Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ОПАСНО!!!  (Прочетена 3993 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
« Последна редакция: 13-09-2017, 18:52:02 от iskrena »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #1 -: 16-10-2017, 09:06:57 »

Моля не пропагандирайте и тук  евангелистките проповеди!
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #2 -: 16-10-2017, 09:49:55 »

Присъединявам се към Даниела. Радвам се, че отново е тук.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #3 -: 16-10-2017, 14:37:53 »

Познанието и знанието за Господ наистина няма нищо общо с йога и другите индийски учения.За жалост обаче в България тези учения са навлезли след 1944 г. и в тази духовна заблуда е народът ни днес.Истинската вяра е  дадена още от Светите отци, които са дали пророчества и за последните времена.Те обаче нямат нищо общо с тези учения, нито с Дънов или други подобни заблуди.Но за да се увери във всичко това човек най - напред трябва да пострада и след като претърпи страдания ако я търси сам ще намери истината.Всички Свети отци, както и пророците от Библията са претърпяли страдания.Не напразно на някои от тях им отсякоха главата за истината.Обаче тази истина няма нищо общо с каквито и да е индийски учения.Тези учения са заблуда за хората.
Поздрави !
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #4 -: 11-12-2017, 12:42:37 »

Учението на Дънов е изключително опасно.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #5 -: 13-12-2017, 21:06:03 »

Учението на Дънов е изключително опасно.
Вярно ли? С какво?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #6 -: 14-12-2017, 09:25:14 »

Вов,
учението на Дънов наистина е опасно, но трябва да прочетеш много книги от Св. отци, които знаят истината.Те са били прозорливи, лекували са само с нафора и св.вода.Скоро четох в книгата за живота на Св. Паисий Святогорец как едно момче , занимаващо се с йога и др. индийски учения отива при него за да му каже,че си губи времето.Не си е струвало да става монах.Това момче е отишло на шега, просто за да докаже,че няма Бог и монаси не бива да има.Обаче когато отива при прозорливия старец той му казва,че трябва да му стане ученик, че ще вземе след време неговото име,че тези учения, с които се е захванало са работа на силата на Сатаната.Това момче казва " Не, тази работа не е за мен ! ".
Сам този човек след време описва,че е станал монах след 5 години и името, което са му дали е било Паисий, именно името на Св.Паисий Святогорец.Описва,че този свят старец му е казал истината - сам е разбрал,че ученията и йогата, които е практикувал са работа на зли сили.Но това е станало чак след 5 години.
Така,че пророчеството на стареца се е сбъднало независимо ,че това момче си е нямало никаква представа с какъв огън си играе.Прозорливостта се дава много трудно, тази дарба се дава след много, много тежки изпитания.И няма нищо общо нито с йога, нито с Дънов.Тези учения са опасни, но много хора не са наясно и се заблуждават, истината е на друго място - с Иисусовата молитва тя се открива в пълнота.Но тази молитва трябва да се казва постоянно, тогава се разбира къде е истината.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #7 -: 22-12-2017, 01:19:31 »

Мммм, Ели, не ми звучи, или не разбирам - вредата от П. Дънов. Безброй хора са получили различни видове помощ от него, което не пречи на вярата... Не съм го изучавал специално и задълбочено, но много или всичко прочетено, препоръките му за хранене, пиене и др. са си истински.
Но, не ми се обсъжда, нито спори.  :flower:  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #8 -: 22-12-2017, 09:00:50 »

Вова , как така не ти се обсъжда и спори, какъв натуропат си тогава?  .. tooth tooth  Или , викаш, само за  фейсбук си пазиш силите  tooth

Ели , кой ще се грабне , душо , да издирва и да изчита  "много книги от Светите отци" само за да разбере с какво Дънов е опасен?  tooth Ако ти си наясно,  би трябвало да можеш с няколко изречения да обясниш. И ако искаш, разбира се :) .  Тук съм споменавал изказването на великият Майкъл Ръдърфорд : " Ако един ядрен физик не може да обясни на чистачката на лабораторията с какво точно се  занимава - значи самият той не го разбира " :)

Ясно е , че Дънов е многоспектърен и многопластов, аз съм се задълбочавал само в книгата му за здравето. ( другото ми идва доста отвлечено , не ме  въодушевява, при мен преобладава рационалното, доказуемото, "инженерното"  ) Към нея нямам никакви забележки и никакви разминавания , това си е жива  натуропатия, съвсем същото , за което говори и П. Димков и  всички други значими личности и авторитети , които тук сме цитирали . И с които сме съгласни , разбира се :)  

« Последна редакция: 22-12-2017, 09:21:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #9 -: 22-12-2017, 10:46:41 »

Ами, повечето хора виждат нещата в черно и бяло, затова всичко за тях е опасно. Дънов наистина може да е опасен ако вярваш на духовните му учения. Ако се абстрахираш от тях и четеш здравните му съвети, може да бъде полезен.

Принципно и Библията е опасна ...ако четеш пък не разбираш какво пише и си измисляш свои си учения ...нещо като Дънов между впрочем tooth

Както и да е, общо взето ако при Дънов нямаше 80% истина, вероятно никой нямаше да се вдъхновява от него ...те обикновено лъжите се прокарват покрай истините.

По-скоро ако ще се прави някакво предупреждение, би следвало да е, че духовните му учения са опасни и с тях трябва да се внимава! Иначе като здравни съвети си има полезни неща  :surpris_23:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #10 -: 26-12-2017, 15:06:25 »

Бино, просто никой не може да спечели нито един спор.

Всеки тук, над определена възраст, може да се напрегне и си спомни колко са случаите в личния му опит, когато двама спорещи, като правило на противоположни мнения (напр. "за" и "против" т.нар. либерална ...каквото и да е икономика, демокрация, няма значение), са стигнали до съгласие.
Всеки изтъква аргументи в полза на своята теза, като нарочно омаловажава или направо пропуска аргументите, уж доказващи противната теза.

То в такива области като физиката, с частни случаи астрономията, точни науки, където повечето тези могат да бъдат доказвани с експерименти, повтаряни и т.н., хора са горени живи, та какво остава за методика за лечение/възстановяване на здраве...

Колцина примерно в този форум, са наясно, или поне вярват, че като отделим един месец от скъпоценното си (пропилявано) време и помислим едни мисли и извършим едни действия можем да се възстановим от много, ужасно тежки състояния?
Пък аз го знам, случи ми се, наложи ми се и го направих, не съм и спрял... Е, който иска, или на който му е дадено, винаги ще намери пътя. Дали е Дънов или "газ, мас и оцет", или друго, е е толкова важно.

Аз вярвам, че в огромното мнозинство от случаи, ВСЕКИ човек може да възстанови и поддържа здравето си на много високо ниво - за своя и на близките си радост!... :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #11 -: 26-12-2017, 19:29:00 »

Честито Рождество Христово!
Св. Теофан Затворник е тълкувател на Библията, и православната църква се придържа към неговите тълкувания.
Vov е прав, който търси пътя ще го намери, Ogrızko е прав и Библията може да бъде опасна при неправилно разбиране, и така всеки е прав и спор няма. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #12 -: 26-12-2017, 20:10:27 »

Вова , зависи кой с кого спори..  tooth
Ако участниците в спора имат еднаква степен на познание и еднакъв интелект , спор няма как да има, те просто ще са на едно мнение  tooth
А и не е задължително точно в момента на спора да се реши кой е правият :) , може чак след време единият да прецени , че правият е бил опонентът му  tooth

Вова, има една поговорка , която направо като че ли за теб е писана : " Лисицата знае 100 приказки и всичките са за кокошките"   tooth
Ти в този форум имаш сигурно повече от 800 поста все за гладуването  tooth
Вероятно вече и домашните любимци на съфорумците са разбрали  какво препоръчваш и какво провеждаш  tooth
Това, че не всички се записват на курс , не означава , че са против..  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #13 -: 27-12-2017, 18:55:49 »

 Ха-ха-хааа, ми да, въздържането от храна (съвсем НЕ гладуване) ми спаси живота!
Всяка година, вече 29 пъти, си провеждам 15 - 23-25 дневни такива, + още толкова - захранвания, + няколко дни - подготовки... В доста години правя и по едно по-кратко - 7-8 дни на вода...
Видял съм как прекрасно действа тази методика на - примерно - 30 годишна астма, рак с разсейки, рак без разсейки, други алергии, подагра, коксартрози, високо и ниско кръвно наляг., главоболия, синузити, Шморлови телца, подобряване на зрението, промяна на лично тегло, на начин и предпочитания/ зависимости на хранене... и т.н. и т.н... През годините променях, добавях различни упражнения, според конкретното състояние на отделните участници.
Всички тези тежки, а някои - животозастрашаващи състояния се "лекуват", премахват, хората се освобождават от зависимости.. Дори зрението се подобрява, това е прекрасно...
Още преди 25 години бях написал благодарствено писмо до първия ми учител...
Чест и слава на всички, които въпреки главното, лекарствено-оперативно-облъчващо заповядано състояние на "здравеопазването", не се страхуват и търсят пътища за лечение на всичко!

Да, наистина, при всеки повод споменавам, че Временното въздържане от храна, проведено компетентно за даден човек, може да възстанови здравето му от практически всичко, което той пожелае достатъчно силно и продължително. Според мен това е важно да се знае, а твърде много хора го смятат за поредна мода, за опасен риск, най-често ми казват "Ма аз ще умра, ако го направя"... и т.н.

А поговорката, Бино, за лисицата,по-скоро за теб е писана.
Умните хора, ако знаят дадена истина и се срещнат с някой, твърдящ обратното, незабавно ще се сетят, че или те не знаят истината, или защитаващият противната теза. Ако това се случи, те няма изобщо да спорят, а ще проведат някакъв вид изследвания - или да покажат и докажат своята теза, или за да проверят истинността и...
Ако продължат "спора", то означава, че те или не са умни, или целта им не е намиране на истината, а доказване кой е по- и най-... Или още по-зле - осмиване и унижаване на опонента.

Съвсем друг е случаят, когато двама човека или две страни изследват някаква теза. Но тогава то не е спор. И т.н., площадното (=форумно) общуване си има трудности, както често сме забелязвали... Но, докато имаме интерес, ще продължаваме.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #14 -: 02-01-2018, 12:54:59 »

Вов,
става дума за учението на Дънов от духовна гледна точка.То е опасно.И аз имам доста негови книги със здравните му съвети.Някои от тях съм използвала и съм доволна.Но ако човек наистина иска да постигне трайни резултати трябва да иска Бог да му даде съвет, а не земни хора.Макар,че понякога Господ чрез земен човек дава съвет.Но обикновено когато болестта е много сериозна без Божията помощ и съвет не става.Именно така и ние с Мария търсихме Божията помощ при нашите заболявания.И се убедихме именно по този начин,че храненето с кълнове няма нищо общо с каквито и да е други начини на хранене.То си е вид лечение, което сам Господ ни посочи за да спрем силните болки и ходене по мъките .
А иначе наистина ако се четат трудовете на много Свети отци ще се разбере истината.Те са посочили освен всичко друго и как сам човек да се бори със собствените си недостатъци и да достига духовно съвършенство.А най - висшата ценност доколкото разбрах е да придобиеш любов към всички хора толкова ,че да ги чувстваш като свои близки роднини.Това е постижимо, но много дълги години трябва истинска борба.
ЧЕСТИТИ И  БЛАГОСЛОВЕНИ ПРАЗНИЧНИ ДНИ НА ВСИЧКИ ! НЕКА Е МИРНА, ЗДРАВА, БЛАГОДАТНА И СПОРНА НОВАТА 2018 ГОДИНА !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #15 -: 04-01-2018, 19:03:26 »

Хм, добре Ели. Ние тук, поне аз, си говорим за причини за влошаване на здравето и за пътища за възстановяване и поддържането му.

В тоя смисъл няколкото неща, които съм чул и чел от П. Дънов, са учудващо (на пръв поглед!) ценни. Напр. житен режим, кои плодове и зеленчуци да ядем и дуги...
Изобщо не обсъждам т.нар. "духовно учение", отношението към което, почвам да подозирам, е като към Ванга, към богомилите в по-старо време... Просто хората, вместо да ходят на църква и да получават (какво точно от отците?!?!) способи и пътища за изцеление, ходят по: доктори, Дънов, Ванга, форуми, врачки, баячки, лечители, "лечители" и т.н. Ми това си е чиста загуба на принадена стойност!

Като споменавате по-горе вредността от йога например, някой сеща ли се, че нашите хрущяли, стави, междупрешленни дискове, всички подвижни съединения нямат пряко и непосредствено кръвоснабдяване, нито отвеждане на боклуци чрез лимфа? За да се хранят и очистват, са им необходими достатъчен брой състояния от типа натиск-покой-опън... И кое му е опасното на това? Нищо опасно не виждам. Нито ми пречи да си вярвам. Хеле пък за такива двигателно активни като нас - цял ден на компютъра!..

Нали е християнска мъдростта "Господ дава, но в кошара не вкарва", т.е., трябва и ние нещо да направим за това желано здраве.
Научаването да обичаме Божествената искра у всеки, у всички хора, е велика, прекраса задача, дори може да е цел... Не виждам как някакви действия за възстановяване на здравето може да са опасни, какъвто и да е техният източник.

Нека си обогатяваме знанията и да бъдем по-здрави, а какъв е източникът на тези знания - за мен е без значение...  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #16 -: 05-01-2018, 12:36:02 »

Вов,
не е вярно,че възстановяването на здравето трябва да става на всяка цена и с различен по вид източник какъвто и да е той.Навремето точно така и аз разсъждавах, точно както и ти.Докато не се опарих от екстрасенси.Те ми помогнаха, но и ме увредиха.Затова сега ако не спазвам чист суров режим умирам от болки.
Така,че човек докато не се опари се лута, търси истината.
Скоро в една книга за живота на Св.Паисий Святогорец прочетох следното :
Някои хора търсещи изцеление са били излекувани от него веднага, още дори той да е успял да разбере,че с толкова кратка молитва е възможно изцеление.Други са търсили изцеление с години и въпреки молитвите на този старец изцеление не е настъпило.А трети са ходили къде ли не, пробвали са почти всичко, което е известно за тяхната болест и въпреки това са си останали болни, неизлекувани.
Отговорът на Св.Паисий е,че не е Воля Божия тези хора да се изцелят, защото ако се излекуват те ще продължат с някои вредни пороци и навици и няма да се спасят.Истинската цел на вярата е спасението на човека, а това спасение понякога се придобива чрез някоя болест тук на земята.Така Господ ни приучава на търпение и на смирение.Т.е. ,че не всичко става така, както ние го искаме.
За стомаха Св.Паисий пише : Стомахът не се уврежда от дълъг пост.Когато човек е разтревожен трябва да приема храна, макар и малко, защото тогава жлъчката е активна, отделя повече сок.Така се уврежда стомашната лигавица ако в този случай на тревога стомахът е празен..
Йогата не се състои само от физически упражнения, които са полезни за здравето.Има и други, цели системи упражнения.Йогата включва доколкото знам и т.нар.медитация, която няма нищо общо с Иисусовата молитва.
Така,че наистина целта на форума е здравето - как да го подобрим, как да го пазим.Но не на всеки е дадено от Бога да е здрав.Тук на земята на всеки човек се дават изпитания.Преди години и аз така си мислех : Всичко ще правя само и само да съм здрава.Да, правя доколкото мога и пак не съм здрава.А мои близки и роднини нищо не правят и са здрави.Явно това ми е дадено като изпитание и аз така и го приемам.Вече не търся никого да ме лекува.Ако е Воля Божия и само след едно причастие ще се оправя.Но ако не е каквото и да правя, каквито и методи да прилагам все болестта ще си стои.
Така,че наистина ученията на Дънов, Ванга и др. са вредни.Ванга е помагала, но чрез тъмни сили.Тя без да спиш на бучка захар не е можела да гледа.А за какво и е тази захар ? Светите отци без захар са лекували и виждали човека като на рентген.Само,че те са казвали пороците на хората, казвали са им да се поправят.Така са ги променяли, което е и основната цел.Да се променим, да се усъвършенстваме, да изоставим вредни пороци и навици, да спазваме Божиите заповеди и така да влезем в Царството Божие.Говоренето с мъртви хора както е правила Ванга е осъдено от Бога.
Трябва да се запознаеш основно с тези учения и тогава ако прочетеш какво казват канонизираните свети отци ще разбереш,че те наистина са лекували.Но са имали толкова силна молитва без да им е нужна захар.Те просто са били с много силна вяра и са се отказвали от всичко в този свят.Живяли са без да притежават нещо свое, всичко са правили за ближния и са търпяли глад, студ и жажда.Затова Бог е преценил,че заслужават дарбата да откриват Волята Божия на хората.Ако не е Воля Божия да се излекуваме човек каквото и да прави все болен ще си стои.
Аз съжалявам,че навремето така сляпо съм ходила да се лекувам.Ако бях прочела дори и една частица от книгите, които сега чета щях да знам много неща.Творенията на Св.Игнатий Бранчанинов, на други свети отци ясно показват,че болестите се дават за да научат хората на нещо.А не защото на всяка цена и с всички средства / дори и тези , които са тъмни сили / трябва да се излекуваме.
Именно там е и моята грешка, цял живот съжалявам, но връщане назад няма.Но ако не се беше случило така нямаше никога да се обърна към вярата.Явно така е трябвало да стане, даже нямаше да дам обещание към Бога и така да си излекувам ръцете.Сега вече съм наясно ,че Бог преценя какво да ми даде, а не аз да преценям кога и с какво да се излекувам.Аз и да го искам силно не става.Явно така трябва да е.Иначе сигурно ще ме обхване голяма гордост,че постигам резултати в лечението и ще стане по - лошо.Гордостта е също голям грях.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #17 -: 07-01-2018, 20:54:19 »

Да, Ели, както кажеш.
Продължавам да твърдя, че всеки, който искка да е здрав, трябва добре да разбере истинската важност, стойност и цена на здравето и да направи всичко необходимо за неговото възстановяване (ако прецени) и поддържане.
Всички и всякакви обяснения, че примерно живеем в най-мръсния град, че в службата..., че свекървата, че политиците, "пръскането от самолети" и каквото и да е друго, са само обяснения, прикрития, за да не правим достатъчно, да си стоим и се самозалъгване и т.н. и т.н...
Всеки, койо иска здраве, трябва да работи за него. Всеки ден.
Започва се от по-лесното - физическото тяло.
А КАК ТОЧНО някой ще върви по този път - на възстановяване и поддържане, на последващо извисяване и т.н., е въпрос на лични схващания и убеждения и изобщо не навлизам там.
Ако някой чете и практикува Дънов, добре.
[Хм, почвам да имам усещане, че отричането, дори критикуването на П. Дънов се случва без да се познават дори бегло поне някои от репоръките му...]
Ако иска да бяга 100 км, чудесно, ако тренира апнеа и задържа дишането си 5-6-7 минути, добре, и т.н., и т...

Ако добавим и факта, че практикуването на йога, да речем, но има и други подобни, датира доста или много години преди раждането на Христос, че самият той се е обучавал там и пр. и пр., не ми се говори повече по темата.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #18 -: 07-01-2018, 22:09:28 »

ДОПЪЛНЕНИЕ
Е, всичко започва с мисленето. Осъзнаваме, че нещо не е добре със здравето, решаваме, че е в нашите възможоности да го променим, четем, учим, питаме... Тоест, промяната към добро започва в мисленето. Променяме мисленето, решаваме да подобрим нещата..., някои автори казват - първо лекуваме душата, после - тялото... После - други неща, но, всичко по реда си.
Въпросът е, че без действия нищо не става. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ОПАСНО!!!
« Отговор #19 -: 08-01-2018, 12:20:25 »

Вов,
може би си ме разбрал погрешно.Трябва да правим нещо, не да стоим и да чакаме да се оправим без никакви усилия да полагаме.
Аз тук изложих нещо съвсем друго.Лечението при Св.старци и светиите е ставало чрез Бога, с участието на Господ и Святия дух.А при Ванга и някои други / екстрасенси и пр. / става с участието на злите сили.Така,че когато човек се лекува трябва да знае кога и как, и при кого.Понякога просто не е момента да се излекуваш.
Скоро прочетох в книгата " Несветите светци " за една жена, която е имала насрочена операция за перде.Тя е отишла при прозорлив старец, който е казал да си направи операцията след 3 месеца, а не сега, не е момента.А тя е настояла, имала е вече насрочен точен ден.Оперирала се е и е починала.Преди да почине обаче чрез други хора се е обърнала пак към този старец, а той е казал,че е предвидял нейната смърт ако се оперира точно в този момент.
И аз не бях чувала за това ,че човек може да умре при операция на перде.
Лечението за жалост и днес става понякога чрез зли сили или не в точния момент, който БОГ е предвидил.Затова и резултатите са трагични.От друга страна понякога пък и ние на всяка цена решаваме,че трябва да постигнем определен резултат и вместо да си помогнем става така,че си вредим.Не избираме и точния момент и човек.А понякога и куп усилия да се положат резултатите са минимални или никакви.Не бива човек на всяка цена да иска нещо.Дойде ли точния момент Бог ще го даде.Стига човек да постоянства в доброто и да жертва себе си за другите.Така са правили всички старци и свети отци.Жертвали са своето щастие , били са съгласни те да пострадат, а ближните им да са щастливи.
Да, без да полагаме усилия нищо не се постига.Не само за лечението е така и за всичко останало, което искаме да постигнем в този живот - да имаме добра работа, професия.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 24 запитвания.