Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хелиобактер пилори  (Прочетена 3738 пъти)

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Хелиобактер пилори
« -: 23-10-2017, 14:01:46 »

Здравейте, моля за съвети за лечение на хелибактер пилори - причинителна гастрити и язва. Бактерияате е упорита и се активизира при спадане на имунитета. Ако не се лекува може да доведе да язва и рак на стомаха.Благодаря предварително
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #1 -: 23-10-2017, 15:25:13 »

Люти чушки. Не съм си "убивала" Хб. пилори с това, но скоро в една книга четох, че помага.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #2 -: 23-10-2017, 16:42:33 »

Здравей Асене,
Препоръчаха ли ти някакъв курс на лечение лекарите?
Прегледа ли доста теми, първо заглавията, после - и съдържанието - в този форум?  :) :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #3 -: 23-10-2017, 20:13:30 »

Да 2 антибиотика нексиум и пробиотик. На ключова дума хелиобактер не открих тема.
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #4 -: 23-10-2017, 21:34:25 »

ХелиКобактер пилори
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #5 -: 24-10-2017, 07:33:13 »

Добре , Асене, малко разяснения ще може ли , ако обичаш?  Ти имаш респект към лекарите, отиваш при тях ,  плащаш им, те ти казват , че имаш Хеликобактер и ти предписват разни неща. Какво не ти хареса в посещението при тях? От какво не си доволен ? ( след като питаш тук, значи има нещо :) )
« Последна редакция: 24-10-2017, 07:34:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #6 -: 24-10-2017, 08:46:09 »

( Ще ти кажа това, от което се нуждаеш, но нека малко по-издалеко да почнем , така ще е по-добре за теб  ;) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #7 -: 24-10-2017, 09:11:09 »

Това беше преди доста време. Но проблема остана. На конвенционални лекари вече доверие йок.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #8 -: 24-10-2017, 14:31:08 »

Не ти се обсъжда , разбирам  :)  А какъв е точно "проблемът" ?  ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #9 -: 24-10-2017, 19:53:07 »

Проблема е че при настинка или при стрес и нервно напрежение, има срив на имунитета, бактерията ме атакува и получавам кризи и колабирам от болка събирам торта и долна граница пребледнявам като платно и припадам на земята.
« Последна редакция: 24-10-2017, 19:55:33 от асен »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #10 -: 24-10-2017, 21:32:57 »

А! Тук вече започва интересното.. Кой авторитет прецени, че всички тези оплаквания се причиняват ИМЕННО от Хеликобактера??  ;) ( понеже него успяха да  изолират, затова ли стовариха върху него вината? :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #11 -: 25-10-2017, 15:11:11 »

А! Тук вече започва интересното.. Кой авторитет прецени, че всички тези оплаквания се причиняват ИМЕННО от Хеликобактера??  ;) ( понеже него успяха да  изолират, затова ли стовариха върху него вината? :) )

 :Content_14: :Content_14:

Да, стана интересно, макар, че като говорим за здраве не би трябвало да има такива случки...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #12 -: 25-10-2017, 20:10:26 »

Абе, вие толкова отдалече май го почнахте човека ...че аз ако бях сигурно щях да се откажа да чакам отговор tooth tooth

Все пак от така поднесените отговори ...разбирам, че тая бактерия май няма нищо общо ...въпреки "компетентността" на лекарите?!  :surpris_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #13 -: 25-10-2017, 23:04:04 »

Да ,прилагаме мъдростта на вековете - "Нахрани гладният с една риба и утре той пак ще бъде гладен. Затова по-добре го научи да си служи с въдицата  за да оцелее " . :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #14 -: 26-10-2017, 10:34:53 »

Въртят ме на шиш, ама е за добро. Така го усещам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #15 -: 26-10-2017, 10:46:44 »

Казвай , казвай , че да казваме и ние  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #16 -: 26-10-2017, 11:25:22 »

Ами мисля че нещата са комплексни- изстиването, чувствителен и нервен стомах грешка в диета или сместване на храни и ме удря. Последния път два дни ме държа болките ирадираха като пояс отпред в горна част на стомаха - най вече диафрагма и отзад гърба.
Също така усетих че и далака и ч. дроб се напрягат и болят. Сърцето също е свързан със стомаха.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #17 -: 26-10-2017, 13:00:32 »

Асене , ти много оскъдно описваш състоянието си , а така никой няма да може да се ориентира. :(
Първо - не каза какви точно изследвания са ти правили и какво са открили. ( и какво - не :) )  После - това било отдавна.. Значи сега изследванията биха показали съвсем друго.
Така описаните от теб силни болки ( кризи ) нямат за виновник горкият бацил Хеликобактер. Те се дължат на някакъв по-сериозен ПРОЦЕС, който вече може да е причинен от какво ли не , но най-малко САМО от бацила..
Защо не отидеш при лекар, който си разбира от работата , да ти назначи изследвания и да се установи къде точно е процеса? Така опасващо , отпред и отзад боли например жлъчният мехур. Възможно е да има камъни и да правиш кризи! ( при запушване  на канал се случва точно това - силна болка, падаш на земята и чакаш да отмине ) Това се вижда лесно с ехограф.
Черен дроб не боли, него не го намесвай поне засега  :)
Панкреас също боли, може да е панкреатит. ?
Зарежи Хеликобактера, ами гледай да установиш какво точно се случва. Силните болки не са добър симптом.
Язва също би могло да е . Вижда се чрез гастроскопия.

По отношение на Хеликобактера:
Къде ти го откриха - в кръвта или в стомаха?
Предполагам - в кръвта. Което нищо не значи! В третият свят 90% от хората живеят с хеликобактер, но нямат нито язва, нито рак на стомаха. Въпросът е хеликобактерът да не отива в стомаха!

Чакай ще ти копирам текста от едно друго писмо, дето бях писал на друг човек:

 
  Хеликобактерът , който не е причината :) 

Кое е важно:
 Има ли наличие на симптоматика, оплаквания  в областта на стомаха?
Ако няма оплаквания:  – спира се  да се мислите за хеликобактер!
Ако има оплаквания:  – ВЪЗМОЖНО Е  те да са във връзка с хеликобактер, но не е задължително. Може да има 101 други причини, без връзка с бацила.
Ако има оплаквания :
Прави се диагностика –ЕНДОСКОПСКА , а не кръвна!  Тоест – при гастроскопия се взема материал директно от стомашната тъкан.
Кръвната проба  няма диагностична стойност, защото  бацилът е нормално да съществува в кръвта на човека и той си съществува в голям процент от хората.  В третият свят носителството е до 90%  Но не боледуват ! В кръвта той не прави проблеми.  Обаче НЕ Е  нормално да присъства в стомаха!  В стомаха той вече наистина прави проблеми, за което  беше дадена Нобелова награда.
Обаче реалният  проблем  (  и този път (    ) )   не е самият бацил! Че кое друго (  ) ? Отговор - Както при всяка друга инфекция:  УСЛОВИЯТА  за наличието и размножаването му.   
Кое в случая  провокирва растежът на Хеликобактера ?  При здрава храносмилателна система  в стомаха  киселинността е  тотална-  (PH   1.2)  , а в дванадесетопръстника  PH e 12 ( силно алкална ) При тези условия никакъв бацил не оцелява! ( нищо , че пишат, че уж си правел обвивка, с която да се защити от киселината .. )   
Обаче  при някои патологии  се създават благоприятни условия за хеликобактер. При кои?
1. Най-често при незатваряне на  пилора – клапанът м-у дванадесетопръстника и стомаха.
Какво се случва тогава: АЛКАЛЕН  жлъчен сок от 12 пръстника през незатвореният клапан навлиза в стомаха  ( тоест – не където трябва ) където се смесва с КИСЕЛАТА му среда . ОТ химията знаем какво се случва в такива случаи : взаимна неутрализация. Тоест – тогава в стомаха средата вече не е толкова кисела, което води до редица проблеми (  като напр. недобро смилане на  белтъчините , които по-нататък в следващите дялове почват  да загниват и т.н. )  вкл. и до размножаване на хеликобактера, защото за него ВЕЧЕ има благоприятни условия.
2.  При гастрит с намалена киселинност  (   ако не е предизвикана от неработещ клапан, тогава е вече   още по-сложно, но  все пак има начини.. (smiley) )
Какво да се направи за да се затвори клапанът?

НАУЧНАТА  МЕДИЦИНА  Е БЕЗСИЛНА . Тя препоръчва само облекчаващи  средства, които в бъдеще  правят много по-големи бели!
УБИВАНЕТО  НА ХЕЛИКОБАКТЕР  С ЛЕКАРСТВА Е БЕЗСМИСЛЕНО. Много ясно , че ако предпоставките  за него са останали, той пак ще се появи, въпрос на време е.
Единствено разумно  в случая е  да се накара самият клапан да заработи отново!
Много интелигентен вариант  е предложил знаменитият акад. Борис Болотов. 
Преди ядене се поглъщат няколко топчета  кюспе от моркови ( или др. зеленчуци ),- тоест  това , което остава от моркова след като се изцеди сокът . ( Достигайки до пилора , те го карат да заработи!  По много интересен начин, четете на руски например тук -
http://bolotov.in.ua/Lechenie-zabolevaniy/Vosstanovlenie-lechenie-lukovitsyi-dvenadtsatiperstnoy-kishki.html
 
, не знам дали е преведено на български) А около час след нахранване се взима малко сол. 
Допълнително се правят промени в начина на хранене, за да се улесни процеса.
ОБАЧЕ.. както при всяка друга патология, е добре и тук да си зададем въпроса – КАКВА Е ПРИЧИНАТА за незатваряне на пилора?
Най-вече са две: стрес + нездравословно хранене.  ( преяждане, несъвместими храни, бързо хранене, късно хранене и т.н. )  Когато то се сложи в порядък, ще изчезнат и причините , които довеждат до лоша работа на клапана,  предизвикващ цяла верига от проблеми във веригата. ( Хеликобактерът е само един от многото .. )




http://bolotov.in.ua/Lechenie-zabolevaniy/Vosstanovlenie-lechenie-lukovitsyi-dvenadtsatiperstnoy-kishki.html

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #18 -: 26-10-2017, 14:56:04 »

Това което правех при други подобни кризи е да пия клеева тинктура да успокоя стомаха. При тази освен подуване на стомаха и болезнен стомах имаше и силно потъмняла урина тъмно оранжева може би 1 -2 дни по време и след кризата.. Кръв нямаше в нея.
Както и липса на перисталтика и изхождане. Храната действително не може да се преработва и сякаш имах дупка в него и голяма топка в стомаха. Вероятно и липса на достатъчно хранителни ензими.

Така както ми го обясняваш ми прилича на жлъчна криза. А това заедно и с прегъната жлъчка е доста неприятно. Не знаех, че жлъчна криза може да те държи по 12 часа, ако е тя де. Преди минаваше по-бързо кризата - половин до 1 час силните болки и после утихва.

Преди пиех бусколизин или но шпа като усетя че ми става лошо, но това направо ми взривяваше стомаха.

Клеевата тинктура ми понася и действа добре. Меда ми действа освен жлъчегонно и разхлабващо.  Пия и пелинче от време на време ама там малко ме притесняват нещата да не тръгне нещо.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Хелиобактер пилори
« Отговор #19 -: 26-10-2017, 15:02:30 »

Интересно е станало тук. Както се казва в един древен текст - "Всички пишат, никой не чете". Ако иде реч за новия ни приятел Асен, бих му казал следното. Опознай себе си и ще опознаеш вселената. Повече думи не са нужни на този етап.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 24 запитвания.