Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128700 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Житен режим
« Отговор #380 -: 11-02-2015, 10:14:53 »

Полезно е и клизма да си правим - примерно 1 път на ден...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Житен режим
« Отговор #381 -: 11-02-2015, 10:30:58 »

Да,да Вов напълно съм съгласен за клизмите.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #382 -: 11-02-2015, 10:53:40 »

Прочистването с хрян+лимон също има невероятен ефект за регулиране на стомашно-чревната работа на организма. Хапвах една седмица нагладно сутрин или вечер (препоръчва се и сутрин, и вечер) преди започване на режима и вече ходя като по часовник рано всяка сутрин.
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #383 -: 11-02-2015, 13:37:39 »

Прочистването с хрян+лимон също има невероятен ефект за регулиране на стомашно-чревната работа на организма. Хапвах една седмица нагладно сутрин или вечер (препоръчва се и сутрин, и вечер) преди започване на режима и вече ходя като по часовник рано всяка сутрин.
Какво е това прочистване и как се прави?
Успех на житуващите. :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #384 -: 11-02-2015, 16:31:08 »

 :Cherries, тук е много хубаво написано и коментарите са много полезни ...първо прочетох на друго място за това, но после дообогатих информацията от тази статия - от всички мисля е най-пълна и има много мнения :)
http://www.zemianazaem.com/archives/190
Тези, които са от София лесно могат да намерят хрян по това време на Женския пазар и пазара Димитър Петков....препоръчвам го...хряна с лимон :)
Да не говорим, че е много вкусно, убийствената лютост се смекчава от лимона, а може и към салатки и ястия да се добавя!  :essen:

Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Житен режим
« Отговор #385 -: 11-02-2015, 21:15:12 »

Личният ми опит сочи, че самият житен режим действа доста регулиращо и прочистващо, но първи-втори ден клизмата е повече от добре.
Аз вчера подцених водата от липса на време и няколко часа изкарах в качествен главобол, докато не се "поправих". Днес топлата вода ми помогна и срещу обичайните усещания за нетърпим студ
Активен

vasilii

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Житен режим
« Отговор #386 -: 11-02-2015, 23:39:00 »

Здравейте  гладуващи.   
 новичък  съм  тук   но  с  житния  пост  се занимавам  от5 години.   Само  че   нещата са  малко  променени  . Октомври месец миналата година  преживях  инфаркт..,с клинична  смърт.  Върнаха  ме   сложиха  ми  3  стенда  и  сега  пия  разни  хапчета   и  се  възстановявам.Спях цигарите, но за 4 месеца  качих 10кг. А  трябва да се  слабее.
 Днес  ми е  6 ден         
Не се чуствам гладен   , свалил  съм 5 кг.  Дори  вече  си  мисля  че  мога да направя 15 дневен  пост.  Притеснява  ме само  че  трябва да си  пия  лекарствата. 
 Ще  се  радвам  на  някакви  мнения.  Леко  гладуване;-) ;-) ;-) ;-)

Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Житен режим
« Отговор #387 -: 12-02-2015, 00:48:36 »

аз, лично, мисля, че след такова сътресение, не е добре да се гладува дълго, нито е добър йо- йо ефекта от отслабване и последващо качване на кг за стените на кръвоносните съдове.

наблегни на качествена храна и умерено, но постоянно движение.
опитай да пиеш вода по Батманджелидж.

какъв ти е хранителният режим, приемаш ли маргарини, бели брашна, подсладители, рафинирани мазнини и тем подобни боклуци?
как си по отношение на омега - 3 мазнините?
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #388 -: 12-02-2015, 10:07:30 »

Здравейте  гладуващи.   
 новичък  съм  тук   но  с  житния  пост  се занимавам  от5 години.   Само  че   нещата са  малко  променени  . Октомври месец миналата година  преживях  инфаркт..,с клинична  смърт.  Върнаха  ме   сложиха  ми  3  стенда  и  сега  пия  разни  хапчета   и  се  възстановявам.Спях цигарите, но за 4 месеца  качих 10кг. А  трябва да се  слабее.
 Днес  ми е  6 ден         
Не се чуствам гладен   , свалил  съм 5 кг.  Дори  вече  си  мисля  че  мога да направя 15 дневен  пост.  Притеснява  ме само  че  трябва да си  пия  лекарствата. 
 Ще  се  радвам  на  някакви  мнения.  Леко  гладуване;-) ;-) ;-) ;-)

Vasilii, за първа година правя режима и се чувствам много добре и не съм гладна, но от "заклети Дъновисти" знам, че не е хубаво да се прави повече от 10дни и редица хора са си докарали проблеми.. Направи почивка и след следващото пълнолуние или там, когато се пада, направи пак. Лунните цикли са от изключителна важност как ще реагира организма, за това е добре да се съобрази с това...
Като се замисля, след 10тия ден Луната вече ще нараства, за това твърде вероятно е ефекта на слабеене да спре и дори да започне обратния ефект...Изобщо във всяко едно нещо трябва да сме внимателни и много добре информирани.
Също така и към захранването трябва да сме внимателни, както и към храната, която ядем след това.
Успех и бъди здрав!  :flower:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #389 -: 12-02-2015, 12:36:16 »

аз, лично, мисля, че след такова сътресение, не е добре да се гладува дълго, нито е добър йо- йо ефекта от отслабване и последващо качване на кг за стените на кръвоносните съдове.

наблегни на качествена храна и умерено, но постоянно движение.
опитай да пиеш вода по Батманджелидж.

какъв ти е хранителният режим, приемаш ли маргарини, бели брашна, подсладители, рафинирани мазнини и тем подобни боклуци?
как си по отношение на омега - 3 мазнините?
За човек,който няма опит нито в гладуването,нито в суровоядството или вегетарианството доста мъдрости раздаваш.Е...дано и не ти върже някой...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #390 -: 12-02-2015, 13:17:53 »

аз, лично, мисля, че след такова сътресение, не е добре да се гладува дълго, нито е добър йо- йо ефекта от отслабване и последващо качване на кг за стените на кръвоносните съдове.

наблегни на качествена храна и умерено, но постоянно движение.
опитай да пиеш вода по Батманджелидж.

какъв ти е хранителният режим, приемаш ли маргарини, бели брашна, подсладители, рафинирани мазнини и тем подобни боклуци?
как си по отношение на омега - 3 мазнините?
За човек,който няма опит нито в гладуването,нито в суровоядството или вегетарианството доста мъдрости раздаваш.Е...дано и не ти върже някой...

Cherry, не знам защо, но някак ме подразни забележката ти!!! Моля те, въздържай се от такъв тип общуване, защото се предполага, че аудиторията в този форум е поне малко по-духовно извисена и миролюбива. Струва ми се, че създаваш предпоставка за конфликт без да има защо.  :police:  Iskrena не съветва човека нищо лошо. Ако имаш по - добър съвет от нейния , най - добре го отправи.
« Последна редакция: 12-02-2015, 13:20:05 от Newly »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #391 -: 12-02-2015, 14:18:50 »

Нели,ще дишам във врата на Искрена,докато продължава да критикува начина на живот и вероизповедание на съфорумците,както и да дава съвети за гладуване,при условие,че няма никакъв опит в тази сфера.В един дневник беше дала мнение да не се гладува.В Япония учители и съветници за гладолечение могат да бъдат хора с няколко проведени курса на дълги гладувания.Имат право и да отворят кабинети,да ги наречем.Но да се дават съвети без опит и знания не съм съгласна.Ако не мога да дам съвет просто си замълчавам,както е в случая.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #392 -: 12-02-2015, 14:51:42 »

Ок, разбирам и ти от какво се дразниш. Не е ли по - добре да сигнализираш на модераторите на форума, отколкото да я дебнеш и да я засичаш. И ако те преценят да й направят забележка или каквото там трябва да се направи.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #393 -: 12-02-2015, 15:19:00 »

Ок, разбирам и ти от какво се дразниш. Не е ли по - добре да сигнализираш на модераторите на форума, отколкото да я дебнеш и да я засичаш. И ако те преценят да й направят забележка или каквото там трябва да се направи.
По-добре е да,но те не го правят.Не бива да се забравя,че тук често пишат объркани хора,със здравословни проблеми и не е удачно да се дават неподходящи съвети.
Но да не спамя в хубавата тема за житуването,все пак...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Житен режим
« Отговор #394 -: 12-02-2015, 17:12:44 »

Дори  вече  си  мисля  че  мога да направя 15 дневен  пост.  Притеснява  ме само  че  трябва да си  пия  лекарствата. 
Василий, Никога не променяй продължителности, дозировки, температури и пр. от предписаните. Щом 5 години правиш житен пост и накрая получаваш инфаркт, нещо (по-скоро много неща) не е правено по най-подходящия за теб начин.
Частичното хранене, например:
- 3 ябълки, 9 ореха и 100 гр лимец на ден - 10 дни;
- 13 или еди колко си дни - сок от череши;
- малко плодове + чайчета + мед;
и всякакви други подобни частични хранения водят до някой от видовете дистрофия. Щом Учителят е каза 10 дни, значи толкова.
Разбираемо е силното ти желание да подобриш здравето си и е много похвално.
Само че, състоянието ти изисква, според мен, непрекъснато и непосредствено наблюдение от компетентна медицинска мисъл и практика. Даване и изпълняване на съвети само от 2-3 написани във форум неща не е добре, може да стане и опасно.

Предлагам ти старателно и търпеливо да изчетеш всичките книги, посочени в съответния раздел на този форум и след това да предприемаш действия.
До тогава можеш да напишеш в Ютюб "проф. Неумывакин", да изгледаш и изслушаш внимателно препоръките му, да посетиш множеството руски сайтове и форуми с ключова дума "голодание", там да зададеш лекичко въпрос какви знания имат за/при твоето състояние и през това време четеш, четеш...
Според мен има възможности да възстановиш до много голяма степен здравето си, но много компетентно, внимателно и бавно. :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

vasilii

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Житен режим
« Отговор #395 -: 12-02-2015, 17:56:18 »

Здравейте!
Благодаря  за  отговорите!  Радвам  се  че  се  опитвате  да помогнете.
 VOV    ne  mislq  4e съм  правил  нещата  по  неподходящия  начин  .когато  започнах  гладуването преди 5 години  теглото  ми  бе  125  кг. След  гладуването  всяка  година  до  Великден  съм  постил   и  съм  се  чуствал много  добре. Миналата  година  започнах  от 102  кг  и  през  лятото  стигнах  до  90.   Много рядко съм  консумирал  месо  , стремял  съм  се  да се  храня  здравословно.Месец преди инфаркта   бях  при  съученик  кардиолог     Всичко  си  бе  в  нормите  кръвни  изследвания  ехокардиограф   .  Инфаркта  го  отдавам  на  стреса   баща  ми  от 5 години  е  на  легло.работата  работя  дневни  и нощни  12  смени   и  пушенето    май  доста  бе.  Кой  да  знае  че  имало  95  % запушване   и  се  откъсва  тромб  и.......;-) ;-)
  От  пушенето  избягах    от  стреса   не  мога     но  поне  килограмите  трябва  да  намаля.  А винаги като  отслабвам  нормализирам  и  кръвното.
 Ок   ще  си  постя   10  дни     ще  се  захраня    а  после при  следващия  разпад  на  луната  мога  да  си  направя  един  5 дневен пост     или  10  дневен?
  Хубав  ден  на  всички    и  весело;-) ;-) ;-) ;-) ;-)   гладуване;-) ;-)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Житен режим
« Отговор #396 -: 12-02-2015, 20:01:58 »

Нели,ще дишам във врата на Искрена,докато продължава да критикува начина на живот и вероизповедание на съфорумците,както и да дава съвети за гладуване,при условие,че няма никакъв опит в тази сфера.В един дневник беше дала мнение да не се гладува.

ами, продължавай да влагаш мотиви на хората... те нека сами видят и отсъдят кой какъв е!
нито си разбрала какво съм писала в дневника явно, нито пък е вярно и това за опита, дето го пишеш за мен.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Житен режим
« Отговор #397 -: 12-02-2015, 20:05:01 »

Не бива да се забравя,че тук често пишат объркани хора,със здравословни проблеми и не е удачно да се дават неподходящи съвети.


не е зле да се види къде съм сбъркала със съвет към този "объркан човек със здравословни проблеми"?
посочи ми!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Житен режим
« Отговор #398 -: 12-02-2015, 20:45:05 »

Ми, ето Василий, досега не съм чувал някой да е пушил по време, когато се опитва да намалява теглото по всякакъв начин...
Изобщо, не се опитвам нещо да те поучавам, нито критикувам.
Най-важното е, че си тръгнал по пътя.
Колкото по-бързо приемеш, че няма лесен и кратък път, че си струва четенето (самообразоването) и последователната упоритост, че моето здраве е само моя отговорност, че има много хора, които ми желаят доброто, но само аз мога да променя здравето си.... и т.н., толкова по-рано ще дойдат резултатите.

Ако бях на твое място, бих пропуснал март месец и бих повторил житен режим - с покълнал лимец и вс. останало - през април... :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #399 -: 13-02-2015, 09:24:12 »

Честит ни Петък 13ти :)
Да споделя малко от първото ми преживяване с житото :) Днес е пети ден и се чувствам много добре, все така жизнена, без капка умора и болки...започнах да чувствам психическата слабост (характерна между 4-6 ден...6 бил най-критичен), но не съм сигурна дали от това или т.нар. ПМС, от който си страдам ежемесечно и сега е точното му време да настъпи...Глад не изпитвам, но не мога да скрия, че ми се хапват много неща - интересното е, че ми се хапват само готвени, печени и солени неща. Третият ден прекарах почти цял ден в четене и гледане на интересни рецепти  tooth Не изпитвам абсолйютно никакъв глад за сладко, дори от плодове...ябълки си хапвам де, но дори и до 3 не стигам - по 1-2 на ден. Относно килограми, никога не съм ги следяла и нямам навик, както и усещане да съм отслабнала. Както казва падащия от 13тия етаж "До тук добре!"  tooth
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 23 запитвания.