Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128706 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Житен режим
« Отговор #300 -: 09-02-2012, 00:07:47 »

  и пробуждане на хората.
  Мер,бих искал да ти задам един въпрос,на който имам отговор,но бих искал да чуя твоето мнение конкретно.
  Пробуждане има,ако има какво да бъде събудено.Ако няма какво,не може да става дума за процес за пробуждане.Разсъждавам строго логично.От поста ти се подразбира, че имаш пред вид "духовно пробуждане" ,а не физическо такова.Съответно, за да имаме духовно пробуждане,се предполага ,че има  душа  ,вътре във физическия човек,която именно трябва да бъде пробудена.До тук всичко е повече от ясно.
  Сега въпроса, който искам да ти задам, е този:Във всяко физическо тяло ли има съдържание ,което да може да се определи като душа,за да има какво да бъде събудено?И може ли ,според теб да има тяло без човешка душа,а например душа на вълк ,куче ,лисица,червей и т.н.?
  Искам да ти кажа,че въпроса ми е съвсем не е на майтап  макар, че обичам майтапите!Въпроса ми е съвсем сериозен,може би не съвсем стандартен,но напълни сериозен.Задавам го ,защото имам определени субективни наблюдения,които ми показват много странни резултати по случая.Просто искам да проверя ,дали само аз виждам същото.В случая питам теб.Ако не те домързи,отговори ми ,ако обичаш.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #301 -: 12-02-2012, 18:03:51 »

 :kisss:Може ли аз да отговоря...нали и аз съм Мария?
       
Във всяко физическо тяло ли има съдържание ,което да може да се определи като душа,за да има какво да бъде събудено?И може ли ,според теб да има тяло без човешка душа,а например душа на вълк ,куче ,лисица,червей и т.н.?


Душата е семенцето, което Бог посява във времето и пространството.Това семенце преминава през два големи периода - инволюция и еволюция.Инволюционния период е слизане на семенцето бавно и поетапно организирайки около себе си субатомния свят елементарните частици.
Става бавно и постепенно компресиране  ,сгъстяване на материята до определена форма.И така през милиони години с много търпение и Любов Бог си посява и отглежда тялото<храма, църквата>,до животните ,като на върха на тази пирамида е Чело(ум)века.От тук нататък започва Еволюцията.Семенцето започва да развива ум, съ-знание,  и придобива правото на свободна воля, т.е. да взема самостоятелни и отговорни решения!За което съответно е необходимо мнооооого време и още по-много опити!!!И от тук нататък е Душата!!!В Инволюционния период е водена, а в Еволюционния е водеща!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #302 -: 12-02-2012, 18:10:51 »

 :kisss:А сега по темата.Днес е 5 ден благословен!Чувствам се страхотно.Ходих по гости, сняг ринах, на разходка до замръзналия Дунав ходих и снимки у фейса пуснах!Наздраве на всички житуващи!!!Когато направите този режим постоянен, тялото свиква и си го иска!Моторика деца, моторика!!! :weight_lift:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Житен режим
« Отговор #303 -: 12-02-2012, 23:17:44 »

:kisss:Може ли аз да отговоря...нали и аз съм Мария?
 
Може.  :CherriesМен ме интересува мнението на Мер.Ти щом искаш,  :sorcerer - emotloader:можеш да кажеш каквото желаеш. :peperudi:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Житен режим
« Отговор #304 -: 14-02-2012, 01:36:33 »

Здравейте, как върви житуването при вас?  :flowers2:
Ще стигнете ли до края?
Досега при мен всичко минава много леко и приятно  :peperudi: Дори готвя без да ме изкушава храната и излизам, като пия само вода без да се изкушавам от нищо, плюс това имам супер много енергия. Само че се чудя, дали като за 1 път 7-8 дни не са достатъчни и наистина ли си заслужава да се направят 10-те дни. Досега повече от 5 дни не съм правила режими и почвам да се отегчавам, а предстои и захранването.  :surpris_23:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #305 -: 14-02-2012, 17:58:57 »

 :kisss:И аз така.Само дето ми е много безсолно.Ако искаш  инфо и подкрепа бегай тука 
http://www.facebook.com/groups/duh.grupa6/297787500285434/?ref=notif&notif_t=group_activity
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Житен режим
« Отговор #306 -: 14-02-2012, 20:54:37 »

Благодаря ти  :flowers2: аз съм там вече, само че в тази група всички са едни надъхани, че не ми се отваря дума за отказване, друго си е тук, в уютния форум  :kisss:
Сол по принцип почти не ползвам, но в случая житото би било пъти по-вкусно със сол - но така нямаше да се наяждаме само със 100 грама...
Слънчевото време днес ми повлия ободряващо и реших да продължа докрай!  :weight_lift:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #307 -: 15-02-2012, 16:51:43 »

 :kisss:Житното зърно е емблема на човешката душа. То представлява велика история в развитието на природата. В него има сила, възможност, дух на самоотричане, с която сила то храни себе си и другите. То е една велика загадка. Житното зърно е едно от възлюбените деца на ангелите. Колкото повече се дъвче то, толкова повече придобива човек. Най-чиста храна е житото. Засега по-здравословна храна от житото няма. Обаче тъй, както днес мелят житото и приготовляват хляба, голяма част от хранителните му вещества се губят. Много нещо от Слънцето е вложено в житното зърно и ако можехте да извличате от него това ценно съдържание, нямаше да имате нужда от друга храна. Всички други храни идват като допълнение на житото и хляба.
     Ако ние знаехме как да употребяваме храната, нямаше да ни трябва абсолютно никаква друга храна освен житото. Като променяш,своето състояние, ти ще привличаш всички ония елементи, които се съдържат в житото. Да допуснем, че искаш да извлечеш елементи за ума си. Какво ще направиш? Ще впрегнеш азотните вещества на работа, като мислиш постоянно за духовния свят, за Бога на любовта. Само така ще извлечеш тия необходими за тебе елементи от житото, които Слънцето е вложило в него. Ако искаш да извлечеш енергия за чувствата си, за сърцето си, ще'впрегнеш кислорода на работа.


Книга за здравето  Петър Дънов
http://roads.athost.net/authors/garvanski/kniga5.htm
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #308 -: 17-02-2012, 12:37:11 »

 :kisss:На успелите -браво!На не успелите - ще успеят!
Подмладих се , разкрасих се...сърце младо не трае на село в градинката иска да копае  :weight_lift:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Житен режим
« Отговор #309 -: 12-03-2012, 10:15:04 »

 А аз да попитам лимецът подходящ ли е за житен режим или няма значение? Някъде прочетох, че обикновеното жито било енергийно по-добро. От днес съм си наумила да съм на житен режим, дано успея докрая, че последния път се провалих :Appetit_4: :Confus_3:.Обявявам го тук, че после да ме е срам да се откажа :Content_4 - emotloader:. И тъй де , ако имате представа за лимеца, или да ходя да търся друго жито днес, ако въобще намеря , че в нашия  град имаме само един магазин където съм виждала да продават.
Активен

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Житен режим
« Отговор #310 -: 29-01-2013, 21:28:42 »

От утре започва житен режим 2013г. На житуващите УСПЕХ  :essen:
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #311 -: 30-01-2013, 10:24:43 »

 :kisss:На добър час на Душите по Пътя!!!Лек,здравословен и творчески житен режим.
За тези ,които искат да знаят по вече има много инфо на гуглето, у фейса има група на житуващите.
Аз си го правя с обикновено жито, бланширао за варене, но не го варя,  а си го задушавам с преварена изворна вода в стъклен буркан от сутринта с по-вече вода ,която пия с лимон, понякога с малко мед.И най-често не успявам да го изям всичкото.Ям ябълки , орехи и мед, като ги редувам.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Житен режим
« Отговор #312 -: 31-01-2013, 11:34:02 »

http://www.dar-center.com/article/?article=1554

 Тук се споменава друг походящ период за житния режим 27.02-08.03.2013г.
Активен

pupsita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Житен режим
« Отговор #313 -: 13-02-2013, 15:02:55 »

Мисля и аз да го направя от 27.02
Активен

ve_san

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Житен режим
« Отговор #314 -: 12-09-2013, 10:16:25 »

Здравейте,
писано е, че най-добре е житния режим да се прави през февруари (и повечето хора го правят тогава), но аз като човек, който е минал през редица очистителни процедури, разбрах, че най-важно е човек да се вслушва във вътрешния си глас, в тялото си и най-вече в душата си и затова реших да го направя сега, на прага на есента...и на прага на Равноденствието. Намирам особена символика в това - житувайки, реших да потърся равноденствието в себе си. Днес ми е 4-ти ден, не съм си определяла колко от 10-те дни ще изкарам, колкото, толкова. Иска ми се да са поне 5. Чувствам се добре, уверена, спокойна. Нямам главоболие или други болки. Не съм отпаднала, напротив. Спя добре, не повече и не по-малко от нормалното. Не сънувам кошмари.
Това, което исках да споделя е, че е важно човек да се самоналюдава и да размишлява върху промените, които настъпват с него, но доколкото това е процес на изчистване и "олекотяване", не е необходимо да им придава толкова голяма важност. Състоянията идват и си отиват - както се сменят сезоните, настроенията, деня и нощта и прочее. Прави ми впечатление, че повечето от пишещите тук са толкова вторачени в себе си и последствията от житния режим, че им убягва идеята и смисъла на начинанието. Понякога смисълът на пътя е в самия път. И с житния режим е така. Не целта е важна, важното е волята да започнеш, волята да преминеш и волята да довършиш това начинание. Както и да оставиш нещата да се случват.
Не критикувам, просто споделям.
Прекалено консуматорска, егоцентрична визия и възприятие на житния режим е това за мен - колко жито изяждаме, колко дни, колко килограма сме свалили, как ни възприемат околните и т.н.
Що се отнася до хората, които прекратяват режима под натиска на околните - no comment. Замислете се сериозно с кого и в каква среда живеете, щом това е възможно да ви се случи.
Вярвайте в себе си и следвайте вътрешния си глас, никой друг не може да знае кое е добре за вас освен вие самите.
 
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Житен режим
« Отговор #315 -: 01-02-2014, 22:34:21 »

От 20 този месец почвам житното хранене/режим. (озовах се в един омагьосан житейски водовъртеж)
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Житен режим
« Отговор #316 -: 02-02-2014, 08:55:29 »

Не е точно от 20 - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=706001.msg26828021#msg26828021
Има доста информация там, която може да ти е от полза за начинанието. Житуването в група е незаменимо за опора.
Успех!
Активен

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Житен режим
« Отговор #317 -: 02-02-2014, 10:20:25 »

Благодаря Нели.
Активен

ora

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Житен режим
« Отговор #318 -: 16-02-2014, 13:03:06 »

Здравейте,има ли житуващи от понеделник 17.02? :Confus_3: ???
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Житен режим
« Отговор #319 -: 16-02-2014, 21:46:57 »

Може би от сряда, не сьм сигурна...
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.