Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Предстоящо първо пречистване  (Прочетена 3532 пъти)

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте съфорумници ☺ преди малко се регистрирах за да мога да комуникирам с препатили и опитни, каквито смятам повечето от вас са. Та ... предстои ми първото чернодробно прочистване. Днес ми е шести (6) ден в който съм на плодове ( портокали, мандарини, грейпфрут, малко банани и киви ), сок от ябълки(кисели и сладки), също така пия и фреш от морков, цвекло, магданоз и тиква. Като прегладнея непоносимо утолявам глада с малко пресни фурми или микс от сурови ядки ( бразилски орех, лешник, бадем, кашу, орех) и сушени плодове ( червена боровинка, смокини и стафиди ). За момента дневният ми режим е следният :
Сутрин изпивам чаша топла вода и минавам през тоалетната ако е останало нещо от предния ден да се разделим по живо, по здраво и излизам за работа. Тъй като работата ми е предимно умсрвен труд за 2 часа на ден се прибирам малко преди обяд и си правя соковете от горепосочените плодове и зеленчуци. В ранния следобяд според зависи колко ми е пригладняло мога да изям 3-4 фурми и вечерта настъпва агонията, когато жена ми започне да приготвя вечеря за сина ми, който е само на 4  :D Но се държа - кълцам си малко спанак в една купа и го подправям с шарлан и лимон. В другия случай приготвям една Метличка и се утешавам с 3-4 маслини.
И така вече 6 дена .... усещам как килограмите ме напускат, но не и тонуса и силите ми. Бях решил да изкарам 2 седмици на сокове и салатки и в началото на 3тата седмица да започна същинската част със сока от кисели ябълки и т.н. Но от днес сутринта ми се върти в главата една идея - Колко удачно би било да спестя една седмица суровоядство и да премина след няколко дена директно към чистенето със сока от лимон/грейпфрут и зехтин/шарлан ?
Като след евентуални положителни резултати ще започна да пия билки за черен дроб и жлъчка.   
Прочетох немалко неща по темата с пречистването и хранителния режим, но ще се радвам да споделите от първо лице и да дадете съвет ☺
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #1 -: 29-01-2018, 06:48:27 »

Не разбрах защо искаш да "спестиш" седмица суровоядство.
Активен

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #2 -: 29-01-2018, 19:17:56 »

С оглед на това, че около 3 седмици след пречистването ще трябва да повторя същата процедура още 2 или 3 пъти .... Не знам дали бих издържал още 3 пъти същото нещо. И то от гледна точка на това, че губя телесна маса доста бързо. В момента съм наред, но започнах с 8-9 кг наднормено тегло(обикновено варирам 79-81 кг). Не съм се мерил все още но като се гледам в огледалото и съдейки по дрехите съм с 3-4 кг надолу. Ще се премеря след пречистването за да съм наясно с този режим на хранене с колко кг  отслабвам. До края на прочистването прогнозата ми е с 10 кг надолу. В интервалите между прочистванията не смятам да се угоявам и да връщам кила, а да се храня с някакви варива + картофи и ориз. И именно поради тази причина се замислям за следващите пречиствания колко удачно би било да минавам наново през 2 седмици суровоядство и една седмица чистене.
Активен

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #3 -: 29-01-2018, 21:15:04 »

Другото, което ме интересува е след пречистването с какво е най-удачно да се захрани човек и след това да продължи да се храни. Предполагам печени и варени зеленчуци под всякаква форма са удачен вариант. Месото, яйцата и всякакви сладки неща от сорта на вафли, бисквити и т.н. ги изключваме. Също така ми е интересно как стоят нещата с рибата :)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #4 -: 05-02-2018, 15:02:54 »

Предлагам ти преди да действаш, да прочетеш още много теми в този форум. Възстановяването на здравето е отговорна дейност и си струва да сме поне много добре подготвени.
За сега изглежда искаш, както 90+% от хората в началото, да претупаш "тия пречиствания ...там" колкото може по-набързо и след тях да си правиш същите ...неща.
Това е грешно, дори лесно може да бъде опасно.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #5 -: 06-02-2018, 08:35:49 »

Не искам да претупвам нищо, а пък и докато някой отговори на питанията ми 2-те седмици на суровоядство минаха и вече съм на финалната права ☺ Като цяло прочетох доста неща, а и преди да се регистрирам съм прочел доста, но не съм разговарял лично с никой преминал през подобно нещо и затова поисках мнение .... Както и да е. Абсолютно стриктно се придържам към режима на хранене и не си позволявам абсолютно никакви изкушения. При положение, че преди да започна пречистването си пиивах от време на време и пушех, хранех се с доста вредни неща, доста често преяждах, а сладките неща са ми адски любими .... В никакъв случай не може да се говори за "претупване на тия пречиствания там" и връщане към старите навици максимално бързо . Vov, благодаря за съвета, но съм наясно че нещата, с които съм се захванал са сериозни ☺  
« Последна редакция: 06-02-2018, 08:37:50 от Нещото »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #6 -: 14-02-2018, 13:26:49 »

Ми, добре, можеш да пристъпиш - да речем - към първите 2 неща:
1. Първо огладнявам осезателно, чак след това приемам храна.
2. Дъвча всяка храна (хапка), докато стане на течна каша и чак тогава гълтам.

Знам, че е трудно, но ако се пропусне, не е добре.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Катя

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #7 -: 17-02-2018, 17:58:46 »

Приветствам ви с решението ви да си изчистите черния дроб!
Активен

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #8 -: 18-02-2018, 19:40:58 »

Процедурата по чистенето е успешна ☺ Предната седмица го направих за първи път и излязоха не много на брой и размер зелени образувания. Вчера повторих процедурата и сутринта излязоха доста камъни. Интересното е, че дори исега в късния следобяд продължават да излизат по няколко бройки. Като цяло се чувствам добре, но усещам лека тежест в областта на дроба. Най-вероятно идната седмица ще продължа на сокове и в събота ще направя процедурата отново.
Интересува ме след като поизчистя дроба с какво и как да започна да захранвам, защото съм вече цял месец на сокове. 
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #9 -: 21-02-2018, 23:25:56 »

Сутрин - горещо-топла вода - 2-3 чаши.
До обяд - сурови, по възможност пресни плодове...
След обяд мааалко покълнали или поне накиснати лимец, жито, нахут... сурови ядки и много сурови зеленчуци.
Надвечер - много леко задушени  с вода и чаена лъжица краве масло или св. мас зеленчуци.
Преди всяко гълтане се убеждаваш, че си сдъвкал до течност... :pensif_29:
Непрестанно нарастване на физическите натоварвания и разтягания...
Можеш и така да си продължиш... ;D
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #10 -: 23-02-2018, 22:23:38 »

Vov, благодаря за съветите, но след процедурата бях на сок и след това направих  преход от 2 дена воден пост към сух пост. Не оспорвам, че действията ми изглеждат леко хаотично, но имам неотложна нужда да изчистя цялото тяло и не ми се губи повече време в пиене на сокове, зехтин и т.н. Другата седмица захранвам и след това ще последват доста сухи постове докато не изчистя всички гадости от себе си. В списъка ми за поправка за бъбреците, белите дробове, черния също, щитовидната жлеза, проблеми с лактите благодарение на възпалена съединителна тъкан и т.н. Та започнах от черния дроб пък колко още оства ще видим - пътя ще е дълъг .... 
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #11 -: 23-02-2018, 22:33:42 »

А може ли вместо "поправка" да мислиш и говориш за "обич" примерно - на бъбреците...
Здравето на всеки е лична работа. Без значение колко авторитетен източник е казал какви неща, не познавам способ за лечение по-бърз и по-качествен от високостепенното очистване.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Нещото

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #12 -: 24-02-2018, 13:29:09 »

Ами то реално си е ремонт ☺ тялото отстранява всичко болно и ненужно от органите и след това благодарение на правилното захранване възстановява. А това с обичта е интересно .... като цяло действията ми са продиктувани от обичта ми към себе си и тялото ми. Ако не се харесвах и изпитвах топли чувства към себе си щях да продължа с цигарите и вредните храни
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #13 -: 27-02-2018, 22:08:31 »

За пълно и безвредно из/прочистване на тялото, душата и духа са нужни доста знания и доста време (поне по мисленето на  хората до 45-50 г).
И пак може да не стане от един път. Просто нещата, които трябва човек да научи и извърши, новите навици, които трябва да изгради, са много като за един курс с обща продължителност 60-70 дни.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #14 -: 05-03-2018, 14:56:30 »

студеното време невинаги подпомага тези процедури, особено сухото - водното гладуване, внимавайте! Да не избодете очи, вместо да изпишете вежди, това не е дестинация, грешките са значими
Активен

elenatrifonova

  • Гост
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #15 -: 01-05-2018, 11:53:14 »

Първата серия от пречистването за колко дни я правиш?
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Предстоящо първо пречистване
« Отговор #16 -: 14-01-2019, 16:52:53 »

накой правил ли е снимки на това което излиза от жлъчката? благодаря!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 24 запитвания.