Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128698 пъти)

green_flower9

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Житен режим
« Отговор #340 -: 19-01-2015, 04:06:46 »

Привет. Радвам се да съм при вас отново.
Мисля да проведа за 1ви път Житния режим, но имам няколко ?-а.
противопоказен ли е за заболяване на Хашимото.
Понеж съм спряла глутенът а житото има такъв как би се отразил.
Приемам съвети понеже съм начинаеща относно режима и ще се радвам да съм сред вас.
Попринцип от 3 год опитвам да се храня сурово на 80-90%.
Правя почти всеки месец гладуване по 3,4 дни (сокове или ябълки с мед)
Имам много положителни ефекти от режима си и не мисля да променям нещо.
Житния режим никога не съм го опитвала и искам да разбера как ще ми се отрази :)
Активен
''Ако се появят препятствия по пътя ти - или ги преодолей, или смени посоката!
Но не променяй крайната цел ''

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Житен режим
« Отговор #341 -: 19-01-2015, 10:34:55 »

Може да го направите с лимец.
Бях чела, че в него има малко глутен, който добре се усвоява от организма.
Ето тук четох всъщност -
http://zdravjivot.org/11006/%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E-%D1%81-%D0%BA%D0%B0/
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Житен режим
« Отговор #342 -: 19-01-2015, 11:06:43 »

Не мисля, че съм компетентна относно твоя проблем, но аз от няколко години правя режима и имам само положителни отзиви, включително за извънредно проведен при остри състояния. С жито, което си е твърдо.Ще ти напиша и нещо на лични, което може да ти е от полза като отправна точка
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #343 -: 19-01-2015, 18:32:37 »

Здравейте и от мен. И аз искам този февруари да житувам. Чух от една приятелка, че доста трудно се сдъвква накиснатото жито. СПоделете моля за опита си, тези които сте опитвали. има ли чувство на глад, лесно ли е, трудно ли е, какви ползи открихте за себе си и кога имахте резултати и какви бяха те. Също искам да питам - сега правя пробно жито да видя колко бързо ще покълне и как ще е на вкус. Нали разбирате, опитвам се да се подготвя всячески. Но проблема е, че в кухнята, където го държа е хладно. Отопляваме я като сме там, което не е постоянно през целия ден. Също заливам житото с минерална вода от Княжево, която се води най - ниско минерализирана (за София със сигурност), която е със стайна температура, т.е хладна, защото и тя стои в кухнята, разбира се. Има ли нужда да загрявам водата, според вас? Изобщо стана малко нахвърляно, дано някой ме разбере, че и да се навие да ми отговори.
Поздрави
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Житен режим
« Отговор #344 -: 21-01-2015, 21:15:12 »

За този, който иска да направи житуването, трудно няма или почти. Кълновете са най-малкият проблем, стават от самосебе си, бързо, без претенции.
Захранването изисква воля, дисциплина и постоянство, предвид, че организмът се чисти доста след това, не бива да се претоварва и трови.
 Осезаемо се усеща промяна в емоционалния тонус - крехкост, особена ранимост и чувствителност в този период.Приятно състояние . Олекваш.
 Лично аз имах ярки ефекти от прочистване на органи и системи. След всяко житуване, а те са 5 май.Това е причината и тази година пак да се реша, въпреки проблеми с изтъркване на зъбите, а кълновете искат доста добро дъвкане. Глад няма, леко е, лесно е, като изключим СТУДА. Но не може всичко да е ок.
  И, осъзнавайки иронията на положението, без притеснения ще напиша, че точно в бгмамата има от години групи за житуване, водени професионално, компетентно и с грижа за здравето на житуващите, споделен е огромен и ценен опит в това отношение.
Този опит може добре да послужи на начинаещите, а опората на групата прави режимът лек и неусетен...Почти...
Успех!
« Последна редакция: 21-01-2015, 21:21:25 от Nelli »
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #345 -: 27-01-2015, 08:48:18 »

Тази година за пръв път ще направя и аз житния режим  :weight_lift: Във фейсбук има също група, която е споделила ценна информация-много от участниците са и тези от бг-мама (информацията там наистина е чудесна). Има и дори предлагане на качествено жито или лимец, за тези, които искат да са сигурни какво точно жито хапват - знаем вече колко ГМО, хибриди и какви ли още не видоизменени храни има - житото е едно от най-модифицираните такива, за това се надявам повече хора на направят информиран избор.  :flowers2:

https://www.facebook.com/groups/duh.grupa6/?fref=ts
« Последна редакция: 27-01-2015, 09:36:38 от Ouroborus »
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #346 -: 27-01-2015, 11:32:04 »

Кога започва житния режим?
Моя приятелка, доша вата по Аюрведа, също прави житния режим миналата година. Отрази й се чудесно.
Тя консумираше покълнал лимец (български). :Cherries
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #347 -: 27-01-2015, 11:46:21 »

Тази година имало много дати, но аз ще последвам масовата, на 09.02.2014. Вече започва и подготовката за режима, аз започнах сега да се подготвям с покълнал лимец, но за същинската част ще мина на жито (НЕгрухано). В групата, която посочих във фб предлагат истинско българско с добър произход жито :)
 :essen:
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Житен режим
« Отговор #348 -: 27-01-2015, 11:55:31 »

Наистина, датите  са различни. :)



Кога започва житния режим?
Моя приятелка, доша вата по Аюрведа, също прави житния режим миналата година. Отрази й се чудесно.
Тя консумираше покълнал лимец (български). :Cherries

http://www.dar-center.com/article/?article=1452

Да, както споменах по-рано, с покълнал лимец е най-добре и според мен. :love_028:


Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Житен режим
« Отговор #349 -: 27-01-2015, 13:35:56 »

6 или 9 февруари - едва ли чак толкова е от значение датата в случая, но е важна масовостта, групата оказва енергиина  и практическа взаимопомощ, обменя се опит
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Житен режим
« Отговор #350 -: 27-01-2015, 14:45:47 »

Не съм правила житен режим, не употребявам жито , а лимец.Който употребява жито трябва да внимава.Аз имам язва и от няколко години житото ми предизвиква силни киселини.трябва да сме сигурни ако имаме някакво заболяване как да подходим при приложението на този режим.Аз лично смилам няколко пъти лимеца в машинка за мелене на месо, без добавка на вода./ кълновете лимец /.
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Житен режим
« Отговор #351 -: 27-01-2015, 15:38:09 »

Нели, за Дъновистите има Огромно значение ;) Цели теми със спорове има помежду им кой ден е по-удачен :)
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Житен режим
« Отговор #352 -: 30-01-2015, 11:06:42 »

Иска ми се да направя житният режим (при все че си се храня предимно сурово ) с варианта на покълнал лимец. Това , което ме притеснява е дали ще сваля килограми с него . Сега съм 43 кг и ако отслабна още , няма да приличам на човек  ::)
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #353 -: 30-01-2015, 11:42:53 »

Иска ми се да направя житният режим (при все че си се храня предимно сурово ) с варианта на покълнал лимец. Това , което ме притеснява е дали ще сваля килограми с него . Сега съм 43 кг и ако отслабна още , няма да приличам на човек  ::)
А колко си висока?
Най-вероятно ще свалиш някой и друг килограм, но след това ще се наваксат. :essen:
Както бях писала в по-горен пост имам приятелка, доша вата, която е изключително слаба (и тя сигурно е 40 и нещо кг). Миналата година прави житния режим. Отрази й се чудесно.
Тъй като вата по принцип гладуват много трудно, то тези олекотени режими са точно за тяхната конституция Поздрави! :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Житен режим
« Отговор #354 -: 30-01-2015, 12:19:25 »

160 см съм, по тестовете излизам смесен тип Питта - Вата , макар че си мислех че съм Вата...
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Житен режим
« Отговор #355 -: 30-01-2015, 12:25:15 »

160 см съм, по тестовете излизам смесен тип Питта - Вата , макар че си мислех че съм Вата...
Е, аз в момента съм 55 кг ,173 см. :laugh:. Доша капха съм.
Килограмите не са от голямо значение.
Винаги може да се прекъсне режима, ако човек не се чувства добре. Но пък той дава много добри резултати. Успех! :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #356 -: 30-01-2015, 12:31:31 »

Спокойно Зина, не вярвам да изчезнеш съвсем. И аз слабея бързо, всички дънки ми висят отзад, полите ми се смъкват, но ще опитам този режим. Пробвах един ден да го хрупам, има засищащ ефект, но не е голямо количеството. От там идва и лекотата, предполагам. Гледам, че 3 дни ми трябваха, за да "тръгне" житцето. Колко ли дози трябва да направя наведнъж, за да имам за всеки ден? Започвам на 09.02 и докато мога.
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Житен режим
« Отговор #357 -: 08-02-2015, 13:05:46 »

Започнахте ли, момичета? Аз започвам утре. Купих си лимец да кисна.  :Cherries
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Житен режим
« Отговор #358 -: 08-02-2015, 16:20:10 »

Да прощават последователите на Дънов, но си мисля, че този житен режим е най-обикновена диета. Или поне, не виждам с какво се отличава от диетите за отслабване. Днес например съм на един варен картоф и една ябълка, а до вечерта ще изконсумирам още няколко плода. С какво житният режим превъзхожда моето хранене? Лошото при диетите е, че когато завършат, практикуващите ги се завръщат към старите си хранителни навици. Аз лично се старая да изменям много бавно(плавно) хранителните си навици, но за сметка на това да ги отстоявам и запазвам. Все се каня да ви питам, къде е смисълът да гладува,  човек хранещ се по начало с вредна храна, когато след края на гладуването, пак ще се завърне към старите хранителни навици?
« Последна редакция: 08-02-2015, 16:22:54 от DeNiro »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Житен режим
« Отговор #359 -: 08-02-2015, 16:39:34 »

Ами то тези , които са се докоснали и са приели за ценна идеята за гладуванено си мисля че са преминали през цялата важна информация за храната ни ( с плетена  в нея конспиративна теория) и са заинтересувани за здравето си и не биха се върнали към старите си вредни навици.
Променя се мисленето като цяло.
Към по-добро.
Изхождам от своята гледна точка и си мисля, че повечето хора са така....
« Последна редакция: 08-02-2015, 17:09:48 от zinaida »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.