Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За размисъл  (Прочетена 2564 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:За размисъл
« Отговор #1 -: 23-09-2017, 14:43:33 »

Тъй като темата е за размисъл, замислих се кой би имал интерес да финансира такова скъпо няколкогодишно изследване, което да стигне до извода, че няма здравословна храна за всеки.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За размисъл
« Отговор #2 -: 23-09-2017, 16:35:30 »

Ирис, то самото изследване е доста нескопосано , мога да изпиша поне 5 страници рецензия , но няма смисъл , а и ме мързи :)  Специално за храненето има толкова безброй много изследвания , че се чудя въобще  защо се пръскат дори и пет пари.. ? :)  Пак ли ще откриват топлата вода? Или този път ни доказват, че тя не е топла, а хладка  tooth tooth  Най-ценното , най-мащабното и най-научното изследване е т-нар. "Китайското проучване", пуснаха книгата  и на български. След него поне 100 години няма да има смисъл да се ровичка в това направление. :) 

Но винаги трябва да се има предвид  и кой е пуснал поста :).  Тихия го познавам , той е достатъчно наясно и с храненето и с Аюрведа и с много други неща ( здрав е , изглежда прекрасно за годините си,   :Content_22:) и е пуснал този линк по-скоро някак философски, с идея да не се копират готови модели , шаблони, а всичко да се пречупва през собственото познание, осмисляне , проверка и практика.  С което няма как да не се съгласим , според мен  :-\
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:За размисъл
« Отговор #3 -: 24-09-2017, 22:05:13 »

Ирис, то самото изследване е доста нескопосано ...
Може да се каже. Или по-скоро, до широката публика не достига достоверна и сериозна информация, а нещо като  полу или изопачена  или дезинформация.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:За размисъл
« Отговор #4 -: 25-09-2017, 16:23:01 »

Бате Бино е хванал точно направлението на главния удар. Който иска да мисли. Който не иска - да следва чуждите модели.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:За размисъл
« Отговор #5 -: 25-09-2017, 17:24:07 »

Трябва да благодаря за линка от темата ти За размисъла, Тихи. Така стигнах до термина микробиом, а от там и до две нови книжки. Благодаря и моля за извинение, ако съм те засегнала. Реакцията ми не беше към теб конкретно, а към комерсиалната наука. Благодаря.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За размисъл
« Отговор #6 -: 06-10-2017, 08:27:33 »

Не бой се , Тихия не се засяга лесно  ;) Възхищавам се на това му качество, защото аз го нямам в необходимата степен. :(   (Трябва да се работи по въпроса за гордостта и егото  :pensif_29: )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.