Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Липома  (Прочетена 2293 пъти)

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Липома
« -: 23-10-2018, 13:29:12 »

Някакъв народен лек?
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Липома
« Отговор #1 -: 23-10-2018, 19:11:49 »

 :surpris_23: и аз имам стотици и се чудя как да ги махам ...ама няма много инфо сякаш :Confus_3: :Confus_3: със сигурност не съм особено навит за операции...
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Липома
« Отговор #2 -: 25-10-2018, 09:09:24 »

Може да помогне комбинация във равни части босилек и риган / етерични масла /.
Маже се засегнатото място няколко пъти на ден, и те просто се "стопяват".
Проблема е че етеричните масла са много концентрирани и по правило се нанасят само със базисно масло.
Но при такъв проблем се опитва  със по няколко капки, и ако не се раздразни кожата чак тогава се продължава със терапията.
Внимание, може да се причини даже изгаряне!!!
Но всичко със мярка!
Няма да се излива цялото шишенце, те всички етерични масла се продават по принцип със "вграден" на гърлото на шишенцето капкомер.
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Липома
« Отговор #3 -: 26-10-2018, 10:56:37 »

При мен е наследствена,от около 20-год. възраст ми излезе на врата,веднъз развълнуван от футб. мач я изстисках,излезе езцветна течност,като пот.После явно се възпали,пак се наду и ходих на "хирург".Каво ряза не знам след по-малко от месец пак се възпали.Майка ми ,лек й пръст,каза,дай да пробваме 1 рецепт,която ми каза 1 баба-замесва се меко тесто от брашно с дом. ракия.Слагах го 1 седмица,изтегли го и изскочиха 3 огромни жила.После пак си доби първоначалната форма,но се възпаляваше до 45г.Сега на 2-3 г се налага да го чистя по същия начин.
Към предния пост-това изпитана рецепта ли е с маслата или сте я чували от някъде?
Това е приятели,дано съм бил полезен.Чувал съм и с домат ,че тегли,из нета има мн рецепти,но никой не пише ,че е пробвал.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Липома
« Отговор #4 -: 26-10-2018, 14:01:59 »

Да, рецептата е изпитана.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Липома
« Отговор #5 -: 26-10-2018, 14:09:55 »

Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Липома
« Отговор #6 -: 26-10-2018, 19:01:15 »

Най-народният лек е гладуването.
Малахов пише, че за унищожаване на образувания като липоми, тумори, циреи ..., трябва да се гладува продължително през май-юни. Тогава е най-силна фагоцитната активност.
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Липома
« Отговор #8 -: 28-10-2018, 14:38:43 »

Спомних си как преди 6-7г излекувахме на баща ми едно топче до кокалчето на китката с хума.5 дни му слагах лапа от меко тесто от хума с вода,майка ми го отказа,но не минаха и 10 дни-попитах го какво стана с топчето,вдигна ръкава-липсваше.Хумата помага на мн неща,но се събира с неметални инструменти.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Липома
« Отговор #9 -: 06-01-2019, 17:28:28 »

А ето и от мен.
За тези, които смятат, че е твърде голямо усилие да проведат поне 1 курс Временно въздържане от храна, може да налагат липома с пчелен мед. Вечер, примерно. Да се примирят с разнасянето му наоколо, колкото и малки количества да слагат. Виждал съм да изчезва дългогодишна брадавичка на окото (на клепача на едното око, много досадно, пречеше на отварянето на окото.
[А, ако някой се интересува: брадавичките може и да се срещат в няколко последователни поколения, но това показва еднаква реакция на сходен тип замърсяване. Няма значение, важноо е ,че знаем как да ги лекуваме.]
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.