Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос относно прочистване с ориз (на ставите)  (Прочетена 3709 пъти)

stely_91

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте, мили хора,
обръщам се по-скоро към тези от вас, които са правили прочистването с ориз на съединителната тъкан по Малахов поради ставен проблем. Имам два основни въпроса:
1. Имахте ли необичайни болки в проблемните стави? (Знам, че е нормално при прочистване, лечебен глад и т.н. да има болки в проблемната област, но четох, че при оризовото прочистване чистенето на ставите започва едва след 1 месец, при мен са минали 2 седмици, откакто започнах, а коленете ми доста често напомнят за себе си)
2. Успяхте ли да решите трайно проблема, какъв беше той и колко точно дни правихте прочистването?
П.С. При мен става въпрос за болки в коленете, които не са конкретно диагностицирани засега (или пък са, но с различна диагноза от всеки лекар).  В комбинация с прочистването, преминала съм на растителна храна с предимство на суровата.
« Последна редакция: 07-08-2018, 16:39:00 от stely_91 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Бре, няма кой да отговори , всички са във фейсбук  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Хммм, не съм запознат подробно с ориза, но препоръките за избягване на ориза, за кафяв др. ориз, са не само за избягване на пластмасови зърна, а и да не образуваме много слуз. Та не ми е идвало никога на ум да прочиствам нещо с ориз...
Отделен е въпросът, че няма как да прочиствам 1 орган. Ние сме едно цяло, не можем като чекмедже да вземем един орган и да го чистим. Фактът, че само коленете ме болят сега, изобщо не означава, че само те са замърсени... Чистим всичко, иначе стават някакви сложни, неизвестни, дори може и нежелани процеси и явления.
Иначе е напълно вярна идеята, че в почти всички случаи е достатъчно да позволим на тялото си да се очисти в достатъчно висока степен, а после то ще си възстанови всичко, каквото му трябва.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Вова , аз мисля, че разумният читател би спрял да чете коментарът ти още в началото на първото изречение , когато казваш " не съм запознат подробно с ориз, но..  "  :)
Сигурен съм, че и ти спираш да четеш коментари от сорта на: "Не съм запознат с гладуването , но мисля, че то не е подходящо.. "  tooth tooth

Не е вярно, че няма как да се почисти само един орган :) ( естествено , че по-добре е целият организъм, дума няма ) Продавачката на зеленчуци в блока ми  ми се похвали веднъж, че  с помощта само на една единствена клизма, е успяла  да ликвидира 18 годишен запек :)  ( явно се е продухал някой фекален камък, който механично  е създавал пречка )

 Ти ходил ли си да ти прочистват някога ухо от ушна кал? :) ( аз бях оня ден) Вероятно си ходил, защото здраво ухо задължително образува такава "кал". Е, какво , не успяха ли да ти го изчистят и без да гладуваш 20 дни на вода?   tooth

 Към stely_91 : Стели , аз също не съм правил точно това прочистване. Направи го , но със сигурност, обаче, то няма да реши проблемите, АКО те са следствие от някакъв упорит възпалителен процес. Защо? Защото ще са останали самите УСЛОВИЯ за този възпалителен процес  ;) Какви са те? Те са:  лоша работа на други органи, най-вече - бъбреци. ( не бързай да казваш, че твоите са добре :) , това въобще не е лесно  да се установи , вкл. в лаборатория ) Веригата  в този случай е следната:
Отслабналите, с понижена функция  бъбреци не филтрират оптимално урината. Част от пикочната киселина не може да бъде изведена от организма и остава в него. Той се чуди къде да я отложи, за да не пречи на работата на жизненоважните органи. Естествено, такова място са ставите и затова той там я и отлага. Постепенно тази пикочна киселина се натрупва, кристализира и  започва да затруднява оросяването( храненето) на ставната област, както и извеждането на отпадните продукти от метаболизма. Това пък се явява манна небесна за батальони всякакви злодеи-патогени. Въпрос на късмет е кой ще се настани най-първо там - дали кандида, дали стрептококи, дали хламидии или пък Бог знае още какво. И ето - УСЛОВИЯТА за един класически възпалителен процес са готови. Докторите го обозначават като кандидозен, стрептококов , хламидиозен и т.н артрит и почват да се борят с патогените,  като въобще не се интересуват защо при конкретният човек тези патогени са направили проблем, а при други хора - не са направили нищо..   :)    

Възможно е сценарият да не е толкова мрачен  :Content_22: Но трябва да се допуска. Щом боли - със сигурност има нещо, което не е редно да е така, това е ясно.
Възможно е да помогнеш на ставите да се самооздравят  като принудително засилиш тяхната активност. (това е класическа  и логична стратегия, работеща за  всеки орган - сърце, очи, гръбначен стълб, бели дробове.. ) В случая , това става  най-вече посредством  физическо натоварване - бягане ли , клякания ли..  Това ще активизира процесите в тези стави - ( оросяване , самоочистване)..  и ще направи по-труден живота на патогените.
Допълнително могат да се приложат компреси локално, например с газ или Тодикамп ( заради ултрапроникващата им способност) или глинени с изпарена урина ( по Малахов) или десетки други.    

Яко  общо противопаразитно прочистване - също е резонно и задължително.

Това са, общо взето , лесните варианти :)  Трудният е  известен ,  но не толкова одобряван, защото на никой не му е приятно да  си променя начина на живот, въпреки , че се досеща , че именно заради него е стигнал до влошаване на здравето си  :)  


 
« Последна редакция: 12-08-2018, 12:46:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stely_91

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Умишлено не задълбах с обяснения, но все пак..
Прочистването с ориза далеч не е първото прочистване, което правя. Проблемът е от около година и половина, травма в следствие прекаляване с народни танци  ;D Бяха скъсени мускулите отпред на бедрата, съответно на кръста, което създава явно напрежениеи отоци в коленете, лумбална лордоза, болки в кръста.. Не мисля, че проблемът е свързан с лошата работа на някой вътрешен орган, а по-скоро е травма. Първо опитах с гладолечение - 12 дни плодово-чаен режим, след което ми паднаха отоците на коленете и се почувствах доста по-добре. Правих и житен режим, след него се отпуснаха доста мускулите и се оправи лордозата. Проблемът в момента в най-голяма степен е дясното коляно - щрака на почти всяка крачка и боли при леко натоварване. За него ми казаха, че е със скъсан менискус.. Пробвала съм да натоварвам, но не е това решението при мене, става доста по-зле. Правя йога упражнения, с които кръста доста се поотпусна, но не се е оправил напълно. Смятам да направя отново плодово-чаения режим, но този път за един пълен курс (ако издържа), след като завърша оризовото.
Благодаря на отзовалите се  :Content_22:
Ще споделя какво се случва после, за да съм послезна на някой друг.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Оказва се , че "задълбаването с обяснения" май е задължително, Стели :)  Без значение кой за какво пита, винаги е редно да  даде  максимално подробна информация, ако иска да получи адекватен отговор. Но това е и уважение към тези, които ще си направят труда да отговорят. Иначе се получава , че са се бъхтали напразно и следващият път вече ще внимават  :)  (То вероятно и затова си траят  и винаги само един-двама се включваме :) )
Добре , след като става въпрос за износване на става, какво прочистваме в случая? :)
В случая много по-удачно май е да се приема желатин. Тук навремето пишеше една кака с ник Дарби Мак, заклет веган! Но когато си счупи глезена,  започна да  вари кокали  и каза , че е постигнала потресаващ ефект!
« Последна редакция: 13-08-2018, 10:07:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stely_91

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Не става въпрос за износване. Нямам ясна диагноза. Предположенията варират от нерв, през пластично плоскостпие, възпаление, скъсяване на мускулите, та до скъсан менискус. Факт е, че след гладолечението по Лидия Ковачева се чувствах много, много по-добре, така че явсно каквото и да е, се повлиява. Затова реших да пробвам и с това прочистване. Извинявам се за неуточнената информация, затова бях посочила, че търся споделен опит от хора, които са правили прочистването, не конкретно да дълбаем в моя проблем. Ще си знам занапред :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

По повод "диагнозата" - нормално е да има всевъзможни мнения, особено ако участват "специалисти"  от различни специалности.  Не дай си боже да се включи и психиатър ..   tooth В кавички, защото  и 6 годишният ми син би попитал - че какви специалисти са , след като мненията им се разминават така кардинално ?  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

Май само аз съм го пробвал това, за да видя дали ще спрат да ми пукат коленете. Ядох го суров ориза, а тогава доста се чудех дали не трябва леко да се свари или нещо от сорта. Така че не бях много наясно какво точно правя! Но просто реших да го направя и да опитам ...и не усетих нищо! И дори сега си мръднах коляното да видя какво ще стане и да се уверя, че все още си пука, не съм се объркал! Принципно това дали нещо е сработило или не е сработило за мен, нищо не ти гарантира на теб! Затова по-добре пробвай и после пиши какво е станало, хем може да успееш някой да мотивираш евентуално! Все повече се убеждавам колко са сложни и навързани нещата! Така че ако нещо не вреди - пробвай! Обаче слушай тялото си ...щото аз не го слушам достатъчно и после става забавно :thankyou:
При лечебни кризи принципно е нормално да има болка да речем 2-3-4 дни ...ама би трябвало и да отшумява! Ако прогресивно се увеличава само, а не намалява ...може би нещо се обърква в организма ти и трябва да помислиш да се прекрати метода, който изпробваш!
И е много важно да си търпелива, защото нещата не стават толкова бързо! И ако може да се направи някакъв извод от цялата ситуация, той би трябвало да бъде, че народните танци трябва да се забранят със закон!  :pensif_29:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Бино, какво стана, никой не е запознат с чистене/прочистване на стави с ядене на ориз, така ли?
Не за първи път опитите ми да се изразявам вежливо се приемат за незнание, слабост и др.п.
Смятам е ясно, че какъвто и да е опит да се очисти 1 (един) орган в живо човешко тяло е несъстоятелен, винаги е неуспешен и няма как да бъде друго. Има много начини да се намали или дори спре пукането, болките в коляно например, но това НЕ Е очистване - излекуване. След 1 - 4 седмици ще се върне на старото положение.
Как пък ще се чистим изобщо с ядене на нещо? Това е също безсмислено от здравословна дългосрочна гледна точка.

Иначе, сме такива големи калитковци, че дори и малък жизнен ресурс да е останал някъде в нашите тела, органи, системи..., те са способни да възстановят здравето си, ако им саздадем и поддържаме правилните за тях условия. Е, приемането на ориз, или чай с ябълки, или 11 дни сок от ягоди, и каквито и да са приемания, НЕ лекуват.
С приемане на храни и др., лечението става, подобно на английския райграс: "...поливаш и косиш, поливаш и косиш и готово - след ...200 години". Т.е., ако много строго спазваме подходяща за случая суровоядна диета, ако мислим правилно, ако дишаме, пием, движим тялото правилно, ще се оправи коляното след 1-2 или повече години. Дали ще успеем през това време да не му навредим с нещо друго, е отделен въпрос.

Че истинският метод е Временно въздържане от храна, вече е известно и на авторката, то си е проличало дори при прилагане на иначе вредния подход на Л. Ковачева.
А с приемане на ориз - ако някой знае автор, публикация, отзиви... да посочи, ще съм благодарен да науча още неща.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

А с приемане на ориз - ако някой знае автор, публикация, отзиви... да посочи, ще съм благодарен да науча още неща.

Без да съм пробвала метода с ориза, само съм чувала за него. По времето на соца доста хора се прочистваха с ориз.

Глава 3
Очищение организма специальными методами
Специальные методы очищения могут использоваться самостоятельно, но более сильный эффект происходит, если они являются продолжением одного из вариантов очищения желудочно-кишечного тракта и печени.

Метод очищения организма с помощью риса
В организме вымоченный вареный рис, съеденный натощак, играет роль энтеросорбента. Выход солей из мочевыводящих путей, суставов начинается на 20– 30-е сутки после начала приема риса и будет продолжаться еще два-три месяца после окончания курса. Можно приобрести для этих целей неочищенный или нешлифованный рис.

1-й день. Приготовьте пять пол-литровых банок и пронумеруйте их (1, 2, 3, 4, 5). Можно наклеить на банки лейкопластырь и надписать шариковой ручкой, можно приклеить бумагу, но следите, чтобы она не отклеилась при промывании риса водой. Утром в банку № 1 насыпать 3 столовые ложки риса, промыть его водой, затем залить рис водой до краев банки. Воду лучше использовать из-под фильтра, родниковую, дистиллированную, талую или просто отстоянную (освободившуюся от хлорки) водопроводную.

2-й день. Воду в банке № 1 слить, рис промыть, снова залить водой и поставить за пустой банкой № 5. В банку № 2 насыпать 3 столовые ложки риса, промыть и залить водой.

3-й день. Слить воду и промыть рис в банках № 1 и № 2, снова залить водой. Банку № 2 поставить за банкой № 1. В банке № 3 залить водой 3 столовые ложки риса.

4-й день. Банку № 3 поставить за банкой № 2. Слить воду и промыть рис в банках № 1, № 2, № 3. В банке № 4 залить водой 3 столовые ложки риса.

5-й день. Банку № 4 поставить за банкой № 3. Слить воду и промыть рис в четырех банках. В банке № 5 залить водой 3 столовые ложки риса.

6-й день. Итак, рис в банке № 1 вымачивался в течение пяти суток. Еще раз промойте его водой и сварите. Рис варится до готовности без соли и сахара. В освободившейся банке № 1 залить водой 3 столовые ложки риса и поставить под номером один. В остальных банках рис промыть водой.

Рисовую кашу есть натощак утром. После приема риса не пить, не есть в течение 4 часов. В течение 40 дней ежедневно есть 2–3 столовые ложки вареного (без соли и сахара) теплого риса и заливать новые порции. Старайтесь не путать последовательность банок.

Некоторым читателям с каждым днем все труднее будет дожидаться, когда пройдут 4 часа до приема пищи. Сдерживайте свой организм, не переедайте. Пища в период очищения рисом должна быть больше вегетарианской. Воздерживайтесь от жирного и калорийного. Кто не может передвинуть привычный завтрак на поздний час, поднимитесь как можно раньше, сварите и съешьте рис. Каша варится в течение 4–6 минут. Можно сварить с вечера, а утром только подогреть. Потом можно доспать и через 4 часа позавтракать.

Если вам неудобно и некогда возиться с пятью банками, можно готовить рис следующим образом: 3 столовые ложки риса залить на 8–10 часов, т. е. вечером. Утром воду слить, залить новой водой. Прокипятить от одной до пяти минут. Промыть в дуршлаге холодной водой, поставить на огонь и довести до кипения. Промыть. Проделать это 4 раза. Затем сварить до готовности и есть без соли и сахара в теплом виде. Далее так приготавливать в течение 2 месяцев.

Читателям, очистившим организм по вариантам III, IV, V, я рекомендую проводить очищение рисом в течение 2 месяцев. Читателям, очистившим свой организм по вариантам VI, VII, VIII, IX – в течение 1,5 месяцев. Это очищение можете проводить всей семьей.

Этот метод очищает не только желудочно-кишечный тракт, но и весь организм. Во время очищения введите в свой обычный рацион побольше свеклы, моркови, капусты (и вареных, и сырых), яблок, изюма, кураги, настоя шиповника, пшеничной каши, сваренной на воде, овощных салатов.

Вы будете еще лучше себя чувствовать, если во время проведения очищения рисом поможете своему кишечнику очищаться с помощью клизмы: 2 литра вечером один раз в неделю.

От тук:
http://iknigi.net/avtor-olga-eliseeva/102231-praktika-ochischeniya-i-vosstanovleniya-organizma-olga-eliseeva/read/page-5.html
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Ми, да, той и Луи Коне примерно има цяла книга за лечение с вода...
Но не съм срещал някой да е ползвал методика, пригодена за начина на живот на селски и градски жител от втората половина на 19 век... днес.  :pensif_29:

Впечатляващо е, (поне за мен) как повечето хора упорито и до последно търсят начини да възстановяват здравето си по някакъв кратък път, без много дни, много сложни промивания (на ориз, на дебело черво...), без изразходване на "ах, нима цялата МИ отпуска?!... как така?" и пр.

И свенливо пропускат да си спомнят, да си напомнят, че те са били съвсем здрави като деца, но сами са разрушавали това здраве с десетилетна упоритост, невежество, моментни удоволствия, похарчени много, купища пари, изразходени години време в ядене, пиене, ТВ, пушене и т.н. и т.н... Нито пък желаят да обсъдим тези въпроси.  :whistling2 - emotloader: С една дума, главната "поза", представа, образ, в които повечето хора живеем, е нещо като: "Аз съм си добре, спортувам, храня се правилно, "не прекалявам" с разни там... вредности, имам хормонални смущения, имам по-бърз метаболизъм.... и т.н. и т.н., НО ОТКЪДЕ ми се лепна тая лоша болест/вирус/алергия... не знам"... "Дайте да видим там Вашия метод, ще ме излекува ли, за няколко дни, я кажете как го правите..." и подобни глупости, от които няма никакъв смисъл, нито полза.
Тази неспособност, или нежелание да погледнем истината в очите, да назовем нещата с истинските имена, не води до успех.

Чудна работа.

От тези опити да минем "тънко", да си запазим досегашния начин на живот, да направим ТАМ някакви усилия, нещо... не излиза НИЩО. Вече съм виждал тъжните резултати, дори МНОГО тъжни, от подобни мисли и действия.
Но, кой съм аз, че да се намесвам в здравето на хората?
« Последна редакция: 14-08-2018, 16:24:19 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Стели, единственото сигурно нещо е, че засега ще трябва да забравиш за народните танци за доста дълъг период от време. И като премине ретроградния меркурий (след 18-ти този месец) отиди да ти направят образна диагностика на коляното - така вероятните диагнози ще намалеят. Един скъсан менискус е като игра на руска рулетка - може да се оправи с времето, а може и да се влоши, защото ставата дъвче краищата му и накрая като идеш да ти правят артроскопия вместо да го зашият ще го отстранят целия както се случи с моя преди 12 години.
Отстранен менискус се възстановява поне за година и половина.
Освен ориза има и други методи за почистване на ставите: отвара от дафинов лист, ядене на целина, грейпфрут спомага за възстановяването на износени кости или по-бързо калциране ако са счупени.
Що се отнася до пукането на коляното това не винаги е признак за нещо лошо. Нормално е когато си сгънеш крака докрай коляното да изпука като по този начин се изпълва с нова порция синовиална течност, която го смазва и подхранва хрущялите (аз прилагам този номер когато се уморя от дълго ходене).
Ако коляното пука преди да се е сгънало напълно или се усеща прещракване може и да не е добър признак.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Сега се сетих какво още може да помогне за ставите. Но трябва да дам малко подробности , защото ,иначе Стели ще го подмине като "поредната зарибявка"  и няма да му обърне внимание. :)
Има една физиотерапевтична процедура , която едва ли не, прави чудеса  :sorcerer - emotloader: , това е облъчването с поляризираща светлина. Тази светлина има способността да прониква дълбоко в тъканта  и  да я регенерира.  Уредът е известен като "лампа Zepter". Такава лампа ползваше моят приятел, лечителят  дядо Владо Бошнаков. Той ми е разказвал за постигнати невероятни резултати! Травми, възпалителни процеси на различни органи, на практика - или оправя или подпомага в значителна степен възстановяването.  Нужно е да се поясни  за тези, които не познаваха дядо Владо - той лекуваше задължително безплатно , а лампата я беше купил на изплащане (от пенсията си)  като  процедурите с нея също бяха безплатни. Такъв човек няма да те излъже. Именно затова се заинтересувах и аз. Има различни вариации на този уред, дядо Владо беше избрал по-големият, който е към 3500 лв . По-малкият беше към 1000 лв. А по-късно намери и един руснак, който произвеждаше уреда  за 400 лв. (това беше преди около 3 г) Технологично , уредът е елементарен - една лампа луничка ( дето са по 4лв) свети през едно стъкълце. Но не обикновено стъкълце :), точно  в него е цялата "магия".  Руснакът беше намерил отнякъде към 40 такива стъкълца и по поръчка  изработваше въпросният прибор. Аз си поръчах тогава, да не остана назад :) ,ползвам я в момента за друго. По руски форуми също съм срещал задълбочени обсъждания как да се направи, без да се платят на Цептер излишно големите пари :)
Технологията определено е силно ефективна, който има интерес - да си потърси най-изгодният вариант за придобиване. (Има и втора употреба оригинални на Цептер) :kisss:
« Последна редакция: 16-08-2018, 08:47:21 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stely_91

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Благодаря за съветите :) Ще си продължа оризовото нещо.. все пак съм на средата.. Помогне или не, поне ще съм опитала и ще знам :D Ясно е, че няма да се оправи с това. Планирам да направя ЯМР скоро и дано станат по-ясни нещата. За народните танци.. ясна е работата, въпреки че са ми голяма любов. Ще информирам, ако се случи някакво чудо след някое пречистване  :bleh
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62

Благодаря за съветите :) Ще си продължа оризовото нещо.. все пак съм на средата.. Помогне или не, поне ще съм опитала и ще знам :D Ясно е, че няма да се оправи с това. Планирам да направя ЯМР скоро и дано станат по-ясни нещата. За народните танци.. ясна е работата, въпреки че са ми голяма любов. Ще информирам, ако се случи някакво чудо след някое пречистване  :bleh
            Бате Бино   както винаги отлично е описал за проблемите с филтрация та на бъбреците, за което трябва много да се обърне внимание . Другото е упражнения с добър кинезитерапевт.
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей stely,

съвсем случайно влязох тук и видях въпроса ти.

Аз съм правила прочистването с ориз преди няколко години. Макар, че изобщо не му вярвах, след малко натиск, ме убедиха да го започна и не съжалявам. Ядох ориза около 1,5 месеца, като не спазвах точно изискването да се храня след 4 часа, хранех се след 2-3 часа почти винаги, защото нямах възможност да чакам. Последната седмица ме заболяха коленете и с радост спрях диетата, за няколко дни болките отшумяха. Но мисля, че наистина прочиства организма, и при мен, и при близките ми изчезнаха тъмни сенки под очите /те се появяват при ядене на киселинни храни/, които са ми изчезвали единствено след гладуване. После не се появиха поне половин година по-късно. Макар, че бях правила и друго, мисля че от диетата с ориза се повлия и миома, която намаля.
Когато престоява във водата няколко дена, ако оризът е хубав, покълва.

Има един известен немски лекар, който лекува артритни проблеми с концентрат от хвощ. Възпаление, нерв или скъсани връзки, мисля, че имаш нужда от силиций. А също и от Шуслеровите соли, които отговарят за ставните връзки.

Не знам, дали съм ти била полезна с нещо, написах ти, каквото успях да си спомня. Поздрави :flower:
Активен

stely_91

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Благодаря ти, donna, мисля, че и при мене има известно раздвижване на проблема. Още е рано да се изказвам, но определено нещо се случва. Бях спряла за няколко дни заради едно къмпингуване, болките в коленете изчезнаха няколко дни след прекъсването. Сега като поднових, пак се възвърнаха още на деня, като не съм правила нищо по-различно от лежане, така че едва ли е от друго :)
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167

Абе, важното е болки да има, за да се усещаш жива... :bleh без тях не се знае  :pensif_29:
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

По препоръка на баща ми, преди около 15 години ядох суров ориз. Не си спомням точно какво ми беше, но от катерене и тичане по планините зимата имах болки/проблеми със коленете а още не бях пълнолетен.
Рецептата беше следната: накисва се ориз във чашка със вода, която всек ден се сменя и така седем дни. На 7 мия ден вече имаш 7 чашки ( всеки ден слагаш нова ) и така консумираш най "измития" ориз.

Не си спомням дали съм усетил да е помогнало, защото аз така и не вярвах на метода, макар да разбирам, че вярата лекува. Но тогава си продължих да си тичам в планината и вероятно съм се оправил. Ядох ориза около месец.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.