Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Имунна система  (Прочетена 4296 пъти)

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Имунна система
« -: 21-08-2017, 16:07:39 »

Здравейте,можете ли да ми препоръчате нещо за повишаване на имунитета и при липса на апетит.Става въпрос за дете на 10 години,преди 3 месеца направи дълбок абсцес на мускул. Благодаря ви предварително!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Имунна система
« Отговор #1 -: 22-08-2017, 10:09:36 »

Добре ще е първо да се установи кое я понижава :) Щото ние ще я повишим, но после "то" пак ще се опитва да я отслабва.  Иначе, средства за повишаване има изпитани.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8273.msg76621#msg76621
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Имунна система
« Отговор #2 -: 22-08-2017, 11:12:53 »

Да,прав сте.Действително първо трябва да се открие първопричината,нои това не е лесно .Благодаря,ще видя линка,който сте ми изпратили.


Активен

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Имунна система
« Отговор #3 -: 22-08-2017, 11:17:40 »

Сега прочетох за Стелкор и Ветом,и искам да уточня ,че тя 2 месеца и половина приемаше антибиотици и успоредно с тях и пробиотици- Омнибиотик.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Имунна система
« Отговор #4 -: 22-08-2017, 12:47:31 »

След като дете на 10 години, 2 месеца взима антибиотици, какво може да се очаква? Всичко друго само не и да оздравее. Не знам как да коментирам такова безобразие.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Имунна система
« Отговор #5 -: 22-08-2017, 12:56:42 »

А щом като Тихия се е наел да коментира и е развалил спокойствието си ..значи нещата са сериозни :pensif_29:

Предполагам, че вие сама сте потърсила в гоогле: вредата от антибиотиците

..така че няма да търся линкове да давам :)
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Имунна система
« Отговор #6 -: 22-08-2017, 13:25:01 »

Предполагам, че дълбокия абцес са лекували с антибиотик 2 месеца, след което е паднал имунитетът или греша?  Как се лекува такъв абцес при дете?  Първо се откажете от реимунизации на ваксини, ако има такива. Клеева тинктура направена от вас, спомага за повишаване на имунната система, предполагам знаете.
« Последна редакция: 22-08-2017, 13:26:45 от rossyd »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Имунна система
« Отговор #7 -: 22-08-2017, 13:25:54 »

А с каква цел се прави  уточняването , че е пила едновременно и пробиотици? :)
Че някак си са предотвратили кашите, забъркани от антибиотика ли ? :)
Интересно, как би могло да стане, след като дори на децата е ясно , че антибиотикът мори наред - и лоши и добри бацили. ( каквито са и пробиотиците )  Взимани са били на вятъра, само аптеката е била доволна :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Имунна система
« Отговор #8 -: 22-08-2017, 13:38:37 »

Положението беше много сериозно и в случая антибиотиците помогнаха,инфекцията беше овладяна благодарение на тях.Самата аз, и тя преди това да сме пили 2-3 пъти антибиотик досега.Клеева тинктура правя редовно,но има проблем с вземането,злояда също,почти само на плодове и салати е.
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Имунна система
« Отговор #9 -: 22-08-2017, 13:46:11 »

Не бих твърдяла, че е злоядо детето, след като яде плодове и салати. Какво по добро за едно дете. Тинктурата ще я разреждате във вода или сок. Злояд е синът ми, който яде само хляб и сладко  :-[
Активен

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Имунна система
« Отговор #10 -: 22-08-2017, 14:03:40 »

Благодаря ви,ще опитам в сок да й я давам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Имунна система
« Отговор #11 -: 22-08-2017, 18:30:05 »

Тинктурата е супер. Обаче при бъдещо разболяване и  нужда от антибиотик, ако тинктурата не успее да се справи  и пак ще се отива на  антибиотик, обадете се , защото течният Ветом почти със сигурност ще се справи и по-бързо и по-добре от АБ  !  ;) Ще  взема да отключа темата , да се излеят малко отзиви, че хората като чуят "пробиотици" и  си представят явно нещо несъществено :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Имунна система
« Отговор #12 -: 22-08-2017, 20:29:34 »

Да,ако може малко повече информация за течния Ветом.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Имунна система
« Отговор #13 -: 22-08-2017, 21:31:53 »

Най-добре за имунитета действа сироп от бъзак:
http://www.zemianazaem.com/archives/407
В момента има зрял бъзак-храст.Направете и давайте на детето през зимата.Давала съм на моето дете-по 1 ч.л. на ден.Трябва да се внимава само зърната да са добре узрели.Също-пчелен прашец,има го по пазарите-по 1ч.л. на ден.Макар,че сега не е сезона,аз давам през зимата по принцип-портокалов сок.По една чаша на ден,разреден с малко вода.За чревната микрофлора бате Бино е дал и добър пробиотик.Успех!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Имунна система
« Отговор #14 -: 23-08-2017, 07:34:18 »

След като дете на 10 години, 2 месеца взима антибиотици, какво може да се очаква? Всичко друго само не и да оздравее. Не знам как да коментирам такова безобразие.
Мдаа,докъде ни докараха "традиционните медици",ама ...
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Имунна система
« Отговор #15 -: 23-08-2017, 10:41:47 »

Марти, информацията в линка касае и течният Ветом. Различното  при него е , че е много по-силен. Има разлика и в приема му - повече приеми за деня + ректалното въвеждане .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marti73

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Имунна система
« Отговор #16 -: 29-08-2017, 19:52:55 »

Благодаря ви за отзивчивостта,мисля засега да опитам с черния бъз.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Имунна система
« Отговор #17 -: 12-09-2017, 19:34:31 »

Струва ми се, има нужда от следните думи:
1. Антибиотиците са спасили огромен брой животи. ОГРОМЕН.
2. Горното съвсем не означава, че трябва да обичаме антибиотиците и да ги приемаме, когато има други решения.
3. Антибиотици са наложителни при остри състояния, когато се задава дори опасност за живота или други много тежки и трайни увреждания.
4. Уврежданията от малко и умерено приемане на антибиотици са обратими.
5. Трябва да сме луди, за да допуснем ей така, насред цивилизацията, с тези обилни знания, да се наложи употребата на антибиотици. Животът е възможен и без тях, при достатъчно внимание към себе си (децата си).

П.П. Не съм приемал антибиотици (нито други лекарства) от 22 март 1988. (С две изключения - трябваше да ходя командировка в чужбина, та 2 пъти пих Фервекс...)  :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Имунна система
« Отговор #18 -: 13-09-2017, 09:21:21 »

Вова, правилно се изразяваш в минало време :) - "спасили"..
Защото сега вече нещата са съвсем различни - рязко нарастват случаите, когато антибиотици не действат дори и в спешни случаи и пациентът си заминава :( Имам информация от лекари в спешни отделения. Ерата на АБ е към своя залез.
Трябва да се допуснат други алтернативи, за които се знае отдавна , но нали от тях не се печели толкова..
Ето , наскоро и аз бях учуден, че АСД-2 ( изцяло натурален тотално универсален препарат ) е излекувал ПНЕВМОНИЯ ( която се води спешно състояние ) , моя клиентка от Пловдив разказа , когато някой ден пусна темата, нейният отзив ще бъде втори. ( първият ще е на наш човек, чиято майка живя "втори живот" 3г, благодарение на същият препарат. 
Има и други лекарства за яко засилване на имунитета, напр. един руски лекар от 15г прилага само Ронколейкин и не иска да чуе за никакви антибиотици.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Имунна система
« Отговор #19 -: 13-09-2017, 20:35:16 »

"...Ето , наскоро и аз бях учуден, че АСД-2 ( изцяло натурален тотално универсален препарат ) е излекувал ПНЕВМОНИЯ ( която се води спешно състояние )..."
 :Content_14: :Content_14:

За целите на това обсъждане: Спасителното действие на антибиотик, или каквото и да е лекарство НЕ "усилва имунитета". То помага на организма да се справи, като убива всичко живо или почти всичко, за известно време, в най-добрия случай и микробите, които заплашват да ни убият. Организмът си "поема дъх" - създава нови количества защитни кръвни телца - бели, други и трети... В случаите, когато антибиотикът не е точният, или микробите вече имат изградена устойчивост към него, търсеният резултат не се постига... а когато пациентът прекрати приема на антибиотик предварително, примерно щом усети леко подобрение, понеже мисли, че си мисли, че той е вреден и "няма да го пия повече", микробите не са убити и остават, но вече са устойчиви на този антибиотик.

Сбед края на приема на антибиотиците започва дълъг и с променлив успех път на създаване на нов "биом" - едновременно, взаимосвързано и взаимозависимо приемане (през устата и носа) и размножаване на най-различни микроби в телата ни...

Та затова представата, че някакво лекарство или лечение може да "усили имунитета" , да го стимулира, да го повиши и др. е лъжлива.
Можем обаче, доста лесно, да намалим значително товара, задачите на имунната система.  :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.173 секунди с 22 запитвания.