Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Препоръчително ли е човек да пречисти организма си, ако не го е правил?  (Прочетена 1620 пъти)

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте,

Препоръчително ли е човек да пречисти организма си, ако никога досега не го е правил?

В случая, цял живот съм бил всеяден и съм ял от всичко, но едва от последните 3 години се опитвам да си подобря храненето, като изключа рафинираните храни (чипсове, сладки и прочие), въпреки че съгрешавам понякога, както и месото (без млечните продукти все още). Болежки нямам.

Ако е нужно, какъв метод е подходящ?

Наистина се надявам да получа отговор!
По-здрави!  :Content_22:
Активен

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Може би по-подходящ въпрос би бил: Има ли методи за пречистване на организма, които човек би било добре да практикува дори без да страда от нещо?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Да, Георги, според мен - има.
Мечтая си един ден всички деца, а после и всички българи да практикуват - в началото - кратко, по-късно и продължително въздържане от храна. Периодично, без да чакаме да се разболяваме от каквото и да е...
И тогава болни няма да има. "...това е прекрасно, нали?..."
Еееххх, мечтииии... ;D  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

GeorgiK

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Vov, благодаря ти за включването.

Ами, щом човек не се учи от грешките си, то принудително природата ще го научи как би трябвало да живее, ако иска да оцелее.

Доста хора се "събуждат" и променят мисленето си, докатото "противниците" на тази идея все по-яростно се вманиачават да живеят без да се съобразяват как го правят, защото всичките приказки за ползите от здравослония начин на живот ги кара да се инатят и да правят напук, но накрая ще разберат, като живота им покаже, че не може човек да продължи по сегашния вреден начин, и ще дойде време да преосмислят мисленето си ако желаят да живеят и се чувстват добре :)

Така, че тези мечти един ден ще се превърнат в реалност когато броя на тези които им пука са повече от тези на които не им пука и хранителната индустрия трябва да се съобразява повече с първите :)

« Последна редакция: 21-02-2018, 23:54:47 от GeorgiK »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Вов,
един от методите за пречистване на организма и то дори без човек да е болен е постът.И не случайно преди години всички са постили.Знам от баба ми,че в нейното село е нямало човек, който през Великия пост или през другите пости / Богородичен, Рождественски и др. / да не пости.И това са го правили и децата, дори и на животните са давали постна храна през пост.Знам също,че по време на пости ако някой почине и се наложи да се направи курбан се е слагало мед.Медът е служел като курбан.А постът - духовен и физически е най - доброто прочистване на тялото.И ако човек от малък си създаде тези навици вече като голям ще е лесно.Много бързо организмът ще може да се самолекува.А през пости някои хора са оставали само на вода, хранили са се предимно с плодове и така без насилие са очиствали телата си.
Днес обаче повечето хора не спазват постите.Не само това - всеки празник го свързват само и единствено с обилна и пребогата трапеза.И почти всеки ден се консумира месо и млечни продукти.Но животът учи точно когато се разболее човек се налага да си промени навиците.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Е да де.
Ония - Хунза - ако още на са пострадали от допира с днешната цивилизация, всяка година по цял месец пиели само вода, в която са изкисвали сушени кайсии... При това те изобщо си дишат чист въздух, пият чиста вода, месо не са яли никога, непрестанно се усмихват и т.н., и ПАК постят - на вода.
Нали за това говорим, Ели.
Та ние, в мръсните жизнени условия... Аз всяка година, вече 30 години, си провеждам въздържане от храна.
 :flower: ;D
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Vov, благодаря ти за включването.

Ами, щом човек не се учи от грешките си, то принудително природата ще го научи как би трябвало да живее, ако иска да оцелее.

Доста хора се "събуждат" и променят мисленето си, докатото "противниците" на тази идея все по-яростно се вманиачават да живеят без да се съобразяват как го правят, защото всичките приказки за ползите от здравослония начин на живот ги кара да се инатят и да правят напук, но накрая ще разберат, като живота им покаже, че не може човек да продължи по сегашния вреден начин, и ще дойде време да преосмислят мисленето си ако желаят да живеят и се чувстват добре :)

Така, че тези мечти един ден ще се превърнат в реалност когато броя на тези които им пука са повече от тези на които не им пука и хранителната индустрия трябва да се съобразява повече с първите :)


Щом сте стигнали до този извод Вие вече сте избрали правилния Път.
Успех!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
 

Страницата е създадена за 0.111 секунди с 22 запитвания.