Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128729 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #160 -: 28-01-2011, 15:31:33 »

На мен ми се случвало да закопнея за чесън - сутрин чесън, обед чесън, вечер...пак чесън. Накрая си взех 2 скилидки и ги изядох с орехите, та ми мина. След това продължих режима.
Аз започнах да житувам от Сряда. Не знам защо са посочили Февруари, принципно режимът се прави на намаляваща луна във Водолей, а сега тя се падна през Януари. Февруарската намаляваща ще е в Риби (не съм гледала, но по груба сметка така се пада).
Може и да го повторя :) Иначе за състоянието ми в момента съм писала в дневника си. Тук горе-долу ще опиша менюто си:
8ч: Ябълка
Разходка с кучето, отиване на работа
9ч: Чаша жито с мед и орехи - 1 л. мед, 3 ореха
След това обикновено се забождам в някоя задача и днес се сетих преди 20 минути за втората порция.
През деня като се сетя хапвам ябълка.
Около 18ч хапвам и третото жито с орехи.
Пия много течности и много много ми се пият :)
Също така много много ми е сънливо...днес се чувствам почти нормално :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Житен режим
« Отговор #161 -: 29-01-2011, 08:31:36 »

 :peperudi:
Здравейте!
На мен ми 6-ти ден днес, този път режима ми минава много лекичко.
Мислех, че на работа няма да се справя, защото понякога е доста натоварено, но всичко мина чудесно.
Сега съм 3 дни почивка от вчера и ще ми дойдат много добре.
Вчера беше уникален за мен ден. Сутринта ходих на йога 1 час, много добре ми дойде. Изкарах почти без храна целия ден защото се шматках из града, пих гореща вода и вечерта си хапнах една порция житце с орехи, ябълка и си забърках пектин, да ми даде чувство за ситост, че голяма симфония иначе става в корема ми.
От както съм на режим се събуждам много рано в 3:00, в 2:00 много бързо се наспивам, енергична съм, но ми се доспива рано.
Обичам ви и ви прегръщам! :thankyou:
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Житен режим
« Отговор #162 -: 29-01-2011, 10:07:53 »

:peperudi:

От както съм на режим се събуждам много рано в 3:00, в 2:00 много бързо се наспивам
Еее, Лилка, ти подмина пенсионерите... На мен ми е девети ден днес, всичко върви нормално, ако изключим, че вчера ме заболя гърлото :surpris_23: . Започнах да пия чай с мед :Appetit_17: Утре последен ден и в понеделник започвам с ангелската супа :Appetit_17: 4 килограма свалих до момента ;) Успех!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #163 -: 29-01-2011, 13:07:33 »

И аз съм с около 5 надолу...дрънкат кокали отвсякъде и ми е супер студено, кръвното ми е около 70:50, кръвната захар ми е в петите, щото гледам да ям минимално мед.
Но като цяло и при мен минава леко, не мисля за други храни, лягам си рано, наспивам се :)
Тази нощ и аз се оцъклих към 3 и се въртях до сутринта...

Направих справка, през Февруари пълнолунието е на 18ти, т.е. на 19-20 е ОК да се започне и хващаме последните 3 дни от водолея. Може да се вкарам във филма за още 5 дни :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Житен режим
« Отговор #164 -: 29-01-2011, 14:27:13 »

И аз съм с около 5 надолу...дрънкат кокали отвсякъде и ми е супер студено, кръвното ми е около 70:50, кръвната захар ми е в петите, щото гледам да ям минимално мед.
Но като цяло и при мен минава леко, не мисля за други храни, лягам си рано, наспивам се :)
Тази нощ и аз се оцъклих към 3 и се въртях до сутринта...

Направих справка, през Февруари пълнолунието е на 18ти, т.е. на 19-20 е ОК да се започне и хващаме последните 3 дни от водолея. Може да се вкарам във филма за още 5 дни :)

Познато, и при мен положението е горе-долу такова, та затова вчера прекъснах сухото гладуване. Оросяването по принцип ми е зле, а в тоя кучи студ `ептен го няма  :(.
Голямо браво на всички, които са направили (дори за съвсем малко) житния режим при тия условия  :Content_22:
За февруари лунните фази са следните:
03.02.2011, четвъртък, 04:32 – новолуние
11.02.2011, петък, 09:20  – първа четвърт
18.02.2011, петък, 10:37  – пълнолуние
25.02.2011, петък, 01:28  – последна четвърт
Февруари е подходящ и за чернодробно пречистване  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #165 -: 30-01-2011, 03:47:07 »

Здравейте , :flowers2:групата сее увеличила ,браво браво .Аз днеска се захраних :essen: .но съм страшно доволна ,отрази ми се много добре.На моменти ми беше скучно,всеки ден едно и също да ядеш ,но си заслжава  Февруари пак. :bleh  :thankyou:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #166 -: 30-01-2011, 09:24:35 »

здравейте и от мен и на мен днес ми е последния ден от житния...нищо особенно ,очаквах да мине по-зле...да умирам от глад и т.н.....напротив ,даже последните дни нямах никакъв апетит..вчера изядох само ябълките и малко жито,а днес трябва да се захраня с тази супа,но не ми се и мисли за нея...ще го направя със зеленчуци и ананас ... :whistling2 - emotloader:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Житен режим
« Отговор #167 -: 30-01-2011, 13:46:59 »

здрасти на житенки и житенци  :Content_22:, и аз се пробвах този път и мина гладко и леко, като изключа отпадане и сънливост първите 3 4 дни. Имах няколко изкушения с фреш портокал и 2 дни редувах вечерята вместо жито с елда (оказа се че в град с над 300.000 души и двайсетина био магазини само в един има жито за покълване и не винаги доставят, не е било на мода житото за покълване, а ечемик просо, амарант и киноа е пълно)
Не ми беше трудно да устоя на един монотонен режим, а нямах досега опит с режими, диети и гладуване /правя разтоварващи дни, на сок или на плод като ми скимне или усетя, че ми е нужно, но без много да му мисля и програмирам/. така че за мен този изненадващ безпроблемен старт с житния е успех  :weight_lift: може би не толкова на физическо ниво, а повече на емоционално и психо, много добри ефекти  :peperudi:. Февруари и аз ще съм пак на линия.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #168 -: 30-01-2011, 19:20:30 »

Браво рибке, и на всички останали  :Content_14:  :Content_22:
....на мен този режим ми е най-трудния, много еднообразно ми е, и зажаднявам за нещо соленко....на вода или на сухо гладуване дори е по-лесно,  поне не ядеш нищо  :) :Confus_3:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #169 -: 31-01-2011, 12:28:41 »

Нека се отчета и аз.Днес ми е 6-ти ден. Чувствам се прекрасно. Като имате впредвид че през почивните дни готвих хиляда гозби-като се започне от супи та до сладки. Но нищо не ме изкуши. Нахранвах се с аромата. Само дето единия ден се изкуших от портокали-поради простата причина че бях извън града нямаше как да си купувам ябълки. Не съм се теглила на кг. Не искам да мисля колко съм смъкнала.Не ми е най-важното. Много ми е лесно,че не мисля какво ще си вземам за обяд-грабвам житцето,ябълчиците и готово. И на мен не ми се приключва , та май и аз се замислям за втори тур февруари.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #170 -: 31-01-2011, 12:40:34 »

И аз съм така - ароматите сякаш са ми достатъчни и не мисля за храната. Също ми е и много лесно, не мисля какво ще ям на отделните хранения.
Да не пропусна да кажа, това ми е любимото хранене преди заплата  tooth
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #171 -: 31-01-2011, 14:36:38 »

от сега съм в мисли каак да се захраня.Не искам ангелска супа. искам нещо сурово.Ако добре си спомням след гладуване май беше най-добре зелето или бъркам?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #172 -: 31-01-2011, 17:01:43 »

След чернодробно пречистване се яде салата "Метличка", предполагам ще е ОК и за след житуване.

Аз си правя ангелската супа на крем-супа. Мисля да е горе-долу  така:
Закуска: чаша жито с мед и орехи; 1-2 ябълки
1во хранене: 1 варен картоф + 1/2 връзка магданоз + вода
2ро хранене: 1 варен картоф + 1/2 връзка магданоз + вода + варен морков (може и настърган)
3то хранене: 1 варен картоф + 1/2 връзка магданоз + вода + чесън/лук

На следващия ден - с други зеленчуци. Взела съм си чушки, домати - и тях сурови ще ги пасирам.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Житен режим
« Отговор #173 -: 01-02-2011, 05:43:02 »

 :Content_22: :peperudi:
Privet na jituvashtite!
Dnes zavarshi moiata 10-dnevka na jito.Za 1 pat go napravih vav Vodolei,za6toto samo sega ne vleze v rojdeniq mi den;6te opitam i drugia mesec da se vklu4a otnovo v data nasro4ena ot bialoto bratstvo.
Ot4eta-4ustvam se razli4no ot vseki dr.jiten rejim,koito sam pravila. 4ustvoto e neveroqtno-vsi4ki dni mi be6e blago,milo,priqtno,usmihnato,6tastlivo,neumorno rabotlivo,bojestveno prekrasno  :whistling2 - emotloader:
Osven tova mi doide qsna ideq za tova kakvo iskam ot sebe si,i jivota mi prez idnata godina :)
Osobeno dnes mi praviat vpe4atlenie o4ite na horata-vseki pat kogato pogledna niakoi-vse edno vijdam kakvo e v du6ata na vseki-i mi stava tolkova ama tolkova milo,sarde4no i toplo kam vseki...bih iskala vseki da e 6tastliv,da e usmihnat,da go o4akvat po-dobri dni,da ima samo dobro za vseki v izobilie...i sebe si haresvam mnogo-izklu4itelno mnogo se haresvam za vsi4ko koeto sam,koeto sam postignala i koeto  predstoi da napravq.
Tezi dni se setih za vsi4ki koito obi4am nai-mnogo,za mnogo hora,s koito sme presi4ali pati6tata si-za nai hubavite momenti s tqh,za vsi4ki moi rodnini,priqteli i poznati ot minaloto i nastoq6teto,izpratih im mislenno mnogo  :heart_2: Ne 4e sam go iskala ama taka se polu4i... vse edno se prenesoh v drug sviat za malko,edin po-dobar svqt,na6 svqt,no tam vsi4ki sme dobri i si pomagame,nikoi ne naranqva nikogo,kritikata ne sa6testvuva,bolkata q nqma,ima samo usmivki,muzika i slance...toplo e,spokoino,zabavno i leko nqkak si ni6to ne teji...
Fizi4eski-ne sam se merila,ne me interesuva izob6to kolko sam paunda,kg ,libri ili kakvito i da e tam gluposti...nqkakvi si pri6tevki na ob6testvoto na koeto sluguvame,nqkoi izmislq 4e spored nego edi kak si da izglejdat vsi4ki e pravilno,a ostanalite nepravilno;nqma pak,vsi4ki izglejdat pravilno,nqma zna4enie na kolko sme godini,kolko sme kg,kakva religiq imame,kolko deca i t.n. No nqkoi hora sega nqma da me razberat,kakto i da e-
nqmah glavobolia i t.n. do 7 den ni6to mi nqmashe,kogato izpitah ogromna slabost,i den 7-10 se poiaviavaha on and off-mukos ot nosa,i bolki v stomaha,drugo ne me e bolqlo,no mi mina vsi4ko.poslednite 3 dni po4ti ne qdoh,jito po lajica,iabalki 1-2,orehi i med ne.
Dnes nqma6e kak da se zahranq s angelska supa,no s ovesena kasha.Ne sam gladna i bez tova,samo mi se iadat malko plodove(praskovi i 4ere6i po specialno,no tuk v avstralia sega e sezona)i oveseni i orizovi kashi,samo tova mi se qde.Zelen4uci nqma da vklu4a dokato ne mi se doiadat,a sega ama izobshto ne me privli4at,daje me otblaskvat,koeto me u4udva...hraneneto sega nikak ne me interesuva,iskam da prodalja da si letq v oblacite kakto poslednite 10 dni  :peperudi:
Uspeh na vsi4k i sarde4ni pozdravi   :fluretaa:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #174 -: 01-02-2011, 07:53:29 »

 :peperudi: Прекрасно Жаки.....В това е смисъла на житния режим, да се почувстваш нов човек, изпълнен с любов към целия свят  :peperudi: :heart_2: :love_026:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #175 -: 01-02-2011, 09:05:45 »

Жаки, направо ти се удивлявам на чувствата, които са те обхванали. Аз пък съм 7-ми ден и се чувствам точно обратното в смисъл -усещам се много нервна и не зная на какво се дължи. Не ми е тежък режима, но не зная защо е така. От два дни не мога да се наспивам.Снощи съм заспала в 23.00 часа и едвам се надигнах в 6.30.Щях да закъснея за работа. Усещам се сприхава и към близките си, което зная че не трябва да е така, но на моменти това не зависи от мен. Трябва повече май да чета книжки за психиката си.Снощи дори съм забравила да си накисна житото и днес ще карам на ябълки. Ще взема да препрочета още няколко пъти твоите писанки, та дано ме заредиш с положителна енергия.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Житен режим
« Отговор #176 -: 01-02-2011, 10:22:30 »

Здрасти, Жаки.
Много мотивиращо звучиш, страхотно е, много се радвам, че изпитваш подобни неща.
Аз ще го почвам по стандарт, сега не можах :(, мрън...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Житен режим
« Отговор #177 -: 01-02-2011, 10:38:59 »

Прекрасно, Жаки :)
И аз се чувствам така последните дни (от Събота насам), а преди това бях по-скоро като БиБи. Имах перипетии в работата, малко сдърпване с нашите, накратко - изпитания...радвам се, че преминах през тях с усмивка и положителна нагласа и  вече всичко е ОК - задачата е изпълнена в срок, в отношенията има хармония, чувствам се лека и ефирна и много щастлива :) Също се усещам много близко свързана с приятеля ми, той ме подкрепяше през цялото време (примерно вечеряше в др. стая) и някак си с моето облагородяване и неговото отношение се промени, абе тоя житен режим прави чудеса!

Много светлина и любов на всички!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #178 -: 01-02-2011, 14:10:11 »

Жаки, направо ти се удивлявам на чувствата, които са те обхванали. Аз пък съм 7-ми ден и се чувствам точно обратното в смисъл -усещам се много нервна и не зная на какво се дължи. Не ми е тежък режима, но не зная защо е така. От два дни не мога да се наспивам.Снощи съм заспала в 23.00 часа и едвам се надигнах в 6.30.Щях да закъснея за работа. Усещам се сприхава и към близките си, което зная че не трябва да е така, но на моменти това не зависи от мен. Трябва повече май да чета книжки за психиката си.Снощи дори съм забравила да си накисна житото и днес ще карам на ябълки. Ще взема да препрочета още няколко пъти твоите писанки, та дано ме заредиш с положителна енергия.
:kisss:Петър Дънов за постите

За да бъде здрав и силен човек, от време на време се подлага доброволно на пост. Гладът усилва организма. Има смисъл човек да гладува, но не и да прегладнява. Природата си служи с глад като велик, мощен двигател. Всички химични реакции се основават на глада. Съзнателният глад продължава живота.

Истинският пост е метод за регулиране на чувствата и мислите на хората. Постът не се заключава само в неядене и непиене, в неядене на мазнини и месо, но през това време на поста човек трябва да се храни с възвишени мисли и чувства, да е готов да се примири с всички свои врагове и да изплати всичките си дългове. Ако искате да изпълните всички ваши задължения, да премахнете всички нещастия, постете 5-10-15-20 дни, но ако сърцето и умът ви подскажат това.
....
Преди да започнете пост, трябва да вземете очистително, да се пречисти добре стомахът. Има смисъл човек да пости, но ако може да пречисти мислите и чувствата си. Не постигне ли това, постът няма смисъл. От друга страна, постът е нужен за почивка на организма. Той се препоръчва и като средство за лекуване. По време на пост горенето на организма е по-силно, вследствие на което става изгаряне на всички вещества, които са причина за различни болести, неразположения и недоволства.
Според мене 24 часа съзнателен пост се равнява на 10 дни механичен пост. В 24 часа съзнателен пост човек може да обнови клетките на тялото си. Постете едно денонощие и бъдете весели и радостни. Пейте и благодарете на Бога за всичко. Като минат 24 часа, нахранете се и пак благодарете за хляба, за водата. Числото 24 е хармонично.
Постът не е да измъчвате тялото си, а диета за хармонизиране на душевните сили; да регулирате теченията у вас и да ги използвате. Крайният пост, крайностите във въздържанието са родили обратния процес – лакомството.
Постът се употребява за обновяване на организма, за подмладяване. След поста, колкото се може по-дълго време употребявайте храна еднообразна и храна, която иска малко сила за храносмилането, за да може да се развиват дробовете, та да приемате повече храна от въздуха и от водата, да изваждате повече сокове от храната, отколкото сега.

Важно е с поста да се постигне здраве, сила, а не да се хвалите и надпреварвате кой повече дни може да пости.

Главната идея в поста е да събуди скритата енергия в клетките и да обнови организма. Ако ти си определиш пост, без да знаеш защо ти е, той не е полезен. И после, трябва да се спазва времето, трябва да се спазват дните, когато ще се пости. Ако не вършиш волята Божия, и двадесет дни да постиш, нищо няма да те ползва.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Житен режим
« Отговор #179 -: 01-02-2011, 18:47:54 »

Bibi,ne se pritesnqvai,shte ti mine.Ot prednite mi jituvaniq zabelqzah che v tezi dni stavame po-4ustvitelni;osobeno parvite dni I az se 4ustvam kato teb-nervno mi,ne moga da zaspq,bezenergi4no,no 6te otmine bez da ima nujda da 4ete6 specialni knijki I t.n.Znai 4e 6te ti mine,regulira se nervnata sistema,kakto pi6e Danov.Iz4istvat se nasloqvaniq ot stari 4ustva,emocii,I takiva nepotrebni energii ot teb,mislq 4e zatova e.Ne se panikiosvai,prosto si zaminavat.tarpenie.
Den 2 pri men mi be6e nai-truden.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.