Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въздържане от храна гастрит!  (Прочетена 5673 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #20 -: 12-08-2017, 22:43:31 »

Papa64, предполагам,  че бъркаш патологиите в случая :) (Но ще се радвам да споделиш твоите наблюдения, а аз сега ще споделя моите :) )
Макар тук да не съм на 100 % сигурен, за мен точно язвата не се дължи на нерви. Иначе си съвсем прав, че нервните хора задължително имат проблеми в храносмилането , но  при тях удря най вече в рефлукс, жлъчни проблеми и всякакви гастрити и прочие неразположения, които са отдавна ясни дори на конвенционалата Медицина :) като причинно-следствени връзки.( тук влизат също и жените, които ,бидейки по-емоционални, много по често страдат от такива проблеми, че и + щитовидна жлеза )
Оказва се , че както съм споменавал и друг път, определящ за язва е един друг ,за болшинството хора дори непознат фактор. Аюрведа отдавна е забелязала ,че хора от тип пита са с огромен риск към язва, заради силният "храносмилателен огън". Този фактор явно доминира и пред нерви и пред паразити ..
Аз познавам двама човека с язва, като и двамата са тип пита! ;)  Единият го познавам отдавна и винаги ми е много приятно да общувам с него- постоянно усмихнат, балансиран, вечно се шегува ..никога не съм го видял нито нервен, нито ядосан! :)
А пък другият ми е близък приятел вече 30 години. За него пък мога да кажа , че по-спокоен и направо непукист човек - по света навярно няма ! tooth но е пита и от 20 годишен е с язва.
« Последна редакция: 12-08-2017, 22:47:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #21 -: 16-08-2017, 16:59:19 »

Мятат случай е такъв. Имах язва 1983 и беше на нервна почва. Язвата беше една . През 1993 работех в чужбина. Там  успях да се докажа и ме направиха да ръководя работниците.Но месните не им се понрави гастарбайтер да ги ръководи.Работеха така че работата да не може да се свърши. Аз се ядосвам за това и след 6месеца. получих силни болки и не можех да работя . Направиха  ми гастро.Диагноза беше множествено язви.Попитах колко доктора каза че не е могъл да ги преброй . Та се прибрах в България ,казах си че повече няма да се ядосвам за нищо и след 1 година се чувствах добре . Това е моя случай.  До ден днешен се старая да съм спокоен до колкото мога . Проблема ми беше че приемам всичко вътрешно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #22 -: 16-08-2017, 20:59:32 »

papa64 , никой не може да каже дали язвата ти е била САМО на нервна почва :) Това дето някои лекари се упражняват да посочват точно определени причини за болестите - е забавно явление :) Горките , не са запознати , че една единствена причина - никога няма!
Аз пък имам един друг приятел, който е 100% антипод на онзи, спокойният, за когото разказах по-горе ( и който има язва ) Та този другият пък е НАЙ-нервният човек който познавам! Нервира се от най-невероятни неща!  tooth Тотално  и постоянно! Вероятно и докато спи!  tooth ( затова пуши по няколко кутии на ден )
На моменти едвам го изтърпявам   :surpris_23: Сега е на 49 и няма не само язва ами и НИКАКВИ храносмилателни проблеми! А което е още по-чудното - няма дори и други здравословни проблеми! Той самият се чуди как все още е в такова здраве, след като не прави абсолютно нищо за здравето си! ( Пуши по няколко кутии, пие, софраджия - яде пържени мръвки и какво ли не още супервредно. НЕ КУСВА нито плодове, нито зеленчуци , нито ядки! ) Вероятно вече биха се заинтересували от него от научно-изследователските центрове  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #23 -: 16-08-2017, 21:45:10 »

papa64 , никой не може да каже дали язвата ти е била САМО на нервна почва :) Това дето някои лекари се упражняват да посочват точно определени причини за болестите - е забавно явление :) Горките , не са запознати , че една единствена причина - никога няма!
Аз пък имам един друг приятел, който е 100% антипод на онзи, спокойният, за когото разказах по-горе ( и който има язва ) Та този другият пък е НАЙ-нервният човек който познавам! Нервира се от най-невероятни неща!  tooth Тотално  и постоянно! Вероятно и докато спи!  tooth ( затова пуши по няколко кутии на ден )
На моменти едвам го изтърпявам   :surpris_23: Сега е на 49 и няма не само язва ами и НИКАКВИ храносмилателни проблеми! А което е още по-чудното - няма дори и други здравословни проблеми! Той самият се чуди как все още е в такова здраве, след като не прави абсолютно нищо за здравето си! ( Пуши по няколко кутии, пие, софраджия - яде пържени мръвки и какво ли не още супервредно. НЕ КУСВА нито плодове, нито зеленчуци , нито ядки! ) Вероятно вече биха се заинтересували от него от научно-изследователските центрове  tooth
      Съгласен съм и с това. Аз написах това което съм наблюдавал с мен от получаване на 1 язва 1983  до получаване на много повече от 1 през 1993  и начина на оздравяване до  днешни дни.Предполагам че всеки организъм е различен,за това не на всеки един или друг метод на лечение ще помогне.Аз лично съм пил всичко що е  чуто от баби че помага за язвата но нищо не ми помогна . На едни помага на други не . На мен ми помогна само когато стана опасно за живота ми, и трябваше да взема кардинално решение, да не се ядосвам за нищоза да оцелея.Отказвам ръководни длъжности и подобни свързани с неща да ме натоварват да се ядосвам . Това което съм описал е за моята личност и съм сигурен че повечето болести са свързани с това.Контактувам с много хора, с ракови заболявания,и всеки един е имал сериозен проблем да се ядосва и преживее някакъв проблем . Но не мога да им помогна, защото тава е им в главата, и ако те самите не го махнат проблема не знам как ще си помогнат.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #24 -: 17-08-2017, 08:48:21 »

 papa64 , не зная дали някой би могъл да оспори казаното от теб в последният ти пост.  :pensif_29: Поздравявам те за мъдрият подход, който си избрал и осъзнал !  :Content_14:  :love_006 - emotloader:

Стресът има най-различни измерения и затова се говори за "видове стрес". Полезен за организма е само краткотраен стрес с ниска интензивност. ( гладуването, закаляването и др.  също са в тази група  :) )
Тоест - полезен е само стресът, който е в регулационните възможности на  организма.
Стане ли обаче постоянен и силен , той моментално "излиза от контрол" и се превръща в тотален рисков и канцерогенен фактор! На същият принцип , който важи и за всички останали канцерогенни фактори.
Понеже споменаваш за рака.. Обърна ли внимание как го формулирах оня ден във фейс групата  ( естествено, това е на база теория на рака, не е мой патент  ) - болестотворно и канцерогенно може да бъде абсолютно ВСЯКО несвойствено за организма въздействие , към което той още не е успял да изгради защита.  За целта това въздействие трябва да има определена продължителност и интензивност - параметри , които са различни за различните хора.  
 ( железен пример: В Южна Африка бялото население страда от рак на кожата 330 пъти повече! в сравнение с коренните, чернокожи жители /данните са от 1987/)
 Според мен, най-голямата тънкост е в това да успяваме да преценяваме къде е НАШАТА "червената линия", която не бива да се преминава  :)
« Последна редакция: 17-08-2017, 09:26:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #25 -: 17-08-2017, 11:50:15 »

Бате Бино,
при всички заболявания стресът играе голяма роля.Но важно значение има и храната.Солта вреди при всички заболявания и особено при язвата и солените храни трябва да се избягват.И аз съм изпробвала доста неща за язва , но ефектът е кратковременен и слаб.Има и грехове, които трябва да се очистват и тогава болестите могат да се подобряват и да изчезват.Така,че истина е това,че едно и също нещо като лек не помага на всички.
Поздрави !
Активен

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #26 -: 17-08-2017, 21:07:01 »

При животните също стреса отключва много видове заболявания както и тумори, рак.Примерно нападение от вълк на малко на животното пред погледа на майката ,стреса да види как разкъсват рожбата и ,след време се развива рак.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #27 -: 19-08-2017, 02:00:07 »

НЕ КУСВА нито плодове, нито зеленчуци , нито ядки! ) Вероятно вече биха се заинтересували от него от научно-изследователските центрове  tooth

 tooth   tooth  tooth tooth
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #28 -: 19-08-2017, 02:01:17 »

Бино, в коя фейс - група пишеш? :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #29 -: 19-08-2017, 15:42:22 »

Засега само в 3 , но не искам да стават повече  tooth Ако искаш, заповядай в "Ланчия клуб България"  ;D ,ако не ,другата е "алтернативно лечение на рак и др тежки заболявания ".
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #30 -: 10-09-2017, 22:22:15 »

Сега... няколко думи за така наречения стрес (от англ. stress - удрям, подчертавам, натискам, напрягам...). Няма НИКАКВА потребност да се използват чужди думи, а да се свеним да преведем някой термин или да придадем ново значение на вече съществуваща дума. Това е неспособност да се развива езикът ни! Защо?
(Изинете.)
Та, човечеството, животните и дори растенията, винаги са живели в напрежение. Винаги, от създаването на живота на Земята! Няма как да съществува живот без напрежение. И нашите предци са изпитвали най-разнообразни, с различна сила и характер, често породени от много силни опасности, напрежения.
И ние също изпитваме напрежения, от най-различен характер.

Въпросът е какво правим с напреженията, как се справяме с тях. Никак не помага просто да се оплакваме, че имаме много "стрес" и, едва ли не, той е виновен за неуспехите ни.
Дори и като разглеждаме напреженията като способстващи, ускоряващи, усилващи влошаване на здравето, е важно да разглеждаме и отчитаме на къде сме тръгнали, къде отиваме, какви са целите ни... Ако това е ясно, ако не забравяме да благодарим всеки ден... ние спокойно можем да понасяме много силни напрежения.  :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #31 -: 11-09-2017, 10:43:55 »

Вова , има огромна разлика между видовете стрес. Краткосрочният , по повод различни житейски ситуации - не е проблем. Той си  е "натурален". Аз виждам, че ти визираш точно него.  Но продължителният стрес ( "душевната травма", според д-р Хамър ) вече е проблем за организма , трайно влошава биохимията му , съответно се понижава функцията на всички регулиращи системи и той в едни момент се превръща дори в канцерогенен фактор. И напълно отговаря на изискването  за такъв. ( А смислово то следното:  - ПРОДЪЛЖИТЕЛНО действащ дразнител, към който организмът не успява да се приспособи с наличните резерви )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #32 -: 14-09-2017, 22:59:29 »

Вярно е Бино, ако се задълбочим, ако разграничим отделни видове напрежение, в различни условия, с различна продължителност, може и да докажем болестотворното му влияние.
Смятам, че е грешно да се обвинява напрежението или какъвто и да е външен фактор. Той би могъл да ускори, забави, влоши или поправи допълнително някакви процеси или състояния, но не да бъде единствен или дори главен фактор. Ако беше така, ако напрежението (т.нар. стрес) убиваше, то човешкият род щеше да е измрял или изобщо нямаше да се развие още от самото начало...

Как да обясним - примерно - способността на някои хора да оцелеят в най-тежки и продължително действащи им условия - в конц лагери, в плен, в затвори, след аварии на пътя, в планината, в самолет и т.н., освен с наличието на някаква силно действаща причина. Може да е цел, любов, посвещение, усещане за мисия и др.? Никак - според мен. Въпреки силния страх за живота, с който живеят месеци и години, нехигиенични условия, лоша храна и т.н и т.н., те успяват да оцелеят.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #33 -: 15-09-2017, 10:28:35 »

Вов,
прав е бате Бино според мен.Наистина някои заболявания са пряко свързани с голямо напрежение, страх, яд и др. подобни.Лично аз съм забелязала,че силното притеснение влияе пряко на обострената ми язва.Това зависи много от самия човек, от нервната му система, от настройката на психиката му.Оцеляват наистина хората, но някои от тях по природа са много спокойни.Други имат силна вяра, трети просто са тренирали воля и нерви.Така е и при спортистите , за които се грижат много хора с различни професии.При трудни състезания те успяват да запазят здрава психика.
Така,че наистина има голямо значение стреса.Силно притеснителните хора, хората преживяващи трудно някои ситуации, хората лесно уязвими от несправедливости и неправди изпадат лесно в стресови ситуации.Лично на мен една лекарка преди години ми каза, че трябва да приемам всичко в живота по - леко, да не го вземам навътре.Хората, които не преживявали вътрешно проблемите нямали язва.Наистина хората, които са много спокойни по природа запазват здрави нерви и в най - трудни и тежки ситуации.Такава беше моята баба, тя не се страхуваше от болести, беше много спокоен човек.Даже не бързаше да прави нещо или да работи.Тя даже не беше свикнала да работи за определено време.Казваше,че работата се извършва без бързане и напрежение.Защото така беше протекъл нейния живот.Какво ли щеше да е мнението и ако видеше днешния забързан и стресиран човек ?
Поздрави !
Активен

Desska

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Въздържане от храна гастрит!
« Отговор #34 -: 22-09-2017, 14:30:30 »

Хареса ми превода на думата стрес тя подчертава натиска нещо съвсем друго и то е страхът.
Светийте са имали единствено Божий страх, който обаче е единствено здравословен, всички други не са здравословни. Първо се разболява душата на човек, и много след това се разболява тялото. Само Господ очиства душата и я оздравява.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 22 запитвания.