Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Житен режим  (Прочетена 128705 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #100 -: 09-02-2010, 14:27:40 »

 :kisss:Ден седми на житце, мед и орехи и ябълки зелени...Ами мноооого съм добре.Вече не заспивам с кокошките, а с дядото tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Житен режим
« Отговор #101 -: 09-02-2010, 19:13:02 »

Да споделя и аз докаде я докарах с житуването . Още първият ден вечерта нещо не ме свърташе - изядох и ябълките и орехчетата, житцето нещо не ми вървеше. Съгреших с кисела краставичка и допълнителна ябълка. И при мен имаше отпадалост и ми се спеше доста - три дни спазвах поста с изключения / мандаринка ме изкуши на вторият ден - а на третия направо си хапнах няколко картофа  :-[  /
Реших , да не се измъчвам - много ми се дояждаха точно пък тогава какви ли не неща  :Confus_3:
и бях дотам ,направо не ми се хапваше от житцето - да не кажа че ми се гадеше вече като си помисля за него  / иначе 30 - 40 грама хапвах само неможех повече /
Та днес се претеглих че съм 45 кила - кило две надоло , но чудното е че не ми се яде тея дни въобще , почти на плодове карам и малко сок от морков и магданоз...
Срам ме е да пиша чак , мислех си че ще имам по голяма воля - но пък другият път повече  :Confus_3:
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #102 -: 10-02-2010, 09:08:43 »

Kriss, не се самобичувай.Може би сега не ти е била настроена психиката. Знай,че ще дойде и момента,в който няма да усещаш как вътрешно ще желаеш житцето. Мен много ми помагат коментарите в този форум. Някой беше коментирал/да ме извини,че не запомних кой беше/, че не трябва да тормозиш организма си. Трябва да се научим да разбираме тялото си.Аз все по-често се обръщам към себе си с въпроса дали това му се пробва в ммента или не. И се усещам,че нямам такова желание както преди 4 месеца за месо и млечни.Като чи ли се наяждам само от миризмите им. Аз не мога да спра да готвя в къщи и може би това ме насища. Не трябва да тормозиш организма си.Нали знаеш ,че забранения плод е най-сладък.Дай му мъъъъничко и той ще се засити. Аз в момента се чувствам много добре на житце и съм отслабнала 5-6 кг.Постигнах това, за което почнах, но в момента това хранене/суровоядството/ ми допада повече и мисля да продължа на него.
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #103 -: 10-02-2010, 09:11:37 »

mariiina, моля те кажи ми как ще се захранваш. Да си призная нямам време да търся из сайта.
Усмихнат ден!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #104 -: 10-02-2010, 12:38:35 »

 :kisss:  Аз от всички режими си се захранвам с варени картофки, като картофките си ги хапвам отделно, а водичката си я пия с магданозец.После аз съм вегетарианка, ям препечен хлебец поръсен със хехтин.От ябълки ще мина на банани, портокали,/може и на сокчета/ киви ,манго.Имам собсвенно производсто замразени зеленчуци- грах, боб, спанак, лапад, лопуш - ще си спретна нещо от тях със булгурец или качамак  :essen:Лятото включвам пресни краставички, пак собствено производство на жетварски таратор-само с вода. :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Житен режим
« Отговор #105 -: 11-02-2010, 16:19:12 »

На издържалите докрай - честито!  :flowers2:
На неиздържалите - благодаря ви!  :flowers2: В един момент си мислех колко надъхано съм започнала, а как увяхнах на 4 ден... но като четох как и на вас ви се отразява, ми стана по-спокойно.   ;D
Да ви се похваля какво хубаво ми се случи от житния режим - откакто започна, не съм пила кафе и съм много горда с малката си победичка  :bleh 
Така се омагьосах от ангелската супа, че 3 дни подред си правих. Толкова ми беше вкуснаааа! Ако готвя някога супа, пак на този принцип ще е - варен картоф и останалите неща ще добавям чак като сипя супата в купичките.  :Appetit_17:
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Житен режим
« Отговор #106 -: 11-02-2010, 17:10:04 »

И аз много я харесах - много простичко много вкусничко  tooth
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Житен режим
« Отговор #107 -: 12-02-2010, 10:31:04 »

Сигурно клоните вече към ангели :police: ,щом им ядете храната и ви харесва tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Житен режим
« Отговор #108 -: 12-02-2010, 11:06:27 »

 :bleh Абе засега сме от падналите ангели - все се намират изкушения който да ни съблязнят
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Житен режим
« Отговор #109 -: 12-02-2010, 11:42:05 »

 :kisss:Здрасти!!!Ами те- варените картошки били мноооооооого вкусни!!!! :Content_4 - emotloader:Да, днес съм на ангелска супичка!!!И съм йощ по-млада и йощ по убава tooth :peperudi:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Житен режим
« Отговор #110 -: 12-02-2010, 12:17:46 »

Здравейте и от мен. Днес на 10-я ден учудващо не ми се яде почти нищо.Сутринта си направих сок от ябълки, портокал и мандарина.Взех си и няколко ябълки, а житото оставих за довечера. Много съжалявам, че свърши този житен режим. Толкова ми е лесно сутрин да не мисля какво ще хапвам. А трябва нещо да имам, защото излизам сутрин, връщам се вечер ,и няма откъде да си купувам  нищо/да не говорим за сурово.../. Като чи ли и картофи не ми се ядат/. Иначе ми е много леко.
А за 14-ти трябва да измисля някакво десертче та да покажа на половинката, че и от сурови продукти също става нещо разкошно.Приемам идеи за по-евтинки варианти на тортички.
Активен

vehadi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Житен режим
« Отговор #111 -: 24-05-2010, 16:49:43 »

Житен режим се прави и през останалите месеци от годината.
Ето по-важната информация за него: http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=289.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=494698.msg15029968#msg15029968
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html
Има и група ,която ще прави режима от 2.6.2010 г.
До този момент има много добри резултати както при свалянето на килограми,изчистването от токсини ,така и в подготовката,провеждането и захранването.
 Ако някой желае ,може да се включи тук: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=494698.msg15219660#msg15219660
Активен

marrybg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Житен режим
« Отговор #112 -: 23-11-2010, 10:32:22 »

Може ли пречистване от този вид като с житото, но да е от друг зърнен вид, който е без глутен. например елда, нахут и тн ?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Житен режим
« Отговор #113 -: 23-11-2010, 19:04:36 »

НАхутът е към бобовите.
Активен

Ver

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Житен режим
« Отговор #114 -: 05-01-2011, 09:47:28 »

Здравейте всички!
Честита и Изпълнена с Любов година ви пожелавам! Поздрави за прекрасния сайт :)
От края на миналата година прегърнах идеята за Житния режим. Направих една "генерална репетиция" Октомври-Ноември. Хареса ми усещането, хареса ми въздействието....с една дума, влюбих се  :heart_2:
Сега разглеждам лунния календар и се чудя, кога да започна  ::)
Пълнолунието през Февруари е на 18, първата сряда след него е 23. Дотук звучи добре, но в такъв случай отпостването трябва да започне на 4.Март (новолуние).
Ето обаче неща за режима (от сайта на братството):
"Като отчитаме дневната цикличност през седмицата, най-благо приятно (но не за­дължително) е режимът да започне в сряда, за да се отпости на десетия ден в петък. Задължително обаче е, отпостването да стане все още на разсип на Луната, т. е. пре­ди датата на новолунието."
 Може би след, като не е задължително да се започне в сряда, дали не е по-добре да се започне на 21 (понеделник), така режима ще свърши докато Луната все още намалява (а имено на 2.Март - сряда)
Как мислите?
Вие кога бихте започанли :)
Активен

vehadi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Житен режим
« Отговор #115 -: 06-01-2011, 20:12:20 »

  За ''големия'' Житен режим има някои спорове относно началната дата.Едно от изискванията,което е съобразено с времето ,в което живеем е, че трябва да бъде в дните ,които са свързани със  зодия Водолей/според някои източници ,вече сме в епохата на Водолея/.Но решението на Духовно общество Бяло Братство е режимът да започне на 21.2.2011 г /понеделник/.Това е ''резервният ден' 'за такъв тип режим.Обикновено той започва в сряда.Според мен ,можете да започнете и на 23.2.2011 г,защото десетият ден на режима ще бъде 4.02.2011 г. /Новолунието настъпва около 23 часа/
  Има и групи ,които наистина ще го направят във Водолей. Някои започват на 24.1.2011.
Подробности можете да намерите и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=528794.new
 Който желае ,може да се включи.

 
Активен

vehadi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Житен режим
« Отговор #116 -: 06-01-2011, 20:17:39 »

Десетият ден е 4.03.2011 г.
Активен

Ver

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Житен режим
« Отговор #117 -: 07-01-2011, 12:18:09 »

Мерси за инфото, Vehadi :)
Аз така, като гледам ще се ориентирам към 21.Февруари.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Житен режим
« Отговор #118 -: 16-01-2011, 01:35:51 »

Здравейте!Има ли желаещи за житния режим  :whistling2 - emotloader:  :essen: :essen:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Житен режим
« Отговор #119 -: 16-01-2011, 06:58:21 »

Аз съм желаеща.  :surpris_23: Ама на 21.2. ли ще го почваме?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.