Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте всички!  (Прочетена 3845 пъти)

EkaterinaL

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Здравейте всички!
« -: 23-08-2018, 10:45:09 »

Здравейте, аз съм Екатерина!
На 44 съм, от 26 г. съм вегетарианка, повече от 7 - веган. Суровоядец не съм, но имам такива периоди и се стремя към по-голям дял сурова храна. Имах здравословни проблеми, които успях да овладея, но имам още върху какво да работя. Земя на заем открих преди около 9/10 г. и прочетеното тук изигра важна роля за промените, които направих в храненето си и не само. Като цяло сайта ме вдъхнови да експериментирам, да подлагам на съмнение общоприетото и ми вдъхна кураж да вярвам повече в себе си и своите усещания. Благодарна съм, че открих Земя на заем във важен за мен период, благодарна съм на създателката му Мер и на всички които споделят опита си тук  :heart_2:  :flower:.
Интересувам се от здравословния начин на живот като цяло. Вярвам, че видимото - храната, въздуха, водата са едната страна, невидимото - чувства, емоции, мисли, реакции пък са друга част от това да се чувстваме добре в своето тяло и в заобикалящия ни свят.
Интересувам се от теми като гладуване, всякакви форми разтоварващи режими, сух глад, пречиствания и др. Също така търся информация за естествени източници на Б12 и колаген и как да помогнем на тялото си да си ги синтезира само.  :)
Хубав и усмихнат ден, бъдете здрави! :peperudi: :Cherries :Content_22:
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Здравейте всички!
« Отговор #1 -: 24-08-2018, 15:09:43 »

Кокален бульон не е ли естествен източник на това дето търсиш? :surpris_23:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравейте всички!
« Отговор #2 -: 25-08-2018, 22:55:13 »

Здравейте Екатерина!
Добре дошла в групата на интересуващите се и правещи неща за себе си.
Наскоро правих - от свински крака... Много тъжно и трудно го опитвах, опитвах. Много тежко мирише, въпреки подправките.
Но, ако няма никакъв начин да се възстанови производството на колаген, или друго, накрая става и със добавен отвън... Колко е полезно и колко вредно, е друг въпрос.
« Последна редакция: 25-08-2018, 22:57:18 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

EkaterinaL

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Здравейте всички!
« Отговор #3 -: 30-09-2018, 18:10:32 »

Благодаря за отговорите  :), все пак съм се съсредоточила върху растителния свят
А и смятам че нужните промени са тези отвътре - чревна флора, метаболизъм, жлези, органи ...
Ще продължавам да експериментирам, да търся и ако има какво, ще споделя  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.