Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: По същество хората сме еднакви, но се различаваме по ...  (Прочетена 1581 пъти)

dani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Различаваме се по степента на съзнанието ни ( на любовта ни)... Едни човеци живеят в личното съзнание , обичайки, мислейки и живеейки за себе си...но користолюбиво е..и ще му се изпратят страдания, които ще разширят сърцето му и той ще се качи и влезне в семейното съзнание.. Ще обича , мисли и живее за семейството си...но и това е користолюбиво и неправдиво пред Бог...и ще дойдат страдания и ще разширят сърцето му и ще се качи и влезне в общественото съзнание. Ще обича, мисли и живее за всички в селото или града в който е...но и то е користолюбиво ...и ще дойдат страдания и ще разширят още сърцето му и ще се качи и влезне в  националното съзнание и ще обича, мисли и живее за целия народ...но и то е користолюбиво...и ще дойдат нови страдания и ще разширят сърцето му и ще се качи влезне в общочовешкото съзнание. Ще обича, мисли и живее за всички хора по земята...но и то е користолюбиво...и ще дойдат страдания и ще разширят сърцето му докле обхване всички форми на живот, и тогава влиза в свръхсъзнанието - Божественото съзнание , в което се освобождава от злото - користолюбието и заживява с безкористната Божествена любов, обичайки, мислейки, живеейки за душите, във всяка форма и плът, в който Бог живее...То е шестото съзнание - той е човекът от шестата раса - Синът Человечески - възстановил красотата на подобието Божие на душата си , Който Бог нарича - Божий син... Защото да живееш в Тази Велика Любов нелицемерната, чистата, безкористната, вярващата, благодарната... то значи придобиване на Мъдростта, Познание на Истината, Вършене на правда, растеж в добродетелта, мир, който отваря сетивата ти за малките неща, и те ти носят радост, а радостта те прави щастлив...светещ и после ...свети и всеки, който има нужда от светлина сам ще иде при тебе...  Ето ви здраве и за душата,и за плътта...за всички с Любов!
Активен

dani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

И ще дойде време, когато всеки от нас , всяка душа , всички по земята ще възприемем и заживеем в безкористната Божествена любов и ще настане рай у нас и помежду нас...но нека я възприемем драговолно, а не по пътя на страданията...
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

Много благодарим за "мъдрите" поучения, dani! Може ли единствено да помоля все пак ако е възможно да бъдат пускани и изразявани само в една тема, а не след всяко писане от Ваша страна да се увеличава и броя на темите? Много ще съм щастлив ако решите да удовлетворите молбата ми :kisss:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да. Добре е също, когато става въпрос за "копи-пейст", да се  указва и източникът. ;) Редно  и уважително е .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

dani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Това не са думи та да ги четете на един дъх, а всяко изречение трябва да превърнете в  състояние , а затова е необходимо много време...понякога и един живот не стига..за едното изречение, а вие искате да ви напиша всичко наведнъж ....Източникът е Святото Слово Божие излязло чрез устата на Светият Божий Дух и изказано от Творецът на душите ни - Бог.. И То се чете не с ума, който търси доказателства, а с душата, която благодарение на свръхчувствителната си божествена природа разпознава Истината, отделя плявата от житото...но прави сте момчета, а е и казано : ,, Не давайте свято нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си на свинете! Да не би да се обърнат и да ви разкъсат.,,  Само ще кажа, че в Словото Бог е дал лякове за всички болести! Който вярва нека ми пише на ел. ми поща, а който не вярва ...нека си чеше езика в този форум и убива времето си и себе си! Аз не съм от тези, защото всяко изречение , което ви давам съм изпитал и придобил от него...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Това ли заслужихме , задето ти предоставихме трибуна  за проповедите, Дани ?  ;)
 Да чуем , че  тук " си чешем езиците и се самоубиваме" ?
Ако това  е  „чистата благодарна безкористната Божествена любов” , за която говориш и с която ни наду главите, тогава , молим - задръж  тази любов за себе си , ако обичаш  ;)

Приятелски съвет  :heart_2: : Ако още нямаш блог, направи си такъв. Който има нужда - ще те намери!  ;)Това е достойният начин, когато искаш да съобщиш нещо на света. А не да обикаляш по форуми и да  натрапваш разбиранията си.  ( ние заявка за теб не сме правили  ;) ) И когато не срещнеш желаното одобрение  и аплодисменти - да се възпаляваш и да нападаш , подобно на малко дете , което , като усети, че не му обръщат внимание , почва да нервничи и дори да плюе, само и само да го забележат..Това е  подход незрял и срамен, не схващаш ли? Айде, това, че самият ( самата)  ти се излагаш, не е толкова страшно..По-лошото е , че по такъв начин  обезличаваш  ценностите, които сам проповядваш.  ;)  Ако държиш да продължаваш с тези си занимания, поне вземи няколко урока - да те научат как се прави  ;)  
« Последна редакция: 26-12-2018, 13:49:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

За да се направи блог се иска разкриване на самоличността,а явно г-нът/г-жата не желае :Content_22:
Честита Коледа,Приятели! :heart_2:
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

dani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Нито поучавам, нито агитирам, а споделям на тези, които в търсенето си на лек са достигнали в безисходица... а ако вашето ограничено мислене и его е критерий и еталон в този ВАШ форум, то изтрийте написаното от мен и анулирайте регистрацията ми.. Благодаря ви предварително :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Крайно време беше да почнат и личностните нападки, даже се чудя защо толкова закъсняха  tooth ( "ограничен", "комплексар" , "егоцентрик," "хейтър",  са сред задължителните спасителни средства в такива случаи  tooth )
 По зададените въпроси мнение нямаме , но затова пък характерите на хората можем да  коментираме без умора докато съмне  tooth  

Добре , Дани, интересно ми е.. сподели ни  по какви критерии определи мисленето ми като "ограничено"? Аз  имам тук почти 4000 публикации , като всички са авторски.  ;) Напиши  ти една страничка  със свои думи,  да я видим   и обсъдим . Копи-пейст може да прави  и 7 годишният ми син.  ;D  ( а 4 годишният , гледам , също се опитва  tooth ) Дотук не видях да го превъзхождаш в някакво отношение  :surpris_23:
« Последна редакция: 29-12-2018, 14:54:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 24 запитвания.