Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128751 пъти)

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Житен режим
« Отговор #60 -: 18-01-2010, 23:53:11 »

Грухано  :Appetit_4: :Cherries
Активен

eLLis

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Житен режим
« Отговор #61 -: 20-01-2010, 11:43:07 »

Благодаря :)  :fluretaa:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #62 -: 23-01-2010, 16:55:46 »

Трърдо съм решила да направя житния режим от 03.02, но искам първо да направя прочиствания и не зная откъде да започна.Четох доста из сайта, но беше преди 2 месеца.Моля някой да ме насочи кое след кое трябва да направя.Зная,че няколко дни трябва да съм на сокове и да си правя клизми, но кое как беше...Насочете ме ако може.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #63 -: 27-01-2010, 14:06:11 »

Айде дружина, ще житуваме ли?
И аз съм се спряла на 3-ти като идеална дата за започване (сряда е и е няколко дни след пълнолуние). Ще го правя с жито за покълване, накиснато в студена вода за 1 нощ. Само се чудя дали да си разреша чай, че в това студено време това ми е единственото спасение  :surpris_23:
Захранването няма да го правя с ангелска супа, че последния път никак не ми понесе, а постепенно ще включа различни плодове, зеленчуци и накрая ядки и масла.
Това е от мен за сега.
 :fluretaa:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #64 -: 27-01-2010, 14:38:28 »

Много ми се иска да житувам и тази година, малко ме е страх, че после трудно контролирам захранването, но може да направя поне три дни  :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #65 -: 27-01-2010, 14:39:19 »

 :kisss: Пишете ме и мене!!!Къде без баба ви Марийка, на всяка манджа мерудийка!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #66 -: 28-01-2010, 11:09:19 »

Аз от днес съм на сокове до 02.февруари и после започвам.
oum le dauphin blanc, защо ще киснеш житото със студена вода, нали с топла трябва?
Вчера си купих"Жива вода" на Хисар - с много ниска минерализация и мисля с такава вода да го кисна.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Житен режим
« Отговор #67 -: 28-01-2010, 12:14:55 »

Как я ботилират тази "жива" вода - аз мисля че и взимат живота при ботилирането . Във филма Вода казаха че няма енергия водата в ботилка . И трябвало да се остави да гори поне ден за да си възстанови енергията - ама знам ли отворена най вероятно трябва да е за да взима кислород ...

Иначе и аз в сряда съм решила още от началото - бях решила и чернодробно да и направя пред режима , но покрай децата така и не можах да се подготвя и да го направя / само с тези деца си оправдавам мързела значи tooth/
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #68 -: 28-01-2010, 19:58:22 »

И аз от 3-ти съм с вас. Преди няколко години на пролет се опитах да го правя този режим, но нещо май потулих работата на средата. Този път се усещам, че съм сериозна и ще го правя по-съзнателно. Предупредих обкръжението си още от сега, никой да не ме разубеждава, че иначе лошо им се пише.  tooth
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Житен режим
« Отговор #69 -: 28-01-2010, 21:53:03 »

Bibi, под студена имам предвид под 40 градуса.
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #70 -: 30-01-2010, 17:12:20 »

Kriss, на мен ми стана също много интересна тази "жива вода" и затова реших да пробвам.Мога да ви кажа че е за предпочитане пред чешмяната.А за чернодробното пречистване не ми стигна смелостта. Затова реших и от няколко дни съм на сокове, а днес съм на вода. Пак е по-добре от нищото.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #71 -: 03-02-2010, 08:40:08 »

 :kisss:Хайде, да ни е на житце, на здраве на много любов и доброта!!!На добър час, на добър път ,леко и здравословно завършване на житеното хранене!!! :heart_2: :essen:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #72 -: 03-02-2010, 09:05:06 »

 :( ... забравих и си нося мандарини, ябълки и ядки за работа  :Confus_3:
Приятно житуване, и аз утре се включвам  :)
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #73 -: 03-02-2010, 09:29:28 »

Даниела, как можеш да забравиш! Аз откога тръбя!Аз пък с такова нетърпение чаках.Направих 4 дни на сокове и 1 ден на вода и сега съм на линия.Извинявай, как ти се карам пък аз.
Толкова бях подготвена... Обаче снощи като тръгнах да си търся термоса в 00.00 часа и не можах да го намеря, та си сложих житцето в кутийка,увих го с кърпи и на радиатора.И  учудващо тази сутрин беше топличка водата.
Имам въпрос : Купих си жито за покълване.Водата трябваше ли да се изпие или не?Аз я опитах , но не ми беше много вкусна.А чай мога ли да пия?
е,леко житуване на всички!
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #74 -: 03-02-2010, 10:35:09 »

Да си призная, то и аз без малко да забравя да сложа снощи житото. Много съм разсеяна. Хем правих подготвителни дни с чай сена, както пише Мер. Тази сена ми разказа игричката, но пък коремът ми е празен. Вчера в 2 диетични магазина търсих пшеница за покълване и няма! Всичко е изкупено!!! Днес съм с грухана пшеница. В един магазин обещаха днес да заредят, дано се вредя и аз горката  tooth .
Пожелавам ви да издържите докрай! Аз ако видя, че съвсем не издържам след незнамсикой ден, ще си позволя някой плод, различен от ябълка или фрешче. Дано не се стига дотам. Плаши ме това, което четох някъде из коментарите, че в един момент писва еднообразието от вкусове. Дано съм достатъчно силна! И вие!
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Житен режим
« Отговор #75 -: 03-02-2010, 10:39:46 »

Аз започнах с покъланало житце - Дънов е казал че ако не е грухано нямакак да стане такава вода , затова аз си пия само преварена.
Налях си от една чешмичkа вчера вечерта , покълнах си житце от вчера и онзи ден , набавих си и орехчета / ама счупени / имам и мед и лимон и съм готова  ;D
 Аз откога го чакам - и премислям , че вчера бях  толкова ентусиазирана - все едно отивам на околосветско  tooth
Днес станах раничко - преварих си вода , налях си я в един термос да е топличка , отделих ябълка , шест половинки орехчета и малко житце и си избрах един връх най близо до града - толкова беше приятно , слънцето пече- настаних се на една скала и се помолих да вляза в лечебницата . Навръщане си хапнах ябълката / много ми е трудно да заделям семчицте защото аз попринцип ги ям  :Confus_3: / но този път се постарах - изкопах си дупчица в един парк и си ги зарових / няколко минувачи се позачудваха май какво ли правя  tooth /
Като се прибрах си хапнах и житцето и орехчетата - бях ги сложила заедо и орехите са се понаквасили от житцето и са станали кто пресни орехчета. Малката си хапва и тя от житцето- сложихме и на первазана прозореца зрънца ...

Усепех и на вас в житуването  :flowers2:

« Последна редакция: 03-02-2010, 14:58:18 от kriss »
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #76 -: 03-02-2010, 11:27:53 »

Ех,Corbetta, ако имаше начин да ти изпратя жито за покълване, ама май съм доста далечко...
А на мен ми е доста ъежко на стомаха. Нещо последните два дни имам проблем с тоалетната и не зная какво да правя. Нямам иригатор и сега като чета поста на Corbetta се чудя какво ли ще стане ако тези дни изпия някой такъв чай.Не съм привърженик на разхлабителни, но някой път се налага. Хем всяка сутрин пия горещичка вода.
Kriss,ако знаеш какъв лед е при нас, как да намеря пръсчица.Ако мога в саксия ще посадя.
Аз пак си питам за чайчето
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Житен режим
« Отговор #77 -: 03-02-2010, 11:38:32 »

Приемам забележките Биби, нямам оправдание, освен че имахме проблем вкъщи  :(
Аз ще го правя с грухано житце, радвам се, че и майка ми е започнала, но при нея ще трябват и ежедневни клизми, че има проблеми  :)

а някой ще прави ли само с жито  ???
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #78 -: 03-02-2010, 12:04:59 »

Благодаря ти, BIBI, днес вече трябва да намеря жито. Тоя чай сена беше на пакетчета и на вкус беше приятен. Вечерта изпих 1 чай и след 2 часа още 1... На следващия ден доста ме свиваше корема на моменти и се бунтуваше. Не е много приятно, но пък действа. За момента не искам да си правя клизма. Мисля, че каквото и да е пречистване, без изчистване на червата е мъчение за човека и отрова за тялото. Ако 1 чаша гореща вода сутрин не помага, защо не изпиеш последователно 2 или 3.  

Да отбележа само, че днес, докато си ям житото, усърдно наблягам на дъвченето.
« Последна редакция: 03-02-2010, 17:57:42 от kobretta »
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #79 -: 03-02-2010, 16:12:11 »

Аз съм пила сена насипна и зная какво чудо е. Надявам се житото да ме разхлаби, за да не прибягвам до чай. Що се отнася до житото, аз си го дъвча много и стига до каша.На мен много ми допада /слагам му само орехчета/.Ябълките си ги хапнах към 9.30 и преди малко приключих с дневната доза ябълки. Сега мога да си взема малко медец....
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.