Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сърбеж в гърлото  (Прочетена 2073 пъти)

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Сърбеж в гърлото
« -: 02-06-2019, 08:22:15 »

Здравейте,
Допитвам се до вас с надеждата, че може да сте попаднали на информация за това състояние. Синът ми (на 11г.) от около две години може би изпитва това неразположение. Първо си мислих, че е временно, но вече е ясно, че трябва да взема някакви мерки. На лекар да го заведа няма да има смисъл. Може би изследвания да се направят, но какви? Чудих се дали да не пие пелин за прочистване на евентуални бактерии. Не яде много плодове и зеленчуци, пие вода. Хапва доста често боклуци (благодарение всички заинтересовани съседи и собствени баби),  и месо. Хлябът е почти само домашен, от лимец. Яде бобови и зърнени без пшеница). На едно място срещнах, че това състояние може да се породи от търсенето на внимание, а при него от едногодишен е направо цел в живота - не е важно какво и как го прави, а някой да го гледа. А внимание не му липсва, дори е в повече. Напр. явно се съобразяват с неговите желания, пренебрегвайки сестра му, която пък е свикнала от малка с това, че батко и е по-важен, но не и пречи (защото тя нали друго отношение не е виждала- от майка ми, сестра ми, съпругът и). В общи линии това е информацията, която се сещам да споделя с вас, за да добиете представа. Осъзнавам, че е може би мъжка черта търсенето на съревнование. Аз им казвам, че най-интересното съревнование е сам със себе си. И така? Много ценя мненията в този форум и искрено се надявам, че някой може да е попадал на такъв случай.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #1 -: 04-06-2019, 08:06:08 »

Виолета, защо смяташ, че няма смисъл да се заведе детето на лекар ? Говорим за диагностика, не за лечение :) А по отношение четивото, което те е впечатлило: Че кое нормално и здраво момче не търси внимание? :)
« Последна редакция: 04-06-2019, 08:08:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #2 -: 07-06-2020, 09:34:11 »

Леле, как ме е завъртял животът, че чак сега виждам отговора ти, бате Бино! Много благодаря, че си се включил! Тя, питанката ми си остава. На въпросите на бате Бино: да, разбира се, за диагностика трябва да се посети лекар. Просто не очаквам да се включат адекватно. Най-вероятно направо ще изпишат лекарства за алергия и това е. Аз затова питах тук какви изследвания могат да се направят?
Прочитайки написаното преди виждам, че съм пропуснала да спомена, че сърбежът в гърлото, носа, ушите, очите и дори устните, без обриви където и да било, се увеличава от разходка из треви.
Друго, което съм пропуснала е, че когато беше на 4 месеца получи затруднено дишане два часа след убождането при трети прием на ДТК. Всъщност имаше по-леки симптоми още при втория прием, но лекарката каза, че е нормално, да не обръщам внимание. Та, до 13-месечна възраст има всички ваксини. Като на три години пак му се случи нещо - тогава вече можеше да говори. Каза: "Мамо, не мога да дишам." Прегледах дали носът не е пълен, шалът дали не е стегнат, дрешките около врата. Всичко беше наред. Казах му да диша дълбоко и след около 5-10 минути премина. От тогава уж всичко е наред.
Ще съм много благодарна, ако споделите мнения!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #3 -: 08-06-2020, 14:24:51 »

ми..... те алергиите май тръгват от червата, така че гледай тях да оправиш, което не става много бързо май... в смисъл ако има пропускливи черва (leaky gut) или дисбиоза (да се е прецакал нещо състава на бактериите в червата ...баланса на добри с лоши и т.н.) ама някой по-компетентен да каже, щото примерно на мен повечето пробиотици ми дразнят ...което май е хистаминова непоносимост или нещо друго... но понякога не може просто да почнеш пробиотиците някак си ...или виж тия по-алтернативните Стелкор примерно.... или си пробвай пробиотици ако не се чувства мн зле с приема им... абе, някой по-компетентен да се изкаже май :surpris_23:

чети оная книги там за GAPS диетата дето е на доктор Наташа :bleh или нещо от сорта
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #4 -: 10-06-2020, 06:53:54 »

Благодаря, Ogrizko! Ще потърся тази книга. Не съм я чувала. От страницата на Стелкор, намерих лекар тук, който ги ползва. Та, се опитвам да се свържа с него. И ще чета по-подробно за двете алтернативи.
« Последна редакция: 10-06-2020, 06:56:14 от Виолета »
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #5 -: 10-06-2020, 17:06:02 »

Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #6 -: 17-06-2020, 09:17:28 »

Благодаря, ogrizko! Първата вече я бях прочела и дори чрез страницата им намерих лекар тук, при нас, който ги ползва, а също и изследва причината, а не лекува симптомите, както другите. Когато има специалист, все пак е по-успокояващо. А втората, явно защото е по-назад, сега я започвам. Отново е много интересна. Както всички теми в този форум,де. Тук човек може да си чете денонощно, стига време да има.
« Последна редакция: 17-06-2020, 09:24:16 от Виолета »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #7 -: 18-06-2020, 09:53:41 »

Виолета ,ако става въпрос за д-р Сяров от Сливен, той няма почти никаква практика със Стелкор и Ветом. (за разлика от мен, прилагам ги 12г.) Така че не е ясно  на каква база ще съветва за тях  :surpris_23: Той няма и да съветва, направо пренасочва към други  продукти, за които е ентусиазиран - някакви руски пептиди.( щом ги предлага, значи те също няма да са лоши.) Ако държиш да получиш консултация от лекар ( разбирам, за повечето хора понятието "лекар" безусловно се равнява на "специалист"   :) ) , то това е д-р Николай Запорожский от Чехия, ген. представител за Стелкор за ЕС. В ЕС няма друг, който да е по-компетентен.     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #8 -: 01-07-2020, 15:14:02 »

Да, него имах предвид и дори го посетихме. Видях името му в страницата на Ветом и Стелкор. Още не сме стигнали до препоръчано лечение, чакаме резултатите от кръвта.
Не държа да получа консултация от лекар. Единственото, което искам да разбера, ако е възможно, е причината за сърбежа в гърлото, а вече и носа и ушите. Тогава ми изглежда да могат да се вземат адекватни мерки.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сърбеж в гърлото
« Отговор #9 -: 02-07-2020, 07:20:33 »

Интересно се е получило този път. Вместо лекарите да рекламират продуктите ни, става точно обратното -  с тази статия  вдигаме популярността на  лекарите, които сме цитирали   tooth
« Последна редакция: 02-07-2020, 07:22:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 23 запитвания.