Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128715 пъти)

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Житен режим
« Отговор #140 -: 19-01-2011, 22:27:06 »

Все ябълки, каквито обичаш! Най-добрия вариант е да домашно производство и да не са пръскани с нищо, но.... Днес пробвах и жито и лимец, реших да ям жито. Не е много твърдо :Appetit_17: :Appetit_17: Досега не съм го пробвал още на първият ден, чакам да покълне. Навих и майка за режима, така ,че стартираме заедно ;D Пише, че се започва 2-3 дни след пълнолуние, т.е. от 21.01. започвам :Appetit_17: :Appetit_17: Успех на всички! :D ;D :flowers2:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #141 -: 19-01-2011, 22:46:02 »

E няма ,само мед имам  лично производтсво. :bleh :bleh :bleh
Та днеска съм била взела ,дива пшеница аз.Аз почвам утре.Успех и приятно на всички  :flowers2:,и да споделяте кои как се чуства.
Пък ако ми хареса, февруари пак ще повторя.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #142 -: 20-01-2011, 17:01:16 »

как сме днес!!  :bleh аз тъкмо си хапнах орехчетата,бяха чудесни и мисля да си направя чайче от лайка-чисто..иначе съм супер,даже и заплата ми преведоха днес...,а бе фантазия... :sorcerer - emotloader:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #143 -: 21-01-2011, 00:46:24 »

Здравейте! :peperudi:
Моят ден не беше много добре .следообед ми беше много студено ,топли студени вълни ме обливаха.  :surpris_25::surpris_23:Сега се чувсвам по добре.Иначе си хапнах всичко ,житото,орехите ,ябълките. :essen:
Деси браво на теб. :Content_22:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Житен режим
« Отговор #144 -: 21-01-2011, 20:58:57 »

Първи ден - успешен! Всичко си изядох :Appetit_17: , малко тежко ми беше :surpris_23: . Цял ден ядене....не остана време за вода, изпил съм по-малко от 1,5 л. Сега ще наваксам ;D Водното гладуване е къде по-лесно, пиеш си само вода, когато и колкото искаш tooth!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #145 -: 21-01-2011, 23:04:23 »

Здравейте! :peperudi: :bleh
втори ден много добре.
и на мен ми идва яденето в повече . :surpris_23: :essen:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #146 -: 22-01-2011, 10:18:20 »

 ;D как сме!! да ви кажа нещо което ме учуди..след като старателно си дъвча житото в края  то става като дъвка направо...немога да разбера защо,и незнам дали да я гълтам въобще тази дъвка...МОЛЯ някой ако знае защо става така да ми каже....може и да е коментирано вече,но не съм видяла...
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Житен режим
« Отговор #147 -: 22-01-2011, 10:56:51 »

Деси, това е заради сорта на житото. Сменяй марката докато намериш такова, което не става на дъвка. ;)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #148 -: 22-01-2011, 11:00:11 »

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=798.0
Деси ,погледни тази тема
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #149 -: 22-01-2011, 14:49:10 »

Мерси Svetlio ! Пшеницата която си взех беше  био,защото си помислих,че ще е най-чиста от всякакви отрови,беше едра,с хубаво зърно и покълна на 95%...но май малко я бях покълнала/само се подаде кълнчето/ днес пробвах с по-голям кълн и не стана така... 8)

Миме благодаря,че си намерила темата...много ми беше интересна...имаше много противоречиви мнения,малко се позачудих за консумацията на житото,защото и двете страни бяха добре аргументирани...НЕЗНАМ,ако наистина глутена в нея пречи ,дали има смисъл да правим житен или по добре-да сменим житото с елда.....КАК МИСЛИТЕ  :surpris_23:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #150 -: 24-01-2011, 15:26:38 »

 :kisss:Житото възпитава чувство на жертвеност, но човек все още не знае как да извлича всички хранителни елементи от него. Може в продължение на месеци човек да се храни всяка вечер с варено жито. Може да се подслади с мед и счукани орехи, но най-добре е само жито, по 120 грама на вечер.

През месец февруари, когато почне разсипа на луната, може да се изкара за 10 дни житен режим с по 200 грама жито на ден, с малко мед, лимон, орехи и гореща вода. Това е прекрасен режим за пречистване от зимните утайки. Добре е врялата вода да се употребява 15-20 минути преди ядене на житото и най-много до един литър.

Сто грама покълнало жито е отлично за обновяване на сърцето. Зародишите са извънредно богати на витамини. Добре е да се употребява 20 минути преди ядене. Покълването на житото става така: сто грама жито се изчиства и измива, поставя се в чаена чаша с вода, като житото се изплаква още веднъж. Водата да е един пръст над житото. Така стои 24 часа. След това водата се изцежда, като се оставя само една супена лъжица вода, но нова, като житото отново се изплаква. В това положение то трябва да се завие добре с вълнено парче, защото е нужна известна температура. Ако си спазил това, след 24 часа житото ще покълне. Опитът ще научи човека как да се добере до тази температура. Изчаква се докато се появи покълването: появяват се бели стръкчета. Тези 100 грама жито се изяждат на три пъти. За вегетарианците е особено важно и необходимо да спазват този режим. Добре е да се поддържа 10 дни, да се почива 10 дни и пак да се продължи. Ако сърцето е болно, добре е да се поддържа цял месец. Може да се прибегне и до съвета на лекар.

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=343
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Житен режим
« Отговор #151 -: 25-01-2011, 00:53:30 »

"Който веднъж преяде, се изключва от Школата."  :Content_4 - emotloader: тва беше едно от най-забавните неща,които съм чувала хахах
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Житен режим
« Отговор #152 -: 25-01-2011, 08:14:25 »

:kisss:Житото възпитава чувство на жертвеност, но човек все още не знае как да извлича всички хранителни елементи от него. Може в продължение на месеци човек да се храни всяка вечер с варено жито. Може да се подслади с мед и счукани орехи, но най-добре е само жито, по 120 грама на вечер.

През месец февруари, когато почне разсипа на луната, може да се изкара за 10 дни житен режим с по 200 грама жито на ден, с малко мед, лимон, орехи и гореща вода. Това е прекрасен режим за пречистване от зимните утайки. Добре е врялата вода да се употребява 15-20 минути преди ядене на житото и най-много до един литър.

Сто грама покълнало жито е отлично за обновяване на сърцето. Зародишите са извънредно богати на витамини. Добре е да се употребява 20 минути преди ядене. Покълването на житото става така: сто грама жито се изчиства и измива, поставя се в чаена чаша с вода, като житото се изплаква още веднъж. Водата да е един пръст над житото. Така стои 24 часа. След това водата се изцежда, като се оставя само една супена лъжица вода, но нова, като житото отново се изплаква. В това положение то трябва да се завие добре с вълнено парче, защото е нужна известна температура. Ако си спазил това, след 24 часа житото ще покълне. Опитът ще научи човека как да се добере до тази температура. Изчаква се докато се появи покълването: появяват се бели стръкчета. Тези 100 грама жито се изяждат на три пъти. За вегетарианците е особено важно и необходимо да спазват този режим. Добре е да се поддържа 10 дни, да се почива 10 дни и пак да се продължи. Ако сърцето е болно, добре е да се поддържа цял месец. Може да се прибегне и до съвета на лекар.

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=343
:thankyou:
Благодаря ти Марийче!
Много ми допадна това, което си пуснала като цитат!
ЕЕЕ хайде от вчера и аз съм с вас!
Уж трябваше от сряда да го почна, но преди режима реших да пробвам едно био житце, което се казва Динкел, това било Лимец на немски. Та вчера си бях взела малко житце с орехчета и сушени сливки в него, малко бадеми и 2 ябълки и не остана време за друго ядене.  :Content_4 - emotloader: Трябва да ви кажа, че само за една нощ накисване житцето омеква и е много вкусно.
Българското, което винаги съм ползвала ми е много твърдо и ме заболяват челюстите докато го сдъвча...
Като имам време ще гледам да кача снимка на етикета, ако някой се интересува.
Тази сутрин, обаче леко се разочаровах: отварям новия пакет Динкел да си накисна за утре и гледам-вътре зрънцата по-едри...И май вместо динкел са пакетирали камут  >:( много ме доядя!!!
Днес смятам да го разнищя този въпрос с доставчика!!!
Ако някой смята да си купува Динкел да знае, че той е с дребни зрънца. Ние го продаваме 500гр. за 3,6лв. Незнам на други места как е като цена.
Е хайде, приятен, слънчево-снежен ден на всички!!!
Успех с житуването!
Прегръдки!!!
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #153 -: 25-01-2011, 10:21:07 »

Здравейте и от мен. Да се включа от днес, та да мога да следя темата . Аз ще започвам от утре. Малко съм притеснена, чв закриха м-на за здравосл.храни в нашия град. Имам малък запас за 3 дни, а после...Дано ми донесат навреме от Русе/че и там било свършило житото в близкия магазин/.Ако не - ще поръчвам по Интернет. Аз винаги съм ползвала само българско жито. Накисвам го в гореща вода/около 38 градуса/, завивам го хубаво в голяма хавлия и цяла нощ така.На сутринта вече е омекнало. Този път ще птобвам и с термос.Само не зная как ще го извадя на сутринта оттам, но ще пробвам.
Хайде, вкусен ден от мен!
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #154 -: 25-01-2011, 11:43:59 »

как сте  :essen: аз без малко щях да се откажа от житото,но остисках...вчера ми беше много зле,виеше ми се свят,болешеме главата и едно такова отпаднало-едвам гледах детето пъ на него сега му расте и зъб и.... :surpris_22: ама днес съм по-добре направо на 6...сутринта изпих сока на 2 лимона с малко вода и направо ми светна...
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Житен режим
« Отговор #155 -: 25-01-2011, 13:36:18 »

как сте  :essen: аз без малко щях да се откажа от житото,но остисках...вчера ми беше много зле,виеше ми се свят,болешеме главата и едно такова отпаднало-едвам гледах детето пъ на него сега му расте и зъб и.... :surpris_22: ама днес съм по-добре направо на 6...сутринта изпих сока на 2 лимона с малко вода и направо ми светна...
Деси, ако усещаш виене на свят пий повече вода. А с лимон още по-добре.
Лично аз през деня не ям мед от него огладнявам повече. Вечер си правя медена водичка или с малко лимонче. Житцето съм го овкусила с малко стафиди и орехчета, защото така ми е по-вкусно.
Ябълките ще си хапна самостоятелно след горещата вода.
Успех!
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Житен режим
« Отговор #156 -: 25-01-2011, 22:15:08 »

Здравейте, днес ми е пети ден. Всичко върви добре, понеже бях на йога и на обяд пропуснах житото ::) Излапах двете порции към 17,30 , малко в повече ми дойде :surpris_22: За четвъртък, когато съм на йога, ще накисна 60 гр. и всичко ще е наред :Appetit_17:
Деси, когато човек гладува, му пада кръвната захар(чух го от здравния министър от трибуната на НС, малко след чашата с вода), нормално е, на мен също ми се виеше свят по време на водното гладуване.  Увеличаваме се, успех!
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Житен режим
« Отговор #157 -: 25-01-2011, 22:23:29 »

Ето за тази чаша става въпрос http://www.vbox7.com/play:dd5ac82b Накрая го има и министъра, който гладувал - затъпявал :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Добре, че съм си кух ???
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #158 -: 26-01-2011, 17:15:47 »

Мерси на всички..МАРИНА,ЛИЛКА,БИБИ,КУХЧО..успех и на вас! а това с чашата вода в лицето и цялото врещене в парламента направо ме докара до пристъпи на срам  :surpris_22:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: от каде ги намираш такива образи КУХЧО... :bleh
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re:Житен режим
« Отговор #159 -: 26-01-2011, 17:21:06 »

Днес да ви кажа малко поразнообразих моя житен...от 2-3 дни много ми се пиеха зеленчукови сокове..не ми се ядяха зеленчуци-явно заради дъвкането на житото...и реших да си спретна един чист доматен...мн добре се почувствах и мисля така да изкарам докрая- с по 1 зеленчуков чист сок на ден/ все пак си мисля че когато е съставян режима е било много по еко навсякъде ,а сега с това замърсяване един сок повече може само да помогне по доброто пречистване на организма и да го зареди с липсващи вещества...
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.