Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128717 пъти)

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #400 -: 13-02-2015, 14:32:40 »

Браво Ouroborus! Ще мине и проблема с ПМС-то. Силна си и ще го преодолееш  :Content_22:
Аз не успях и се отказах на втория ден вечерта. Опитвах след това пак да си хапвам киснат лимец, обаче... беше ми безвкусен. Установих, че може да бъде оценен само при ядене на гладно и след въздържане от друга ранообразна храна. Явно не съм готова за такива неща (диети, гладуване), което ме разочарова. А може и мотивацията ми да е по - слаба от лакомията ми в момента.  :essen:
Ще продължа да опитвам по 1 почти гладен ден в седмицата и пречистващи процедури.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #401 -: 13-02-2015, 14:53:52 »

Браво Ouroborus! Ще мине и проблема с ПМС-то. Силна си и ще го преодолееш  :Content_22:
Аз не успях и се отказах на втория ден вечерта. Опитвах след това пак да си хапвам киснат лимец, обаче... беше ми безвкусен. Установих, че може да бъде оценен само при ядене на гладно и след въздържане от друга ранообразна храна. Явно не съм готова за такива неща (диети, гладуване), което ме разочарова. А може и мотивацията ми да е по - слаба от лакомията ми в момента.  :essen:
Ще продължа да опитвам по 1 почти гладен ден в седмицата и пречистващи процедури.


Newly, не се отчайвай! Това не означава, че не си силна, важно е да слушаме тялото си...относно лимеца, да ти кажа вчера пробвах с лимец, ми по-кисел и странен вкус има от житото - едва хапнах 1/3 - има и други хора, които се оплакват и не им е по вкуса...други са възхитени :D
Както се казва, следващият път :) Един от първите ми опити с "пречистване" чрез цитруси и английска сол, доста голям шамар ми зашлеви, ми се отрази катастрофално...Много четене, физическа и психическа подготовка и правилна умствена настройка и така.  :flowers2:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Житен режим
« Отговор #402 -: 14-02-2015, 00:20:51 »

Хм, идва ми на ум, че вкусовите предпочитания и трудно преодолими навици може да се използват като (косвен?) показател за състоянието на здравето ни.
Неустоимо влечение към сладко например може да означава силно изграден и действащ динамичен стереотип, поради многократно повтаряне на засилващи зависимостта действия: изяждане на нещо сладко, получаване усещане за удоволствие, сила, бодрост, свежест и пр. Следва рязко спадане на кръвната захар и - нова порция сладко... Достатъчен брой повторения на същото/същите действие/я довежда до разстройване на механизмите и действието на инсулинопроизводството, използването му и резултатите от това използване. Накрая става зависимост.
Отделно от нея, има данни, че малко сладко в храната най-общо, улеснява обработката й по някакъв начин.
Така, ако (непреодолимо) ми се яде сладко, значи съм зависим в някаква степен, не съм напълно свободен... а може и да имам вече някакви изменения в органите, участващи в сладкия метаболизъм.
В моя опит най-лесно се освобождава примерно 85-95% от зависимостта с временно въздържане от храна - продължителен срок.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #403 -: 14-02-2015, 12:07:42 »

Зависимостта към месни,млечни,белобрашнести и готвени храни също се лекува с по-дълги гладувания.С тяхна помощ се освобождаваме и от много други зависимости.
Тази седмица направих поредния си воден пост.Може да се каже,че организма ми вече пита за него в петък.В скоро време планувам по-дълга инвазия...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Житен режим
« Отговор #404 -: 14-02-2015, 15:39:03 »

Зависимостта към месни,млечни,белобрашнести и готвени храни също се лекува с по-дълги гладувания.С тяхна помощ се освобождаваме и от много други зависимости.
Тази седмица направих поредния си воден пост.Може да се каже,че организма ми вече пита за него в петък.В скоро време планувам по-дълга инвазия...
:Content_14:  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #405 -: 17-02-2016, 14:04:37 »

Здравейте,приятели,
гледам,че от доста време не е писано тук.
Такааааа...Днес започнах житния режим на Дънов.Досега не съм правила житен режим.
Може ли някой да ми каже какво се консумира.Аз знам за 100 гр.жито на ден.
Благодаря предварително! :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #407 -: 26-02-2016, 14:41:31 »

Здрасти Cherry, виждам, че са ти подали инфо. В нета също има доста по темата.
Аз го започнах на 24.02. т.е днес ми е трети ден. Този път съм доста по - спокойна и успях да си направя психическата настройка. Т.е нямам проблем с чувството на гладуване и лишение, но вчера вечерта ми се появи едно парене в хранопровода, като киселини. Също бих го сравнила когато ям дюля и сякаш ми пресяда. Ей такова нещо усещам. И от лимеца ми се е и от орехите. Много неприятно чувство. Отделно от това си имама леко главоболие и отпадналост, но това сигурно е нормално. Също не съм имала позиви за тоалетна от 2 дни. Оскъдно пишкам. Изобщо чудя се всичко ли е наред? Да продължа ли, да спирам ли?
Какво мислите вие?
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #408 -: 26-02-2016, 15:34:54 »

Здрасти Cherry, виждам, че са ти подали инфо. В нета също има доста по темата.
Аз го започнах на 24.02. т.е днес ми е трети ден. Този път съм доста по - спокойна и успях да си направя психическата настройка. Т.е нямам проблем с чувството на гладуване и лишение, но вчера вечерта ми се появи едно парене в хранопровода, като киселини. Също бих го сравнила когато ям дюля и сякаш ми пресяда. Ей такова нещо усещам. И от лимеца ми се е и от орехите. Много неприятно чувство. Отделно от това си имама леко главоболие и отпадналост, но това сигурно е нормално. Също не съм имала позиви за тоалетна от 2 дни. Оскъдно пишкам. Изобщо чудя се всичко ли е наред? Да продължа ли, да спирам ли?
Какво мислите вие?
Не спирай!
Аз си правех и клизми-уринови.Може и с изворна вода и сол.Хубаво е да се извеждат токсините от дебелото черво.Колкото до храната-хранех се само с жито и ябълки.Орехите са тежка храна.Мед също не е хубаво да се яде.Неразположението е само първите 2,3 дни докато организма превключи на другата вълна.Аз вече свърших режима.Поздрави!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #409 -: 26-02-2016, 15:44:25 »

Браво на теб. Но заща така рано го започна? Нали се започва след пълнолуние? Захрани ли се със супа вече?
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #410 -: 26-02-2016, 21:27:39 »

Браво на теб. Но заща така рано го започна? Нали се започва след пълнолуние? Захрани ли се със супа вече?
Започнах го малко преди екадаши.Тогава беше удобно за започване на пост.А и тогава имах време,сега-нямам.Тази вечер-супичката :essen:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

k

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Житен режим
« Отговор #411 -: 01-03-2016, 14:40:16 »

Здравейте,
Днес ми е 7-ми ден на режима, но не спирам да чувствам глад, независимо, че си хапвам всичко описано. Също така съм малко изнервен... Това нормално ли е? :)
Благодаря!
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Житен режим
« Отговор #412 -: 01-03-2016, 21:16:03 »

Да, нормално е, към това време организмът чисти активно, но вече е изчерпан и малко енергийно, виж темата в Бгмамма-12, може леко да увеличиш ябълките или орехите, горещите чайове, малко остава, заслужава си!
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #413 -: 02-03-2016, 09:16:36 »

Здравейте,
Днес ми е 7-ми ден на режима, но не спирам да чувствам глад, независимо, че си хапвам всичко описано. Също така съм малко изнервен... Това нормално ли е? :)
Благодаря!
Не бих те съветвала да увеличаваш орехите.Те са мазна и тежка храна.По-скоро можеш да увеличиш ябълките.Възможно е да си изнервен или дори леко депресиран-това е в резултат от активното чистене на организма.Ако обаче не е ходено до тоалетна няколко дни-е,това е проблем.Аз лично си правя клизми и след това ми е много леко.Спира се и чувството на глад.Успех и не се отказвай!Поздрави!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #414 -: 29-03-2016, 14:14:19 »

Реших и този месец да направя няколко дни на житен режим. Този път предишната вечер изпих пакетче английска сол. Нощес се събудих от силни билки в стомаха. Особено от дясно. Бях се издула, но нямах никакъв позив за тоалетна. Чудех се дали да не си правя клизма посред нощ, но ми се спеше и се помъчих да заспя. И вече втори ден имам разстройство, което не ме притеснява, защото при миналия житен режим не можех да ходя, така че предпочитам всичкото каквото хапна да се отвежда навън, отколкото да го позадържам. Чувствам се някак тромава, без сила и енергичност. Вчера изядох само 1 ябълка, вместо 3.
На k мога да кажа, че щом усеща толкова силно глад, вероятно има недобра настройка на ума. Аз много се страхувам от гладуване, но за житния режим успях да си създам подходящи мисли и много малко глад изпитвах, което успявах лесно да преодолея. Докато ако не съм добре "подкована" ума ми все мисли за храната и мога ли да си позволя някакво изключение от правилото.
Поздравления, че си успял дори 7 дни (а може би и повече). Аз все още не мога да го направя докрай.  :Content_14:
Активен

Криси

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Житен режим
« Отговор #415 -: 29-03-2016, 18:22:30 »

 Но как може да изпиеш пакет английска сол и да си легнеш  ;D
 
 Такова прочистване на червата се прави през деня, освен ако не смяташ, че магически английската сол ще изведе съдържанието на червата ти!
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #416 -: 30-03-2016, 08:03:03 »

Newly,тази седмица ще ти е по-трудно да проведеш прочистване,защото периода е на пълнене т.е.  екадаши беше миналата седмица и тогава беше подходящо за пост.През тази седмица организма не извежда,а точно обратното-изгражда.По-подходящо е пост да се започне в петък-на 1 април.Екадаши е на 3 април,но е добре да се започне 1-2 дни по-рано и да се приключи към 6-ти,когато започва изграждането.
Колкото до английската сол-пила съм само 1 път,но нямаше никакъв ефект.
За прочистване ползвам майчин лист-билка.Пия една чашка и след няколко часа ефекта е налице.
Поздрави! :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Житен режим
« Отговор #417 -: 30-03-2016, 14:35:53 »

Не съм пробвала да правя житен режим, но съм пила английска сол, когато гладувах на вода.Английската сол се пие на екс т.е. наведнъж и това трябва през деня да стане, а не през нощта и човек да си легне след това.За мен по удачно би било да се направи клизма, даже 2 - 3 клизми и така организма може по - добре да си задвижи вътрешният механизъм за прочистване.
Мисля,че сега по време на Виликият пост е подходящо време да се прави житен режим.Преди години изпробвах гладувания в различни периоди по Аюрведа, но от опит установих,че най - доброто време за пост и прочистване е времето, което Православната църква е определила за пост.Такива са най - вече Великите и Богородичните пости като най - строги.Коледният пост не е толкова строг.А тези методики по Аюрведа за времето на прочистване за мен не отговарят напълно на истината.Ако се направят експерименти всеки ще се убеди.Преди години проведох цял куп експерименти със собственото си тяло , за да се уверя от практиката къде е истината.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.