Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128703 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Житен режим
« -: 07-05-2009, 07:48:26 »

Вижте какво намерих за житото,което трябва да използваме при житния режим
   За провеждане на житния режим от младите приятели е необходимо жито само един килограм, което малко да се накисва във вода от вечер и да се дъвче продължително, но не трябва да се прави с покълнало жито. Когато житото покълва, всичката му сила отива в кълна и човек не може да се ползва от силите на Житото.
 Това е според Петър Дънов. А как трябва да бъде според вас??? Аз съм правила режима с покълнато жито, както казва Мер. ;D
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Житен режим
« Отговор #1 -: 07-05-2009, 21:48:58 »

Следвам съветите на Учителя, все пак той знае кое е по-добре, защото влага дълбок смисъл в нещата, които казва. А наистина мисля, че при покълването силата отива в кълнчето. Иначе обичам да ям покълнали семенца и всякакви подобни неща, но специално за житния режим следвам дадения метод от Учителя  :)
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Житен режим
« Отговор #2 -: 07-05-2009, 22:14:05 »

Тогава какво жито трябва да се използва?
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Житен режим
« Отговор #3 -: 11-05-2009, 22:14:25 »

Използва се жито за покълване ( негрухано ), измива се и се накисва във вода от вечерта. Водата може да е хладка, а може да се сложи топличка, но не и вряла вода. Житото и водата престояват в тенджера увита с кърпа или одеало, но днес може да използваме и термос, който все пак запазва температурата на топличката вода за по-дълго. На сутринта житото е мекичко и приятно за ядене.  :)  Благодарение на това, че не е варено е запазило ценните си качества и цялата енергия е концентрирана в него.  :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Житен режим
« Отговор #4 -: 12-05-2009, 01:14:25 »

Ползва се жито за покълване, защото само то е цялото зърно.

Цитат
Когато житото покълва, всичката му сила отива в кълна и човек не може да се ползва от силите на Житото.
има се предвид, че губи силата си, когато е покълнало повече от милиметър.
когато го ядем деня след накисването му през нощта, е ок.
Когато е едва забележим е добре да се яде. Дори първият ден след накисването, когато го и ядем, житцето още не е покълнало (или започва да показва беличко кълнче чак към вечерта).
малко объркано стана, но много ми се спи :) вече...
Активен
Духът владее материята!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #5 -: 20-07-2009, 10:15:44 »

Реших след няколко дни да правя житния режим. Имам един въпрос за захранването обаче. Четох темата за ражима на сайта, но така и не можах сама да си отговоря - тъй като от известно време съм само на сурова храна, ангелската супа не ми се вижда удачен вариант. Та въпроса ми е следния: как се захранвате вие суровоядци :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Житен режим
« Отговор #6 -: 20-07-2009, 12:03:34 »

Да ти кажа.....лично не съм правила този режим,но мисля,че захранването след него винаги е с тази супа.Просто за нея се прави изключение.И другите да кажат,но мисля,че винаги се "отпоства" с нея.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #7 -: 18-08-2009, 14:15:57 »

Забавих се доста повече от предвидената дата за начало :whistling2 - emotloader: Както и да е, днес ми е втори ден - чувствам се много добре, но ми е интересно дали някой друг прави житния режим по същото време?
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Житен режим
« Отговор #8 -: 18-08-2009, 15:42:31 »

За сега не знам,но предполагам,че най-много хора ще се впуснат да го правят февруари(по орГиналната рецепта  ;))
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #9 -: 18-08-2009, 16:17:57 »

През Февруари ще го направя и аз по орГинала  ;D До тогава обаче има половин година - не можех да чакам толкова. Това ще го приема като тестови режим - да видим ще го издържа ли безпроблемно до край  :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #10 -: 18-08-2009, 20:00:29 »

Аз съм го правила веднъж, февруари миналата година, лесно се изкарва, направих пет дни, не помня обаче какво ми беше захранването :-\
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #11 -: 30-08-2009, 21:42:29 »

Да рапoртувам: Успешно изпълнен режим, при това много леко и приятно. Само захранването ми беше мъка с тази супа - ядох я два, три пъти и после се отказах :) Препоръчвам горещо на всички житния режим, а сега  :essen:
« Последна редакция: 01-09-2009, 16:56:39 от oum le dauphin blanc »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Житен режим
« Отговор #12 -: 18-10-2009, 23:06:47 »

Темата е от отдавна, но сега пак я прегледах. И на мен ми се стори излишно да се захранвам със супата, но и последния път направих така, хапнах само веднъж от нея, не ми понесе нещо. След това пак си минах постепенно на стандартното суровоядство. Вярвам, че Дънов знае защо се яде ангелска супа, но не съм срещнала обяснение от него.
Активен
Духът владее материята!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #13 -: 19-10-2009, 08:43:31 »

 :kisss:Ето тука има подробно за житния режим!Аз си го правя когато ми се прииска житце... много засища и не успявам да си го изям дори и 100 грама.
http://www.specializingfoods.com/guppy460/articles.php?lng=bg&pg=179
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #14 -: 24-10-2009, 20:17:31 »

Бях запланувала следващия житен режим по коледните пости. Днес обаче се сетих колко добре се чувствах предния път и ми се прииска да го направя по-рано. Пиша в темата, защото от утре ще "житувам" и отново си търся другарче за компания   :fluretaa:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Житен режим
« Отговор #15 -: 24-10-2009, 23:16:34 »

Аз пък си търся другарче за гладуване със сок. Но ще ти стискам палци да успееш с режима. Аз не съм фенка на житния режим. Като се сетя за жито се сещам за едно неприятно нещо, но няма да ти го разказвам, че току съм те разколебала, а най-малко го искам.Успех! :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житен режим
« Отговор #16 -: 25-10-2009, 01:02:52 »

Вал, и мъж ми е така като му се каже жито.
Иначе на 3-ти ноември ще сме цял ден на сокове по форумски.

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=639.msg11389#msg11389
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Житен режим
« Отговор #17 -: 25-10-2009, 01:14:13 »

А знам, Вери. Готова съм за 3 ноември. За пръв път чувам и на някой друг да му е кофти като чуе за жито. Баба ми като бях малка често вареше и ме караше да ям като ми обясняваше колко е полезно.Но веднъж се отвратих и оттогава не ми се чува. Все едно чувам прясно мляко. Него пък направо го ненавиждам.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житен режим
« Отговор #18 -: 25-10-2009, 02:38:22 »

Ахам, полезно е. Но правя/правех само за Бъдни вечер варено жито.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #19 -: 25-10-2009, 11:37:35 »

И аз съм чувала, че някой хора свързват житото с неприятни събития, като и босилека. Явно е до човек. Успех с деня на сокчета. Иска ми се и аз да се включа, но тогава ще ми е 10 ден и би трябвало да започвам да се захранвам   :surpris_23: не знам дали ще е много правилно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 23 запитвания.