Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128725 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Житен режим
« Отговор #240 -: 01-03-2011, 12:32:51 »

...
Тялото има забележителни умения да устоява на продължителни експерименти.  Знаем за антиоскидантна скала, ORAC, в която често за първо място се борят ACAI, боровинка, и други вкуснотии.
...

Ей, навсякъде излизат конспирации! Тук правя връзката с Orac - суперкомпютърът от "Седморката на Блейк". Сигурен съм, че той произвежда антиоксидантите и прави всичко останало!  :heart_2:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Калина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Житен режим
« Отговор #241 -: 01-03-2011, 13:23:25 »

Здравейте.Далеч съм от мисълта да оспорвам написаното от когото и да било.Не мисля,че имам задълбочени познания по темата.Но ми е чудно как толкова много хора ядат жито в подобен вариант.А и животните, горките...
Аз си карам 9-ия ден днес от режима :essen:.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Житен режим
« Отговор #242 -: 02-03-2011, 14:43:11 »

Здравейте.Далеч съм от мисълта да оспорвам написаното от когото и да било.Не мисля,че имам задълбочени познания по темата.Но ми е чудно как толкова много хора ядат жито в подобен вариант.А и животните, горките...
Аз си карам 9-ия ден днес от режима :essen:.


Ако се чувстваш добре, продължавай. Може да си от късметлийските 50 процента, които не проявяват инсулинов шок към жито.
А на по горното отговора е :  Толкова милиони хора на планетата пушат и пият ракия и очевидно въпреки драйфането от ракията и отчайващо вонящият им вид се кефят.
Житото може и да е вкусно, когато му се разкара зародиша ( където са проблемните оксалати и инсулиновия блокер ) . Под формата на булгур, сварено и направено с канела, лимонова кора и мед с орехи би могло да е вкусно.
Сурово и покълнало там само феновете знаят защо :)
От къде ли съм разбрал за горното. Някъде пуснах линк  към един от многото трудове по темата.
-----------------------------
Описание
Пшеница и други зърнени култури са в основата на типичната Западна диета / глутен зърнени храни (пшеница, ръж, ечемик, шпелта, камут и tritcale) може да бъде причина за множество хронични заболявания които трудно да се  се диагностицират. Тази книга описва как да се определи риска от развитие на глутен чувствителност, методите за изследване и възможности за лечение.

Джеймс Braly д-р се счита за водещ авторитет на глутен чувствителност и хранителни алергии. По време на своят 20-годишен клинични и изследователски опит, той помогна разработване, прилагане и популяризиране на изпитване хранителна алергия и целиакия скрининг заболяване с лекари на територията на САЩ. Д-р Braly се оттегля от клиничната практика през 1994 г. и сега преподава лекции и консултира на територията на САЩ, Канада и Европа. Той е и главен редактор на он-лайн бюлетин, д-р Braly на хранителната алергия в новини и тримесечните хранителни и билкови бюлетини за независими фармацевти, билкова Фарм бюлетин. Д-р Braly . Той живее в Лас Вегас, Невада. Рон Hoggan, магистър е с диагноза цьолиакия през 1994 година. Неговата бъдещите изследвания върху болестта и глутен зърна са публикувани в многобройни бюлетини, интернет страници и списания и е общопризнат в целиакия общността. Г-н Hoggan изнася лекции до голяма степен на темата на глутен чувствителност както за научно-целиакия общности. Той живее в Алберта, Канада.

Dangerous Grains: Why Gluten Cereal Grains May Be Hazardous to Your Health
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Житен режим
« Отговор #243 -: 02-03-2011, 17:22:37 »

Абе не знам, аджеба, житото антихрана ли е, не е ли, но мога само да кажа че нашите - и двамата - изкараха 10 дни житен режим и пращят от енергия, изчезнаха им разни мигрени, проблеми със ставите, високо кръвно и бая други проблемчета, проблеми и проблемища... Така че вярвам повече на него, отколкото на водорасли и други съмнителни добавки, ма мани ме мене - аз съм една проста плебейска Лизингова организация и нищо не разбирам от тез работи :angel: ;D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житен режим
« Отговор #244 -: 02-03-2011, 18:05:04 »

Камут и спелта не бих ги сложила в групата на пшеницата, макар и да съдържат глутен.
Активен

Калина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Житен режим
« Отговор #245 -: 02-03-2011, 22:09:50 »

Добър вечер.Искам да благодаря на Ortodoksalen_Anorektik за отговора.Вероятно попадам в щастливите 50%.Риторичността на чуденето ми как толкова много хора ядат такова жито,си я доловил.
Днес го привършвам режима -10 ден.Утре ще я започвам въпросната ангелска супа и разбира се ,ще действам по мое усмотрение,включвайки зеленчуци,ядки,нещо на пара и така.Онази година нямах проблем.Всъщност тогава,като четях Дънов,бях възприела пшеницата да е грухана,а тази година го направих с пшеница за покълване,но с гореща вода в термос.Чувствам се отлично
А на всички  във форума искам да кажа,че най-ценното тук,освен изоболието от информация и споделянето,е възможността да чуеш различни гледни точки.Не става въпрос кой крив,кой прав.Надали има абсолютизъм.Повечето от нещата са относителни.Комично е,когато някой казва нещо и хор от подгласници припяват,без да подлагат нещата на съмнение,анализ,логика.Дори и крайни,инакомислещите,помагат да открием най-доброто решение за себе си.
Относно четенето на безбройна литература,знам,че всички сме наясно за корпоративния и привкус,поне на повечето.
Слънце в душите ви през тези почивни дни желая. :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житен режим
« Отговор #246 -: 02-03-2011, 22:20:52 »

Мислех си нещо докато бях навън....
Ортодоксалният има доста знания и е много информиран. Но ако промени начина си на поднасяне на иформация и разни други неща (той си знае кои) много повече ще спечели в много отношения. Пиша го с най-добри чувства, колкото и да не му се вярва.
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Житен режим
« Отговор #247 -: 18-03-2011, 19:21:28 »

Да споделя какво ми се случи след житния режим. Може и да има нещо вярно в твърдението, че с ползваната през него храна подхранваме гъбичките.
От много години имам гъбички на единия крак и  4-те нокътя от него са бели и деформирани. Към края на 10-дневката започнаха едни ужасни сърбежи, а на 5-я ден от захранването се събудих с отекъл розово-лилав пръст и болка при нокътя. Оказа се панарициум /дано не бъркам термина/ - възпаление на нокътното легло.

Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Житен режим
« Отговор #248 -: 19-03-2011, 00:53:21 »

Да споделя какво ми се случи след житния режим. Може и да има нещо вярно в твърдението, че с ползваната през него храна подхранваме гъбичките.
От много години имам гъбички на единия крак и  4-те нокътя от него са бели и деформирани. Към края на 10-дневката започнаха едни ужасни сърбежи, а на 5-я ден от захранването се събудих с отекъл розово-лилав пръст и болка при нокътя. Оказа се панарициум /дано не бъркам термина/ - възпаление на нокътното легло.



Комбинацията ябълки, мед, орехи и жито е може би най-лошата възможна от много позиции. Ябълките по принцип се понасят добре когато са откъснати от дървото. Няколко дни след това започват да гъбясват и да образуват патулин.  Няколко месеца след това няма никаква полза от тях. Житото е сравнително безопасно на булгур. Когато зародиша е там ( споменах ли шапионата по оксалова киселина ) и инсулиновия блокер в зародиша. И така ябълките са въглехидрат, житото предизвиква много яко гъбясване, кандида го обожава за да пуска спори в червата, медът усилва реакцията а орехите са кулминацията. Съдържат ( тук може да направя грешка ) арахидонова или алфа линоленова като тази в лененото семе и блокират усвояването на гама линоленовата. С други думи освен гъбясването ще има последвало главоболие от силната инсулинова секреция и последвалата хипогликемия. Ако не се случат тези неща при вас, се считайте за много здрави хора и можете да правите всичко с тялото си. Тоест щастливци сте. Ако имате някакво предчувствие за намалена костна плътност, болки в кръста или в тазовите кости, в носещите кости сте на прав път. Житцето ви изяжда калция.



 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житен режим
« Отговор #249 -: 19-03-2011, 07:49:21 »

А защо лекарите и химиците ,познавайки отлично физиологията и химията в организма,разни коселини,инсулини,блокери,токсини,не могат да излекуват почти нищо? Защо не направят универсална храна,универсална диета?Не може да се разглежда всичко с химия,биология и математика,има и жив дух.
Добрите мисли и емоции лекуват,убиват лошото и лишават патогените от среда. Погледнете въздеиствието им върху водата,а ние сме почти от вода.
Защо при абсолютно еднакви условия,храна и вируси,не се развиват еднакви заболявания и симтоми?
Иначе и аз не правя житен режим,венците ми се раздразват,правя гладувания.Но ям лимец, покълнал, с мед орехи и канела и това ми е понякога за целия ден и се чувствам отлично и пълен с енергия. Е не съм маратонец де. :D :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житен режим
« Отговор #250 -: 20-03-2011, 09:42:12 »

Защо при абсолютно еднакви условия,храна и вируси,не се развиват еднакви заболявания и симтоми?
Защото зависи от конфликта и дали изобщо има такъв. ;)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Житен режим
« Отговор #251 -: 05-04-2011, 18:54:16 »

Е няма как да зависи само от въшни фактори. Дори да се абстрахираме от духа(въпреки че съм напълно съгласна с вас за голямото му влияние), ти се раждаш със свое си ДНК, с някои дадености, зависими от генетични фактори, тоест със силни и слаби страни в организма. При дишане на мръсен въздух и приемане на някакви токсични вещества, при един ще се окаже белият дроб по чувствителен, а при друг - черният.  Не е казано, че всички хора трябва да се разболеят от рак и цироза едновременно.

И как ще не могат да излекуват почти нищо? Не е вярно това. Ясно, че е недостатъчно и незадоволително. Ама просто всички се развиват като охлюви, особено ако трябва дадена практика да се наложи "масово". Другото, което е, че се появяват все нови болести и мутанти. И третото, никой наистина не иска всички хора да са здрави и щастливи. Планетата е пренасена и т н и т н.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

dindan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Житен режим
« Отговор #252 -: 15-05-2011, 07:28:00 »

Здравейте на всички.Въпросът ми е кратък.може ли да се прави секс по време на житния режим
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житен режим
« Отговор #253 -: 15-05-2011, 07:57:01 »

Може,но на гладно . :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

carbamid

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Житен режим
« Отговор #254 -: 09-06-2011, 08:39:52 »

Здравейте,

Току-що се регистрирах като искам да споделя какво възнамерявам да направя и ако може да ме посъветвате дали е уместно.
Вече 6-ти ден съм на гладуването по Ковачева - 800 грама на ден сезонни плодове и чай с мед, като се редуват през 2 часа. И след като изчетох доста неща, установих че най-добре е тя да се направи за 20дена. Обаче на мен не ми стиска. Не заради глада, той отдавна отсъства, а по-скоро за това какво ще се случи с тялото ми. В смисъл, до кога ще е пречистването и кога ще започне усвояването на здрава тъкан от тялото ми. Надявам се да разбрахте нещо :). Така, четейки из сайтовете попаднах и на житния режим. Хрумна ми да направя 10 дена по Ковачева и след това да премина на житния режим.
Искам да ви попитам как смятате, би ли имало някакви проблеми при това преминаване, не е ли прекалено много храната в житния режим, за да започна директно от Ковачева на него? Как би се отразило на храносмилателната ми система? Би ли трябвало да се направи някаква почивка между двата режима? Въобще, ако някой има опит с тази комбинация или нещо подобно да сподели.

Благодаря Ви предварително
Поздрави
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Житен режим
« Отговор #255 -: 09-06-2011, 08:41:57 »

При режима на КОвачева преминаването към ендогенно хранене ще стане в зависимост от това колко мазнини си натрупала, окол0 45 тия ден :))))
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Житен режим
« Отговор #256 -: 09-06-2011, 09:19:50 »

Май има предвид, кога ендогенното хранене ще изяде мазнините, след това шлаките, после туморчета и/или патологични или излишни образувания и накрая ще започне да се "изяждат" здрави тъкъни. Еми горе долу никога  tooth, особенно ако се храни през 2 часа (това пък къде го видя при Ковачева, не знам). По тази логика плодоядците да са измрели отдавна, ама не са.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Житен режим
« Отговор #257 -: 09-06-2011, 14:13:15 »

По тази логика плодоядците да са измрели отдавна, ама не са.

Е да, но повечето плодоядци надали ядат до 800 грама на ден  ;)

carbamid, ако това ти е първия плодов режим, започни да се захранваш тогава, когато ти дойде голям глад. Сега както казваш нямаш глад. Ще дойде момент, когато може много да си гладна, но все пак това е и малко лъжовно дали не е един друг глад (разликата се усеща ако сме по-чувствителни към усещанията си). Иначе като направиш 10 дни плодов тогава се захрани със зеленчуци постепенно както е описано, и към 5-6 ден постепенно започни да хапваш покълнало жито и след това може да преминеш само на жито. Аз така процедирах.
За ендогенното хранене - зависи колко килограма си. Хора с повечко кила и мастни натрупвания ще могат да правят дълги гладувания. Но пък и всичко зависи от психичното състояние.
Активен
Духът владее материята!

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Житен режим
« Отговор #258 -: 10-06-2011, 23:15:23 »

Май има предвид, кога ендогенното хранене ще изяде мазнините, след това шлаките, после туморчета и/или патологични или излишни образувания и накрая ще започне да се "изяждат" здрави тъкъни. Еми горе долу никога  tooth, особенно ако се храни през 2 часа (това пък къде го видя при Ковачева, не знам). По тази логика плодоядците да са измрели отдавна, ама не са.
А по друга логика как има инеяди?
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Житен режим
« Отговор #259 -: 11-06-2011, 19:19:07 »

А по друга логика как има инеяди?
Това слънцеяди ли са? Там действително има някаква друга логика, не знам, просто ми е бедна фантазията ...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.