Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Търся гладолечител!  (Прочетена 2837 пъти)

Eni7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Търся гладолечител!
« -: 17-07-2017, 17:23:39 »

Моля за помощ,
ако познавате човек, който да може да ми асистира при гладуване,
на вода. Правила съм няколко пъти, 7 дневни водни гладувания, преди няколко години, но
в момента се касае за абцес на ануса, който се спука от самосебе си и
търся човек, който да ми окаже помощ. Не знам дали клизми са удачни в случая.
Човекът може да дойде у дома - срещу заплащане, разбира се.
Моля, ако се сещате за човек излекувал се с природни средства, от нещо подобно
да ми пишете!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #1 -: 17-07-2017, 19:22:39 »

Изровено от интернет. Той човека май и във форума се изявява, ама не знам дали влиза толкова често и затова направо реших да намеря някакви данни в нета :) най-долу има телефон ..успех!

Уважаеми дами и господа,
Лечението с временно неприемане на храна и пиене на вода и др. прилежащи упражнения е било известно още преди Христос.
Всеки, който иска, може - след поне 2 лечения с ръководител, да се избави от много болести, да подобри изключително своето зрение, слух, полова потентност, детеродна способност, алергии, кръвно налягане и пр.... Противопоказанията за този метод са много малко, срещат се рядко.
Разбира се, както всяко друго нещо, ако се практикува грешно, е опасно. (Както е опасно примерно да се предозира някое лекарство).
Практикувам метода от 1988 г.,след като за малко не загинах в болница...

Володя Коцев, тел. 0887 199 141
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #2 -: 18-07-2017, 08:12:22 »

Правила съм гладувания на вода, но задължително с клизми.Иначе дълъг глад на вода и то без клизми е опасен.Във вашият случай обаче мисля,че правенето на клизми не е удачно.Направете си едно гладуване на зеленчукови сокове за по - дълъг период от време - 20 - 25 дни.Правете си соковете сама с домашна сокоизтисквачка.Този глад на сокове е по - лесен и по - приемлив за такива състояния като вашето.Мисля,че ще се постигнат резултати, стига организма да се прочиства постепенно и качествено.Даже и без асистент ще се справите, не е толкова трудно както при гладуването на вода.А и не е задължително във вашият случай точно на вода да се прави гладуване.
Поздрави и лека седмица !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #3 -: 18-07-2017, 08:28:28 »

А защо  да не се добавят  и някои препаратчета?  ;) Те на гладуването няма да пречат. Най-много в случая да помогнат повече от самото гладуване  tooth .
  Гладуването е процес бавен, а  при абсцес трябват спешни въздействия "тук и сега" - например  АСД мазь, Биосептин, крем ДЕК. Това са най-мощните за мен цярове за такива случаи. Проучено и тествано :)  С помощта на Тодикамп овладяхме абсцес на зъб за 1-2 дни, без никакви антибиотици. Стоматологът беше като втрещен  :surpris_22: Какво да ги правиш, като вярват само на  "научните доказателства" има още много да се втрещяват  tooth  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Eni7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #4 -: 18-07-2017, 14:06:47 »

Здравейте, благодаря за информацията и съдействието!

Elia, колкото и да искам да избегна клизмите, вероятно без тях,
чистенето на тялото няма как да се случи. От друга страна дори и зеленчуковите сокове
отново предизвикват посещение на тоалетната, което си мислех, че с глад ще ми се размине.
Когато преди гладувх, не съм правила клизми.
След това ми падаше косата, и това искам да ми се размине.
Въпрос към тези, които са си правили клизми: изпражненията след клизма меки ли са?
Имам впредвид с консистенция на паста за зъби.
Бате Бино, добри идеи за мазане, но там мястото е много деликатно,
и честно казано трябва да съм сигурна, че става за такива случаи.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #5 -: 18-07-2017, 15:25:44 »

Клизмите са задължителни при глад на вода, перисталтиката е по - слаба и очистването не се извършва качествено без клизма.Там Ви е грешката според мен,че не сте правили клизми.Всички отпадъци не са се изхвърлили.Соколечението е омекотена форма на глад и дори и да се посещава тоалет според мен мястото по - бързо ще се възстанови.А това е крайната цел.Но трябва все пак да се пробва и да се види какъв ще е ефекта и как ще се чувства човек - ще има ли бързо подобрение.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #6 -: 18-07-2017, 19:56:10 »

Ени, стават и  за такива, че и за още по - "деликатни" случаи :)
За това как да си "сигурна" не знам как да ти помогна  :surpris_23:. Специално за тези продукти нито някой лекар у нас е запознат, нито ще намериш отзиви на български :)
Лошото е  и  че си  нова  тук и още не си си изградила впечатление за съфорумците. Тези , които ме познават по-отдавна, не губят дори и секунда да проверяват това, което съм им препоръчал.  :-[ Те познават прекрасно подхода ми и им е ясно , че щом съм препоръчал нещо, то е анализирано и тествано едва ли не научно :)
 ( Естествено , никой не е застрахован от издънки  tooth , но се стараем общо взето да не бъркаме нотите :) )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #7 -: 19-07-2017, 18:05:33 »

Изпражненията след клизма може и да не са меки. :) Водно гладуване се прави задължително с клизми,но сухото е без.Имам в предвид гладуване без дори да се пие вода.Ако си правила 7 водни дни,най-вероятно 3-4 дни сух глад надали ще са ти проблем.1 ден водно гладуване се равнява на около 3 дни сух глад.Сухото гладуване е много мощно.Ако се прави сухо гладуване в момента трябва много да се внимава обаче,защото времето е горещо.Трябва да се прави в къщи,на по-хладно и с повече почивки.Предния ден, преди сухия глад е добре да се пие чай от майчин лист-за прочистване на чревния тракт,няма как иначе.Или 1-2 дни да се консумират само плодове и зеленчуци.Не е добра идея да се започва сух глад на "пълен стомах".Аз в момента правя водно гладуване.Момента е идеален за гладуване-утре е екадаши,а луната е намаляваща-до неделя.Организма се пречиства най-добре през тези дни.Аз съм правила до 10 дни воден глад.Сух-3 дни.Има издадена книга-на Филонов за сухия глад.Успех!
« Последна редакция: 19-07-2017, 18:20:58 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #8 -: 10-05-2018, 09:20:43 »

чери, не е ли обратното 1 сух е равен на ..... воден
Активен

Delcho

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #9 -: 30-06-2018, 17:44:28 »

Гледам, че всички говорите за очистване с клизми. Да, добре е - и аз съм правил такива гладувания с клизми. Но защо само клизми? Какво ви е мнението за очистителни? Има - лекарите предписват най-различни при колоноскопия, например! Има и английска сол. Аз, например, за себе си открих, че по време на гладуване, една чаша(250 мл) топла вода с лъжичка сода за хляб действа като очистително и очиства всичко по пътя си, а не само долната част на дебелото черво, както прави клизмата! Освен това противниците на клизмите при гладуването(това е американската школа) изтъкват аргумента, че клизмата омешва и нарушава флората на дебелото черво...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Търся гладолечител!
« Отговор #10 -: 03-07-2018, 07:53:24 »

Делчо, ти да не си имал лош сън? :)  Да  чистиш дебело черво с лекарства( осмотични лаксативи) ?  ??? А прочете ли първо листовката?  ;D  За страничните ефекти и предупрежденията от усложнения?? При такова "очистване" се получава КОЛАПС на микрофлората, тоест - тотална дисбиоза! Която е ключов механизъм за запек,
улцерозен колит, болест на Крон, дивертикули, синдром на пропускливото черво  и 35 пъти увеличена вероятност за рак на дебелото черво.  А при хора с болни бъбреци и сърце - може да им спрат бъбреците заради тоталното обезводняване от тази процедура.  Извънредно натоварваща процедура !

Аз такова "очистване" съм правил ( по повод колоноскопия ,не се задълбочих достатъчно.. изложих се с една дума   :Confus_3:) и после 2 месеца съм си оправял червата , беше кошмар, не искам да си спомням.  :-\
Докато от клизми  нищо такова не съм получавал, направил съм стотици клизми.  
Ако четеш английски, попрегледай. Това са публикации на сериозни специалисти - Д-р Ленард Колдуел
 и д-р Манастирски. Статията е озаглавена "Смърт от колоноскопия"  ;) ( на база редица научни публикации, изброени са)
Това е малък откъс, по проблемите от "изчистването" с лекарства.

Osmotic laxatives and lavages cause inevitable dehydration and an imbalance of electrolytes — a particularly serious issue for people with heart and kidney disease.
Intestinal flora disruption. Each successive colonoscopy damages natural intestinal microflora, because this procedure requires a thorough lavage — a washing out of the large intestine with large doses of synthetic laxatives, followed by bowel irrigation with polyethylene glycol and hypertonic electrolytes.
Polyethylene glycol is a habit-forming osmotic laxative found in MiraLax, Colyte, and GoLYTELY. Hypertonic electrolyte is a solution of sodium biphosphate and sodium phosphate found in Fleet Enemas. Both substances kill bacteria on contact just as reliably as a salt gargle kills bacteria in your mouth.
The damage of intestinal bacteria — a condition called disbacteriosis (dysbiosis) — is a key factor behind irregularity, constipation, irritable bowel syndrome, diverticular disease, and inflammatory bowel diseases, such as ulcerative colitis and Crohn’s disease, known, in turn, to raise the risk of colon cancer up to 32 times. That‘s 3,200%, if you prefer it that way!
All of the above conditions cause fiber dependence to relieve them. Also, disbacteriosis contributes to colon cancer, because these synergistic bacteria protect intestinal mucosa from numerous types of cancer-causing pathogens. (More on this here.)

http://drleonardcoldwell.com/death-by-colonoscopy-side-effects-of-screening-colonoscopies/

https://www.gutsense.org/colonoscopy/colonoscopy-does-not-protect-from-colon-cancer.html#part_1_video
« Последна редакция: 03-07-2018, 08:11:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.279 секунди с 22 запитвания.