Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Високи стойности ч.др ензими и чистене  (Прочетена 3110 пъти)

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Здравейте,
Направих криза жлъчна с промяна цвят урина и колабиране стойности пулс 48 кръвно 100/60 захар 6,1
Направих ПКК - стойностите на ензимите са височки над нормите АСАТ 44 АЛАТ 82 ГТТ 212 при макс 50 за ГТТ и по 40 за АСАТ и АЛАТ

Мисля да започна пречистване сега но ме притесняват още високите стойности на ч.др.показатели.
Докторката директно ме насочи към конс.хирург като ми каза че др.варианта ко не отида е да се видим по спешност. Щели да ми свършат мъщите. Отказах им както и преди.
Изписа ми хепапротектор и бусколизин и меизпрати по живо по здраво.

Дайте съвет кога да го направя и как да ги сваля ст-стите на ензимите особено ГТТ то  иАЛАТ.
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #1 -: 19-12-2018, 13:34:53 »

от кр изследвания има положителен антиген за хепатит б
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #2 -: 19-12-2018, 14:24:11 »

Асене , много оскъдна информация си дал, почти нищо не става ясно. Нали знаеш - какъвто въпрос зададем - най-често такъв  и  отговор ще получим :)
Дай по-подробно.

1. За какво прочистване говориш? На черния дроб ли?
2. От какво е предизвикана тази жлъчна криза? Камък ли има в жлъчният мехур? Ако да - тогава се мери колко е голям - ако е под 2 см , може да се пробва (  и ако си смел) с чистене на черен дроб и да се надяваш, че ще го изхвърли. Ако е по-голям камъка - първо се раздробява/стопява ( напр. с билки ) и после са прави прочистване.
3. Кога ги направи тези изследвания? Ако е по време или малко след кризата  - те не са обективни. Ще ги направиш като мине малко време , за да се отграничи евентуалното влияние на кризата върху показателите.
4. Ако и  след това пак са извън норма, значи трябва да се търси причината в евентуалния хепатит? Преди да говориш за него с някаква увереност, обаче, направи изследвания и в друга лаборатория. И да се тълкува  дали наистина имаш хепатит, или си само НОСИТЕЛ на вирус, който може и цял живот да не ти направи проблем.
5. "Стойностите на ензимите"  не се лекуват :) Те не са причина, те са сигнал за нещо. Все едно да питаме - Как да  накараме  червената лампичка на таблото на автомобила да изгасне? :) (Ще изгасне , когато няма да има причина да свети :) )  
Случва се стойностите да се нормализират и от само себе си , но ти на това не разчитай :) . Гледай да установиш  има ли ти нещо на дроба, какво е то и дали е сериозно. После пиши пак .

Ти като ходиш по лекари   ( и им плащаш :) ) не им ли задаваш такива въпроси ?  :-[
« Последна редакция: 19-12-2018, 14:25:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #3 -: 19-12-2018, 14:51:13 »

1. чернодробно
2 кризата е или от жлъчката има множество конкременти до 1 см  или от ч.дроб имах и положителна проба за хепати Б още от 2014 - с промяна цвета урина
3 Чернодробните ензими ги правих 3 дни след кризата
за хепатита изследването е то днес т.к. поисках аз е от днес
4 За хепатита не сме обсъждали т.к. днес излезе изследването иначе за жлъчката ме насочи към хирурт и ми изписа хепапротектор Липогард ч.др. и бусколизин за жлпатища изпроводи ме по живо по здраво. За гастроложката мисля че сме приключили. Не знам дали тя може да каже дали съм само носител или не.
5 От 2014 и 2018 резултатите за хепатита са едни и същи а ензимите са високи тогава пих силмарин бях на диета и ензими за ч дроб.
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #4 -: 14-01-2019, 14:14:02 »

Здравейте да ви ъпдейтна с моя случай
Влязох в болница за хепатита. направиха ДНК проба и чакаме резултати за репликация на вируса.
Направиха ми преглед на жлъчката и доктора каза че е почти цялата пълна с конкремени и че няма почти никакъв жлъчен сок в нея.

Напрамих отново кръвни и се окача че чернодробните АСАТ и АЛАт съм ги двалил под 30 а само ГТТ ми е балко над макса - 61 при макс 60 .
Това означава че съ скочили заради жлъчната криза която ви описах че имам.
черния дроб е в добро състояние според лекарите. Единствено ме питаха за хепатита как съм го лепнал. Питаха за зъболекар дали съм имал проблеми със зъбите.

Така че се насочвам към чистене на жлъчката и изкарване на камъните.

Ако може да ми кажете кой начин и метод да избера за чистенето на жлъчката. От опита до момента.
Благодаря.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #5 -: 14-01-2019, 23:06:43 »

Значи , познал съм за чернодробните показатели, че са високи заради кризата.  :pensif_29:

Но дали е добре черният дроб при наличие на хроничен хепатит.. това е подходящ повод за размисъл за лекарската компетентност   ::) Доколко "добре" може да е един орган при наличие на хроничен възпалителен процес в него, ти пита ли ги?  ;)  Все едно при гастрит стомахът ти да е добре? Или ставите ти при артрит?
Хроничният хепатит е сериозна диагноза, може да доведе.. айде да не ти казвам до какво, ти  можеш да провериш и сам.

За камъните в жлъчката да се произнесе някой опитен. След като е препълнена , трябва внимателно да се пипа. Аз знам за един добър руски препарат , литолизин - за жлъчни и бъбречни камъни. Според мен , консултирай се  и с  някой добър билкар, напр. Алексиев от Плевен.

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #6 -: 17-01-2019, 09:55:18 »

Нещо което се случва свързано с потенето - извадка от книгата на Луи Куне "Лесно потене и тежка миризма Болести на черния дроб, жлъчни камъни, жълтеница. Те се явяват при дяс ностранно облагане на организма с чужди вещества. Секрецията на черния дроб - жлъчката - знаем, че се влива в дванадесетопръстното черво и смекчава ферментационния процес на храносмилането. Навсякъде, където при дясностран но облагане е обложен и черният дроб, и последният не е в състояние нормално да отделя жлъчката, имаме, според моите наблюдения, съвсем различно потене от това на лявостранното облагане. Съобразно степента на облагането се появяват жлъчни камъни и втвърдявания на черния дроб. Всички страдащи от тези болести се потят леко и потта им има болестна зловонна миризма. Те страдат също от потящи се крака. Изпаряването, разлагането и ферментиране то на жлъчката се изразяват в потъмняване на цвета на кожата. Явяват се така наречените чернодробни петна, а понякога и жълтеница. При лекуване на такива болни съм забелязал, че оздравяването става много бързо"...........
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #7 -: 18-01-2019, 14:55:13 »

Чистете, чистете. Но, правилно, цялостно.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

mike76

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Високи стойности ч.др ензими и чистене
« Отговор #8 -: 20-01-2019, 21:41:14 »

За хепатита Ветом 1.1 руски пробиотик,също билките бял трън,корен глухарче,артишок и метлено семе-сорго.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.