Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128722 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Житен режим
« Отговор #180 -: 03-02-2011, 08:55:31 »

Тази година решихме със съпруга ми да не захранваме с картофена супичка.
Направо със зелева салата, като мислим известно време да продължим с житото 1 или два пъти на ден.
Да ви призная не издържах 10 дена.
След като писах тук на 6-тия ден направих една голяма глупост: Понеже се чувствах много енергична и реших да поспортувам...Леле наспортувах се за месец напред  :Confus_3:
Първо направихме край морето една дълга разходка- беше чудесно, слънчево време. И понеже в събота в един от моловете имаше "отворени врати"-всички занимания спорт и танци бяха безплатни, та кака ви Лила като отиде в 15:30 до 19:30 направо се скапа. Пробвах Пластика, Зумба фитнес, Народни танци, Салса, Индийски танци. Незнам дали не пропуснах нещо  tooth Уж исках да пробвам само индийските танци, а то....
Та затова не гладувах 10 дена  :Confus_3:
Та сега караме на салати, кълнове, сурови супички и така ми харесва много. Обожавам да ми е леко и да съм енергична. ААА сутрин пием сокове, ще си правя пречиствания на дробчето.
Успех на всички, които все още житуват.
Обичам ви!
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #181 -: 03-02-2011, 09:32:44 »

mariiina, много ти благодаря. Ще препрочета цитата внимателно.
Днес ми е 9-ти ден.
Мисля,че Beelee беше споменала, че и било студено. Мен от 3 вечери чак ме втриса вечер от студ. събуждам се през нощта от студ.Надявам се това да се регулира до 1-2 дни.
Опитвам се да живея с позитивни мисли.
Весел ден на всички!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #182 -: 03-02-2011, 16:17:17 »

Да, много ми беше студено, но за това си има причини :)
Едната, естествено, е храненето, аз много обичам лятото да съм на житуване, защото жегата изобщо не ми пречи, даже напротив - приятно ми е. Докато бях всеядна, лятото ми беше страшна мъка, изобщо не издържах на жегата. Това, обаче, е индивидуално - при теб чак предпоследния ден се е получило. Предполагам, че като почнеш да се захранваш, ще мине.
Втората причина са килограмите, аз от 2 години се боря с тежък целулит и в момента вече доста голяма част от него липсва, т.е. ходя без грейка   tooth Възприятието за студ сега ми е променено, спрямо това, което е било през целия ми предишен живот.
Третата причина е, че живея в мансарда, където 3 от 4 стени са външни, няма санировка, нито въздушни междини, нито свестна дограма, нито хубаво парно...квото е навън, такова е и вътре. Вечер се завивам повече, но през деня е някакъв ужас...добре че се изнасям...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Житен режим
« Отговор #183 -: 04-02-2011, 08:10:39 »

Beelee, малко извън темата, но ми е интересно да споделиш опита си в борбата с целулита. :Confus_34:
Поздравления за липсващата "грейка"  :Content_14:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #184 -: 04-02-2011, 08:46:56 »

Beelee, и на мен ми стана интересно за целулита.Ще чакам отговора ти. Що се отнася до студа има си логиката за храненето и се надявам да се оправя.Тази нощ ми беше по-добре, но спах с чорапи/ужас/. А сутринта в 7.30 беше -13 градуса.
Пак забравих да се изтегля за равносметка смъкнати килограми.
Чакам с нетърпение да се постопли, за да започна отново да бягам сутрин в 6.00 часа за тонус.Страхотно е. В момента нямам време за фитнес, та поне това да правя.
Много усмивки за всички
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #185 -: 04-02-2011, 14:20:54 »

Здравейте,

ами борбата...е безмилостно жестока  tooth
Нещата при мен са започнали още в училище, когато се подлагах на драстични диети. След това бях почнала да водя много разточителен живот - безсъние, стрес, стимуланти, junk, обичайните неща. Тогава отслабнах до 63 кг, но нездравословно (имах активно тегло 49кг, смятайте колко мазнини!). Около 2 години и половина ходех сериозно на силови кондиционни тренировки и спазвам ниско-въглехидратно високо-мазнинно хранене на животински мазнини. Вдигнах активното тегло до 58 кг, но мазнините си останаха и всъщност бях качила, вместо да свалям, като в края бях достигнала плато. Тогава започнах да се интересувам от Аюрведа и разбрах защо е платото - просто не обработвах добре слузообразуващите храни. Това се потвърди и от акнето, каквото и през пубертета не бях имала. Тогава беше през Май 2008. Започнах постепенно да минавам на сурово за различни периоди от време, ако съм 'на кеф' правех и житния режим поне по няколко дни.  Същевременно започнах и вакуумен масаж с вендуза. Ходя на серии по 30, след което правя почивки по месец-два. Проблемът ми беше по целите крака и ръце, заедно с гръб и корем. Попаднах на много свястна и загрижена масажистка, която е 'оправила' доста хора с подобен проблем. Тогава бях 86 кг. В момента съм обратното - 68 :Р Активното тегло не ми е паднало много, все още имам страхотен тонус и катеря баирите като козичка. Общо до сега съм направила 6 серии по 30 масажа. Доста са и като пари и като ангажимент, защото преди всеки масаж ходя на сауна, правя си ексфолиране, абе доста се занимавам, но тялото ми е прекрасно. Шегуват се с мен, че съм им ходеща реклама  :police:
Ако искате, мога да ви дам координатите на лично, намира се в София, близо до Лъвов мост.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Житен режим
« Отговор #186 -: 04-02-2011, 15:15:48 »

Извинявам се за въпроса, но как се изчислява (измерва) активното тегло.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житен режим
« Отговор #187 -: 07-02-2011, 08:26:58 »

Измерва се % мазнини,най-точно е с кожна гънка .
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Житен режим
« Отговор #188 -: 07-02-2011, 18:01:17 »

единият метод, който знам, е с машинка, която замерва на няколко места по тялото какво количество сланина има и след това прави изчисление какъв % от вас е активно тегло
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

sonja_k

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Житен режим
« Отговор #189 -: 08-02-2011, 12:08:27 »

       Интаресувам се кой ден от февруари е добър за започване на режима? Надявам се пак да има група. На всички които го направиха благодаря за споделянето и хубавите думи. Действате зареждащо. Много радост в сърцата!
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Житен режим
« Отговор #190 -: 10-02-2011, 08:20:08 »

Приятели, моля ви споделете какво жито си купувате за покълване!
Лимеца, който продаваме не покълва напълно  :surpris_23: Много е мекичък и вкусен, но не покълва.
Странна работа! Ще си поръчам и от Слънце и луна и ще видим и него.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Житен режим
« Отговор #191 -: 10-02-2011, 11:44:43 »

       Интаресувам се кой ден от февруари е добър за започване на режима? Надявам се пак да има група. На всички които го направиха благодаря за споделянето и хубавите думи. Действате зареждащо. Много радост в сърцата!

от 21 понеделник (групата от браството) или от 23 (от форума на bg-mamma http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528794.690)

аз мисля да пробвам пак, от 23, но не знам още дали да са 10 или 7 дни.  :Content_22:
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Житен режим
« Отговор #192 -: 10-02-2011, 17:03:33 »

Здравейте ! :flowers2:Не съм писала от миналата година,но ви чета често.Ще се включа във февруарския режим ,за който вече нямам търпение.
Не  се съмнявам ,че ще е лек и приятен във вашата компания.Само си пожелавам захранването да го направя както трябва ,защото миналия път (миналата година месец-март )не успях.
Успешен ден !
Активен

vehadi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Житен режим
« Отговор #193 -: 11-02-2011, 17:37:53 »

От днес започва физическата и духовна подготовка за тези ,които ще започнат режима на 21.2,2011 г/датата ,обявена от Духовно общество Бяло Братство/.От 13.2.2011 г.-за тези ,които ще се съобразяват с факта ,че най-добре е такъв режим да започне в сряда /23.2.2011 г./Има доста групи,които ще споделят в нета / и в големи ,и в малки сайтове,/
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Житен режим
« Отговор #194 -: 12-02-2011, 22:17:37 »

Ей ,Вехади , да не вземеш да пуснеш някой пост , в който да забравиш да препратиш  към Бялото Братство,  че няма да го преживеем. :)
  ( "Лисицата знае сто приказки и всичките са за кокошките ")
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #195 -: 15-02-2011, 15:24:18 »

Кой ще почва с мен на 21 -и?  :Confus_34:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Житен режим
« Отговор #196 -: 15-02-2011, 15:30:10 »

Аз.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #197 -: 15-02-2011, 15:36:22 »

Аз.

супер, не си се отказала. :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #198 -: 15-02-2011, 15:51:22 »

И аз съм почнала да се подготвям за режимчето от 21ви.
От началото на уикенда хапвам основно сурово, вкл снощи бях направила суров пай за празника и салата.
Днес ще си пречистя черния дроб, от утре натам ще ям чисто, както миналите дни, и на 21ви стартирам :) Смятам да направя 8 дни.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #199 -: 15-02-2011, 23:28:51 »

Аз също ще го започвам от 21-ви.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 26 запитвания.