Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладолечение  (Прочетена 3018 пъти)

Шери

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Гладолечение
« -: 07-06-2018, 16:00:18 »

Може ли да вземаме витамини при гладолечение?
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Гладолечение
« Отговор #1 -: 07-06-2018, 16:55:11 »

Сякаш не, иначе става витаминолечение или нещо друго.... освен това ти не казваш дали имаш предвид гладуване на плодове или пък на вода?!

Витамините са синтетични най-често, така че може да са и вредни дори според зависи... ако искаш да имаш повече сили и витамини пробвай гладуване на плодове, т.е. плодолечение ..а не на вода и така!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладолечение
« Отговор #2 -: 03-07-2018, 07:50:30 »

При доказан недостиг - чааак при захранване, в намалени дози.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

яна ив

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Гладолечение
« Отговор #3 -: 10-07-2018, 00:41:49 »

Аз искам да попитам по време на плодово чаения режим на Лидия Ковачева могат ли да се пият лаксативи и ако могат какви? Вариант за клизми нямам, така че какво друго мога да направя? Благодаря предварително.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Гладолечение
« Отговор #4 -: 10-07-2018, 08:19:25 »

Здравейте,
вземайте ситно настъргано червено цвекло и моркови.Те действат много добре.Но най - добър и бърз ефект се постига чрез клизмите.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладолечение
« Отговор #5 -: 10-07-2018, 16:12:11 »

Плодово-чаеният режим може да бъде много вреден.

Клизмите, поне 1 на денонощие, са задължителни. Всеки трябва да се научи как да прави клизма - правилно и безопасно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладолечение
« Отговор #6 -: 10-07-2018, 18:17:21 »

Еее, много си строг бе ,Вова. :) Ще откажем Яна преди още да е почнала :) Дори и без клизми ,все ще е "плодотворно" занятието.  По-добре режимът без клизми , отколкото никак :) Аз мога само да препоръчам - да се акцентира върху соковете. Абе ,направо - без плодове , само на сокове и чайове. Плодовете снижават ефективността на методиката, явяват се "храна" все пак, а идеята нали е да няма храна .  :essen:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Гладолечение
« Отговор #7 -: 11-07-2018, 07:56:35 »

Бате Бино,
пробвала съм и двата режима - със сокове и с плодове и чай.Определено режимът със сокове е много по - добър и ефективен.Освен това всеки може да го приложи дори и да ходи на работа.Проблем има само ако нямаме хубава сокоизтисквачка.Режимът с плодове и чай е много по - тежък за прилагане, а липсата на клизми според мен е грешка.Клизми трябва да се правят и то задължително.Освен това трябва да се вземат по - сочни плодове напр. дини, череши, а не плодове с малко сок напр. банани.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладолечение
« Отговор #8 -: 11-07-2018, 09:28:04 »

Съгласен, Ели. Сетих се  какво може да приложи Яна - за мен лично , най-приятният вариант :essen: Сега е сезонът на дините  - 7-10 дни на диня може да се направи, аз съм го правил 3 пъти поне. Енергия почти не се губи, ядеш диня на корем, вкусно, полезно, и  е един от вариантите за прочистване на бъбреците.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладолечение
« Отговор #9 -: 11-07-2018, 18:03:39 »

И без т.нар. Лаксативи...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

яна ив

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Гладолечение
« Отговор #10 -: 11-07-2018, 23:40:37 »

Ееее, много благодаря за отговорите на всички! Аз си харесвам режима на Лидия Ковачева и си го спазвам, винаги се чувствам прекрасно след него! Ще послушам Бате Бино и ще го направя с диня колкото дни издържа, но аз съм свикнала и издържам на глад, така че може и 15-20 дни да отидат  :essen: А с тези клизми казвате е задължително, аз до момента съм го спазвала без, но и доста ми прималяваше. Може би от това. Сега друго искам да попитам, някой правил ли е захранване след този режим със сурова храна и как горе долу се въвеждат храните, т. е. Кълнове, ядки, сурови крекери. Стана ми интересно също защо да е опасен този режим, толкова хора са се излекували с него? А и аз го спазвам..... Взех да се притеснявам май....
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Гладолечение
« Отговор #11 -: 12-07-2018, 12:08:09 »

Здравей Яна Ив,
не е вярно,че много хора с режима на Лидия Ковачева са се излекували.Виж , подобрение може би са имали, но не и пълно излекуване.Това го твърдя не само аз, когато прилагах режима, но и много други хора.НЕ ЗАБРАВЯЙ, ЧЕ ИМА И ГОЛЯМА ДОЗА РЕКЛАМА В ЦЯЛАТА РАБОТА.Най - добър е режимът на Димитър Станев - гладува се само на вода и се правят клизми сутрин и вечер.При теб щом е имало премаляване - това говори,че има грешка, не са правени клизми.Има даже починали хора от режима, но те не са официално оповестени.Гладували са при д - р Емилова без клизми.Именно липсата на клизми, неефективното извеждане на отпадъците е причина, може би и неправилното захранване.А според мен зависи и какви плодове се ползват.Колкото повече вода има в един плод толкова по - добре.Динята е подходяща.Когато режимът се прилага за дълъг период от време и без клизми води до опасност за здравето.
Захранване се прави най - напред със сокове, след 2 - 3 дни се въвежда зеленчуков сок и пасирани пресни зеленчуци на пюре.Ядките и кълновете се въвеждат накрая като най - напред се прави мляко от кълнове и от ядки.След това се въвеждат смлени кълнове и смлени ядки.
Поздрави !
Активен

яна ив

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Гладолечение
« Отговор #12 -: 13-07-2018, 22:49:24 »

Elia, много ти благодаря за изчерпателния отговор, малко ми се изясниха нещата. Хвърлила съм усилия на вятъра явно. Сега ще трябва да проуча режима с глад на вода, който незнам как ще издържа :surpris_22: Аз по принцип се храня само със сурова храна, правя детокс на плодове всеки месец по 5-6 дни. Според теб с колко дни на вода да започна, къде мога да видя повече информация за режима, който ми препоръчваш? Благодаря ти още веднъж за отделеното време и внимание!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Гладолечение
« Отговор #13 -: 14-07-2018, 10:03:53 »

винаги се почва с 1 ден на вода ....като направиш няколко пъти по 1 ...може да пробваш с 3 и така :weight_lift:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 23 запитвания.