Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въздържане от храна гастрит!  (Прочетена 5676 пъти)

Gabarche

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Искам да питам някой излекувал ли е гастрит с въздържане от храна? Вов любопитно ми е.... :Confus_3:
« Последна редакция: 24-07-2017, 22:56:08 от Gabarche »
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #1 -: 25-07-2017, 21:10:32 »

Аз лично не знам. Обаче един колега писа, че е излекувал язва като се хапва чаена лъжица чубрица 15 мин. преди ядене ...може с лъжица мляко ако не можеш само чубрица. Ама не знам това дали ти помага като питаш за гладуване :surpris_23:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #2 -: 27-07-2017, 08:04:06 »

Лекува се,да.Но всичко зависи след това от начина на живот.Може пак да се завърне.Аз излекувах с глад тежък колит.Колит е възпаление на дебелото черво,а гастрита-на стомаха.Но това стана с няколко 7-дневни водни гладувания.Отделно правех и по-къси и се хранех здравословно.Всичко е възможно,стига човек да има вяра и да бъде упорит по пътя на здравето. :peperudi:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #3 -: 27-07-2017, 20:17:33 »

Не само гастрит, ЯЗВА се лекува - с правино проведено Временно ввъздържане от храна. Не с "глад".
Само трябва да се спазват правилата и да се приложат конкретно към дадена личност.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #4 -: 28-07-2017, 08:42:28 »

Вов,
в книгата " Гладът - майка родна " проф.Николаев описва няколко случая на излекувана язва с глад.Но не пропуска да отбележи,че са възможни и рецидиви т.е. болестта отново се завръща.
Аз също имам проблем със стомаха, имам язва, но нямам Хеликобактер пилори.Аз също знам за няколко случая на излекувана язва - тези хора почти 1 година са се хранили със сухари, картофено пюре  без сол и телешки бульон / сварен от телешки джолан без сол /.И в телешкия бульон и в картофеното пюре може да се добави малко лимонов сок.Знам и случаи ,при които се постига лечебен ефект и затваряне на язви с прополис, люти чушлета / сушени /, зехтин.Но явно всичко зависи не само от нас.Аз съм изпробвала почти всичко.Преди години изпробвах лечение със суров ябълков сок.Телешки бульон за период 1 година не съм пробвала.Но спирам употребата на сол.Преди доста време вземах и лой колкото грахово зърно.Всички тези неща помагат, но само едно е важно - Божията воля ли е да се излекува дадена болест.Ако не е Божия воля каквото и да правиш резултати има, но са слаби или няма никакъв ефект.Болестите понякога ни се дават за да се отказваме от грехове и когато се откажем от даден грях тогава има изцеление.Именно и затова знам случаи, които се излекуват за няколко месеца и забравят ,че са имали тази болест.А други се лукуват с години без никакъв ефект.От друга страна болестта ни държи винаги нащрек да се пазим от грехове и да бъдем бдителни .Именно затова според мен дори и професори не могат да кажат със сигурност как ще се излукуваме.Така,че пробваме едно или друго лечение и каквото Бог е решил това става.
Поздрави !
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #5 -: 28-07-2017, 12:30:12 »

Истина е,че всички болести са на базата на емоциите ни.Но да не забравяме,че гладуването лекува успешно емоциите.Дори и кармични обременености(генетични болести) се изчистват с глад. ;)
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #6 -: 28-07-2017, 12:34:35 »

Сега като се замислих, наистина няма болест, която да не може да бъде излекувана с глад ....ако не помогнат 10 дни, ще са 20 ...ако не са 20 ще са 40 ...ако не са 40 ще са 80 ...а досега не съм чул умрял да се оплаква, че нещо го боли :surpris_23:
Активен

Gabarche

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #7 -: 28-07-2017, 12:58:14 »

Хмм... аз пък колкото и да гладувам май все грешно се захранвам!!! А това ми коства много енергия. И все пак някой с глад истински нещо да е оправил... трайно? Питам защото съм бесен на този мой стомах... много бесен..! :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: Вова, ти знаеш колко съм спокоен нали???  ;) ;) ;)
« Последна редакция: 28-07-2017, 13:01:32 от Gabarche »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #8 -: 01-08-2017, 21:55:57 »

Да, знам...
Сега - да повторим, налага се, няма значение:
1. Тайната, или явна мисъл, че "...тая "болест", дето ми се е "лепнала", аз мамкат' й ще разкатая, ей сега ще ям охлюви (примерно), ако трябва, дори 20 дни ще ги ям, ако трябва, дори и сурови ще ги ям... и после ще си хапвам и пийвам както си знам..." НЕ РАБОТИ!
2. Правим промени във всички направления, за които имаме убедителни знания: въздържане от храна, промяна на мисленето (за Бог, за себе си, за света...), на дишането, на пиенето, движението, на дъвченето... Някой спомня ли си, когато се храни, че Учителят препоръчва да дъвчем 90 пъти ВСЯКА ХАПКА?? А от тези, които си спомняме, колцина го правят до КРАЯ НА ТОЗИ ЖИВОТ!
3. Тоест, започваме с физическо въздействие (въздържане от храна), а докато то продължава, сме под непрекъснатото всестранно въздействие на ръководителя. Така изграждаме нови разбирания, нови динамични стереотипи, нови ...отношения към всичко. Осъзнаваме, че ние се храним, за да живеем и защото още не сме се научили да не приемаме храна, а не сме се родили за да ядем, ппием, пушим ... всичко, което алчни хора са подготвили, за да ни го ...продадат.
4. След завършване на курса нито за миг не забравяме препоръките и заръките..... и т.н. и т.н.

Точно затова проф. Николаев пише, че е срещал рецидиви на излекувани язви. Защото 1. Всеки си мисли, че като прочете 2 книги набързо и отгладува 10 - 15дни, е готов. 2. Се връща, съвсем безотговорно, към стария или почти стария начин на живот.

Който се обича достатъчно (себе си, не храната и питиетата!) ще разбере.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #9 -: 02-08-2017, 09:50:53 »

Вов,
аз мисля,че когато една болест не е трайно  излекувана се завръща отново.Именно за това когато човек се върне към старите си навици се завръща и болестта.Има болести , които лекуваме веднъж и завинаги.Но други за жалост рецидивират т.е. връщат се отново.Те си стоят, просто има периоди на стихване на болестта , има и периоди на обостряне.Но болестта не е излекувана.
Според мен гладуването води до стихване не болестите.Но до пълно излекуване не е необходим само глад.Според Светите отци смирението стои по - високо от поста и от молитвата.Затова понякога когато проявим пълно смирение болестите си отиват независимо от начина ни на живот.Има много книги, които обясняват що е то смирение.Но постигането му е доста трудно, иска се упорита борба и непрекъснато разкайване за собствените грехове ден и нощ.
Огризко,
прекалено дългите гладувания от 40 и повече дни понякога могат още повече да влошат състоянието.Имам познати гладували по 40 дни, болни от тежки форми на артрит.Не са излекувани.Има и други подобни случаи.Аз също съм подобрявала състоянието на дадена болест, но не съм я излекувала с глад.Въпреки,че имам променен начин на хранене.Мисля,че наистина тайната за лечението на всяка болест не е само гладуването.Има и други добродетели, които човек трябва да придобие за да се излекува.Търпението, смирението , трудолюбието, силната вяра са между тези добродетели.А истенското смирение е винаги да имаме себе си като най - грешен човек на земята.И да се стараем да се поправяме във всяко направление.
Така,че гладуването само помага в опитите ни да подобрим състоянието си.Както и суровоядството също много помага.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #10 -: 02-08-2017, 12:51:03 »

Оказва се  май, че дори и "трайното" излекуване си има трайност..  tooth
Защо е така ? Това е извън моите познания , а предполагам, че и извън тези на всички видове Медицина :(
Организмът ,каквото и да си говорим, си е една "тъмна Индия ". Или поне  в него има "нещо гнило", както и в Дания   tooth
Кое ме провокира към подобни констатации?
По едно и също време ( този месец ) и при мен и при един приятел взеха да се обаждат стари травми.  :-\
През1985 си бях навехнал един от пръстите на ръката, костта беше излязла от ставата, наместиха я. От тогава не съм имал никакви оплаквания, забравил съм отдавна. Обаче сега виждам, че ме наболява на същото място . :surpris_23: При приятеля  беше по-сериозно - той си беше счупил показалеца ( 1987, в казармата ), направиха му операция и до сега не е имал  и той , ама никакви! оплаквания.
Сега обаче е зле положението - същият пръст се надул яко и го боли много, не може да работи ( сервитьор на кораб е)
Ние си мислим, че щом са минали 30 години, значи отдавна се е оправило , но явно и тук се заблуждаваме :(
Та щом при травмите е така, най-вероятно и за всички останали болести си важи принципа " където е текло- пак ще тече"  tooth  
Дето вика, Елия, нашата задача е да го  нагласим  поне "да капе".. tooth
« Последна редакция: 02-08-2017, 12:53:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #11 -: 02-08-2017, 13:45:29 »

Да, Бате Бино,
и аз съм забелязвала същото нещо.Имала съм проблем с даден орган преди години, вече съм забравила и изведнъж пак се обажда същата болежка.Всички тези методи като гладуване, суровоядство, диета с определени видове храни / готвени и сурови / , различни други методики ни помагат само да блокираме обастрянето на дадена болест.А истинското лечение е наистина приоритет само на Господ.Излекувана е болестта ако до края на живота нямаме никакви проблеми с нея.Но излекуването не е лесна работа.Смирение от наша страна няма и затова е така.Гордостта е дяволска черта, така казват Светите отци.А смирението ще доведе хората до Бога.Ако има пълно смирение тогава има и пълно излекуване.
Затова тук на земята ние със собствени усилия и воля се мъчим да блокираме донякъде развитието на дадена болест чрез гладуване, суров режим или друг метод.А Светите отци съветват непрекъснато да се разкайваме за грехове, да сме бдителни и да живеем като не съдим другите, а само и единствено себе си.И непрекъснато да водим борба ден и нощ със собствените си недостатъци.Именно тогава Бог ни просвещава как и с какво да се излекуваме напълно.Преди години по време на войните много Свети отци са лекували и предпазвали хората от най - тежки епидемии - чума , холера.Имали са дарби, а днешните лекари според мен рядкост имат дарби.В голяма част от случаите те четат само на книга и " искат да станат лекари ".Но тази дарба трябва отгоре да се даде.Тогава ще могат да лекуват и да излекуват веднъж завинаги дадена болест.
Скоро четох за една жена, на която е била дадена лечителска дарба след много изпитания.Тя е лекувала и излекувала всеки отишъл при нея.Но в днешно време, рядкост е да видим човек надарен наистина да лекува.Тази дарба също се дава от Господ много трудно и няма нищо общо с дипломата получена в някой пристижен университет .
Всеки обаче може и сам да си помогне като чете и изпробва върху себе си различни природни методики за лечение.Днес поне има толкова много и достъпна информация.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #12 -: 02-08-2017, 22:55:43 »

Вов,
аз мисля,че когато една болест не е трайно  излекувана се завръща отново.Именно за това когато човек се върне към старите си навици се завръща и болестта.Има болести , които лекуваме веднъж и завинаги.Но други за жалост рецидивират т.е. връщат се отново.Те си стоят, просто има периоди на стихване на болестта , има и периоди на обостряне.Но болестта не е излекувана.
Според мен гладуването води до стихване не болестите.Но до пълно излекуване не е необходим само глад.Според Светите отци смирението стои по - високо от поста и от молитвата.Затова понякога когато проявим пълно смирение болестите си отиват независимо от начина ни на живот.Има много книги, които обясняват що е то смирение.Но постигането му е доста трудно, иска се упорита борба и непрекъснато разкайване за собствените грехове ден и нощ.
Огризко,
прекалено дългите гладувания от 40 и повече дни понякога могат още повече да влошат състоянието.Имам познати гладували по 40 дни, болни от тежки форми на артрит.Не са излекувани.Има и други подобни случаи.Аз също съм подобрявала състоянието на дадена болест, но не съм я излекувала с глад.Въпреки,че имам променен начин на хранене.Мисля,че наистина тайната за лечението на всяка болест не е само гладуването.Има и други добродетели, които човек трябва да придобие за да се излекува.Търпението, смирението , трудолюбието, силната вяра са между тези добродетели.А истенското смирение е винаги да имаме себе си като най - грешен човек на земята.И да се стараем да се поправяме във всяко направление.
Така,че гладуването само помага в опитите ни да подобрим състоянието си.Както и суровоядството също много помага.
Поздрави !
Ели, май пак не съм се изразил ясно. Да опитаме отново:
1. Няма такова нещо като лечебно гладуване
2. Методът Временно въздържане от храна включва, разнообразно за всеки отделен човек и всяко негово отделно състояние, времено въздържане от храна, различни водни процедури, огромно разнообразие от физически, мисловни, дихателни, самостоятелни... упражнения, учене за факторите, от които зависи здравето, практики и повторения
3. Продължителността на прилагане, условията на прилагане, съчетанията от действия, мисли, природни условия, личната мотивация, знанията и уменията на ръководдителя и др. и др. оказват влияние на крайния резултат - в кратки срокове.
4. Отношението към себе си, мисленето и поведението на всеки човек, оказват влияние на крайния резултат - в дълги срокове.

Сега данно е по-ясно.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #13 -: 03-08-2017, 07:33:12 »

Вов,
временно въздържане от храна или глад само на вода - това за мен е едно и също.И в двата случая храна не се приема.Пие се само вода, или се прави сух глад т.е. без прием на течности.Но според мен дори и така да е пак няма никаква гаранция,че болестта ще си отиде така лесно.Трябва да има пълно смирение , а то не се постига никак лесно.Затова в днешно време има толкова много болести, болници и лечители под път и над път.Има и толкова много лекари.Лекарската професия е дар Божий и този дар се дава много трудно.Едва ли всички днешни лекари имат този дар.Те само на диплома са изучили и назубрили нещо.Но то няма нищо общо с дарбата от горе , от Господ.Всички Свети отци са били ръководени от Господ при дарбите, които Той им е дал.И затова са лекували и излекували болестите и то само с причастие, изповед, светена вода и нафора.В някои нередки случаи са предписвали и природни средства за лечение.Болестите са били излекувани веднъж за винаги без никакви други практики както това препоръчва китайската медицина и Аюрведа.Но едновременно с това на хората е било обяснявано следното нещо, което ми направи силно впечатление :
1. Да се отказват от грехове, да живеят чисто и да спазват Божиите заповеди.
2. Да се подчиняват и да изпълняват не своята воля, а волята Божия.Тоест да изпълняват това, което им се каже, а не това, което те си решават по свое усмотрение.
Днес има толкова много и различни системи за лечение, толкова много болници, клиники за лечение по най - различни методики.Но колкото са много лечителите, лекарите и болниците толкова са много и болните и все повече нови и нови болести се явяват.
Светите отци са лекували само с молитви и с това, което Господ им посочи за лечение.А днешните лечители и лекари лекуват с това, което са прочели и назубрили в някой учебник или книга за лечение.Едното и другото няма нищо общо.Затова и има толкова много хронични билести.То си е казано,че в последните времена от съществуването на човечеството ще се мъчат да променят Божиите заповеди и закона Божий и да живеят по своята , не по Божията воля.Именно за това сега на земята се очаква още много закони да се променят.Изменят ли се тези закони и цялата земя ще се промени.И болестите ще си стоят каквито и методики да прилагаме.
Скоро четох за Св.Йоан Кронщадски, който е кръстен на нашия Св.Иван Рилски.Неговите родители са го кръстили на нашия светец , защото е бил слабо и хилаво болнаво дете.Именно той е лекувал с молитви, прозорлив е бил и при него са се стичали милиони хора за да им посочи какво да правят в различни ситуации.Св.Йоан Кронщадски е лекувал много болести с много силна молитва към Господ.Веднъж за винаги болестите са си отивали без никакви други практики.
При мен е точно обратното - аз цял живот се мъча със суров режим, с глад, с физически уплажнения да постигна изцеление.И пак със собствени усилия не мога да постигна пълно изцеление, не е дадено отгоре.Ето там е разликата в лечението.
Ако прочетем книги за Аюрведа, за Дънов, за Ванга , за Светите отци ще видим,че има толкова голяма разлика между едното и между другото.Разликата е огромна.Затова в повечето случаи хората не могат да направят разлика и си мислят,че цял живот е нужно да полагаш усилия за да си излекуваш някоя болест.А Св. отци излекуват веднъж болестта и тя повече до края на живота не се явява.Но човекът , на когото са помогнали обикновено си променя мисленето - започва да изпълнява Божиите заповеди и да се разкайва само и единствено за собствените си грехове.И да върви по пътя на вярата.
Трябва да се прочете много подобна информация за да стане ясно на всеки човек къде е истината.Той и Христос е лекувал веднъж за винаги и е излекувал човека веднага.Не го е карал цял живот да прилага някакви строги системи на въздържане от храна или нещо друго.Само му е посочвал път за отказване от грехове.
Поздрави !

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #14 -: 03-08-2017, 07:49:24 »

То е ясно , Вова, обаче тези всички чудесийки, дето си ги изредил, стават само за "вътрешна употреба", тоест - само ТУК ние да си ги пишем и аплодираме  :Content_14: :Content_14:
Не знам от 500 човека, които се обаждат на теб, дали поне един реално ще ги почне тези мероприятия  tooth
От 500 , които се обаждат на мен - няма дори и половин  tooth
Ето , наскоро се обади една женица (  наша позната ) с много  силно разбутано храносмилане ( по цялата система ). Говоря й цял час,  че за мен предизвикателството е да й помогна без пари , обаче с нейна помощ :)  , а не да й продам разни цярове.. Няма , братче -  все едно съм говорил на паяка зад гардероба ми  tooth  
Купи 4 вида препарати.. :essen:  
Добре, казвам й , препаратите са много ефективни , обаче ако аз трябва да избирам , ще предпочета сериозните маневри по храненето ( вкл разтоварващи дни поне на сокове ) , вместо препаратите.
Няма препарат, който да накара пилорът ти да заработи нормално ( според Болотов- основна  причина за  стомашните проблеми ) , нито да урегулира концентрацията на стомашните ти сокове в различните дялове на стомаха.(  ултрасложни процеси дори за "академичната" Медицина )  Това може да направи само организмът ти , ако му предоставиш необходимите условия. Той си знае как ..
 Не! Не се приемат такива доводи..  tooth
Напоследък взех да разбирам БигФарма - тя дава на хората това, което искат -  по най-лесният начин  да си облекчат състоянието СЕГА, а после - ще видим.. Ще мислим позитивно.. , ще прилагаме "безусловната любов" и това е достатъчно  tooth (Е, ще бодваме и по някоя таблетка когато само с оптимизъм не става , и така ще е .. tooth )
« Последна редакция: 03-08-2017, 07:53:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #15 -: 03-08-2017, 10:39:38 »

Бате Бино,
не знам и аз това , което обяснявам дали е ясно.Прав си.Светите отци понеже не са се надявали на Себе Си и собствените си знания всичко са правили с молитви и именно тези молитви са карали Господ да прави корекция там където трябва.Примирно аз имам язва, Господ я затваря и аз оздравявам и проблема е решен.Само ,че Господ толкова лесно не лекува.При него лечението става само тогава, когато човек се откаже от себе си и започне да изпълнява не своите желания, а това, което Господ му казва.Така именно чрез промяна хората осъзнават много неща.
Всички мотоди обаче на въздържане от храна, суровоядство и прочие само помагат за да облекчим състоянието на дадена болест.Но ние като грешни хора без Божията помощ не можем сами да я излекуваме.Именно за това има толкова много болести.Ако от горе Господ не разреши пълно излекуване не става нищо.Именно за това най - напред чрез молитва Светите отци са измолвали от Господ изцеление и Той им е казвал какво да направят.
Иначе ние тук в света без молитва, без лечителски дар само по това, което сме прочели, изпробвали на практика се мъчим да се лекуваме.Обаче не винаги нашите усилия се възнаграждават с постигане на резултати.Така лекуват и днешните лекари - само по това, което са прочели и научили и от практиката, която имат.Но без молитва.И там е цялата и много голяма разлика.
Самата медицина е решила проблема - тя по най - лесен начин решава проблемите на хората чрез използване на химични лекарства.Тук, сега , веднага без никаква промяна, без никакво отказване от грехове или промяна на собствената воля тя просто блокира само болките.Но болестта си действа и напредва въпреки този изкуствен и барз блокаж.
Именно за това самите Св. отци са обяснявали на хората,че трябва да имат чисти мисли, чист живот, силна вяра и именно тогава по - малко ще имат и болести.Така,че понякога Господ дава изпитания чрез болести, които трябва с години да търпим.
Скоро гледах филм за един от най - известните и красиви гласове в Русия - Олга Кормухина.Тя е имала някакво заболяване, искала е да стане монахиня.А отец Николай Горянов я благославя за брак с Алексей Белов.Казва и да се отрече от своето желание за монашество.И тя се отрича, но много по - късно - след 1.5 години.Решава да изпълни Божията воля за брак, а не своето желание за монашество.Тръгва по пътя на вярата и живота и се развива по Божията, не по нейната воля.Само,че в Русия вярата е като че ли много по - силна, както и там има много по - добри лечители отколкото в България.
Тези дарования много трудно се дават, искат се големи лишения и силна воля и вяра.Така,че тези, които са постигнали някакви резултати в лечението да не се залъгват,че са се излекували напълно.Без Господ това не може да стане.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #16 -: 03-08-2017, 15:20:24 »

То е ясно , Вова, обаче тези всички чудесийки, дето си ги изредил, стават само за "вътрешна употреба", тоест - само ТУК ние да си ги пишем и аплодираме  :Content_14: :Content_14:
Не знам от 500 човека, които се обаждат на теб, дали поне един реално ще ги почне тези мероприятия  tooth
От 500 , които се обаждат на мен - няма дори и половин  tooth
Ето , наскоро се обади една женица (  наша позната ) с много  силно разбутано храносмилане ( по цялата система ). Говоря й цял час,  че за мен предизвикателството е да й помогна без пари , обаче с нейна помощ :)  , а не да й продам разни цярове.. Няма , братче -  все едно съм говорил на паяка зад гардероба ми  tooth 
Купи 4 вида препарати.. :essen: 
Добре, казвам й , препаратите са много ефективни , обаче ако аз трябва да избирам , ще предпочета сериозните маневри по храненето ( вкл разтоварващи дни поне на сокове ) , вместо препаратите.
Няма препарат, който да накара пилорът ти да заработи нормално ( според Болотов- основна  причина за  стомашните проблеми ) , нито да урегулира концентрацията на стомашните ти сокове в различните дялове на стомаха.(  ултрасложни процеси дори за "академичната" Медицина )  Това може да направи само организмът ти , ако му предоставиш необходимите условия. Той си знае как ..
 Не! Не се приемат такива доводи..  tooth
Напоследък взех да разбирам БигФарма - тя дава на хората това, което искат -  по най-лесният начин  да си облекчат състоянието СЕГА, а после - ще видим.. Ще мислим позитивно.. , ще прилагаме "безусловната любов" и това е достатъчно  tooth (Е, ще бодваме и  :Content_14:по някоя таблетка когато само с оптимизъм не става , и така ще е .. tooth )
    :Content_14: :Content_14: :pensif_29:

Точно същите тъжни неща преживявам Бино, от години. Вчера имам такъв случай - мой познат от над 30 години, след като е страдал, опериран, преглеждан от дузина професори, изпил кофи с лекартва... Накрая решил, прочел Л. Ковачева, опитал се да си помага сам, не успял и ...чак тогава си спомнил, че сме говорили. И този мъдрец поиска, нито повече, нито по-малко, да му кажа по телефона, как да се оправи, но ако може просто да казвам "да" на нещата, които той прави или възнамерява да прави... Повечето хора, които се обръщат за съвет към мен, наистина вярват, че дори и да направят нещо толкова ексцентрично, нечувано като Въздържане от храна (почти не чуват думите ми за разни упражнения, промяна на мисленето, дишане, хранене, пиене), то след лечението ще си правят всичко както досега! Това е най-трудното за обяснение и разбиране - промяна на живота, който ни е довел до дадено нежелано състояние!
Биг фарма наистина продава надежди.
Право а здраве има този/тази, който се бори за него (прави нещо за неговото възстановяване и поддържане) всеки ден! :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #17 -: 04-08-2017, 09:00:45 »

Вов, Бате Бино,
вие като хора, които искате да помагате на хората в техният път за изцеление трябва да полагате много усилия не само да проучвате различна информация за лечението.За да лекуваш трябва да имаш получен лечителски дар и да си много силен молитвеник.
Иначе просто ще си говориш на хората разни неща, а те на свой ред нищо няма да разбират и изпълняват.Лечителтвото е дар Божий.
Св. отци са давали съвети на хората какво да направят и кка да се излекуват.Тези съвети са били получени с много и силни молитви.Именно за това те са обръщали много хора към вярата след като тези хора са били излекувани.Почти денонощно са лекували, спяли са само 2 - 4 часа.А през останалото време са приемали хора за съвети и за лечение.
Така,че лечителството не е лека работа.И аз също понякога давам съвет, но виждам,че хората не го приемат или не го изпълняват.Това е така, защото аз самата не съм получила лечителската дарба.Не мога със собствени усилия да обърна мисленето и навиците на хората.А Светите отци са го правили, на тях тези дарования са били дадени.Но на мен не е дадено.Въпреки,че и аз от опит знам много неща.
Така, че няма място за разочарование.Просто трябва да се съобразим с това, което Господ ни е дал.Щом хората не вярват и не можем да им обърнем начина на мислене и на живот значи нямаме даденост от Бога за тая работа.А Светите отци са имали тези дадености и най - важното хората отивайки при тях са се обръщали напълно към вярата, към промяна, към отказване от грехове, към различен начин на мислене.
Поздрави !
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #18 -: 11-08-2017, 15:03:02 »

За язвата,се дължи на паразити.За това първо съм съгласен с vov,както и с Бате Бино, но също се дължи на нервните хора . Даже да се справите с паразитите да кажем дали с Тодикам или АСД или много други неща ,човекът ако си е нервен много лесно да му се възвърне проблема.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #19 -: 11-08-2017, 17:28:12 »

Наблюдавал съм промени и в това направление. Преминалите повече или по-малко пълен курс на лечение почват да гледат на света с друг поглед. Почват да разбират, постепенно, какво означава "приемай различните, приемай света какъвто е"....
Оделно, т.нар. "нервност" много силно се влияе от състоянието на физическото здраве. Както многократно сме обсъждали, няма такова нещо като само физическо или само душевно здраве. Ние не сме и шкаф с чекмеджета - вадиш ено чекмедже (орган), измиваш го, почистваш и връщаш обратно и готово.
Здравето е сложно понятие и се отнася едновременно за тялото, душата и дори за духа.
Най-лесно и най-достъпно, а вероятно и най-правилно е да започнем възстановяването от физическото ниво (но, решението го вземаме в началното си, болно състояние, значи с духа....), а едновременно, по хода на лечението, се търсят, посочват, подтикват, упражняват, предизвикват... и другите промени.
Не съм наблюдавал никакви прояви на нервност след 5ти - 8и ден от началото на въздържане от храна.
За значителна, макар и желана промяна, са необходими продължителни усилия. Моля, нека не забравяме, че винаги говорим за здравословни проблеми и дори заплаха от преждавременна смърт, които НЕ СА БИЛИ РЕШЕНИ от официалната медицина! Страданията са отдавнашни, замърсяванията -- още по-отдавнашни, измененията към зле на органи и системи са почти необратими, духът е паднал...
И изведнъж човекът иска с т.нар. "глад", с малко Тодикамп, АСД, или мас от невестулка, Шведска горчивка, алое, момийо, или плюнка от камила... то му е все едно, иска сега, веднага да получи изцеление, че да може да си живее после пак по старому... Глупости, при това - невъзможни.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.