Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128718 пъти)

Тедо Димитров

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Житен режим
« Отговор #280 -: 24-12-2011, 00:42:06 »

Ако не намерим поле за изява, ще си тръгнем без да създаваме никакви проблеми. ;)
Two sides of the story, my friend. ;)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Житен режим
« Отговор #281 -: 24-12-2011, 00:45:16 »

Това имахме и ние предвид :) благодарим ти за разбирателството.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Житен режим
« Отговор #282 -: 08-01-2012, 16:56:47 »

Разбрах, че тази година "масовият" житен режим ще е от 8 февруари... ще се включи ли и някой тук? Аз мисля да се пробвам за 1 път
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Житен режим
« Отговор #283 -: 09-01-2012, 00:51:22 »

Ами и аз мисля да опитам,но нямам амбиции да издържа целия режим...ще си осигуря обаче всичко необходимо,може и отпуск малко да си взема... :)А замо пшеница ли се ползва,или може камут,спелта,овес... :surpris_22:
« Последна редакция: 09-01-2012, 00:57:06 от eleonorad »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #284 -: 09-01-2012, 13:14:33 »

 :kisss:Аз съм там за сетен път!Всичките ни гладувания са подмладяващи процеси, така че съм там с двата крака.Като се има предвид, че зимата ми е много мързелив  период (нямаше да е зле да мога да се привеждам в зимен сън, вместо в зимен мързел).Домъчняло ми е за пуста мотика, мотика още лопата, лопата още цветята, цветята и дървесата... tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

dragonfly

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Житен режим
« Отговор #285 -: 11-01-2012, 01:11:27 »

mariiina, много се радвам като видя че пишеш. Харесва ми духа ти, чувството за хумор и че винаги си изпълнена с живот и желание да експериментираш. Абе с една дума, кефиш ме  :fluretaa: Кога намираш време и за писане между мотиката, лопатата, цветята, градинката и т.н. Поотвлякох се. Та думата ми беше, че и аз съм решила да се включа и да опитам житния режим тази година. Надявам се да мога да издържа поне няколко дни. По принцип спортувам доста а и няма как да си взема отпуска, така че малко се притеснявам как ще ми се отрази на работата и дали ще мога да продължа да спортувам през това време. С жито съм се снабдила, сега трябва да си взема термос и почвам да се настройвам психически и физически (т.е. да минавам главно на сурова храна).

Активен
Success is getting what you want; happiness is wanting what you get.

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Житен режим
« Отговор #286 -: 11-01-2012, 11:05:12 »

ОООО! И аз ще участвам!Радвам се, че този път не го изпуснах(миналата година малко късно се включих)
За пръв път ще ми е!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #287 -: 11-01-2012, 11:32:01 »

mariiina, много се радвам като видя че пишеш. Харесва ми духа ти, чувството за хумор и че винаги си изпълнена с живот и желание да експериментираш. Абе с една дума, кефиш ме  :fluretaa: Кога намираш време и за писане между мотиката, лопатата, цветята, градинката и т.н. Поотвлякох се. Та думата ми беше, че и аз съм решила да се включа и да опитам житния режим тази година. Надявам се да мога да издържа поне няколко дни. По принцип спортувам доста а и няма как да си взема отпуска, така че малко се притеснявам как ще ми се отрази на работата и дали ще мога да продължа да спортувам през това време. С жито съм се снабдила, сега трябва да си взема термос и почвам да се настройвам психически и физически (т.е. да минавам главно на сурова храна).


 :kisss: Не се кахъри...всичко е в това дето е на раменете ти.То не е за хубост, ами за лудост.Т.е. трябва да си малко луд за да се пробваш сам, а не докторите върху тебе!И винаги преди такова  влудяване  най-важна
е мотивацията!Започва да те преследва едно ЗАЩОООО...На което аз опонирам...за здраве и красота и доброта. tooth
« Последна редакция: 08-02-2012, 22:35:59 от Mep »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Житен режим
« Отговор #288 -: 12-01-2012, 01:42:08 »

Нещо не успявам да намеря жито за покълване, брей, да не са го изкупили вече за режима  ???
Активен

vehadi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Житен режим
« Отговор #289 -: 28-01-2012, 14:53:56 »

Аз предупредих преди три месеца/в нета/,че може да има недостиг на жито за покълване.
За големите градове-има в моловете /в големите хранителни магазини/.
Има и тук: http://www.dietbg.com/contacts.html /Обаждах се да питам/
Има групи в нета,които започват режима.Там е и информацията за магазините в страната.
Пакетът е половин килограм.Купете си три.
Успех!
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Житен режим
« Отговор #290 -: 28-01-2012, 19:01:47 »

Нещо не успявам да намеря жито за покълване, брей, да не са го изкупили вече за режима  ???

 :sorcerer - emotloader:
Аххх дано да не достига поради повишения интерес,т.е. започва се!Все повече и повече хора....(не че искам да има дефицит,да не ме разберете погрешно)

А който се притеснява дали ще му стигнат силите по време на режима-е няма такава енергия.Всичко се върши с лекота и усмивка.Невероятно зареждаща практика!
Ей така си  :peperudi:  :whistling2 - emotloader:
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Житен режим
« Отговор #291 -: 28-01-2012, 19:13:12 »

Бих искал да задам 3 въпроса ,на които имам отговори за себе си.Искам да чуя други мнения.Няма да споменавам личното си мнение,че то не е за споменаване :Confus_3: tooth,с оглед на това да не бъде засегнато личното достойнство на определен тип форумци.

1.Първия ми въпрос е :С какво личния ефект върху тялото и съзнанието на един човек е по-добър ,когато практикувайки житния режим ,той  мислено,виртуално или действително в ежедневието си ,се включи в дадена група от хора, правещи същото? С една дума как ,другите ,които знаят че практикуваш "житния режим",ще допринесат на на клетките на твоето тяло да извлекат по-голям ефект от него?Опишете точно механизма,моля.
 Мотива да го задам  е,че тази тенденция е от край време сред хората ,които го практикуват.

2.Втория ми въпрос е:Необходимо ли е да се прави ?
  Мотива ми да го задам е от чисто практичен опит.Ако винаги ,когато е гладен,яде човек пшеница /покълнала или варена/,винаги през всички години,всеки божи ден,когато изпитва глад/,колко много повече би му помогнал житния режим през февруари?Житния режим се прави с жито,не с пшеница ,според предписанието на Петър Дънов.Колко е голяма разликата между житото и  пшеницата?Малка е-има ,но е  малка.

3 Третия въпрос е :Защо трябва да се прави този "режим"?
  Мотива да питам е следния:Режим ,значи ограничение,канон,нещо ,което има прегради,правило или нещо,което се налага,поради някакви причини.Когато Дънов е определил как точно да се прави този режим и кога , е имал пред вид факта ,че през цялата година и особено през зимата ,неговите следовници по онова време, доста са си задръствали телата с  разни блудкави храни, пораждащи отрови, пречещи на съзнанието им,за да го разберат какво им приказва в беседите си.Те и без това не са блестели с интелект ,така че не е било никак лошо да им изсмисли този "режим"та поне малко да си пречистят акъла и тялото.Това дотук е много добре премислено  и препоръчано от него-точно както трябва за тези, които трябва.Той е знаел, че те са си угаждали с разни неща в останалата част от годината-това са знаели и те самите.Затова ,поставени в "режим'  разнебитените им умове и тела са идвали горе -долу в кондиция за следващата година.Човека е бил прав да го препоръча за онези хора по онова време-защо?Защото е било нужно за режима на хранене,който са имали те ,макар и вегетариански.Но онова време е било преди 60-100г.хората са били прости и със слаба воля ,тези около него,масата поне.Този "режим" е бил нещо като да се изповядат и да се пречестят,както телом ,така и духом,защото са правели в останала част от годината сума ти глупости...Тогава-да,но сега?Нима хората са същите и правят същите глупости?Ако не е така и са по умни,защо им е "режим"да ги стяга.Те ще са си стегнати и така.А ако са отпуснати сега и лапат едно друго цяла година ,къде е разликата между глупавите миряни,които ходят на черква да палят свещ и да се изповядват."Режима " не е ли нещо като изповед,което да  опрости греховете  на духа и тялото,след което  да се почне пак едно яросно папкане на  разни вегетариански вкусотии?На изповед не ходи ли оня ,дето знае ,че е направил грешка и съзнава това?Той ходи.Е, това ми е мотива -защо да се пречестяваме ,ако пак ще тварим тялото и духа си през следващата идна година,докато дойде време за другото покаяние-другия "житен режим".Не ели по добре да изберем едно от двете-или се храним винаги с жито и пшеница или карама както ни е  кеф ,пък докъдето стигнем,какви пречиствания и защо,като сами сме програмирали пак да оплескаме работата до другия път?според мен е загуба на време само.Или-или.Това  да си мислим че сме уж в златната среда ,са залъгалки.Защото "режима " не е никава златна среда ,а е процес на вкарване в нея.А вкарват оня ,които сам се е изкарал,нали ? tooth tooth :Confus_3: :Content_4 - emotloader: :sorcerer - emotloader: :essen:

Въпросите ми не са ангажиращи,,просто ей така питам ,между другото... tooth :Confus_3: :Appetit_4: :essen: :peperudi: tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Житен режим
« Отговор #292 -: 05-02-2012, 14:43:18 »

От 8-ми февруари ли почваме?
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Житен режим
« Отговор #293 -: 07-02-2012, 10:43:15 »

Аз започнах днес - с три деца съм и съм си втълпила трети ден че днес е осми  :Confus_3:  , но пък през цялото време си мислех че искам по свеж ум - и се зачетох дните какво означават / вторник било точно за ума :) - явно съм се програмирала неволно ...
Успех желая на всички !
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #294 -: 07-02-2012, 12:05:32 »

[
1.Първия ми въпрос е :С какво личния ефект върху тялото и съзнанието на един човек е по-добър ,когато практикувайки житния режим ,той  мислено,виртуално или действително в ежедневието си ,се включи в дадена група от хора, правещи същото? С една дума как ,другите ,които знаят че практикуваш "житния режим",ще допринесат на на клетките на твоето тяло да извлекат по-голям ефект от него?Опишете точно механизма,моля.
 
 :kisss:Силата на примера!!!

2.Втория ми въпрос е:Необходимо ли е да се прави ?
  Мотива ми да го задам е от чисто практичен опит.Ако винаги ,когато е гладен,яде човек пшеница /покълнала или варена/,винаги през всички години,всеки божи ден,когато изпитва глад/,колко много повече би му помогнал житния режим през февруари?Житния режим се прави с жито,не с пшеница ,според предписанието на Петър Дънов.Колко е голяма разликата между житото и  пшеницата?Малка е-има ,но е  малка.

Разлика -няма.Символиката е в самовъзпитанието на саможертва!!!Вземайки за пример саможертвата на житното зърно!

3 Третия въпрос е :Защо трябва да се прави този "режим"?
  Или-или.Това  да си мислим че сме уж в златната среда ,са залъгалки.Защото "режима " не е никава златна среда ,а е процес на вкарване в нея.А вкарват оня ,които сам се е изкарал,нали ? tooth tooth :Confus_3: :Content_4 - emotloader: :sorcerer - emotloader: :essen:

Сегаааааа, значи някой иска да ни вкара в златната среда, от която ние непрекъснато дезертираме???
Е след като ти си в нея, ние сме да го наречем стремящите се към нея.Защо сме я втасали така ли...ами не знам...Но усещанията и лекотата не само на тялото ми, но и на душата ми ме връщат към този ми опит за сливане <йога> с нещо много приятно и ефирно и красиво! :surpris_23:


Въпросите ми не са ангажиращи,,просто ей така питам ,между другото... tooth :Confus_3: :Appetit_4: :essen: :peperudi: tooth
[/quote]
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Житен режим
« Отговор #295 -: 07-02-2012, 13:25:14 »

Искам най-сърдечно и съвсем официално да изкажа благодарностите си към mariiina,за това че единствена тя даде отговор на въпросите ми ,тук по темата.Адмирации и уважение! :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Като зададох въпросите ,това не значи че нямам отговорите. tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Confus_3:Задаването беше с цел  да бъдат провокирани мнозина ,пишещи по темата тук люде,да кажат- аджеба ,като правят всичко това ,дали са в съзнание за механизма на режима, дали го разбират с ума си.И за да разбера как са нещата,забих един трън ,под  формата на въпроси,за да видя кой може да го извади ,под формата на отговори.Това бе възможно само за mariiina.Което не значи ,че останалите приятели съфорумци,интересуващи се от темата ,не са го чели.Чели са ми "гадните " въпроси.Но като се досещат ,че при неточен отговор,ще дръпнат дявола  за опашката,/имам пред да отговоря/,просто минаваха и заминаваха ,все едно че не виждат какво питам....хехехехехех tooth tooth tooth.Обаче най-мъдрата жена тук във форума има  нужното виждане и даде ясно и точно отговори.Затова,искам да препоръчам на онези ,дето правят този режим, да имат за пример mariiina.Не за друго, а защото е най добра в това отношение!!!Превъзхожда с много ,много всички разбиратели по темата"житен режим" и ако не в самите техники,то в мисленето си за това и в духа си за това!А той е най- важния.... :thankyou: :thankyou: :thankyou:..Другите "транзитни рекламни агенти,списващи по темата и оцветени с бели дрехи " в тази тема и да тичат право срещу mariina ,никога няма да я стигнат!
Още един път благодарности за демонстрацията на ум,чистота ,знание и дух! :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #296 -: 07-02-2012, 13:39:02 »

 :kisss:Tенкю, баба. Аз пък не знам защо искаш всички да са се родили побелели и помъдрели  :surpris_23:
Иначе какво правим с еволюцията... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Житен режим
« Отговор #297 -: 07-02-2012, 14:01:20 »

:kisss:Tенкю, баба. Аз пък не знам защо искаш всички да са се родили побелели и помъдрели  :surpris_23:
Иначе какво правим с еволюцията... :surpris_23:
нищо няма да правим,ами ще я пратим във безсрочна ваканция.... tooth toothако искаш ,може и на почивка на ски ,тъкмо сега е удобно,да се пързаля...а лете-на плажа да си почива....една еволюция,при тва измислена...хехехехе.не е трудно да и намерим някаква работа.... :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #298 -: 08-02-2012, 15:02:19 »

 :kisss:Поздрав на всички житуващи и стремящи се към Голямата Любов!
Мое  слънце
моя  радост,
моя  болка,
моя  сладост,
не  изгаряй с лъчи  палещи
моите  крилца,
с които  се  опитвам  през  живота да  летя,
и  ако  мога  да  оставя  мъничка  следа.
Стопли  ме  с  дъха  на  любовта.
Искам  там  да  се  разтворя,
и  полъха  да  ме  понесе,
към  други  звездни  светове.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Житен режим
« Отговор #299 -: 08-02-2012, 23:06:02 »

http://jitenrejim.bratstvoto.net/ - много подробно описано в секцията въпроси и отговори. Твърди се, че ползите са повече за духовно развитие. Правила съм режима, но имаше и някои негативни последствия (като увеличаване образуването на слуз, но пък тогава прекалявах и с меда), сега пак ще пробвам, този път с лимец. Днес пропуснах, но утре започвам. Така и така правим нещо масово, може да го направим и с някаква идея, например по време на режима да визуализираме по-чиста Земя и пробуждане на хората.
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 24 запитвания.