитите при доктор Стаменов имам прекрасен син Калоян на 5 и заради него се боря."

4.Редовното консумиране на преработени храни(особено тези, които съдържат оцветители и консерванти), месо от възрастни животни(особено тези, които се отглеждат в затворени пространства), храни богати на афлатоксини, хранителни добавки като Омега 3, Бета-каротен в свободна форма (които хората вземат с цел да се предпазят от рак) и т.н. доказано увеличават риска от рак!

Кои са средствата за защита?

1.На първо място това е билката Leontice Leontopetalum, чийто успех се потвърждава от десетките резултати, които постигнаха жените от групата:

Вижте: https://m.facebook.com/groups/1906719996274119?view=permalink&id=2005096206436497

2.Отварата от броколи

Превантивно действие срещу рак на гърдата, простатата, фаринкса, хранопровода, стомаха и червата

Приготовление:

Към 500мл вряща безхлорна вода на слаб огън се добавят 250 гр. тъмнозелени броколи и варят 6 минути със затворен капак, след което се преместват на съседния невключен котлон и престояват докато отварата премине от горещо в топло състояние.Едната половина от отварата се изпива 15 минути преди вечеря, а останалата 2 часа след вечеря.

3.Отварата от Полски хвощ

Тази билка притежава антиметастатичен ефект, особено когато е събирана от горите и в съседство се е намирала Коприва.

Вижте: https://m.facebook.com/groups/1906719996274119?view=permalink&id=2249124712033644

4.Отварата от Каменоломков анасон

Към 300 мл вряща безхлорна вода на слаб огън се добавя 1 чаена лъжичка корен от Каменоломков анасон и се вари на слаб огън 8 минути, след което съда се мести на съседния невключен котлон и се запарва за 10 минути.Когато изтекат минутите се прецежда и пие 30 минути преди закуска и 30 минути преди вечеря, когато премине от горещо в топло състояние, без да се подслажда.

5.Източниците на еустрес

Oбогатете средата в която се намирате с вашите индивидуални източници на еустрес (доброкачествен стрес) - дейностите, които ви носят удовлетворение.Например - плуване, яздене на кон, скачане на батут, плетене, разходка и игра с домашен любимец, гледане на комедия, пътуване до нови и интересни за вас места, посещаване на социални и културни мероприятия.Поставяйте си цели и развивайте нови умения.Обогатената околна среда (предизвикателна, но не стресова) подобрява мотосензорната, когнитивна и социална стимулация, увеличавайки физическата ангажираност и социалното взаимодействие.Първичния механизъм на въздействие на обогатената среда (ОС) e активирането на HSA (hypothalamic-sympathoneural-adipocyte) - специфичен невроендокринен път, който води до увеличаване на нивата на адипонектин, спад на лептин и от там до намаляване на туморогенезата, инвазивността и метастазите.Втория механизъм на ОС е стимулиране на производството на BDNF (мозъчно извлечен невротрофичен фактор), който модулира Т-клетъчния и подсилва NK-клетъчния имунитет.В едномесечно проучване с мишки се забелязва намаляване на размера на туморните образувания при тези, които са живяли в обогатена среда (ОС) за разлика от тези, които са прекарали същото време в стандартна среда (СС).ОС се е състояла от различни играчки, бягащи колела, тунелчета и малки колибки, които са сменяни и разнообразявани всяка седмица.

6.Ферментирал сок от нар, ферментирал кефир от органична соя, квас от червено цвекло, кисело зеле, пресен босилек, прясносмлени ленени семена, студенопресовано ленено масло.

7.TQGMNP

Природното лекарство TQGMNP което е създадено от черния кимион (по-специално от биоактивното му вещество тимокинон) е в състояние да излекува напълно всеки вид рак, който се характеризира с ензима бета-глюкоронидаза, като рак на гърдата, белия дроб и дебелото черво.

8.Ударни дози витамин Ц

Действието на витамин Ц като прооксидант във висока доза в лечението на рака се изразява в подобряване на качеството на живот, отстраняване на токсикацията от страна на химиотерапията, стимулиране на имунната система и взаимодействието с високото желязо в раковите клетки(те съдържат по-голямо количество от нормалните) и посредством него - унищожаването им.В случая става въпрос само за венозно влят витамин Ц!Зад тази практика трябва да седи лекар, който се е усъвършенствал в лечението и документирал успешните случаи.Един такъв лекар е проф. д-р Мутлу Демирай.

9.Създаване и навлизане в благоприятни умствено-душевни състояния чрез определени медитативни техники

Пример - https://m.facebook.com/groups/1906719996274119?view=permalink&id=2189225004690282
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #8 -: 19-09-2019, 09:29:21 »

papa64, мога да дам мнение по копнатото, ако ти е интересно, прочети , а пък и с допълнителна литература мога да те засипя. :)

1. Изредени са една много малка, бих казал - миниатюрна част от причините. Изпуснати са много важни причини, затова пък  е спомената една ( това за "преработената храна") , която е направо смешна :)  А и какво значи "преработена" ? :)  Термично обработена у дома , или в завода?( не става ясно) Каквото и да е , такава храна хората са яли и преди 80г, но тогава ракът беше 15 пъти по-малко, значи няма да е точно тази причината , която да е най-определяща.. ;)

2. Билкарят ( най-вероятно, защото е плътно зает с продажби на билки и няма време ) , не се е осведомил , че "генетично предразположение" за рак на гърдата - НЯМА! Първоначалните публикации, (на  които и красавицата Джоли се върза и си махна гърдите превантивно) се оказаха "фейк". Дали са били умишлено манипулирани , или от незнание.. не е важно. Важното е че няколко научни изследвания опровергаха взаимовръзката на генът BRCA2  с рака!  ( имам линкове към научните публикации)

3. Билкарят не е наясно и  с още една важна подробност ,което,инстинктивно, провокира съмнение и върху останалото, което говори  ;)
Да, хормоналното лечение е канцерогенен фактор, обаче в първият цитиран случай - дето инвитро през ноември ще провокира рак през май - е АБСУРД! За да бъде видим при диагностиката ( без значение дали на скенер, на  резонанс, или при мамография ) , туморът трябва да е поне 2мм. А за това са нужни НЯКОЛКО ГОДИНИ растеж! Може да са 5, може да са и 10 ,зависи от вида рак. ( това е елементарно, тук онколозите с право могат да се смеят)

4.   Какво значи "средства за защита" ? "ЗАЩИТА" - неясен термин в случая - ПРОФИЛАКТИКА ли значи? Или ЛЕЧЕНИЕ? Защото има огромна разлика! Не всичко, което е добро за профилактика, става и за лечение!  ;)  ;)

5. Интересно на каква база беше определено , че именно тази билка (Leontice Leontopetalumе ) е на първо място ? tooth По света има стотици методики , които се прилагат с успех от лечители и алтернативни лекари! За да кажеш, че нещо е "най-добро", трябва да си го сравнил с всички останали!! Не е ли така? :)

6. Точно този билкар прилага една много непочтена тактика!! Но това няма как да стане ясно  за външен наблюдател..Ако се напишат  отрицателни отзиви - че предписанията му  са влошили рязко състоянието на болния, такива публикации се ИЗТРИВАТ НА МОМЕНТА, а авторът се ИЗКЛЮЧВА ОТ ГРУПАТА!  ;)  ( Ако някой се съмнява, веднага ще ви свържа със съответният човек. Но тези , които ме познават, са наясно, че аз не си измислям )  

7. Другото непочтено действие  е, че се цитират ( има дори натиск за добри отзиви )
 случаи на подобрения , на "излекуване", които членската маса да аплодира, но това са случаи , при които са минали само  НЯКОЛКО МЕСЕЦА от лечението! Това е недопустимо за човек, претендиращ да разбира от лечение на рак, и твърдящ, че чете книги по темата.. !  Едно нечестно въвеждане в заблуждение  на незапознатите  онкоболни. НЕ няколко месеца!  Трябва да минат поне 5 години , но най-добре още повече - 10, за да може да се говори за ремисия ( именно такава е думата)  и за някаква "победа" над рака. Това, че туморът се смалил, и дори , че е изчезнал, не означава , че е спрян и РАКОВИЯТ ПРОЦЕС, за който  в организма си има предпоставките. Туморът е само симптом на рака,  една от неговите ИЗЯВИ. Безброй хора побързаха да обявят, че са "излекувани", (пресата само това чака и тя), но след това - отново диагностирани с рак! ( при химиотерапия е мн. често срещано- туморът изчезнал , но след 4 или 6г.  ракът "се върнал"..Не се е връщал, защото никъде не е ходил.. Той си е там, докато за него ще има предпоставки, т.нар. "ракова среда". ) Ракът е сложно заболяване със своята логика - не са ли отстранени предпоставките за него  в организма, най-често той ще се разгърне отново, без значение дали ще е в същият или в друг орган. Той може да бъде обявен за "нов" и без връзка с първичният рак, но предпоставките ще са си едни и същи .. И  само с билки много трудно ще се премахнат .., Най-ефективен и в този случай е комплексният подход. :Content_22:  

Когато се обаждат за Тодикамп или АСД-2 ,и въобще, когато стане разговор на тази тема,  аз давам само един отзив, но той тежи колкото 200 ! Защо? Първо, защото човекът е жив и здрав вече 18г.( рак на право черво ,стадий 3+)  и второ - защото акцентът не е върху билка, лекарство или отделна методика, а върху цялостен подход! На всички нива, а
не само на ниво  физическо тяло.
« Последна редакция: 19-09-2019, 09:41:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #9 -: 21-09-2019, 11:26:57 »

TodHuk, не знам защо се подценяваш, според мен ти имаш вече достатъчно  рутина за да прецениш сам  нечия компетентност в тази област :) 
Кои точно публикации на Айдън толкова силно те впечатлиха, можеш ли да ги копираш тук?
Аз не знам той да препоръчва нещо  друго , освен билки. Тоест - най-точно би било да бъде наречен билкар  (а  не  натуропат)
Да се ориентирваме  за когото и да било само по количеството фенове, може да бъде измамно. ;) Навремето Кашпировски имаше не хиляди , а милиони фенове  tooth По-интересно е "качеството" на пациентите , прочети повечко , ще се ориентираш , щом толкова държиш  :Content_22:
           Това което качих за Айдън, не ме вълнува.Помислих си от това което прочетох дали може да копираме тук нещо качено от него. Тук беше попитал дали TodHuk може да копира и качи нещо .Единствено знам че е от Варна . Предполагам е още млад и надъхан че знае много. Бате Бино ти сам беше казал за Емил Елмазов ,че въпреки че е билкар и запознат с начина на живот, не е успял да доживее по дълго време.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #10 -: 29-09-2019, 12:04:28 »

Качвайте кой каквото намери за ценно и интересно, и без това форумът е в безтегловност последните години :)  ( Във фейсбук ще се скъсат от писане, а тук - нищо )

Да, Емил Елмазов рано си отиде. Не се знае как е живял, до колко е спазвал това, което препоръчваше на другите. Той беше от хората, които държат  да се докажат на всяка цена, обикаляше градове, диагностики , семинари, разни статии ,  в производството на лимец имаше някакво участие, билки продаваше..Всичко това  е голямо натоварване  и изтощава здраво. Не всеки може да издържи.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #11 -: 07-10-2019, 22:19:22 »

Ооо, добро обсъждане, браво, приятели. Ето и от мен:
1. Е. Елмазов написа 2 книги за лимеца. Малки, но ценни.
2. Учителите, които са открили, научили, изпитали начини за лечение и за предпазване от състояния, далеч не винаги спазват препоръчваните от тях правила - през целия си останал живот. Много често, те изобщо са тръгнали по пътя на здравето чак след като са били толкова болни, че почти са погледнали в очите на смъртта... Това не прави препоръките им по-малко верни, но обяснява защо те не живеят 200 години.
3. Тъй като живеем в среда, много далеч от желаната, за нас е много по-трудно да прилагаме всички известни ни правила за мислене, дишане, пиене, хранене (дъвчене), физически действия, ел.магнитна чистота...За усвояването на някои дейности, са ми били потребни до 10 години (!).
4. Вярно е, че мнозина надарени хора имат непрестанни, безгранични амбиции, което им пречи да заобичат себе си, близките, Бог, света... Това може значително да повлияе на здравето им.
5. Няма такова нещо, като универсално знание, универсални правила за желязно здраве, които да са еднакви за всеки човек. Затова има форуми, за това си обсъждаме неща тук.
6. Сол си трябва - на всички нас. Не е ясно колко, количеството е различно всеки ден, променя се... Морската, сива келтска, каменна от дълбоки мини...са за предпочитане соли.
Желая здраве на всички! :sorcerer - emotloader:
« Последна редакция: 07-10-2019, 22:53:44 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Петя

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #12 -: 11-10-2021, 10:32:19 »

Здравейте! Бих искала да споделя разочарованието си от г-н Айдън Мустафов! Платих таксата от 30 лв към сметка в Райфайзен банк и зачаках на вайбър за консултация, след потвърждение от тяхна страна за дата и часа! Нищо! Това е много обидно и нечовешко отношение към човек които има нужда от съветите на Айдън! И парите ми взеха. Как може такова нещо? Звънях на тел в кабинета, където преглежда, никой не вдига! Моля за съвет🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #13 -: 12-10-2021, 11:58:25 »

Здрасти, Петя.
Не става ясно за какво точно търсиш съвет :) :
Как да си вземеш парите? Как да му отмъстиш? Как да си получиш консултацията , за която си платила? Или съвет за конкретно заболяване?

По принцип  е разумно да се избягват всякакви авторитети, които са вече достатъчно известни и при които е стълпотворение от хора. Без значение дали лекари, лечители, строителни инженери..  Ще ти отговорят с 2 изречения , ще ти вземат пари като за 4 бутилки уиски, а после на допълнителните ти въпроси въобще няма да обърнат внимание!  :pensif_29:
Когато клиентите станат прекалено много ,  е разбираемо, че отношението и вниманието към тях няма как да остане същото, дори да е било на ниво..  ( Народът казва за такива - "надути гайди"    :) )
Затова умният човек запрята ръкави и  САМ наработва познанието , което му е нужно. Вече има информация за всичко! А при  експерта ( ако е наистина такъв) ще отидем вече чак за уточняващи
въпроси. Когато сме подготвени да го разберем и с 2 изречения  ;)  А и отношението към знаещите пациенти/клиенти е винаги друго.. Когато ни усетят , че сме боси дилетанти,  ще ни претупат по бързата процедура , като най-вероятно ще ни дарят и с някаква доза ирония  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Петя

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #14 -: 12-10-2021, 20:41:43 »

Здравей! Търся помощ за човек,които изготвя режим на хранене при онкозаболяване. За Айдън казаха, че това прави с билки и други неща. Незнам към кого да се обърна за консултация. Нисък хемоглобин и умора.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #15 -: 13-10-2021, 14:26:39 »

Ако ще търсите Айдън  за това - няма да се справи.  :-[
Тук мнозина могат да изготвят такъв режим,  Петя , включително и аз :) А и форумът нали е затова  - да разнищи истината и да я сведе до вниманието на  аудиторията   :Content_22:
Само че хората не искат да проучват и да четат, те търсят  СВОЯ авторитет, който да им го връчи като листче с няколко изречения-препоръки.. :)  (Най-добре да е някой доцент или още по-добре - професор..  :)  )
Ето , дори и във вашият случай, не болният, а друг от негово име се е нагърбил да събира информация..
Случва се много често, за съжаление.

В интернет има достатъчно материали , статии за хранене при рак, писани от холистични, алтернативни лекари  - д-р Марк Хаймън, д-р Гайдурков, д-р Дора Ангелова, д-р Емилова , д-р Мария Папазова , д-р Борис Гринблат,  д-р Герсон, д-р Н. Гонзалес, д-р Г. Шаталова, д-р К. Кембъл, д-р Р. Морс  , Юрий Фролов, ..  и много много други. Само мързеливият не би ги намерил..
Щом иска , нека болният да си запише консултация при някой от нашите лекари . Ще плати пари и ще му кажат същото, което и ние тук , само че безплатно :)

Най-общо, храненето при тежки диагнози  би трябвало да е
1. максимално ЩАДЯЩО , за да не ангажира твърде много енергийни ресурси за смилане на тежки храни ( месо, млечни, тесто)  , за да може  енергията да се пренасочи  в посока самоизцеление. Тоест -  2. Разделно хранене, дори най-добре  е моно-хранене ( с по 1 вид храна на едно сядане)
3. Бавно хранене - за максимално усвояване на хр. вещества и минимум енергия за храносмилането.
4. Прием на много течности , но не наливане с вода , а под формата на плодово-зеленчукови сокове ( без твърде сладки плодове!) ,като се подбират такива с антираково действие - моркови, червено цвекло, грейпфрут, лимони, целина и др.
5. Вегетарианско хранене!  Без меса, млечни и термично обработени яйца. Изключение - домашни сурови пъдпъдъчи яйца и сурово козе мляко! Това са суперхрани, но само употребявани в суров вид!
6. Без тесто, особено пък - от пшеница!  без глутен!
7. Прием на плодови сокове ( несладки)       
8. Без захар!
9 Прием на билкови чайове и запарки с антираково  и противопаразитно действие - от пелин, джинджифил, канела, корен от глухарче, котешка стъпка и мн. др.
10 Хранене, оптимизирано и съобразено с принципите  на Аюрведа за различните типове хора ( вата пита , кафа) . ( много важно! ) 
11 Разтоварващи дни на сокове, а още по-добре - само на вода.
 12. Фастинг - интервално ежедневно гладуване. ( д-р Меркола например, се храни  така - веднъж в 12 и веднъж в 16ч. , в останалото време не приема храна )
 13. Прием на всевъзможни други "супер-храни", някои от които с директно антираково действие : чесън, лук, земна ябълка, финап, куркумин, семена от черен кимион, чиа,
 14. Прием на важните витамини и минерали, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО  са в недостиг при тежките диагнози: йод, силиций, магнезий, В12 , вит.С, селен,
 15. Прием на подходящи добавки, доставящи концентрирана ЖИВА ХРАНА и пълни с нутриенти и жизнена енергия, като например ФЛАВОН    ;) ( за съжаление , достъпен само като  мулти-левъл, но няма как, превъзмогва се :)  Може да се обаждате за инфо, аз съм част от структурата)
16. Прием на подходящи пробиотици, най-добре , естествено , биокоректорите  Стелкор и Ветом
 , които са  без аналог в света и  много много далеч пред конкуренцията.. ;)

Та така, това ми идва наум набързо. Само че без да има компетентност, болният няма да може да си отговори на най-важният въпрос: "А защо именно така , а не както ми казва моят онколог - "Яж си всичко! ".."  :surpris_23:

Ако искате , проучвайте в тази посока, ако искате - питайте лекарите и другите експерти. И без това тях ги уважават и им плащат, докато ние, въпреки  че  се раздаваме безплатно , получаваме само награди от сорта на :    "че си чешем егото и само търсим повод да си демонстрираме ерудицията"   :surpris_23:  :-\




« Последна редакция: 13-10-2021, 15:04:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Петя

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #16 -: 14-10-2021, 10:07:12 »

Здравейте! Благодаря за изчерпателния отговор! Червата са пипани и храната може да е в течно състояние, без боб, леща, ориз, грах, зеле всичко, което подува. Пие фризубин за енергия и полвин чаша сок от нар за засилване. Храната трябва да засилва имунитета и да дигне хемоглобина но трябва и да е много лека в продължение на 6 месеца заради червата. Всичко е доста объркващо и затова се обръщам към Вас с молба за съвети и препоръки. Гъбата Мешима казаха че помага. Поръчах я от японски сайт но ще я имат в края на месеца и докато доиде ще отнеме време. Чая от коприва за кръвта но е силен и предизвика неразположение. Месо заешко и пиле почти смляно.  Ще чакам ако някои може да даде съвет. Благодаря предварително!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #17 -: 14-10-2021, 11:55:44 »

Петя, точно това  казах и аз - объркващо е , когато човек няма компетентност.. ;)
Ще се лута и ще продължава да търси  съвети, които няма да може да разпознае - дали са правилни или не са..
Явно сте силно под влиянието на Айдън , след като цитирате само гъбата Мешима  :)
 Алтернативните ракови протоколи ( методики) са около 660,  не е само   тази екзотична гъба, само щото Айдън чул за нея :)  Реални отзиви  от оздравели има ли ? Защо трябва гъбата Мешима да е по-добра например от гъбата Веселка, която вирее по нашите ширини?

В този Фрезубин почти всичко е синтетично или вредно - захароза, млечен протеин, соев, разни химически стабилизатори и синтетични добавки.. има 5 Е-та.. А и енергия от вън не му трябва на никой болен! Тя трябва да се наработи сама , "отвътре" . Иначе се явява СТИМУЛАНТ, който изстисква резервите на болния  ;) Не знам кой му го е препоръчал, но самият болен явно не е наясно.. Щом продължава да яде и месо, значи наистина не е запознат нито с логиката на патологичните процеси, нито с правилният режим за възстановяване ( и самолочение)  на организма.   

Да, храната трябва не да засилва , а да премахва ПРЕДПОСТАВКИТЕ, водещи до снижен имунитет  ;) Директното засилване на имунитет при раковоболни е рисково, може да засили и самият раков процес, има научни публикации, издирете ги.  А и отделно, имунитетът няма почти нищо общо и не помага при ВЕЧЕ възникнал злокачествен процес. Понеже раковата тъкан на практика е "своя" и имунитетът не я разпознава като чужда, че да я премахва.. Имунитетът е активен само на ниво "предрак", когато клетките мутират, но все още не са се озлокачествили . ( здравата клетка не се превръща веднага в ракова! Тя минава през 2-3 трансформации
 преди това)  За борбата с раковият процес се грижат съвсем други защитни системи в организма, стига да не им се пречи , разбира се с разни "научни" методики като химио"терапия" , лъче"терапия" и дори хирургия.. Но на тези защитни системи трябва да им се даде "тласък" и точно  това е най-важният момент - КАК да накараме организмът да си помогне сам. Сами явно няма да се справят, след като веднъж са допуснали  да възникне раков процес. При какви УСЛОВИЯ трябва да се постави организма, за да отключи в максимална степен САМОвъзстановителният си потенциал  ;)

Има лесна и ефективна рецепта за възстановяване на хемоглобина - хлорофил + вит В12.
 
Аз съм дотук, четете и проверявайте написаното от мен и продължавайте нататък. Както е казано ( много вярно) : За да се излекуваш, трябва да научиш за болестта си повече , отколкото твоят лекар знае за нея " :)
« Последна редакция: 14-10-2021, 12:08:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Петя

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: За начинаещи и колебаещи се
« Отговор #18 -: 14-10-2021, 16:44:23 »

🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.